Mruskulka Mruskulka komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Myšlenkou, co by bylo kdybych., se zabývám celkem často. Kniha se mi velmi líbila. Byla čtivá.

14.08.2023 5 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Odpočinkové čtení. Mezi horory bych tuto knihu nezařadila, ale byla to pěkná duchařina.

02.08.2023 4 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Kniha byla čtivá, ale taková nemastná neslaná. Nechci prozrazovat víc, ale konec jsem s Claire jsem čekala jiný, že tam bude ještě nějaké drama.

20.07.2023 2 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Napínavé od začátku do konce. Konec překvapivý, tak nějak nad nim musím stále přemýšlet. Nějak nevím :D Ale perfekt. Doporučuji

12.07.2023 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Ze začátku jsem si říkala, že to vypadá na nějakou knížku pro puberťáky, ale musím říct, že mě mile překvapila. Super.

02.07.2023 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Sanne Averbeck

Taková pohodovka. Není těžké odhadnout, kdo za tím vším je. Postavy mě nějak nezaujaly a dej se vlekl.

25.06.2023 2 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Kniha neurazila, ale žádný wow efekt se taky nekonal. Ale dobrý

22.06.2023 3 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Kniha nebyla špatná, ale žádná wow akce tam nebyla.

08.06.2023 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Říkám si, co to vypovídá o člověku, který tuto knihu napsal a co to vypovídá o mě, že to čtu. Ale! Autorka otevřela téma, co kdyby. Co kdyby se opravdu zvířata nedala jist, co kdyby kanibalismus, na který ještě narazíme v určitých kulturách, přišel i k nám, co kdyby. Musím uznat, že proces zpracování speciálního masa popsala velmi dobře, ale něco mi tam chybělo. Chtělo by to víc děje, jak vůbec k této změně došlo.

02.06.2023 2 z 5

Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Ingeborg Jacobs

Definice vlčímu dítěte je trochu jiná, ale příběh je přesto šílený. Malé dítě se ocitne úplně samotné, žebrá, mrzne, hladoví. Přichází jedna rána za druhou. A ona stejně ráno vstane a přežije další den. Obdivuhodné.

30.05.2023 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Nečetla se mi lehce. Příběh dvou neskutečně zamilovaných mladých lidí, kteří se potkali pro ně nevhodnou dobu. Jsem ráda, že jsem po knížce sáhla až v dospělosti. Jako nactiletá bych knihu neocenila.

06.05.2023 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Přesně tohle jsem od této knihy čekala. Za mě kniha skvělá a doporučuji. Ponořila jsem se do děje a prožívala každou stránku.

25.04.2023 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Tak jsem překvapena. Kniha mě zaujala, moc krásně se četla. Chytila mě od začátku až do konce. Ztrácela jsem se a ocitla se v příběhu. Krásný

23.04.2023 5 z 5

Diagnóza: úča Diagnóza: úča Béatrice Rouer

Nezaujalo, nepobavilo

23.04.2023 odpad!

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Konečně ji mám přečtenou. Toto trvalo :)

02.04.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Perfektní. Film je skvělý a knížka také. Prožívala jsem pobyt na Marsu s Markem a na konci i slza ukápla.

01.04.2023 5 z 5

Ja ti to vrátim Ja ti to vrátim Vita Jamborová

Překvapeni. Tímhle jediným slovem můžu tuto knihu ohodnotit. Příběh romanticky s tóny pomsty. Takové knihy většinou nevyhledávám, takže pro mě hezká změna.

04.03.2023 5 z 5

Pyžamo po mrtvém Pyžamo po mrtvém Stanislav Rudolf

Knížka mi nic nepřinesla. Autor byl však jasnou volbou. Jako náctiletá jsem jeho knížky četla, Nebreč Lucie byla skvělá. Takže taková upomínku na něj

01.03.2023 2 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Příběh je úplně jiný, než na jaký jsem u této tématiky zvykla. Ale není méně děsivý. Příběh vypráví dítě, o to je to desivejsi. Vypráví o životě před útěkem a hlavně o schovavani. Neskutečné

24.02.2023 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se mi líbila. Splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Že se bude snadno číst, příběh zaujme, bude napínavá a uhadnu, kdo za to může

18.02.2023 5 z 5