Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Opět výborné čtení, i když mi tentokráte připadala Kim nějaká zpomalená a natvrdlá, ale aspoň není tak nepřirozeně dokonalá. Což je vlastně v konečném důsledku reálnější a zajímavější. A Bryantovy morální zásady mi taky přišly trochu přitažené za vlasy, ale on je prostě "Mirek Dušín"...Takže za mě opět plný počet bodů.

20.08.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Autorka píše skvělé články do novin a magazínů a teď napsala úžasnou knihu. Smekám.
Jsem z Ostravy, hrdinky knihy jsou ročník mé babičky, která měla kolem sebe kamarádky a známé se zvláštně znějícími jmény. Když jsem se na to ptala, jen mi říkala, že jsou z Řecka, ale nikdy jsme se nebavily o tom, proč tady jsou. Pak jsem si o tom něco málo přečetla, ale tahle kniha je opravdu výbornou sondou a vysvětluje mnohé dokonale. Rozhodně doporučuji.

05.02.2023 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Tak další skvělá série, která mě neskutečně baví. Ano, určitě by se daly najít slabiny, některé situace jsou možná nereálně, ale proč si kazit dojem ze skvělého čtenářského zážitku. Tento díl byl jedním z nejlepších ze série a už se těším na další.

05.11.2022 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Tak druhý díl zřejmě lepší ještě než ten první, i když na konci už jsem měla pocit, že to nemůže hlavní hrdinka ve vztahu k otci svého dítěte myslet vážně, že je snad světice nebo úplně blbá...Ale to je jen můj osobní pocit, jinak děj, prostředí, zápletka i charaktery postav, až na malé výjimky, mi seděly a čtení jsem si moc užila.

20.06.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Tak za mě opět výborné čtení, nevím, jak to autorka dělá, ale série si neustále drží velmi vysokou úroveň a kvalitu příběhů. Zajímavé postavy, které se vyvíjejí, násilí akorát, aktuální problémy společnosti atd. Samozřejmě nějaké mouchy bych našla, ale proč si kazit dojem a skvělý pocit ze čtení? Určitě není jednoduché napsat knihu, tak nebudu hnidopich. Sérii rozhodně doporučuji!

20.04.2022 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tak opět skvělé čtení, série je výborná. Je pravda, že dvě malé výtky mám. Téma je určitě zajímavě zpracované, mě ale osobně vadí ta jednostrannost, rozdělení na dobré a špatné, nemám ráda takové zjednodušování, protože to téma jednoznačné není. Ale samozřejmě souhlasím s tím, že zločiny to jsou neomluvitelné a odporné a způsob smrti obětí je zavrženíhodný a neomluvitelný vůbec ničím. A druhá výtka směřuje k chování policistky Staycey, protože mi přišlo, že to k ní nějak nesedí, že tak hloupé chyby, jakých se dopustila, to by snad ani amatér neudělal, natož policistka s tak brilantním mozkem...Ale jinak určitě doporučuji, jako všechny díly s Kim...

27.09.2020 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Tak opět skvělé počtení, tuhle sérii opravdu hltám, je to "mňamkaˇ":-) Líbí se mi, že postava Kim se vyvíjí a otvírá, všichni členové týmu jsou zajímaví a případy mají hloubku, nic není černobílé. Doufám, že si autorka udrží kvalitu, musí to být velmi těžké, ale zatím se ji to daří skvěle.

04.08.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak nějak nechápu opět to nízké hodnocení. Shari Lapena umí psát, postavy jsou velmi reálné a uvěřitelné. Manželé odvedle se mi asi četli lépe, ale nedokážu říct proč. Opět tu není ani jedna postava, která by byla vyloženě sympatická, jedině snad detektiv, jehož myšlenky mě fakt baví. Třeba o prolustrování případné budoucí ženy...:-) Konec opět překvapivý a zamotaný, trochu otevřený. Jasně z knihy vyplývá poselství, že nic není vždy černobílé, často je to úplně jinak, než si myslíme. Kniha určitě stojí za přečtení.

22.01.2020 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Tak já opět dostala to, co jsem očekávala, příjemný příběh zasazený do krásného prostředí (přiznávám, že Skotsko je moje tajná láska). Opět jsem četla s mobilem, díky knize jsem se dověděla dost o Skotech, jejich dějinách, jídle i pití, takže já jsem spokojená. Samozřejmě, že některé díly série jsou slabší a některé lepší, že je to pořád dokola, ale vždy o jiné zemi a mě to zkrátka baví. Přesně jak říká Ross, literární snobství se mi hnusí...:-)))

20.03.2023 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

K této knize jsem se dostala náhodou poprvé jako k e-knize, které moc nečtu, takže jsem ji odsunula stranou. Potom jsem ji náhodou objevila u nás v knihovně a půjčila si ji a jsem opravdu nadšená, byla by velká škoda o takový čtenářský zážitek přijít. Zhltla jsem ji jako malinu a opravdu si pochutnala. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

12.10.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tak nevím, jak a čím začít. Asi tím, že jsem si při čtení říkala, že další skvělý díl by mohl být o hradě ve Skotsku...No a skvělé, je to tady. Domek v Irsku určitě řadím k jednomu z nejlepších dílů série, kterou jsem si zamilovala. Samozřejmě je šablona stále stejná, ale pokaždé se podíváte do jiné země, o které se toho dost dozvíte (neustále čtu s mobilem v ruce a vyhledávám recepty i památky či místa), obálky jsou nádherné (díky obálce jsem si všimla prvního dílu) a čtení je zábavné, romantické tak akorát. Za mě opravdu skvélá série.

02.09.2022 5 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Na církev je moderní u nás plivat a neustále omílat dokola její chyby a přehmaty. Není dokonalá a bez chyb, jako žádná instituce, kterou tvoří lidé...Ale církev je tady po staletí a za tu dobu "napáchala" mnoho zlého ale i mnoho dobrého. A na to se velmi rádo zapomíná. Kniha je opravdu čtivá a zajímavá. Děkuji všem sestrám, za to že byly, jsou a (doufejme a přejme si to) i budou.

01.07.2022 5 z 5

Zahalte jí tvář Zahalte jí tvář P. D. James (p)

Pro milovníky klasických anglických detektivek jako stvořená. Výborná psychologie postav, vzájemné vztahy, zajímavý zločin, zápletka i rozuzlení. Vše plyne v poklidu a přitom v napětí. Výborné.

21.03.2021 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Opět výborné. Náročné na psychiku, díly s Alexandrou jsou drsné, ale skvělé. A ten konec...Trochu jsem si pobrečela a těším se na další díl.

17.08.2020 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tak na případy Kim Stoneové jsem narazila v komentářích, když jsem četla případy Eriky Fosterové od Bryndzy. nějaká paní se tam zmínila o tom, že Kim je lepší. no musím s ní souhlasit:-). Jsem opravdu nadšená z postav, celý vyšetřovací tým mi sedl, Kim je mi mnohem bližší než Erika. Přestože jsem vraha správně tipla už asi v polovině knihy (občas se mi to povede, nemám pocit, že by autorka na něj nějak ukazovala) a i druhé tajemství jsem tušila, na čtivosti to vůbec nic neubralo. Samozřejmě nějaké drobné chyby knížka má, mi třeba nijak nevadilo obracení očí v sloup či oslovení šéfko, spíš jsem měla pocit, že si tam v některých momentech děje informace jaksi protiřečí. Ale byly to drobnosti, které mi zážitek nijak výrazně neovlivnily. Doufám, že další díly budou stejně dobré, ne-li lepší.

29.01.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavě zpracovaný zajímavý námět. Před přečtením této knihy jsem o tomto fenoménu nic neslyšela, Díky knize jsem si vyhledala i jiné zdroje. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

10.09.2019 4 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Příjemný předvánoční příběh, hezké prostředí, zajímavé postavy, téma k zamyšlení, zvířecí hrdinové a happy end, prostě vše co funguje:-) Co víc si v tomto období ke čtení přát:-)))Doporučuji.

05.01.2024 5 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Tak toto je opravdu klenot, mrzí mě, že mi tak dlouho kniha unikala. Opravdu smekám před autorem, přípravy na knihu musely být opravdu náročné, takové knihy už se dnes téměř nepíšou. Kniha není pro čtenáře, kteří dávají přednost rychlým, moderním thrillerům a detektivkám, ale je to literatura, která vás poučí, zabaví, dovzdělá a čas s ní strávený bude po všech stránkách obohacující. Rozhodně doporučuji a těším se na druhý díl. PS: Viděla jsem dva díly filmového zpracování a i to vypadá jako velmi zdařilé.

21.04.2023 5 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Tak k této knize se dá snad napsat jen jedno slovo "Nádhera". Opravdu krásná kniha plná hluboké pravdy a života. Jenom nevím, zda bych ji ocenila stejně ve dvaceti letech. Myslím, že k takové knize je třeba "dozrát". Kdybych mohla, dám i deset hvězdiček.

13.04.2022 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Co k takové knize napsat???Opravdu silné čtení, jasná povinná četba pro všechny, hlavně v dnešní době. Kniha se čte těžce, neboť téma je šílené, špatně stavitelné, často jsem slzela. Ale překvapivě byly i momenty, které vyvolaly i úsměv na tváři. Paní Šimková nedělá z vězeňkyň žádné světice, vše popisuje reálně, bez příkras. Skláním se před všemi těmi ženami, které dokázaly toto přežít a zachovat si svou důstojnost a zdravý rozum. Neměli bychom zapomínat!!!

12.01.2022 5 z 5