mr.Zdenek mr.Zdenek komentáře u knih

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Mám přečteno všech pět dílů o Peteru Grantovi. Zkusím komiks, bude-li v knihovně, popřípadě některý jiný titul od Aaronovitche. Jinak tento pro mě ještě v loňském roce neznámý spisovatel, mne opravdu oslovil, zaujal.

18.05.2019 5 z 5

Akta Julián Akta Julián Gregg Loomis

Čtení pro špatné počasí, ale vracet se, to ne.

30.04.2019 3 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Zamluvil jsem si, v knihovně, další díl.

16.04.2019 4 z 5

Dočteno, konec ,další díl už nebude. Na celé epopeji mě zaujala jedna věc. Co se týká chování lidí, dříve a nyní, ať v dobrém, ale spíše v tom špatném, se toho změnilo velmi málo.
Peníze - až na prvním místě.
Příznivci a odpůrci různých směrů náboženství - dnes multikultura, uprchlíci, islám ...
Ovlivňování lidí kazateli - dnes sdělovací prostředky, které si platíme, i když s nimi třeba nesouhlasíme.
Ale dost pesimismu. Pan Vondruška je u mne PAN SPISOVATEL, kolikrát si říkám, kde na ty nápady chodí. Na Husitskou epopej budu mít pěkné vzpomínky, jak na vlastní čtení, tak i třeba na to,jak jsme hlídali termíny, kdy vyjdou další díly. Závěrem - velký dík za toto dílo.

14.04.2019 5 z 5

Blokáda Blokáda Marko Kloos

Jsem zvědavý, jestli bude další díl. Konec třetího dílu je dost otevřený, je na co navázat. Čtvrtý díl bych přivítal.

02.04.2019 4 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Už se těším na třetí díl

29.03.2019 5 z 5

Evakuace Evakuace Marko Kloos

Těším se na třetí díl

29.03.2019 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Dobrá kniha s ošklivým přebalem. Alespoň mě se vůbec nelíbil. Dokonce mám podezření, že už jsem ji měl v knihovně jednou v ruce a kvůli vzhledu odložil. Děj je lehce okořeněn suchým anglickým humorem, ten mám rád. Trochu jsem tápal v názvech magických postav, duchů a dalších potvor. Přesto se mi kniha líbila a při další návštěvě knihovny sáhnu po dalším dílu.

23.02.2019 5 z 5

Smlouva na život Smlouva na život Marko Kloos

Klasická sci-fi, jaké psaly, jak to říct, když jsem byl trochu mladší. Knihu jsem přečetl velmi rychle, samotného mne
to překvapilo. Rychlost čtení je v mém případě známka dobré knihy.

23.02.2019 5 z 5

Jeffersonova šifra Jeffersonova šifra Steve Berry

Dobré čtení, trochu mi vadilo přeskakování děje, ale asi bych to líp nenapsal.

06.02.2019 4 z 5

Vražedná mše Vražedná mše Jan Bauer

Knihy od pana Bauera mě nikdy nezklamaly, včetně této.

06.02.2019 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Dočteno, čekají na mne další díly.

06.02.2019 5 z 5

Zmije Zmije Andrzej Sapkowski

Knížku jsem si půjčil podle jména autora. Četla se dobře, prolínání časových rovin beru jako zpestření děje. Po dočtení jsem uvažoval, co chtěl autor vlastně říct. Můj závěr je následující. Kdo se účastní válečného konfliktu, tak až na výjimky, nedokáže bez války žít a účastní se dalších, a dalších, dokud ve válce nezemře. To ovšem posouvá knihu od očekávané fantasy někam úplně jinam.

10.12.2018 5 z 5

Krvavé brány Krvavé brány Markus Heitz

Klasická sci-fi, jak za mých mladých let, kdy holky byly hezčí a tráva zelenější. Dobře se to četlo.

10.12.2018 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Klasická sci-fi, na začátku jsem se trochu leknul, pár zmínek o 4%, ale dál už nic, asi úlitba bohům korektnosti. Děj má spád, napětí, nemohu říct, že bych se při určitých pasážích nudil.

19.11.2018 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Se středověkými detektivkami jako by se roztrhl pytel, Bauer, Vondruška, Hrdlička co si honem vzpomínám. Je to ale pěkné čtení, ideální pro oddych, relax. Protože si chci přečíst některý z dalších dílů, dávám pět hvězd.

11.11.2018 5 z 5

Dcery Jidášovy Dcery Jidášovy Markus Heitz

Mám-li zhodnotit celou trilogii, tak třetí díl se mi líbil nejvíce. V doslovu autor uvádí, že zvažuje pokračování. Zadní vrátka si nechal minimálně pootevřená. Knihy jsem půjčoval z knihovny, občas jsem měl problém si vzpomenout na nějaký odkaz, postavu z dílů předešlých. Ale i přes to dávám celé trilogii plný počet hvězd

11.11.2018 5 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

První kniha, co jsem od autora četl. Stylově velmi podobné na knihy od pánů Vondrušky, Bauera. Protože mám rád knihy od zmíněných autorů, musím k nim přiřadit i pana Hrdličku. Škoda, že se mi řízením osudu dostal do ruky poslední díl, asi budu číst pozpátku. Jinak mohu jen doporučit k přečtení.

21.10.2018 5 z 5

Syn Jidášův Syn Jidášův Markus Heitz

První, co jsem od autora četl, byly Děti Jidášovy a nebylo to špatné. Syn Jidášův je dá se říct druhý díl, které obvykle bývají trochu slabší. Zde ovšem výjimka potvrzuje pravidlo, napětí od začátku do konce, který zůstává otevřený. Na poslední díl se docela těším, jsem zvědavý jak vše dopadne.

21.10.2018 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Kniha mne absolutně nadchla. Na tu trochu patosu musíte hodit filtr, Amerika je Amerika. I když, nechci moralizovat, pokud by nám přepustili trochu vlastenectví, nadšení, zas tak od věci by to nebylo. Ale dost o tom. Zvláštní na příběhu je, že se už něco podobného stalo v 19. století. Na vině byla sluneční erupce a odskákal to telegraf. Víc toho na elektřinu tehdy nebylo. Mám zamluvený druhý díl, uvidím zda dosáhne kvalit dílu prvního.

10.08.2018 5 z 5