mr.Zdenek mr.Zdenek komentáře u knih

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Obsahuje vše, co člověk od "dánovky" očekává. Dobrý příběh, vtip, napětí, prostě se nenudíte.

14.07.2022 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Nemá to chybu. Vše ostatní by bylo mlácení prázdné slámy.

10.06.2022 5 z 5

Viděl jsem i filmové zpracování, ale kniha je kniha, je větší prostor pro detaily, prokreslení charakteru postav, celkovou délku, kde je film omezen časem.

21.02.2022 5 z 5

Arcibiskupův noční host Arcibiskupův noční host Jan Bauer

Knihy od Jana Bauera si vždy rád přečtu. Vondruška se mi ale líbí víc.

21.02.2022 4 z 5

Ostrý dráp Ostrý dráp John Ringo

Dočteno, pokud se ohlédnu zpátky na předešlé díly, sumárně bych tomu dal 4,5 hvězdy. Pokud budou další díly, rád si je přečtu.

21.02.2022 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Tradiční scénář, napětí, spád. Dobré je, že hrdina nezemře ať se děje co se děje. Pobavil mě barvitý popis různých genetických úprav ohledně sexu. To by nevymyslel ani sexuolog Radim Uzel. Takže dočteno, na stole se tetelí druhý díl s podnázvem Revoluce.

21.02.2022 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Dobrá kniha s ještě lepším příběhem. Konec je otevřený, těším se na pokračování, autorce přeji ať se jí psaní daří.

18.11.2021 5 z 5

Chvastovzácný sok Chvastovzácný sok John Ringo

Kniha s velmi zvláštním názvem. První díl "Za zrcadlem" mě docela vzal, tak jsem to zkusil a nelituji. Momentálně mám rozečtený třetí díl "Ostrý dráp". Vůbec bych se nezlobil pokud se časem objeví i díl čtvrtý.

25.10.2021 4 z 5

Kniha mne nezklamala, přes svou délku, jsou to vlastně 2 knihy v 1. knize, si udržovala spád, napětí. Výhodou je nesmrtelný hrdina, který se vším vymrdá. Byl jsem dost zvědavý, jak se autor vypořádá s náboženstvím. Vypořádal se poněkud nekorektně, doufám, že na něj mohamedáni nevyhlásí fatvu.

05.10.2021 5 z 5

Vorpalový meč Vorpalový meč John Ringo

Dobré sci-fi, napětí, střílení, emzáci, cestování vesmírem, přečteno docela rychle. Pokračování dílu "Za zrcadlem", dá se ale číst samostatně. Pokud máte rádi takovou "klasickou" sci-fi, pak by to mohla být kniha pro Vás.

11.09.2021 5 z 5

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

Tak mám další "dánovku" za sebou. Nezklamala, na horké léto to bylo dobré čtení. Konec knihy odpovídá realitě dneška. Moje babička říkávala "čím větší pán, tím větší sviňa". Těm zvířátkům se omlouvám.

19.08.2021 5 z 5

Nad českými zeměmi slunce nezapadá Nad českými zeměmi slunce nezapadá Jan Kotouč

Přečetl jsem první dva díly a docela se těším na další. Alternativní historie Českého království - velmi zajímavý nápad a dobře zpracovaný. Pouze srovnání s realitou už tak dobré není. Spíš mizerné.

11.08.2021 5 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

Knihu jsem si půjčil v knihovně, abych měl přes jejich dovolenou co na čtení. Trochu jsem váhal, autor byl pro mě neznámý. Ale zase tak špatné to nebylo. Jako čtení na léto mohu jen doporučit.

11.08.2021 4 z 5

Ledové království Ledové království Walt Disney

Zakoupeno pro pravnučku k pátým narozeninám. Asi po měsíci mi mladí volali, že už to holkám předčítají po třetí. Dobrý nákup, jsem rád, že jsem se strefil.

24.04.2021 5 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Nezklamalo, potěšilo. Rozuzlení sice nečekané, ale na čtivosti knihy neubírá.

06.04.2021 5 z 5

Symfonie smrti Symfonie smrti Luděk Kubát

Detektivní zápletka, příběh, za plný počet hvězd, jednu ale beru zpět, popisovat, že hlavní hrdina má dceru lesbu, to opravdu nemusím.

07.01.2021 4 z 5

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Nepřekvapí, ale ani nezklame. Vhodné čtení v koronavirové době.

07.01.2021 4 z 5

Zvony Londýna Zvony Londýna Ben Aaronovitch

Zazvonil zvonec a bude konec? Lesley přece zdrhla. Přimlouval bych se za alespoň jeden díl.

07.01.2021 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Ze začátku popis života ve vězení z pohledu nového vězně. Knihu jsem chtěl nedočtenou odložit, to mě vážně nebavilo, pak to ale dostalo šmrnc.

15.07.2020 5 z 5

Čínská medicína ve službách vrahů Čínská medicína ve službách vrahů Frédéric Lenormand

Zajímavé čtení o zvycích ve staré Číně, okořeněné o poněkud zamotanou detektivní zápletku.

15.07.2020 4 z 5