Symfonie smrti

Symfonie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393010/bmid_symfonie-smrti-IOW-393010.jpg 4 28 9

Na podkrušnohorské město Klášterec padl stín strachu. Jeho obyvatelé netuší, koho z nich si vybere vrah, který za sebou zanechává zohavená těla. Poručík Petr Beránek, tentokrát s novým kolegou Jaroslavem Vránou, stojí před složitým úkolem – dopadnout nebezpečného psychopata co nejdříve. Pomoci se jim snaží i jejich bývalá kolegyně Šárka Karafiátová, toho času na mateřské dovolené, a samozřejmě do případu opět zasahuje i její manžel, místní výtvarník Ctirad...... celý text

sakro
02.05.2023 5 z 5

Přestože autor zabrousil do sériových vražd, je to velmi příjemné čtení s trochu odhadnutelným, ale přesto překvapivým koncem. Mám detektivky Luďka Kubáta velmi rád právě proto, co někteří hodnotilelé přede mnou lehce kritizují. A to je lidskost a přirozenost. Těším se na každou jeho novou knihu a jen lituji, že pořád nemohu sehnat jeho prvotinu Stvůry.

zdenaR
08.01.2023 3 z 5

Čtivá detektivka, trochu moc zbytečných odboček do soukromého života, nečekaný konec.

jprst
27.11.2022 3 z 5

Mezi současnými českými detektivkami velice slušný nadprůměr a náznak lepšící se úrovně autorovy tvorby. Dobrá zápletka, celkem svižný děj, i když sem tam zbytečně zpomalovaný odbočkami k osobnímu životu výtvarníka Karafiáta a jeho rodiny. Ale celkově dobré čtení a na nějakou další autorovu knihu se příležitostně mrknu.

babystar
22.06.2022 4 z 5

Třetí kniha detektivní série z Klášterce, v níž malíř Karafiát "přicmrndávající" policii zjistí, že nic není takové, jak se na první pohled jeví. Děj pěkně odsýpá, i když jsem od začátku nějak tušila, že vrahem je někdo jiný, než jak to vypadá. Ovšem "fascinovaly" mne ty stále spící batolata, "nenažrané", přesto krásné a štíhlé slečny a to neustálé popíjení.

dagmar5477
22.02.2021 5 z 5

Super detektivka, jako vždy. A prostředí z Klášterce je příjemný bonus.

mr.Zdenek
07.01.2021 4 z 5

Detektivní zápletka, příběh, za plný počet hvězd, jednu ale beru zpět, popisovat, že hlavní hrdina má dceru lesbu, to opravdu nemusím.

bagel
28.01.2020 3 z 5

Celkem dobré, s nečekaným koncem. Jen těch scén ze života Ctiradovy rodiny by měl autor ubrat.

rafan65
21.08.2019 5 z 5

Opět pěkná kniha dobrá zápletka a krásně se čte. Prostě pan Kubát je machr!! Doporučuji všem.

moničina
30.06.2019 4 z 5

Zaujímavá zápletka a sympatické postavy. Páči sa mi štýl, akým to bolo napísané, i keď miestami je tam trochu gýčovosť, hlavne čo sa týka osobného života Ctirada a jeho rodiny, ktorý ma nudil a pôsobil nevierohodne.

české krimi české detektivky

Luděk Kubát