mr.Zdenek mr.Zdenek komentáře u knih

Ocel a krev Ocel a krev Harry Sidebottom

Historické knihy, mimo jiné, patří do mých oblíbených. Ocel a krev není sice úplně top, ale venku, u vody se dala. Mám v knihovně zamluvený další díl.

10.08.2018 4 z 5

Jihlavský zlý duch Jihlavský zlý duch Jan Bauer

Pokud máte rádi historické detektivky, pak Vás kniha určitě zaujme a pobaví

01.07.2018 5 z 5

Odhalený vesmír 2 Odhalený vesmír 2 Alastair Reynolds

Díly na sebe navazují, první je více méně úvodní seznámení s postavami a v druhém je vlastní děj. Podle mne má druhý díl větší gradaci děje.

28.06.2018 5 z 5

Odhalený vesmír 1 Odhalený vesmír 1 Alastair Reynolds

Oba dva díly jsem přečetl velmi rychle. Děj má spád, napětí, technologie, vztahy se řeší v minimální míře.

28.06.2018 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Autor neřeší technické detaily, alespoň nijak zvlášť. Spíše se soustřeďuje na vlastní děj, jeho spád a napětí. Dávám plný počet a zkusím propátrat archiv místní knihovny na další díly

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Tak tohle mě zrovna dvakrát nechytlo .....

31.05.2018 4 z 5

Střepy z Apokalypsy Střepy z Apokalypsy Vladimír Šlechta

Při čtení jsem ztrácel pojem o čase, konec o půlnoci byl průměr.

31.05.2018 5 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Trochu se v těch postavách začínám ztrácet, ale čtení OK

Střepy z Apokalypsy Střepy z Apokalypsy Vladimír Šlechta

Soubor šesti povídek, Dóm jsem četl kdysi v Ikarii. Přečteno během tří dní, bylo těžké se od knihy odtrhnout. Tak se stalo, že mě první díl nasměroval na díl druhý, na Ostří ozvěny.

22.01.2018 5 z 5

Děj, zápletky, se začínají trochu opakovat, už jsem nečetl takovým tempem, jako minulé díly. Ale opět jsem nacházel zajímavé události z let vlády Jiřího z Poděbrad. V rodokmenech postav se už dobře ztrácím.
Jeho synové nemohli zdědit český trůn, narodili se v době, kdy Jiří z Poděbrad ještě nebyl zvolen českým králem. Možná to byl důvod proč byl vlastně zvolen, proč se shodly obě strany, katolíci i husité.

22.01.2018 5 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Dobrá četba na dlouhé zimní večery.

08.12.2017 4 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Příběh začíná zápletkou jako klasická detektivka, postupně se na něj nabalují prvky tajemna, mystična. To se vyřeší, ale vzápětí děj sklouzne do horroru. I to se vysvětlí, ale konec je velmi velmi otevřený, nepochopil jsem ho. Upozornění pro slabší povahy: NEČÍST po půlnoci.

12.11.2017 4 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Dobré čtení, napětí, děj má spád. Ideální do podzimních plískanic, kdy se nadá jít ven.

29.10.2017 5 z 5

Za ledovou bariéru Za ledovou bariéru Lincoln Child

Čtivá kniha, děj má spád, napětí, dobrodružství. Návaznost na předešlé knihy velmi volná, klidně ji můžete začít číst jako první, tak jako já. Ledovou bariéru a Ztracený ostrov si v knihovně rozhodně půjčím.

11.10.2017 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Kniha jako dobře naklepaná kotleta, ochucená napětím, rychlým spádem děje, zvraty a i nějakými mrtvolami a krví. Pokud je tohle Vaše krevní skupina, mohu doporučit i s druhým dílem, který mám rozečtený. Koncem roku 2017 by měl vyjít závěrečný třetí díl.

14.09.2017 5 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Dobré sci-fi. První jsem viděl filmové zpracování, knihu začal číst až když jsem hleděl na několikátý díl seriálu. Čtyři knihy, pokud vím, jsou přeloženy, pátá - Nemesis Games - není. Pokud máte rádi sci-fi mohu leda doporučit a to i seriálové zpracování, které končí někde ve třetím dílu.

04.08.2017 5 z 5

Blesková povodeň - Nestačí jen umět plavat Blesková povodeň - Nestačí jen umět plavat Chris Ryan (p)

Od Chrise Ryana jsem četl zatím knihy s vojenskou tematikou, tady autor zabrousil do trochu jiného žánru. Dá se to číst, ale spíš je to pro -náctileté. Proto o hvězdu méně.

01.08.2017 4 z 5

Šumavský upír Šumavský upír Miloslav Švandrlík

Lehké, odpočinkové čtení k vodě, nebo když je špatné počasí. Některé povídky již byly knižně vydány dříve a mám dojem, že i zfilmovány.

29.07.2017

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Poněkud obtížnější čtení. Hlavní postava je profesorem literatury na Sorboně a své životní události konfrontuje s tím , co řekl, nebo by řekl, některý filozof, spisovatel. Takže hodně mudrování, filozofování.
Nečekejte, nějaký hororový děj, když islám přebírá výkonnou moc ve Francii. Vše proběhne bez hrubého násilí, někdo se přizpůsobí, někdo odejde. Přizpůsobí se i hlavní postava, přijímá islám a těší se, že bude moci mít více manželek.

06.07.2017 4 z 5

Lámání v kole - Afghánistán Lámání v kole - Afghánistán Petr Angel

Zajímavá kniha, vždy se tvrdilo, že v Afganistánu byla jen příslušníci armády SSSR. A to i po hadráku, když se naši vojáci začali účastnit zahraničních misí. Místy mi děj připomínal červenou knihovnu, ale docela bych tomu věřil, můj strýc byl za II. světové války v Anglii, říkával pokud jde o krk, nemusíte se dožít zítřka, žijete a uvažujete jinak.
Pokračování knihy si rozhodně nenechám ujít .

05.07.2017 5 z 5