mr.Zdenek mr.Zdenek komentáře u knih

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Dočteno, konec. Všechny čtyři díly se mi líbily, někdy jsem i dobře "zaponocoval". Určitě se k osudům Hynka Tase z Boru někdy vrátím.

21.06.2020 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Další, v pořadí již třetí díl, stejné kvality jako díly předchozí.

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Mohu leda doporučit k četbě.

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Dobrá kniha, dobrý příběh, pro dnešní koronavirovou dobu jako dělané. Hlavní hrdina je sice trochu jako středověký Rambo, ale kdyby umřel nebyly by další díly. A to by byla škoda.

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Nemá to chybu, kromě toho, že jsem začal číst druhý díl. Vazba na předchozí je ale volná, zas tak moc mi to nevadí. Úkol dne - sehnat první díl a pak další.

16.02.2020 5 z 5

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

Oddechové čtení, dobře napsané, nezklame.

16.02.2020 4 z 5

Kniha se mi docela líbila, závěr mi připadl poněkud nadsazený, ale to je právo autora. Každý kritik může vypotit své dílo. Zaujalo mě zdejší hodnocení - jako kdyby ve škole dávali pouze jedničky a pětky a mezi tím skoro nic. Co mne zaujalo a autorovi se povedlo, jsou charaktery postav. Ty odráží rozčlenění současné společnosti. Myslím si, že každý si našel postavu, která mu byla názorově a charakterem blízká, to se asi ne všem líbilo. Například obdivovatelka Václava Havla (v knize) - nic moc, upila se. Každopádně kniha stojí za přečtení, kdy nic jiného, alespoň zjistíte kolik se toho opravdu stalo a vy jste to už stačili zapomenout.

16.02.2020 4 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Kniha je čtivá, má spád, tajemno, napětí. Z konce jsem byl spíš rozpačitý, než překvapený, prostě mi nesedl.

24.01.2020 4 z 5

Cigaretka na dva tahy Cigaretka na dva tahy Dominik Dán

Autora jsem "objevil" nedávno, styl jeho psaní je moje "krevní skupina". Naštěstí je v knihovně solidně zastoupený, bude co číst v dlouhých zimních večerech.

24.01.2020 5 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Zajímavý začátek, jinak lepší průměr. Knihy od pana Vondrušky mám rád, je to relaxační čtení a sem tam se člověk dozví nějakou perličku, jak to dříve chodívalo, že naši předkové nebyli svatí, chlastali, souložili, kradli, podváděli a občas i někoho zamordovali.

24.01.2020 4 z 5

Jiskry války Jiskry války Gareth L. Powell

Trochu mi vadilo přeskakování děje z postavu na postavu. Děj, napětí, zápletky bez připomínek, dávám čtyři hvězdy.

17.12.2019 4 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Přečteno krátce po shlédnutí minisérie od HBO. Kniha jde víc do hloubky. Něco o nepořádku bylo již naznačeno v minisérii, ale při čtení mě až mrazilo nad snahou udržet si korýtka bez ohledu na dopady havárie.

10.10.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Zajímavý námět - nesmrtelnost a co s tím.

10.10.2019 5 z 5

Černé sny Černé sny Pavel Korněv

Dějově se začíná opakovat

10.10.2019 4 z 5

Kluzký Kluzký Pavel Korněv

Zas tak špatné to nebylo, jak jsou některé komentáře. Ale někdo holky, jiný vdolky

30.08.2019 4 z 5

Led Led Pavel Korněv

Objev letošních prázdnin. Opravdu dobré.

30.08.2019 5 z 5

Líheň Líheň Miroslav Žamboch

Něco jako Rambo v sukni. Ale četlo se to dobře.

30.08.2019 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Dobrá oddechovka na léto

11.07.2019 4 z 5

Strom viselců Strom viselců Ben Aaronovitch

Série o Peteru Grantovi přečtena, na podzim by měl vyjít další díl. Docela se těším.

20.06.2019 5 z 5

Nejodlehlejší stanice Nejodlehlejší stanice Ben Aaronovitch

Ještě mi zbývá k přečtení Strom viselců. Pak počkat až vyjde další kniha.

26.05.2019 5 z 5