Černé sny

Černé sny https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275378/bmid_cerne-sny-okc-275378.jpg 4 55 13

Příhraničí série

Kluzký má znovu potíže. Tenhle smolař si oddechne až v hrobě. Jediná cesta k útěku vede tam, odkud se všichni snaží utéct. Přímo do chřtánu Příhraničí, kde milosrdenství zcepenělo pod sněhem a přátelství se měří velikostí nesplaceného dluhu. Tam, kde děs a mráz porážejí krev. Příhraničí. Odtržený kousek našeho světa, ukovaný ledem. Země (zatím) nikoho a předmostí války o osud lidstva. Ale v Příhraničí nikdo nemyslí na jinou budoucnost než na tu vlastní. Počítá se jenom to, jak moc chcete žít. Ubráníte se před zuřivostí zběsilých bestií? Aktivujete amulet, než vás trefí bojové kouzlo? Budete silnější než vražedný, arktický mráz? Co se má stát, to se stane! Osud je děvka – nečekejte, že se do vás zamiluje…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Чёрные сны , 2008

Klilad
03.01.2022 4 z 5

Nevím proč, ale tahle série mě pořád baví. Má prostě své kouzlo. Je v ní něco osobitého, co člověka buďto uchvátí, či znechutí. Popřípadě obojí.
Na rozdíl od nudných prefabrikátů od českých autorů z posledních let je tohle prostě nějak jedinečné a to se mi líbí.

Luigi1
07.09.2021 5 z 5

V těchto dílech je pozoruhodně zpracováno i dění,které se konalo a tím čtenáři krásně objasní předešlé příběhy.To se mi velice líbilo.

nai.ivka
17.01.2020 3 z 5

Nebylo to špatné. Další díl někdy jindy, když už tam není Led.

protokol
19.11.2019 5 z 5

a cvokhaus pokračuje pijeme žereme strieˇame beháme a stále sa hlavný hrdina snaží zostať na žive . akonáhle sa dostane s pazúrov jednej frakcie pevnosti osud ho hodí do náručia inej .
a tak milý ed bojuje z osudom a pekne vydr.... skaždým kto sa ho snaží zničiť . mne sa to osobne páči čím viac stále sa niečo deje .

mr.Zdenek
10.10.2019 4 z 5

Dějově se začíná opakovat

gad
23.07.2019 3 z 5

Třetí díl byl už opravdu chaos. Dlouho se nic neděje a pak finále proběhne na pár stránkách. Další díly si přečtu jen v případě, že budou v akci se slevou. Zajímá mne jak to vše s Ledem dopadne, ale pokud se to nedozvím, nezahynu.

chobot
08.08.2018 2 z 5

Tak jsem dočetl (musím říct, že jsem se dost nutil) třetí díl Příhraničí a končím. Po prvním díle člověk čekal, kam se děj posune a ono veliké zklamání. Led pořád někde chodí, náhodně potkává lidi, jejichž jména si čtenář prostě nemá s čím spojit. Každého zná, každý zná jeho a vlastně se nic neděje. Nápad na sérii asi v pohodě ale děj véééééééélká nuda. Bohužel

Eyghon
26.07.2017 5 z 5

Akce, akce a zase akce. Led to bije, kam se pohne. Je to údernější než oba předchozí díly. Konečně se aspoň trochu projevily Ledovy magické schopnosti. Je to ukončené tak, aby si člověk musel koupit i čtvrtý díl (kdybych ho už neměl, tak by mě to naštvalo). Obsahuje spoustu odkazů na předchozí díly, takže před čtením je lepší si připomenout, co se dělo předtím.

sebikus
24.07.2017 1 z 5

Už aby ta série skončila. Čtu to jen ze setrvačnosti, jestli se to nerozjede. Pro mě je to vleklé jak sopel prvňáka o vánocích. Pořád čekám akci jak puberťák na svoji první pusu, ale můžu pouze slintat nad ostatními, ale tahle mi prostě nechce dát. No uvidíme.

GreyCrow
05.02.2017 5 z 5

Kniha je dobrá. Pokud se vám předešlé díly líbily tak jen doporučuji. Třetí díl je stejně jako ostatní psán takovým trošku táhlejším stylem ale konec byl aspoň pro mě strhující a hltal jsem pomalu každé slovo.

roso.mak
05.02.2017 5 z 5

Dobrá, lepší než dvojka, ucelenější příběh, akorát ten začátek byl takový méně promyšlený. Ale pokud jste Příhraničí dočetli až sem, tak po trojce s klidným srdcem sáhněte.

pobijecmuch
25.01.2017 1 z 5

Konečně dočteno, předchozí dva díly jsem trpěl a zároveň byl zvědavý. Tento třetí díl jsem po půlce zabalil. Nejsem žádný flagelant, abych snad čekal konec světa.
Nakonec jsem to po měsíci po písmenech dorazil. Uf.

N10Tikky
19.12.2016 3 z 5

Těžké rozhodování, jak tento díl hodnotit. Rozhodně vzbudil zvědavost, abych si přečetl i čtyřku.

Ale celkově zase spousta stránek a děj se posune jen o kousek. K tomu je hrdina prostě divnej. Přijde mi, že se ani trochu nesnaží si tvořit vlastní osud a jen reaguje na to, jak s ním okolnosti zametou.

Takže opět se u čtyřky budu rozhodovat, zda v sérii pokračovat...

městská (urban) fantasy

Pavel Korněv