Střepy z Apokalypsy

Střepy z Apokalypsy https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47671/strepy-z-apokalypsy-47671.jpg 4 112 15

Všechno na Mars - Oggerd série

Druhá polovina 23. století, dvě stě let po Apokalypse. Evropa je stále ještě zničená totální válkou, z větší části vylidněná. Věda se stala magií, určenou zasvěceným. Po dlouhém období chaosu, kanibalismu a lokálních válek se zde stabilizovala civilizace, hodná toho jména. V pustinách, ale i na stránkách zakázaných knih, přetrvávají technologické anomálie, pozůstatky zaniklé civilizace 21. století. Tyto anomálie, zvané také „střepy z Apokalypsy" někdy skrývají úžasné bohatství v podobě technologických návodů, jindy zase smrtelnou hrozbu pro budoucí osadníky. Zkoumáním anomálií se zabývá trojice hrdinů: kyborgizovaný válečník Oggerd, technolog Hal Hargo a vyjednavač Gowery. Ani jeden nemá samostatně šanci na úspěch, společně však tvoří silný tým. Někdy to mají lehké, prostě jdou a bojují. Obvykle však musí nejprve rozplést předivo mýtů, aby zjistili, proti čemu a proti komu vlastně stojí.... celý text

kokrokr
kokrokr
19.08.2023 3 z 5

Slabší tři, příliš mě to nezaujalo.

AnoMANder
AnoMANder
14.08.2023 3 z 5

Další čtivá kniha ze světa Apokalypsy. Povídky mají délku tak akorát, s rychle ubíhajícím dějem. Vítám střípky z historie světa po Apokalypse. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci, u povídky Faerie se mi líbí, jak autor propojil svět sci-fi a fantasy.

zbuy
zbuy
19.08.2022 4 z 5

Lehce remasterované starší povídky sesbírané do jednoho svazku.

buster21
buster21
29.09.2020 5 z 5

ako prvu knihu z toho cyklu som cital Cybrgovo jméno .. musim povedat, ze prave Slechta ma nadchol pre svet post-apo ... ten chlap to proste vie :) cely cyklus mozem vrelo odporucit .. ako aj cyklus resp volne pokracovanie tajna historie Bornu .. Gowrey je ten typ rozpravaca ktoreho mozem

mot33
mot33
05.04.2020 5 z 5

DObrý až místy vynikající kousek ,který nenudí a oproti ostatním autorům tam není ani tolik krve.Takže ano.

protokol
protokol
18.12.2019 odpad!

proste odpad

dej bol kúskovaný dosť trápny okrem urážok a výsmechu to bolo o ničom
snaha autora vložiť cudzie myšlienky "star wars, a.t.d " nepomohlo tomuto trápnemu kusu zaujať .
české scifi má oveľa lepšie kúsky .
za mňa pokračovanie nehrozí.

avalonek
avalonek
16.05.2019 3 z 5

Nemůžu říct,že by se mi to nelíbilo,ale Krvavé pohraničí pro mě bylo lepší,prostě to scifi mi asi není tak blízké.Ale hlavní postavy i dokázali pobavit a zajímají mě jejich další osudy,takže další díly si určitě přečtu

pavel.2
pavel.2
10.01.2019 5 z 5

Za mě nejlepší kniha z Oggerdovského cyklu. 5 hvězdiček dávám za celkový dojem, který ve mně pan Šlechta a hrdinové tohoto cyklu vždy zanechávají - jeho postapo svět je promyšlený a celkem temný, technologie budoucnosti záhadné, postavy plastické... Ale například oproti Miroslavu Žambochovi, což je můj český autor číslo 1, pan Šlechta zaostává.

31.05.2018 5 z 5

Při čtení jsem ztrácel pojem o čase, konec o půlnoci byl průměr.

KAREL6725
KAREL6725
30.01.2018 5 z 5

Postapo mám rád a knihy pana Šlechty taky, tak že pro mě výborná kombinace. Doporučuji všem co ještě nečetli. Autorovy knihy patří k těm lepším, za mě plný počet hvězd.

22.01.2018 5 z 5

Soubor šesti povídek, Dóm jsem četl kdysi v Ikarii. Přečteno během tří dní, bylo těžké se od knihy odtrhnout. Tak se stalo, že mě první díl nasměroval na díl druhý, na Ostří ozvěny.

Svářeč
Svářeč
02.01.2018 4 z 5

Příjemný mix postapo a fantasy. Povídka Faerie je jednoznačně nejlepší, naopak Chlapci od běžící ohně mi moc nesedli. Jinak jsem knihu přečetl bez jediného zadrhnutí, i ta zmiňovaná slabší povídka je vcelku čtivá. Oblíbil jsem si především hlavní postavy, Oggerd, Gowery i Hal Hargo jsou sympaťáci. Pokud bych měl srovnat tohle a Pohraničí, tak Pohraničí mírně vede, ale nesmíme zapomínat, že na něm autor pracoval mnohem víc... Takže asi tak :) Netrpělivě čekám na román Keltská brána.

OldaB
OldaB
31.12.2017 4 z 5

Dříve jsem už četl knížku z tohoto cyklu, takže jsem se orientoval lépe. Čtivé povídky, navíc inspirované videohrami. Co více si přát. Postapo mám rád a musím říct, že Šlechta ho rozhodně umí.

pajatonka
pajatonka
02.11.2016 4 z 5

Pěkné povídky související s hlavními hrdiny románových knih, možné číst i samostatně.

Zeno
Zeno
01.05.2016 5 z 5

Super záležitost, podobný styl jako Koniáš od Žambocha, ale samozřejmě svůj přístup. Můžu doporučit příznivcům žánru kombinace fantasy-scifi.

Část díla

všech 6 částí díla