Střepy z Apokalypsy

Druhá polovina 23. století, dvě stě let po Apokalypse. Evropa je stále ještě zničená totální válkou, z větší části vylidněná. Věda se stala magií, určenou zasvěceným. Po dlouhém období chaosu, kanibalismu a lokálních válek se zde stabilizovala civilizace, hodná toho jména. V pustinách, ale i na stránkách zakázaných knih, přetrvávají technologické anomálie, pozůstatky zaniklé civilizace 21. století. Tyto anomálie, zvané také „střepy z Apokalypsy" někdy skrývají úžasné bohatství v podobě technologických návodů, jindy zase smrtelnou hrozbu pro budoucí osadníky. Zkoumáním anomálií se zabývá trojice hrdinů: kyborgizovaný válečník Oggerd, technolog Hal Hargo a vyjednavač Gowery. Ani jeden nemá samostatně šanci na úspěch, společně však tvoří silný tým. Někdy to mají lehké, prostě jdou a bojují. Obvykle však musí nejprve rozplést předivo mýtů, aby zjistili, proti čemu a proti komu vlastně stojí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47671/strepy-z-apokalypsy-47671.jpg 4.384

Všechno na Mars - Oggerd 1.

Povídky, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Brokilon

Kniha Střepy z Apokalypsy

buster21
29.09.2020

ako prvu knihu z toho cyklu som cital Cybrgovo jméno .. musim povedat, ze prave Slechta ma nadchol pre svet post-apo ... ten chlap to proste vie :) cely cyklus mozem vrelo odporucit .. ako aj cyklus resp volne pokracovanie tajna historie Bornu .. Gowrey je ten typ rozpravaca ktoreho mozem

mot33
05.04.2020

DObrý až místy vynikající kousek ,který nenudí a oproti ostatním autorům tam není ani tolik krve.Takže ano.

protokol
18.12.2019odpad!

proste odpad

dej bol kúskovaný dosť trápny okrem urážok a výsmechu to bolo o ničom
snaha autora vložiť cudzie myšlienky "star wars, a.t.d " nepomohlo tomuto trápnemu kusu zaujať .
české scifi má oveľa lepšie kúsky .
za mňa pokračovanie nehrozí.

avalonek
16.05.2019

Nemůžu říct,že by se mi to nelíbilo,ale Krvavé pohraničí pro mě bylo lepší,prostě to scifi mi asi není tak blízké.Ale hlavní postavy i dokázali pobavit a zajímají mě jejich další osudy,takže další díly si určitě přečtu

pavel.2
10.01.2019

Za mě nejlepší kniha z Oggerdovského cyklu. 5 hvězdiček dávám za celkový dojem, který ve mně pan Šlechta a hrdinové tohoto cyklu vždy zanechávají - jeho postapo svět je promyšlený a celkem temný, technologie budoucnosti záhadné, postavy plastické... Ale například oproti Miroslavu Žambochovi, což je můj český autor číslo 1, pan Šlechta zaostává.

mr.Zdenek
31.05.2018

Při čtení jsem ztrácel pojem o čase, konec o půlnoci byl průměr.

KAREL6725
30.01.2018

Postapo mám rád a knihy pana Šlechty taky, tak že pro mě výborná kombinace. Doporučuji všem co ještě nečetli. Autorovy knihy patří k těm lepším, za mě plný počet hvězd.

mr.Zdenek
22.01.2018

Soubor šesti povídek, Dóm jsem četl kdysi v Ikarii. Přečteno během tří dní, bylo těžké se od knihy odtrhnout. Tak se stalo, že mě první díl nasměroval na díl druhý, na Ostří ozvěny.

Vladimír Šlechta
česká, 1960