Mr.Pajek Mr.Pajek komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

To je psáno tak pěkným jazykem, čte se to úplně samo. Doporučuji.

18.10.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Ona je tak dobrá, myslím paní Morstajnova, hltala jsem každou stránku a bylo mi líto,že to končí.
Už se těším na další její knihu,protože tady je to opravdu záruka pěknýho počteníčka.
V porovnání s 15lety v base,bylo mejch 14 dní s covidem v izolaci pohoda.

11.01.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Neměla jsem tušení, co je obsahem knížky (kdybych věděla, asi se do ní ani nepustím). Síla! Byla jsem ráda, že téma bylo jen naznačeno (žádné podrobnosti, popisy a detaily).
Ale opět povedené, i když trochu jiné, dílo paní Mornštajnové.

26.06.2023 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Osudy jedné rodiny pokračují..Opět výborné, čtivé. Těším se na další díl ;)

20.12.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Moc krásné čtení. Popis prostředí a dialogy..Knížka s příjemnou atmosférou a charaktery postav.

14.08.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knížka opět super, hrozně mi vyhovuje způsob a "tón" jakým Mortštajnová píše. Jediný, co mě trochu mrzí je ten konec, trochu víc bych si s ním pohrála a ještě nechala čtenáře nakouknout o kapitolu nebo dvě dál ;)

19.08.2019 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Bomba! Skvěle napsané rozhovory,které slupnete jedním dechem a pak to rozdýcháváte týden! Povinná četba!

21.09.2022 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Nerada píšu hodnocení hned po zaklapnutí poslední stránky,ale tady teda musím..bylo to tak silné. Opět velmi "povedené" zpracování těch hrůz. Hlavní hrdinka mi vyloženě sedla. Skvělé bylo i závěrečne shrnutí osudu vybraných postav.

09.04.2021 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Asi se svým hodnocením nezapadnu mezi zdejší nadšené dámy. Ale upřímně, kdyby to nebyl Hartl většina z těch kladných recenzí by (dle mého) kladná nebyla. Příběh nemá žádnou závratnou dějovou linku, ani extra zábavné to nebylo. Přehnané scény střídají ty super nudné. Za mě tedy slabota..

04.03.2024 2 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Detektivka, která dle mého v paměti velmi rychle zapadne. Jako bych takových četla už desítky. Nejdřív se to táhne a konec je pak vyřízen na 10 stránkách.

29.04.2022 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Asi nejsem úplně Hartlova cílovka..jako dobrý, ale že bych z toho byla nějak extra vydřená, to nemůžu říct. Knížka jejíž obsah v mé paměti zapadne, asi rychleji než by Patrik chtěl :D
Film jsem neviděla.

14.02.2022 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásně napsané, hodně čtivé. Ač se to možná nehodí, ale atmosféra heřmánkového údolí mě uchvátila, úplně jsem to tam viděla. Moc hezká kniha!!

12.06.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásně napsané..a ten závěr, fantastický!

17.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

"Chci si to přečíst znovu", tak to byl můj pocit po dočtení..nic víc není potřeba psát.

29.08.2018 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Skvělé, skvělé, skvělé! Ruta se začíná stávat mou oblíbenou autorkou..jen by teda měla máknout a psát víc

12.02.2023 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Tohle by měli číst děti ve školách, povinně!! Aby se už nikdy nedopustilo něco podobného.
Knížka super, jen musím říct, že mi nebyl "hlavní hrdina"úplně sympatický, nedokážu říct proč..Místy až k nevíře, že se opravdu něco takového dělo a že někdo mohl mít ,neuražte se, v některých chvílích takovou "zpredelekliku"...

28.01.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Naprosto skvělé napsaná. Čte se to jako když nůž prochází máslem.

07.12.2018 5 z 5

Pro mě je to tzv. Nemocniční kniha..výborný žánr, když člověk leží v posteli s chřipkou a nemá hlavu na nějaké náročné čtivo a chce se pobavit a zkrátit si dlouhou chvíli. VÝBORNÉ!

20.05.2014 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

To bylo tak povedené. Na začátku mě těch 500 str. děsilo, ale pak mi bylo líto, že už to končí. Postavy mi hrozně sedli a forma, jakou Ruta píše je čtivá (žádné květnaté a barvité popisy nepodstatných věcí).
Ruto, chceme víc knih od vás..hned..!! :)

21.03.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Nejlepší na knize byla obálka a to,že jsem si ji vzala s sebou na hory. Super slaďárna,která s realitou nemá nic společného. Občas je to fajn,ale asi nejsem ten správny Roman Tička

04.03.2022 2 z 5