mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

John Haugland John Haugland Daniel Porazil

Excelentní. Nádherné fotografie, velmi čtivé. Tahle kniha pro fanouška Rally nemá chybu.

11.12.2023 5 z 5

Hitler Hitler Šigeru Mizuki

Moje první manga. Knihu předcházela skvělá pověst, ale já z ní nijak vystřelený nejsem. O vizuální stránce to tak úplně není, informačně to průměrnému středoevropanovi taky nic nového nepřinese, příběh jsem v knize nenašel a pokud tam byl nějaký humor, tak jsem ho nepochopil. Já si knihu neužil, škoda.

02.12.2023 3 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Hodnotím jako celek po přečtení všech osmi dílů. Jsem stejně jako u série s Hynkem Tasem z Boru nadšen. Velká, krásná pohádka pro dospělý kluky, která se odehrává ve známých kulisách Prahy, Českého Krumlova, ale i Lokte, Hradce Králové a dalších míst což románu pro mě ještě přidává na atraktivitě. Nechci nijak spoilerovat, tak jen napíšu, že rozloučení s hlavní postavou je přímé, chlapácké, dojemné a za mě to autor zakončil skvěle. Rozhodně si postavy oblíbíte a dočtete příběh dokonce za což budete krásně odměněni.

22.08.2023 5 z 5

Tajemství počátků Tajemství počátků Jeff Lemire

Prvním dílem celá série našlápla skvěle. Kresba výborně vystihuje americký venkov, a za mě forma jasně předčila samotný velmi dobrý obsah.

26.06.2023 5 z 5

Probuzení ďábla Probuzení ďábla Mike Mignola

Dvojka lepší jedničky. Pár nových postav, za mě OK. Doufám, že série bude mít i nadále vzrůstající tendenci, od Hellboye čekám přece jen ještě víc.

18.06.2023 4 z 5

Trojka Trojka Kieron Gillen

Jednoduchý příběh, možná až moc jednoduchý příběh. Vizuální stránka je ale pecka a fungovalo to bezvadně.

06.06.2023 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Ok 5*
Komentuji stejně jako oba předchozí díly.

26.06.2022

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Střet králů pokračuje přesně ve šlépějích předchozího dílu. Jako bych nezačal číst novou knihu, ale jen otočil na další stránku. Maximální spokojenost. Moje číslo jedna je Ohař, tak snad hned na další stránce nepřijde o palici. Bohové buďte dobří.

12.12.2017 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

U nás se říká, že vožralýmu se nic nestane. O HH nemám strach.
Dobrý díl, který do celé série v pohodě sedne.

09.05.2016 5 z 5

Synové hromu Synové hromu Giles Kristian

Autor nás neprovede tolika různými reáliemi jako podobné série Oathsworn nebo Vikingové, děj se podobně jako v prvním díle odehrává na relativně malém území. Na druhou stranu se v knize pracuje s příjemným množstvím postav, kdy si určitě každý najde svého oblíbence.

04.04.2016 4 z 5

Krvavé oko Krvavé oko Giles Kristian

Celkem slušný úvod celé série, sem zvědavý kam dál nás děj zavede. Dost to připomíná příběhy Orma a je vidět, že autor se nechal serii OATHSWORN inspirovat a má ji rád stejne jako já. Doufám že i jeho Havran se přiřadí k mim oblíbenym.

25.02.2016 4 z 5

Jménem krále Jménem krále Vlastimil Vondruška

To mě dost bavilo. Zápletka samozřejmě není nijak složitá, je nutno to brát spíš jako malý historický román než jako klasickou krimi. České prostředí, středověk a Vartenberk to sedí, mám rád když si děj můžu spojit s místy, kulturou a prostředím které znám.

27.01.2016 4 z 5

Mercedes: projížďka životem fotbalového baviče Mercedes: projížďka životem fotbalového baviče Monika Býmová Čuhelová

Co jsem čekal to jsem dostal. Možná mohl být Švanci odvážnější a pusti do éteru i konkrétní jména (např. u pokusu o korupci).

19.01.2016 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

V celé knížce jsem nenašel nic co by mě nutilo číst dál.

11.01.2016 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Čtu postupně a zatím asi nejslabší díl. Případ s bývalou milenkou to byl teda nesmysl , bankovní loupeže nedořešeny, tak aspoň doma že to Harrymu klape :-)

01.12.2015 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Pro mě něco úplně nového, zajímavý pohled na budoucnost.. Je to přece jen spíš pro mladší generaci, já to číst před dvaceti lety dám za pět hvězdiček.

26.10.2015 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Čekal jsem něco úplně jinýho, a kdybych se informoval předem asi bych ji vůbec nečetl, ale líbila se. Bez pasáže o sračkách bych se obešel ale jinak je kniha dobrá, má spád a nejsou v ní hluchá místa.

27.04.2015 4 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

No moc jsem si od knížky nesliboval, krátké povídky nečtu, ale dobrý. Když pominu pro mě slabé Betlémské světlo, tak ostatní povídky fakt dobrý. Tahle kniha mě jen utvrdila v tom, že ač pan Svěrák na to nevypadá, je to chlap jako mi všichni ostatní, prostě taky prasák. :-)

01.04.2015 4 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Dobře vygradovaná série. Teď to odpinknu, odpojím net, vypnu mobil a mizím. Game over.

11.02.2015 4 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Rozhodně lepší než jednička, i když náhoda nebo jak autor říká policejní instinkt tu hraje až moc velkou roli.

03.02.2015 4 z 5