Morsie Morsie komentáře u knih

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Godot je všechno, je osud, je naděje, je začátek i konec.

Když jsem tu hru dočetla, říkala jsem si, že vlastně ani za moc nestojí. Pak jsem ale přemýšlela, nebo lépe řečeno, pak to ve mně začalo zrát. Pak jsem postupně začínala odkrývat ty nejjemnější detaily, pak to ve mně zakořenilo a mou mysl "nakazilo" svou pointou... Začínala jsme chápat, jak ohromná to je kniha, jak ohromnou má duši a myšlenku.
Zaručeně to nejlepší absurdní drama, jaké kdy bylo napsáno. V Godotovi je zahrnut celý život, nejde už tedy napsat lepší absurdní drama.

Čekání na Godota je čekání na život.

02.09.2013 5 z 5

Umění prokrastinace Umění prokrastinace John D. Perry

Já jsem se na tuhle knížku opravdu moc těšila! Chtěla jsem se totiž konečně dozvědět, že to všechno dělám dobře a správně! A víte co? Já to pravdu dělám dobře. Sem tam něco odložit a nechat to, aby se to vyřešilo samo, je mnohdy lepší, než to překotně hrotit, být ve stresu a nokonec naštvaný, že se to nevyřešilo podle našich představ. Zkrátka nechat věci plynout vlastním životem. Jasně, není to pro každého a taky to není vhodné na každou situaci, ale občas to neuškodí. Určitě velice přínosná a zárovň zábavná publikace.

27.08.2013 5 z 5

Cukr a sůl Cukr a sůl Táňa Keleová-Vasilková

Já bych řekla, že Noru pálilo dobré bydlo, jak se říká. Já si žít takhle jako v pohádce, tak to všechno nezahazuju jen kvůli tomu, že se chci sama realizovat - to jde přece i tak. I jako žena v domácnosti se mohu realizovat, jen jde o to najít si ten správný cíl. No zkrátka tak... ale kdo ví. Každému se to mluví snadno, ale pak když příjde na lámání chleba, leckdo se zachováme stejně. No každopádně jako odpočinková kniha, která vám přesto něco sdělí, je to velice dobré čtení :)

26.08.2013

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Modrý dům patří mezi mé nejoblíbenější Tániny knížky - nevím čím to je. Nejspíš tím, že se celý děj odehrává v pouhých třech dnech Vánočních svátků. Mám totiž opravdu ráda, když se celá knížka smrskne na pár dní - je to v mnoha směrech mnohem intenzivnější prožitek. Proto se mi Modrý dům tak zalíbil... Je nostalgický, je upřímný, má hloubku - člověka nenechá bez vnitřní odezvy. Příběh o lidech, o jejich vlastnostech, pocitech, myšlenkách - to na vás vždycky nějak zapůsobí...

26.08.2013 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Tohle bych zařadila do povinné četby. Ale ne jen pro školy, ale pro úplně každého. Každý by se měl občas zastavit a zamyslet se - uvědomit si, že on je na tom ještě moc dobře. A možná není, možná je na tam takový August daleko líp. On je statečný a vyspělý - takové vlastnosti chybí velkému procentu populace. Zkrátka tenhle příběh mě dostal a vůbec se nestydím přiznat, že jsem brečela. No a co? Ale nebylo to z lítosti, já brečela z obdivu. K tomu klukovi chovám velký obdiv... i když je smyšlený.

22.08.2013 5 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

Inu, já nejsem na tenhle typ knih - na mě tam bylo opravdu hodně, hodně sexu! I když neříkám, občas mě to bavilo. Zas na druhou stranu, pokud bych byla založena tímto směrem, budu nejspíš slintat blahem a Hranu touhy číst pořád dokola. Jako kniha o sexu, tvrdém sexu, je to velice kvalitní dílo a splňuje svoje poslání, takže se tomu vlastně nedá nic vytknout. Styl jakým je kniha napsaná se mi taky líbí, čte se dobře a snadno - takže bezva. Všem, co mají tento žánr rádi doporučuju, čtenářky budou slintat blahem. A věřím, že nejen čtenářky :D Popřípadě je to dobrý studijní materiál pro méně zkušené milovníky :D

21.08.2013 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

2 + 2 = 5

1984 byla, je a bude tou nejlepší knihou, jaká byla kdy napsána. Už ji nikdo nepředčí... Snad jen tehdy, kdyby sám Orwell vstal z mrtvých a napsal podobnou "utopii" na dnešní dobu a společnost...
Nevím, jak vyjádřit, co k téhle knize cítím... Zamilovala jsem si ji od prvních slov - a to doslova. A pokaždé, když ji začínám znovu číst, mám mrazení.
Smekám, obdivuji, děkuji, umírám!

Možná se brzy dočkáme, že už si tohle vizionářské dílo nebudeme moci přečíst...

20.08.2013 5 z 5

Ztracená knihovna Ztracená knihovna A. M. Dean

Je fakt pravda, že vás ta kniha zahltí informacemi i postavami, ale pokud to přemůžete, pokud si občas zalistujete zpět, nebudete litovat. Ten příběh za to stojí a přes to všechno, co by se mohlo zdát jako negativum, jako jistá brzda, je příběh napínavý. A pokud si zvyknete na ten styl, jakým je psaná, za půlkou už vám to ani nepřijde. Zkratka do téhle knihy se musíte začít, musíte ji chtít přečíst, musíte si k ní najít cestu. Pokud to všechno podstoupíte, nakonec budete opravdu rádi. Sama to vím. A jak se říká o písničkách, když se vám zalíbí na první poslech, je jasné, že je to odrhovačka... řekla bych, že totéž platí o knihách :)

19.08.2013 4 z 5

Naprostý cizinec Naprostý cizinec Kay Schubach

Ano, občas jsem si říkala, že hlavní hrdinka je tak trochu kráva, když se sebou nechá tahle vorat, když mu věří a je jím úplně posedla. Bože, je slepá? Nevidí, že ji využívá? Jenže pak jsem si uvědomila, že tak snadné to není. Ona sama si jistě před tím taky nemyslela, že by mohla spadnou do spárů tyrana. A hle, stalo se. Proto jsem své mínění přehodnotila. Nejspíš to není úplně tak obtížné narazit na někoho, kdo vás zničí. Každopádně příběh je to velice zajímavý, napínavý a čtivý. Jsem ráda, že jsem po Naprostém cizinci sáhla.

19.08.2013 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Já nevím proč, ale tahle knížka mě hrozně rozesmutnila. Ona je krásná a roztomilá a já psy miluju... Ale prostě jsem byla smutná. I když je to vlastně docela veselé. Nejspíš jde o to, že celé to vyprávění je v režii psa, tedy je to takové čisté. Asi to neumím dobře napsat, prostě je to takové upřímné a bezelstné - stejně jako samotní psi. Panu autorovi za tuhle knížku moc děkuju, ukazuje v ní totiž, jak jsou psi nedocenitelní společníci, a jak si jich my dost často vůbec nevážíme. Je to takové smutně milé :)

19.08.2013 4 z 5

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Christopher S. Kilham

Já si celkem myslím, že na tom něco bude. Ono je docela dobré pěkně se rozhýbat a navodit si takovou příjemnou fyzickou rovnováhu. Zvlášť jsou pak ty cviky vhodné pro lidi, co mají málo času. Protože Pět Tibeťanů opravdu moc času nezabere. A i když se to zdá docela náročné, tak není - zachviličku si tělo zvykne. A co je hlavní, rovnováhu to přináší i psychice - já je civičím ráda.

15.08.2013 4 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Ani nevím co napsat. Snad jen, že to jsem nečekala. Čekala jsem lecos, romantiku, Židy, Prahu - a vlastně to všechno jsem dostala, ale v trochu jiném balení, než jsem čekala. V mnohem silnějším a emocionálně vyčerpávajícím - a za to jsem ráda. Není to jen nějaká literatura pro ženy, je to hodně vážný a strhující příběh, popisující neskutečné hrůzy první poloviny minulého století. Jsem velice ráda, že jsem se rozhodla, si tu knihu přečíst - moc se mi do ní totiž nechtělo. No to co následovalo ,mi tak trochu pochroumalo srdce a slzné kanálky. Sakra, ale stálo to za to! Doporučuju všema deseti.

14.08.2013 5 z 5

Paleo dieta Paleo dieta Loren Cordain

No co napsat, když jsem vegetarián? Pro mě by bylo opravdu náročné tu dietu držet, i když je mi jasné, že nejspíš funguje - důkazy nelžou. Každopádně tuhle dietu řadím mezi ty lepší, neboť tady vám necpou, že se nesmíte cpát :D že zhubnete jen hlady. Moje maminka ji drží a pochvaluje si ji. Myslím, že je to vhodné hubnutí pro všechny, co mají rádi maso a kvalitní potraviny. A samotná knížka se mi taky líbí - je přehledná a je v ní plno zajímavých receptů... za zkoušku to nejspíš stojí.

11.08.2013 4 z 5

Temné charisma Adolfa Hitlera Temné charisma Adolfa Hitlera Laurence Rees

Hitler mě zajímá z mnoha pohledů, jako sociopat, jako umělec, jako vojevůdce, jako člověk, a tahle kniha mi přinesla mnoho uspokojivých odpovědí. Nečekala bych to. Nečekala bych, že se může najít zase jiný úhel pohledu, jakým se bude zkoumat "vůdce" a jeho já. Temné charisma mě hodně překvapilo, pozitivně - tedy jestli se dá mluvit o pozitivitě v Hitlerově případě. Zkrátka Hitler měl charisma a to nemůže nikdo pořpřít. Že to byl duševně narušený jedinec, to už je věc druhá - Temné charisma vám všem odkryje mnohem víc.

31.07.2013 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Výborná kniha! Moc jsme se na ni těšila a tak jsem si pořídila elektronickou formu - neprohloupila jsem. Křižovatky už mám za sebou a teď se jen těším, že si je přečtu ještě v knize. Dlouho jsem od současného autora nečetla tak hlubokou knihu. Křižovatky mají myšlenku, mají poselství, ale zároveň to není žádné mravokárné a prvoplánové tlachání! Je to prostě pěkný příběh s trochou mystična a náboženských prvků - to ale knize na kvalitě neubírá, spíš naopak. Dávám palec nahoru :)

31.07.2013 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Páni! No já na romantiku nejsem, ale tahle kniha mi vyrazila dech. Je to opravdu moc krásný příběh, kterému nechybí čtivá forma, spád, inteligence a propracovanost postav, děje i míst. Je vidět, že je autor velice vyspělý, a že má za sebou mnoho kvalitních titulů. Jen je škoda, že jsem žádný z nich ještě nečetla - trochu jsem se bála, že to bude červená knihovna. No teď se za to stydím, ale co nevidět to napraví. Každopádně To nejlepší z nás je krásný příběh, který musí dojmout i šutr.

18.07.2013 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Nevěděla jsem co čekat, ale i tak jsem se do knihy pustila. Jsem za to opravdu ráda, protože se to vážně vyplatilo. Je to krásný, napínavý i oddechový příběh, který se čte opravdu snadno. Rozhodně to není nějaká laciná červená knihovna. To vůbecn ne, Na ostrově má na mnohem víc. Za příběh jsem opravdu ráda. Pobavila jsem se, bylo mi jich líto i jsem jim záviděla. Na ostrově splňuje všechny atributy dobré knihy.

17.07.2013 4 z 5

Pouto Pouto Mark Watson

Vskutku zajímavá kniha. Byla jsem na ni opravdu zvědavá. No inu otázka incestu je zajímavá sama o sobě, natož pak když se zakomponuje do skvělého, na mnoha místech vtipného příběhu. V mnoha směrech tedy Pouto překonalo moje očekávání. Za to jsem ráda. Ovšem nemění to nic na tom, že na krvesmisltví stále hledím jako na něco zvráceného. Každopádně mě kniha pobavila a zároveň přinutila přemýšlet.

09.07.2013 4 z 5

Rekviem za Nanking Rekviem za Nanking Cha Ťin

Bylo mi z toho dost úzko. A komu by z takové hrůzy asi taky nebylo? Ovšem jako kniha je to hodně kvalitní dílo. Nechalo to ve mně stopu a já teď musím pořád uvažovat nad svým životem. Je přece tak fádní vedle života Minnie. Tu ženu obdivuju a myslím si, že tahle kniha je hold, který si zasloužila oprávněně. Jen málokdo v životě dokáže udělat tolik...

03.07.2013 5 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Já jsem knihu četla a je mi z toho úzko. Ale tím nechci říct, že je to špatné. Naopak, je to neskutečné dílo. Strašné, ale neskutečné. Představa toho, že ještě někde na světě může existovat něco takového, je otřesná. Ale je to tak a my bychom před tím neměli zavírat oči. Nejde přece přehlíže, co se děje tisícům lidí. Ta kniha mi hrozně změnila pohled na svět, na obyčejné věci, na to, co mám ráda a nemám, na sebe samu. Kdyby to aspoň bylo smyšlené... jenže tohle je realita...

02.07.2013 5 z 5