Pět Tibeťanů

Pět Tibeťanů https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172311/pet-tibetanu-172311.jpg 4 79 15

Pět dynamických cviků, které posílí zdraví, dodají energii a životní sílu Pět Tibeťanů je jogínský systém jednoduchých, časově i fyzicky nenáročných, ale velmi účinných cviků, které se autor před více než třiceti lety naučil v tibetském klášteře v pohoří Himálaje a posléze je představil západní civilizaci. Pravidelné cvičení Pěti Tibeťanů podstatně zvyšuje pružnost těla i duševní sílu, odstraňuje psychické i svalové napětí, oživuje naše smysly, zlepšuje dýchání a trávení, blahodárně působí na oběhovou soustavu, navozuje klid a celkovou pohodu.... celý text

Duchovní literatura , Literatura naučná , Zdraví

Vydáno: , Noxi

The Five Tibetans , 1994

HannyC
18.07.2022 5 z 5

Toto je nejvýstižnější knížka na toto téma jakou jsem četla. Prostě jen začít .... Zázraky se dostaví .... Já začínala na 4 ... A bez techniky ... teď už to dávám ... stavy extáze nemám ... ale v pohodovému rauši už jsem ....

PietroGrencik
13.03.2021 3 z 5

Malá, krátka, výstižná.
Návod ako na 5 tibeťanov.

Info o 5 tibeťanoch nájdeš aj na youtube ;)

kercah
07.06.2020 5 z 5

Vzala jsem do rukou knihu hlavně kvůli návodu jak správě cvičit cviky. Autor mě velice mile překvapil, že knihu doplnil o osobní pohled a zážitky a také další zajímavé praktiky v cestě vnitřní harmonie.

Easenka
29.03.2020 3 z 5

Autor popisuje ,,pět omlazujících ritů" neboli Pět Tibeťanů obohacené o fotografie cviků, správné dýchání a dalších skutečností, které na tělo působí při zapojení těchto cviků do každodenního života.

MaggieR
25.03.2020 3 z 5

Knihu som si kúpila kvôli bolesti chrbtice kde je odporúčané toto cvičenie. Cviky cvičiť budem, ale text mňa moc nezaujal je to moc ezoterické, duchovné. Hoci verím v pravdivosť textu nie je to smer ktorým sa chcem ja uberať. Pre niekoho môže byť opis čakier a toku energie zaujímavý.

Howdy
01.03.2020 4 z 5

Neznal jsem cvičení pěti tibeťanů a tato kniha pro mne znamenala velmi užitečný návod jak postupovat. 4*

KnihovniceVěra
29.11.2019 3 z 5

V úvodu je cenný popis jednotlivých čaker, jinak je tento úvod spíše pro úplné začátečníky. Vlastní jádro knihy tvoří 5 - 6 cviků, které Evropani viděli cvičit zkušeného mnicha v k Tibetu. Začátečník, který navíc chce v krátkém čase dosáhnout co nejvíc, by si mohl některými z nich i ublížit, např. Tibeťan č. 3 - rychle prováděné záklony, kdy se doporučuje prohnutí v pase. V józe se tento cvik nazývá pozice velblouda a cílem je naopak co nejmenší prohnutí v pase a co největší prohnutí v hrudní oblasti. Cvičím jógu asi 19 let a některé cviky a meditace uvedené v závěru knihy jsou pro mě inspirací, konečné hodnocení knihy napíšu případně po vyzkoušení.

Renike
04.01.2019 5 z 5

Letos začínám :)

Patrik02
21.03.2018 5 z 5

Pět tibeťanů jsem objevil a začal cvičit teprve nedávno. Na knihu jsem shodou okolností narazil přibližně ve stejný čas, při brouzdání uličkami Levných knih, a v mé knihovně tím pádem musela být. Slabá "příručka" se nevěnuje pouze cvikům, ale také meditacím s nimi spojenými, což vypadá a zní velice zajímavě. Uvidím, co přinese čas. (A jen tak mimo - Pět tibeťanů cvičí již dlouhá léta také můj oblíbený spisovatel Hugh Howey)
Objevte své vnitřní já.

JosefHorák
17.06.2017 5 z 5

Nechávám si ji v své knihovně. Pro sebe abych si postupně neměnil cviky a pro okolí aby mělo informace ode mne, kde si zkontrolovat ;)
Cvičím už mnoho let. Dělám o tom i přednášky a semináře. Dělám i průvodce a "tyrana" - to pokud nenajdete vytrvalost v sobě a chcete jít dál. ;)

Thebookman
25.06.2015 5 z 5

Velice zajímavá knížka :-)

Morsie
15.08.2013 4 z 5

Já si celkem myslím, že na tom něco bude. Ono je docela dobré pěkně se rozhýbat a navodit si takovou příjemnou fyzickou rovnováhu. Zvlášť jsou pak ty cviky vhodné pro lidi, co mají málo času. Protože Pět Tibeťanů opravdu moc času nezabere. A i když se to zdá docela náročné, tak není - zachviličku si tělo zvykne. A co je hlavní, rovnováhu to přináší i psychice - já je civičím ráda.

lusila
24.07.2013 5 z 5

Chcela som začať cvičiť jógu. Keďže v našom meste nie sú kurzy, kúpila som si túto knižku. Čas ukáže, či tie cviky sú na niečo dobré.

norbylo
03.04.2012 4 z 5

Rady pro dlouhověkost.. Stejné jako jóga.. Proč ne

Jack Bauer
02.01.2012 3 z 5

Tak jak je to podáno v knize se tomu doslova a do písmene nedá věřit, ale trocha pravdy v něčem určitě bude. Nejlépe je to vyzkoušet.