Morsie - Přečtené 321


Brouk Pytlík
? - duben 2018
Brouk Pytlík 1990, O. Sekora


Talisman
leden - březen 2018
Talisman 1996, S. King

Ach, můj Vlku! A ach, jak mně se do Talismanu nechtělo! Dva roky mi nepřečtený ležel v knihovně. Nechápu, proč?! Nebo vlastně to vím, odrazovalo mě, že to King napsal ve spolupráci. Nějak nefandím románům s více autory. Teda do teď. Jak já jsem si Talisman užila! Vážně! Hrozně mě baví, když je hlavní postava kingovky dítě. Nevím, jestli je to zastydlou pubertou nebo tím, že ve věku, kdy bych měla číst dobrodružnou literaturu, jsem ležela v Shakespearovi a Bítnících, ale děti mě u Kinga strašně baví! A já nevím, asi nejsem takový odborník a kingolog (i když už mám na kontě hezkou řádku jeho děl), protože já jsem tam pana Strauba prostě nepoznala. Pro mě to byla prostě geniální kingovka, kterou jsem si užila a zamilovala. A díky které se mi navždycky do srdce vmáčknul Vlk!


Pohádky
? - únor 2018
Pohádky 1982, K. J. Erben


Nezbytné věci
leden 2016 - březen 2017
Nezbytné věci 2005, S. King


Daleká cesta za domovem
červen 2015 - únor 2017
Daleká cesta za domovem 1986, R. Adams


Čaroděj a sklo
září 2013 - prosinec 2015
Čaroděj a sklo 2008, S. King


Den Trifidů
? - červenec 2015
Den Trifidů 1999, J. Wyndham


Básníci třetího tisíciletí 3
? - červenec 2015
Básníci třetího tisíciletí 3 2015, A. Mickiewicz


Potomci lidí
červen - červenec 2015
Potomci lidí 2006, P. D. James

Podzemníci
leden - červen 2015
Podzemníci 1997, J. Kerouac


Dharmoví tuláci
? - březen 2015
Dharmoví tuláci 2002, J. Kerouac


Dlouhá trnitá cesta z pekla
? - únor 2015
Dlouhá trnitá cesta z pekla 2009, N. Strauss


Zákeřná Ebola
listopad - prosinec 2014
Zákeřná Ebola 1996, R. Preston


Oživovatel
listopad - prosinec 2014
Oživovatel 2014, S. Patrick

No tak to tu zase jednou máme zatraceně povedený debut. Četla jsem jak splašená a pořád jsem neměla dost. Tahle knížka mě prostě zaujala ihned, jak svojí obálkou, tak i názvem. A potom, co jsem si přečetla anotaci – no to jsem byla víc než příjemně nažhavená. Tahle skvělá kombinace thrilleru, hororu a detektivky vás dostane, ať chcete nebo ne. A věřte mi, vy budete chtít. Já jsem se prostě nedokázala utrhnout a celý příběh jsem sbodla za jediné odpoledne – stálo to za to. Oživovatel má všechno, co by taková strašidelná a napínavá kniha měla mít – stěží se mi chtělo věřit, že jde o debut. Nicméně v každém případě je to svou atmosférou nedocenitelným čtením pro tyhle sychravé dny.


Ukradené modlitby
říjen - listopad 2014
Ukradené modlitby 2014, J. Clement

Jsou knihy, které přečtete, usmějete se a jdete dál. Jsou takové, co vás donutí přemýšlet, anebo které zapomenete ještě dřív, než je dočtete. A pak jsou takové, u kterých od první stránky víte, že je budete mít v mysli nadosmrti. Asi tak nějak bych pospala Ukradené modlitby – jako tu poslední možnost. Je to knížka, která vás rozesměje i rozpláče, nad kterou budete kroutit hlavou, a kterou nebudete chtít dát z ruky. Je to nevšední příběh z nevšedního prostředí, který vám otevře oči a přiměje vás dívat se na svůj život z docela nové perspektivy. A to je někdy potřeba – i když je to za cenu rozdrceného srdce. Ukradené modlitby jsou neobyčejnou knihou a já jsem ráda, že jsem na ně narazila. Díky nim potrvá ještě dlouho, než si zase začnu stěžovat na svůj život!


Čaj s nápadníkem
24. listopad 2014
Čaj s nápadníkem 2014, M. Kamali

Původně jsem čekala, že to bude nějaká obyčejná oddechová komedie. Která to nakonec je, ovšem s mnoha dalšími kvalitami. Jinými slovy, byla jsem moc mile překvapená a tuhle Blízkým východem provoněnou knihu jsem si náramně užila. Nejen že jsem si rozšířila obzory, co se Íránu týká - moje dosavadní znalosti končí tím, že je tam hodně prachu a tepla - ale taky jsem pochopila, že s matkami to chodí po celém světě stejně. Vždycky vám budou kafrat do života a cpát vás do chomoutu s nějakým panem Úžasným. Jde sice o debutový román, ale kvality výrazně převyšují nedostatky - které pokud nejste hnidopich ani nenajdete. Prostě fajn čtení, které útočí jak na vaše city, morálku, ale taky na vaše smysly. K odpolednímu čaji jako dělané!


Případ Amelia
listopad 2014 (18.-20.)
Případ Amelia 2014, K. McCreight

Vůbec jsem neměla v plánu si tuhle knihu pořizovat. Tolik chvály kolem, to mi bylo podezřelé - za srovnáváním se Zmizelou jsem čula jen vychytralý marketingový tah. No, jenže snáz se to řekne, než udělá, a tak když jsem pak knížku objevila u kamarádky, bylo to jasné. A teď jsem za to ráda! Protože víte co? Protože tahle kniha si vážně všechnu tu ódu zaslouží. Už na první stránce jsem Případu Amelia propadla a mimo nanejvýš zajímavý příběh jsem si taky sakra užila to prostředí střední školy. Je fajn si zavzpomínat a tady je to navíc naservírované pěkně bez obalu. No ve všech ohledech musím říct, že i když jde o debut, tak má tahle kniha našlápnuto hodně vysoko a co se týká autorky, no to ani nemluvím. Myslím, že můžeme čekat ještě velké věci!


Posmrtný život existuje
listopad 2014 (18.-19.)
Posmrtný život existuje 2014, P. Perry

Každý přece chceme věřit, že smrtí to není definitivní. Nebo teda aspoň velká většina z nás. Prostě to nemůže být utrum, šmitec, finíto - náš esprit, energie, duch jen opustí naše mrtvé tělo a odebere se do vyššího levelu života. Upřímně doufám, že to tak je - nechci umřít! A to je taky důvod, proč jsem se pustila právě do téhle knížky. Záhrobí je totiž hrozně neprobádaná area a já jsem ráda, že je aspoň pár lidí, co se jím zabývá. Tak či onak, ať věříte na posmrtný život, nebo ne, tahle knížka má něco do sebe. Jistěže skeptici uvidí jen utkvělou snahu člověka lpět na své nesmrtelnosti, ale některé ty argumenty stojí za zvážení! Rozhodně zajímavá publikace a já doufám, že se její autor nemýlí!


Život jedna báseň
červenec - listopad 2014
Život jedna báseň 2014, C. Hoover

Moje další rande s Coleen Hoover - rande, které jsem nechtěla, aby někdy skončilo. A přitom trvalo jen pár hodin během jednoho deštivého odpoledne v malé zapadlé kavárně. Lepší čas a místo pro čtení téhle knížky jsem si ani nemohla přát! Tohle bylo prostě krásný! Miluju poezii - spontánní poezii, poezii bez příkras, bez zbytečných úprav a kudrlinek - a miluju jednoduché příběhy, v nichž se ukrývá samotná podstata života. Život jedna báseň mi nemohl lépe sednout do noty. Když tuhle knížku čtete, připadáte si jako byste byli tam, jako by se to všechno dělo vám. Emoce na vás buší ze všech stran, a i když to dost často bolí, přestat nemůžete. Tak nějak podobně, jako když se nešťastně zamilujete - přes to všechno utrpení se jen tak na řeknutí neodmilujete. Je to silný příběh, který se tak nějak usadí ve vašem srdci a začne si tam žít svým vlastním životem - do doby, než knihu znovu otevřete a objevíte tam to, co jste napoprvé přehlédli. Do téhle knížky jsem se zamilovala. A i když je to vztah komplikovaný, myslím, že potrvá léta!


Zeptejte se George Andersona - Co nás mohou duše naučit o životě
listopad 2014 (06.-17.)
Zeptejte se George Andersona - Co nás mohou duše naučit o životě 2014, G. W. Anderson

Každý občas potřebuje poradit! Proč ne tedy rovnou od duší zemřelých? Ti musí mít přece spoustu zkušeností! Tuhle tu knížku jsem původně nekupovala sobě, respektive jsem neměla v plánu jí číst - byla pro mou máti, která tyhle věci prostě miluje. Já se spíš považuju za skeptika - který věří na duchy, démony i upíry - a tenhle tip literatury většinou nevyhledávám. Jenže když jsem doma začala listovat, zjistila jsem, že tu knížku čtu, a že mě sakra baví! I když se jedná o populárně naučnou literaturu, o vtip a čtivost rozhodně není nouze - a to já mám ráda. Nicméně nejpodstatnější je, že všechny rady, které autor poskytuje, mají hlavu a patu a hlavně váhu. Určitě není od věci si tohle přečíst a nechat se na cestě svým životem trochu inspirovat. Každý aspoň trochu otevřený "jiným" věcem, si v téhle knize něco najde.


Dívka z 6E
? - listopad 2014
Dívka z 6E 2014, A. Torre

Nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale ne každá erotická literatura je kravina. Vlastně naopak, co se týká Dívky, tak můžu pět jen samou ódu. Ale to bude asi tím, že on je to v prvé řadě vynikající thriller. No páni, tenhle Dexter v ženském mě vážně dostal! Otáčela jsem stránku za stránkou a nemohla jsem přestat - dokud jsem knížku nedočetla. Nicméně musím autorku pochválit nejen za úžasnou hlavní postavu, ale za taky perfektně zvládnuté prostředí tohohle specifického byznysu. Tedy, ne snad že bych měla zkušenosti s prodáváním virtuálního sexu, ale no - zní to věrohodně. Dívka z 6E si mě získala tím svým zvláštním espritem - tím cosi, co ji dělá výjimečnou.


Já jsem Malála
01. listopad 2014
Já jsem Malála 2014, C. Lamb

Fajn, asi budu znít jako ignorant, ale o nějaké Malále jsem se dozvěděla až právě díky téhle knize. No každopádně anotace mě zaujala - a ta Nobelovka ještě víc - a tak mám knížku doma. A... páni... Já… vlastně ani nevím, co mám říct. Tohle není jako většina příběhů, na které pak píšu komentáře a recenze. Tohle je trochu náročnější sousto. O to víc si ale asi téhle knížky vážím. Je inspirující, motivující - sakra, jsem o dost starší než Malála a co jsem za život dokázala? Sepsat pár recenzí... Já jsem Malála je knížka, která vám asi nepřinese jen hezkou zábavu, ale rozhodně vám pomůže dívat se na věci a různé problémy docela jinýma oči. Knížka si rozhodně svou pozornost zaslouží a Malálin příběh ještě víc!


Manželky
? - říjen 2014
Manželky 2014, T. Keleová-Vasilková


Komu zvoní hrana
? - říjen 2014
Komu zvoní hrana 1958, E. Hemingway


Manželovo tajemství
červenec - říjen 2014
Manželovo tajemství 2014, L. Moriarty

Víte, po téhle knize jsem sáhla jen tak. Ano, věděla jsem, že je to hit a bestseller, ale to mě na knihách nikdy tolik nezajímalo. Zkrátka, líbila se mi obálka a já si řekla proč ne. No, kdyby to bylo jen tak jednoduché… Přinést si knížku s hezkou obálkou a přečíst si ji. Jo, to by bylo fajn, kdyby vám ovšem ta kniha nevyrvala kus duše a nesežvýkala ji jako někde v kapse zapomenuté Pedro. Kdyby vám nerozdrtila srdce na prach a mozek vám neprošpikovala tisícem otázek, na které se jen stěží hledají odpovědi. Inu, kdybych tohle všechno tušila, snad bych radši vzala nohy na ramena a z knihkupectví utekla… Ale neutekla jsem a tak mám teď z mozku polívku a připadám si jak lasagne (vážně bych neměla toho Doctora tak hltat!), ale stálo to za to. Úžasný psychologický román, jehož hodnota se ani nedá pořádně popsat - natož pak v krátkém komentáři. Jednoduše, bylo příjemné přesvědčit se, že jsou autoři, kteří dokážou napsat čtivou a zároveň hlubokomyslnou knihu. Přečtěte si to a nechte si taky trochu pocuchat nervy. Litovat nebudete!


Já, Poutník
září 2014 (23.-28.)
Já, Poutník 2014, T. Hayes

Přiznám se, Já, Poutník mě dostal tou skvěle napsanou anotací! Většinou aby na mě udělala knížka dojem, je toho zapotřebí víc, než jen anotace. No, tady to stačilo, protože přiznejme si – kdo z vás po jejím přečtení není zvědavý? No nicméně sama kniha je asi tak ještě desetkrát lepší, než celá anotace. Je to jeden z těch thrillerů, na které se vážně nezapomíná. Není to jen knížka, která vám zpříjemní pár odpolední, je to kniha, která se prohlodá až do vaší duše a tam si udělá pořádný brloh. Je to kniha, která vám vytře zrak, a která vás donutí i přemýšlet. A samozřejmě že ji ani nechybí to, co by měl každý dobrý thriller mít. Nepředvídatelná zápletka, napínavý děj, čtivý styl, vyprofilované postavy i prostředí. Já, poutník potěší rozhodně každého milovníka tohoto žánru a možná nejen je. Tady si přijde každý na své!


Červenobílá
? - září 2014
Červenobílá 2014, D. Vácha

Tak tohle je víc než obyčejné pozornosti hodná kniha. A když to říkám já, tak to má vážně váhu! Protože, jak moji pravidelní čtenáři jistě vědí, historické romány nejsou moje parketa. Dobře, tady to trochu vylepšuje fakt, že je to z doby války, jenže z té první - a já radši tu druhou! Ale tohle není obyčejný historický román, a ani obyčejný válečný - má to od obojího a ještě něco navíc. Totiž při čtení vás pohltí spousta pocitů a hlavně uvědomění si vlastní identity - no jo, patriot promluvil. V každém případě mě tahle knížka překvapila. Přes svoje náročné téma je čtivá, svižná a napínavá, je hluboká a dotýká se celkem citlivých témat - což není na škodu, je precizní, ale není nudná a pokud jste takový válečný neznaboh jako já, tak pak velice poučná. Sice to nebude brzo, ale vím, že se k Červenobílé znovu vrátím.


Vypravěčka
? - září 2014
Vypravěčka 2014, J. Picoult

Ani v nejmenším jsem nedovedla odhadnout, jak moc mě tahle kniha zasáhne. A ne pro ty jadrné popisy toho, co se dělo v koncentrácích, jako hlavně pro svoji myšlenku. Zabít, či nezabít? A když ano, je to vůbec trest? Autorka tu dokázala něco hrozně těžkého, totiž v lidském světle popsat člověka, kterého bychom normálně nazvali zrůdou. Ukázala, že to není a nikdy nebylo tak snadné. Nic není jen černé anebo bílé, spíš jsou to odstíny šedi - chraň bůh, ne tamty! Tohle je kniha, na kterou se jen tak nezapomíná, která se uhnízdí ve vašem srdci a donutí vás nad svým obsahem ještě dlouho přemýšlet. Není to oddechové čtení, je to čtení pro ty, co si chtějí knihu pamatovat, kteří chtějí, aby jim pár napsaných slov navždy změnilo pohled na svět. Vážně se mě to niterně dotklo a já za to autorce děkuju. Děkuju jí za ten jiný pohled, děkuju ji za ty nezodpověditelné otázky a děkuju jí za tu myšlenku, kterou protkala celý svůj příběh. Nemůžu říct, že jsem si to užila - takové věci se neužívají - ale bylo mi potěšením!


Třetí hlas
? - září 2014
Třetí hlas 2014, R. Börjlind

Jak bych si Třetí hlas mohla nechat ujít? Jak, když mě Skočný příliv totálně odboural? Ok, možná jsem měla trochu obavy, ale moje zvědavost a napětí to všechno převážily. Takže jsem jako o překot v den vydání knihy letěla do knihkupectví a domů pak ještě rychleji. A vyplatilo se mi to. Protože Třetí hlas je naprosto famózní! Je tedy pravda, že ubylo nechutností, ale oproti tomu zase přibyla komplikovanost celé zápletky. Bylo to tak skvělé, že jsem nedokázala knížku ani na chvíli odložit – i na záchod šla se mnou! Takže se stalo, že jsem celou knihu přečetla během jednoho dne – tak to mám ráda. Vlastně ani nevím co víc napsat, prostě jsem si to užila a už se nemůžu dočkat, až tohle autorské duo vydá další skvost.


Obuvníkova žena
? - září 2014
Obuvníkova žena 2014, A. Trigiani

Jak jsem se zprvu Obuvníkovy ženy zděsila, tak hned potom, co jsem se začetla, jsem byla víc než příjemně potěšená a hlavně překvapená. Totiž nejsem zrovna největší fanynkou historických románů, proto když mi tahle kniha přistála na nočním stolku, tak jsem měla obavy. Marné! Obuvníkova žena je naprosto úžasná, a i když je to trochu rozsáhlejší dílo – těch stran je vážně hodně – tak mi to ani trochu nevadilo. Užívala jsem si každou stránku, každé slovo a sama nad sebou se víc a víc podivovala. Na nějaký čas jsem se totiž ocitla v bezčasí a vychutnávala si tu dávnou dobu, kde bych na chvíli chtěla žít. Co naplat, zkrátka se nevyplácí soudit knihu jenom podle žánru. Tahle ta staromódní pohádka s rozmanitými vůněmi mi zpříjemnila tři odpoledne a ukázala mi, že to nejdůležitější v životě je láska.


Mapa Anny
? - září 2014
Mapa Anny 2014, M. Šindelka

K Mapě Anny jsem přišla jak slepý k houslím. No, až tak ne, ale když mi ji přinesl bratr jako dárek, doopravdy jsem nevěděla, co čekat. Nicméně po pár přečtených stránkách – první povídce – mi došlo, že tohle brácha koupil jen čirou náhodou. Po čtivu pro náročné by s úmyslem určitě nesáhnul. Mně to ale nevadí. Ba naopak, té náhodě jsem opravdu vděčná, protože díky tomu jsem měla možnost okusit jedno ze současných kvalitních českých děl. Nevšední, inteligentní, procítěné, zábavné a chytré. A i když je to trochu těžší kalibr, mně se Mapa Anny četla s lehkostí! Je to jedna z mála povídkových knížek, které jsem vůbec kdy četla a z ještě většího mála, které mě vůbec bavily. A právě proto si té knihy tolik cením.


Všechny podoby lásky
? - září 2014
Všechny podoby lásky 2014, A. Forna

Jak už jsem psala ve své recenzi, ze Všech podob lásky jsem byla tak trochu v rozpacích. No lépe řečeno jsem čekala děsnou nudu. Já hloupá! Nuda se rozhodně nekonala! i když je příběh poměrně rozvleklý a zdlouhavý – jenže to má svoji podstatu. To tu ale vypisovat nebudu, jednoduše tu knihu si přečtěte, je úžasná. Teda pro mě určitě. Tak či onak jsem se Všemi podobami lásky strávila pár úžasných odpolední, kdy jsem měla čas přemýšlet nad složitostí a zároveň i jistou jednoduchostí lidského života, a taky nad životem svým vlastním. Tohle je právě ta z knih, která ve vás zanechá stopu, donutí vás přemýšlet a rozšíří vám pohled na svět. Všechny podoby lásky rozhodně patří k dílům, ke kterým je jednou toužím vrátit.


Trojice
červenec - září 2014
Trojice 2014, S. Lotz

Já a Trojice, no to byla láska na první pohled. A vlastně ani nevím proč, obálka je celkem prostá a podle názvu jsem ani v nejmenším netušila, jak veliký to bude nářez. No ale padli jsme si do oka a ještě že tak! Vážně bych nečekala takhle velice vyspělou a propracovanou knihu, netradiční a originální a ještě k tomu s mým oblíbeným tématem – apokalypsou. Řekněte, co víc jsem si asi tak mohla přát? Já, šílená fanynka Supernatural, která je při zmínce o nějakých nadpřirozených silách ihned v pozoru! Každopádně úžasně namixované, autorka přesně ví, co dělá, a hru kočky s myší ovládá bravurně. Tohle je velice inteligentní thriller, který může směle konkurovat knihám i takového spisovatele, jako je sám Stephen King. Čtení jsem si užila od prvního slova až po poslední tečku a kdyby měla kniha o dvě stě stran víc, četla bych bez mrknutí oka dál. Jsem opravdu nanejvýš ráda, že jsem Trojici v knihkupectví potkala, a že mezi námi přeskočila jiskra. Vážně nerada bych se ošidila o takový knižní požitek!


Vrah z internetu
červenec - srpen 2014
Vrah z internetu 2014, V. Etzold

Tak tohle je zase po dlouhé době kniha, která mě totálně pohltila! A taky mi do hlavy nasadila myšlenku, co když moji kamarádi už dávno nežijou! Trochu paranoidní představa, já vím, ale co když? Každopádně doufám, že se Final cut nedostane do rukou nějakého psychopata, který by chtěl tuhle techniku uvést v praxi. Protože to by byl vážně průser. Tak či onak je to naprosto geniální, strhující a napínavý příběh, který mi nedal spát, dokud jsem ho nepřečetla. Velice propracované, promyšlené a svou podstatou děsivé. No a teď už nezbývá než jít vesele chatovat!


Tři vteřiny
? - červenec 2014
Tři vteřiny 2014, A. Roslund

A zase ti seveřani! Jako kdyby už toho nebylo dost. Ale víte co? Ono toho vážně není dost! A zvlášť pak tak senzačních thrillerů, jako je právě tenhle. Když jsem dostala knížku do ruky, nijak zvlášť se mi do ní nechtělo. Ovšem potom, co jsem zjistila, co jsou zač autoři - jo, to bylo jiný kafe. Skvěle propracované, mrazivě děsivé svou podstatou. Protože když si uvědomíte, že tohle je vlastně normální, začne vám běhat mráz po zádech. Bavila jsem se, byla jsem napnutá, zvědavá jak to dopadne a především jsem se od čtení nemohla utrhnout. Čtivý styl, jakým je kniha psaná, vás prostě pohltí. Nemůžete se urvat - ani na tři vteřiny! Autoři se vytáhli a já se vůbec nedivím, že se to stalo bestsellerem. Zkrátka tady se pozná, že to do rukou vzali kumštýři od fochu. Thriller, který stojí za víc jak tři vteřiny pozornosti!


Pod skleněným zvonem
září 2013 - červenec 2014
Pod skleněným zvonem 1998, S. Plath


Chraň nás od zlého
červen - červenec 2014
Chraň nás od zlého 2014, L. C. Cool

Ok, tak na tuhle knížku jsem se opravdu hodně těšila! Jako že hodně! A kdo by se mi divil, mně takové protřelé supernaturalistce. No jo, Supernatural je můj denní chleba - ale i ten chleba se někdy přejí a tak jsem potřebovala změnu. Ne snad, že bych začala sledovat Ordinaci v růžové zahradě, ale vrhla jsem se do náruče mé milované literatury. A dobře jsem udělala! Protože Chraň nás od zlého je na rozdíl od Supernatural podle skutečné události. A koho by z toho nemrazilo v zádech? No já se klidně přiznám, párkrát jsem se přistihla, jak sleduju stěny, jestli neuvidím nějaké podezřelé stíny. A pak jsem dokonce několik dní po přečtení usínala s lampičkou. A nestydím se za to! Od začátku až do konce hrůzu nahánějící a to ne snad tolik kvůli stylu vyprávění, ale kvůli té autenticitě a opravdovosti. Fakt vás to znejistí. A po čtení takové knížky mám pak někomu vysvětlovat, že se mi zdálo o Incubovi! A víte co? Byl docela sexy :D


Šest let
červen - červenec 2014
Šest let 2014, H. Coben

Ok, nebudu nic předstírat, tahle kniha je prostě no... ÚŽASNÁ! Napínavá, zábavná i trochu romantická. Proboha, vždyť já ještě ani dobře nevím, do jakého žánru ji mám zařadit. Mně je to ale vlastně fuk, protože na tom, do jaké škatulky to patří, fakt nesejde! Jde prostě o to, že je to brilantní čtivo, které vás nejen vtáhne, ono vás doslova pohltí, uzme! Autorovi tímto skládám poklonu, je to vážně mistr svého řemesla a svou práci odvádí na víc jak sto dvacet procent. Skvěle vyvážená dávka napětí, humoru i romantiky dělá z Šesti let víc, než jen další thriller v řadě. Je to knížka, která stojí za to, která vám nedá spát, dokud ji nedočtete. A někdy ani potom ne! Vlastně ani nemá cenu, abych tady dál plácala, udělejte si o tom svůj vlastní úsudek!


Dukanova dieta 2014 s novými recepty i pro vegetariány
červen - červenec 2014
Dukanova dieta 2014 s novými recepty i pro vegetariány 2014, P. Dukan

No, nemyslete si, nejsem žádný dietářský maniak, k téhle knížce jsem se dostala jak slepá k houslím. Totiž přes svoji švagrovou. Ta má s Dukanovou dietou velkou zkušenost – a musím říct, že veskrze pozitivní! Nicméně, tahle knížka se dostala do středu mého zájmu poté, co jsem z ní ochutnala jedno jídlo. Tak tak, švagrová mě pohostila, já byla na vrcholu blaha a ona mi pak prozradila, že je to recept z téhle kuchařky. Inu, jak jednoduché. V každém případě jsem si knížku půjčila, protože jsem byla těmi recepty ohromená – spousta vegetariánských jídel. Nedalo se odolat. No, ať už Dukana držíte nebo ne, tahle kuchařka, pokud rádi jíte a vaříte, se ve vaší knihovně neztratí!


1 2 3 4 5 6 >