Morsie Morsie komentáře u knih

Ďáblík Ďáblík Mikael Niemi

Náhadou to je skvělá knížka! Já ji koupila svojí malé neteři a jen tak jsem mrkla na pár stránek... no a nakonec jsem ji přečetla celou. Ten příběh mě úplně dostal. No asi jsem nedospělá, ale spíš si myslím, že je to hodně kvalitní knížka. Říkám si, že to číst jako malá, měla bych strach, kde na mě nějaký ten rarach vyskočí. Každopádně mně se ten příběh opravdu líbil, nijak uhozený, tedy v mezích fantasy možností, smysluplný, poutavý a čtivý. Silný nadprůměr co se dětské knihy týká :)

27.06.2013 4 z 5

Modlitba za matku Modlitba za matku Kjung-suk Šin

Na tuhle knihu jsem byla hodně zvědavá. Asijská literatura je hodně specifická a je pravda, že z té Korejské jsem ještě nic nečetla. A asi jsem prohloupila, neboť Modlitba za matku je neskutečné dílo. Ono je to veskrze prozaické, ale o to víc se člověka dotkne. Mám takový typ knih ráda - takové ty pro náročného čtenáře, takové ty, kde nesejde tolik na příběhu, ale spíš na samotných pocitech, jaké v sobě kniha ukrývá. No Modlitba za matku je plná emocí - trochu tajných, ale jsou tam. Vůbec se nedivím té ceně, kterou kniha vyhrála.

27.06.2013 5 z 5

PH zázrak pro diabetiky PH zázrak pro diabetiky Robert O. Young

Cukrovka je nepříjemná populační chodoba, proto myslím, že každý nový způsob, jak ji léčit, nebo se jí zbavit, je výtaný. Zvlášť pak když jde o zcela přírodní způsobe, kde nehrají roli žádné léky a chemie. Tato kniha mě opravdu nadchla, neboť vím ze zkušenosti v rodině, že metoda v ní popsaná opravdu funguje. Tahle metoda by si určitě zasloužila víc pozornosti než má... no jo, ale to by pak neprosperovaly ty obrovské farmaceutické společnosti. No a to nejspíš nneí žádané. Každopádně za tuhle knihu jsem ráda.

26.06.2013 4 z 5

Základy astrologie Základy astrologie Cass Jackson

Astrologie, horoskopy a to všechno okolo je pro mě velká záliba, takže když jsem v knihkupectví objevila Základy astrologie, musela jsem si je pořídit. Není to žádná přechytračelá kniha, kde polovině slov nerozumíte. Tady rozumíte všemu a tomu čemu ne, to vám je vysvětleno. Já jsem se podle toho naučila nakreslit svůj vlastní diagram, do něj všechny svoje planety a ascendent a teď se chystám naučit se i aspekty. Ty jsou složité. Každopádně Základy Astrologie mi udělaly radost.

24.06.2013 4 z 5

Uloupený život Uloupený život Jaycee Dugardová

Věděla jsem, že tohle nebude lehké čtení, ale že mi z toho bude tak úzko, to jsem si nemyslela. Ale když to tak uvážím... proboha to muselo být strašné. té holky je mi tak moc líto. Vůbec si neumím představit, kdyby se to třeba stalo mně. To se představit nedá. Ono je to snad lepší. Každopádně Uloupený život jsem četla s kapesníkem v ruce. Nejsem nějak přehnaně emotivní, nebrečím u Titanicu ani u Osobního strážce, ale u téhle knihy ano. Skutečnost, krutá skutečnost mě vždycky dovede rozesmutnit. Tak jako tak, na knize nevidím jedinou chybu. Jasně, není to nic na léto, je to pořádně náročné a nenechá vás to spát, ale... no stojí za to přečíst si o krutosti, která ve světě vládne. Nejde před tím zavírat oči.

18.06.2013 4 z 5

Sdílení: Diář 2014 Sdílení: Diář 2014 Paulo Coelho

Další z řady krásných, trochu hippie, diářů. Ty ilustrace prostě miluju - takhle nějak by to mělo vypadat po LSD nebo kouzelných houbičkách... asi :D Jen se Diář objevil, musela jsem si ho pořídit! Je prostě hrozně super a jen lituju, že ještě není rok 2014, abych si do něho mohla začít zapisovat.

14.06.2013 5 z 5

Exploze Exploze Liza Marklund

Nejdřív jsem si říkala, že takovouhle velkou bichli nepřečtu - přece jen už jsem si zvykla na dvouset stránkové knihy. No ale najednou koukám a ta kniha je za mnou! Přečetla jsem ji jakoby nic - čte se opravdu snadno, i když příběh zdaleka tak snadný není. Je takový... no explozivní :D Každopádně jsem v knize nenašla žádné hluché místo - to je myslím podstatné. Sám příběh je velice napínavý, poutavý a zcela realistický! Těším se na další autorčina díla.

10.06.2013 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Knížku jsem dostala dárkem, takže jsem ji chtě nechtě musela přelouskat. Takovouhle romantiku zas tak nemusím, proto pro mě bylo docela překvapením, že se mi knížka zalíbila. A zalíbila se mi opravdu hodně - chvíli jsme přemýšela o tom, že zkusím taky takový rituál na přivábení toho "pravého". Pak jsem to raději vzdala, neboť jsem přesvědčená, že bych spíš vyhořela, než že by přišel milionář. Každopádně čtení téhle knihy nevidím jako promarněný čas. Občas neuškodí nějaké to zpestření v podobě romantiky a happy endu.

07.06.2013 3 z 5

PH zázrak - Zhubněte odkyselením PH zázrak - Zhubněte odkyselením Robert O. Young

Musím uznat, že jsem si ze začátku myslela, že to jsou nesmysly. Přesto mi ta kniha nedala a četla jsem dál a jsem ráda. Já snad ani hubnout nepotřebuju, myslím, že se i dobře stravuju- Tedy zdálo by se, že mi byla kniha k ničemu. Omyl, byla mi hodně užitečná. Díky téhle knize jsem se utvrdila, že tím že jsem vegetarián, jsem udělala robře. A co víc, když jsem se jím stala, začala jsem pociťovat, že je mi fyzicky lépe - teď už vím proč. No zkrátka PH je hodně důležitá věc a tahle studie to potvrzuje.

06.06.2013 4 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Hrozně se mi líbí, jak se v knize mísí štěstí a smutek - stejně jako v opravdovém životě. Ať sáhnu po jaké chci knize od Táni, vždycky se mě nějak dotkne, vždycky ve mně něco zanechá. Tyhle knihy by ženy měly číst a taky by si z nich měly vzít příklad... Žít s tím, že mě muž bije... to je přece strašné...

31.05.2013

Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Mark Owen (p)

Z téhle knihy jsem měla respekt a taky trochu strach. No uprímě, nečetlo se mi to úplně lehce, to ale nic nemění na kvlaitě knížky. Jsem ráda, že jsem se rozhodla ji přečíst. Leč to není tipický příběh, po kterém bych sáhla, určitě nelituju toho času, který jsem s knihou strávila. Je to strohé a nijak záživně psané, přesto to má velkou hodnotu... ve všech směrech.

30.05.2013 4 z 5

Duhový most Duhový most Táňa Keleová-Vasilková

Kniha má skvělou pointu - hrozně se mi líbí to rozuzlení, to Olžino procitnutí. Skutečně by si měl člověk vážit toho, co má a ne jen pořád hledat problémy. Knížka určitě nezklamala... Mně se na autorčiných knihách líbí, že jsou prostě ze života... takové normální :)

25.05.2013 4 z 5

Poselství tvé duše Poselství tvé duše Kurt Tepperwein

Další, v dnešní době, velice užitečná kniha. Od pana autora jich mám doma už několik a vždycky mi nějak pomohly. Rozhodně si myslím, že filozofie této knihy je směr, jakým by se naše společnost měla ubírat. Všem by nám bylo líp :)

24.05.2013 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Miluju nechutnosti, takže s Ostrými předměty jsem byla ve svém živlu. Když teď o tom tak píšu, uvědomuju si, jak moc jsem se s tím příběhem ztotožnila - to asi není nejlepší ne? :D Budu si to muset přečíst ještě jednou. Každopdáně je to zatím jedna z nejlepších knih, které jsem tento rok četla. Vyrazila mi dech, rozplakala mě i rozesmála, to by dobré knihy dělat měly, ne?

21.05.2013 4 z 5

Pryč s kyselostí! Pryč s kyselostí! Kurt Tepperwein

Výborná a užitečná kniha - předčila moje očekávání. Pana autora mám ráda, už jsem četla mnoho jeho knih, ale tahle patří mezi mé nejoblíbenější. Už nějakou dobu se jeho pokyny řídím a cítím se opravdu skvěle - připadá mi, že by na tom, že můžeme žít tolik let, něco být mohlo. Já si připadám, že bych mohla žít do pěti set :D Rozhodně doporučuju všem, kteří mají zájem o svoje tělo i zdraví... a těm, co ten zájem nemají, bych tu knihu doporučila dvojnásob.

18.05.2013 5 z 5

Co ti napoví nemoc Co ti napoví nemoc Kurt Tepperwein

Tohle je hudba pro mou duši! Přesně to stejné si myslím už dlouhé roky... Už roky jsem přesvědčená, že jen my sami jsem strůjci všeho, co se nám v životě uděje. Proto je pro mě tahle kniha tak cennou záležitostí. Věřím, že tohle je ten správný směr, jakým by se každý z nás měl vydat :)

16.05.2013 5 z 5

Nemoci vyčtené z tváře Nemoci vyčtené z tváře Kurt Tepperwein

Když si tuhle knížku maminka koupila, začala pak každého zkouma,t a pak nad ním vynášela diagnostické soudy. Bylo to docela vtipné, ale pak už to každému začínalo lézt na nervy. Mně to ale nedalo a tu knihu jsem si přečetla taky - no a byly jsme na to rázem dvě :D Ne musím upřímně říct, že je to moc povedená kniha, opravdu do detailu propracovaná... není v ní zapomenuto ani na tu poslední vrásku :D

16.05.2013 5 z 5

Řeč snů Řeč snů Michael Lennox

Jako jedna z mála už jsem měla možnost se do knížky podívat, pročíst jí a prozkoumat a jsem z ní nadšená. Vždycky mě totiž zajímalo, co ty moje sny znamenají, ale v těch běžných snářích ty výklady za moc nestály. Tahle kniha je ovšem úplně o něčem jiném... můžu říct, že má co do sebe... taky je to spíš psychoanalýza, než jen babské hádání :)

13.05.2013 5 z 5

Dukanova dieta ve 350 receptech Dukanova dieta ve 350 receptech Pierre Dukan

No já jsem z téhle knížky nadšená. Dukanovu dietu už znám docela dlouho, tak mi udělal radost, že se konečně taky objevila knížka, kde je plno receptů... ona je to pak už docela nuda. Každopádně musím říct, že ty recepty jsou neskutečně lákavé, mnohé už jem vyzkoušela a jsou moc, moc dobré... hlavně ty na zeleninu :)

08.05.2013 4 z 5

František – papež chudých František – papež chudých Andrea Tornielli

No musím říct, že bych ani nečekala, jak dobrá to bude knížka :) Rozhodně to není čtení jen pro věřící, ale pro všechny, co se chtějí o církvi a papežích něco doszvěď, co tomu chtejí porozumět. Myslím, že by si to mohli přečíst i někteří skeptici, kteří nevěří, že plno církevních hodnostářu může svůj úděl brát skutečně, že to nedělají pro sebe, ale pro druhé. Knížka mě moc mile překvapila :)

06.05.2013 4 z 5