MorriconeTheGod MorriconeTheGod komentáře u knih

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kniha je chytlavá a čtivá. Trochu mě akorát obtěžoval paskvilní přítomný čas, ve kterém to bylo psané. Přidával tomu sice na dramatičnosti - to je fakt, ale tahal mě za uši a neustále mě vytrhoval z děje. V angličtině to působí možná přirozeně, ale v češtině se to podle mě hodí spíš pro nějaké omezené pasáže, kde je třeba vzbudit maximální napětí, ne pro celý román.

Ze začátku mě docela sr.l i charakter hlavní hrdinky. Autorka ale dobře věděla, kde přitopit pod kotlem, kde se zdržet a kde to prosvištět - žádné nekonečné nimrání v popisování daného světa, jak bývá u fantasy a sci-fi často zvykem - pěkně z rychlíku a věnovat se velice podrobně příběhu a akci. Je to koneckonců kniha pro děti a mladé a ty by sotva uhranula nějakými politickými rozbory.

Za mě teda slušná akce, která sice nemá žádný velký potenciál nebo hodnotu, ale na pár hodin vás naprosto strhne.

13.02.2018 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Kniha dobrá, ale film v tomto případě naprosto famózní.

31.01.2018 4 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Povedená krimi, která se dobře čte a dokáže zaujmout. V rámci severských krimi, co jsem četl, rozhodně lepší průměr.

31.01.2018 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

WTF??!!! Co toto u Peruna bylo? I na přepis záznamu z parlamentu to bylo moc stupidní a nudné. Nevím, na čem autor ujížděl, když tohle smolil, ale tohle se ani za trest nedá snést.

31.01.2018 odpad!

Průvodce po literárním řemesle Průvodce po literárním řemesle František Hrdlička

Extrémně suchopárné dílo složené vesměs z balastu, vaty a frází, které by si mohl vycucat z prstu kdokoli. Není v tom poznat, že by autor něco o psaní věděl, natož aby to dokázal předat dál.

18.01.2018 1 z 5

Mirka s Jirkou sami doma Mirka s Jirkou sami doma Ilona Borská

Nudlepidlo s chroupákem

13.01.2018 5 z 5

Odysseia Odysseia Homér

Dva pilíře evropské kultury - Iliás a Odysseia. Tak propojené a přitom tak rozdílné. Iliás náleží svým vyzněním ještě do mýtického věku bohů a hrdinů... odysseou se už začíná prostší věk lidí. Osobně je mi proto bližší Iliás, kde je aristokratický svět bájí ještě v plné síle. V Odyssei je cítit už jeho neodvratný konec.

10.01.2018 5 z 5

Proud času Proud času Michael Crichton

Začátek mě pohltil a nepustil. Crichton je klasicky velmi detailní a to se mi v tomto případě líbilo. Slábnout to začalo někde za polovinou. Paradoxně ta část, na kterou jsem se těšil (ta v minulosti) byla ta slabší. To bylo pořád uvěznili nás, utekli jsme, uvěznili nás, utekli jsme... a iritující začala být i jakási nesmrtelnost a až podezřelé štěstí aktérů, škoda.

10.01.2018 4 z 5

Invaze z galaxie Invaze z galaxie Robin Cook

Upřímně řečeno, tohle mě nechalo celkem chladným.

10.01.2018 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Zatímco hypnotizér mě vůbec nezaujal, tady jsem byl vtažen od první chvíle. Správná hororovka s děsivým vrahem, dobrou atmoškou a spádem.

10.01.2018 4 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Asi nejslabší, co jsem od Kinga četl a popravdě už mě tento autor začíná nudit (a prudit) a asi s ním skončím. Aby spisovatel psal o spisovatelovi a nimral se v nějakých tvůrčích krizích a bůhvíčem, to už mi přijde jako velká ubohost. Léčit mindráky si mohl jinde. Nemluvě o tradiční umělé natahovanosti a zdlouhavosti.

10.01.2018 1 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Hrozná hovadina, která mě od začátku neskutečně iritovala...první třetina knihy se nese v duchu propagandy "vesnice je ráj, město je žumpa" ačkoli město, které tam popisovala tomu skutečně nasvědčovalo, ale mám podezření, že šlo o čistě fiktivní obraz nějaké dystopie, protože nevěřím, že taková prdel ve skutečnosti existuje, možná někde v Americe, ale v Evropě...ale co já vím, tak jako tak to bylo jak na kolovrátku..

Co mě ovšem ničilo nejvíc, tak to byl ten odporný překlad od nějaké pražské smažky. Od první věty co slovo to perla, a když už jsem narazil asi po šesté na jedné stránce za sebou na slovo "vejtah" ať už je to, co chce, jebl jsem knížku do kouta. Nedočteno, nehodnoceno.

30.12.2017

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Solidní kuchařka, rozhodně jedna z těch lepších, které jsou o české kuchyni k dostání. Velmi se mi líbí hlavně pokec, který je přítomen u každého jídla a vysvětluje pozadí a konkrétní důležité body postupu.

08.12.2017 5 z 5

Umění psát Umění psát Nigel Watts

Řekl bych, že je to zatím to nejlepší, co je v rámci daného oboru k sehnání. Žádné bohapusté pindy (ano, narážím na tebe Kingu, ty žvanile), ale velice praktické, jasné a konkrétní instrukce, rady, tipy, návody, ukázky apod. Velmi přehledná struktura. Pro někoho, kdo chce stvořit veledílo vymykající se všem konvencím to však není.

22.11.2017 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Kniha, která z marketingových (prachy!!!!) důvodů vyšla na dva kusy je poněkud zvláštním dílem. Na jednu stranu je zde krásně propracované pozadí (systémy magie, legendy apod.) - opravdu skvěle. Je tu také celkem silná atmosféra. Na druhou stranu kniha zaostává příběhově a dějově.

Nevadí mi jednoduchý, lineární děj, ale určitá nevyrovnanost. Některé pasáže jsou velmi napínavé, jiné jsou nudné a celkem zbytečné. Celkově je to citelně natahované a vyloženou herdou do zad je neukončenost děje (ani nějaké meziukončení). Je to takový většinou čtivý deník, od kterého pořád čekáte zápletku, až je najednou konec - a nic. S hodnocením jsem tedy taky na vážkách.

21.11.2017 3 z 5

Stroj času zn. Hollywood Stroj času zn. Hollywood Harry Harrison

Ty voe...ten Harrison je opravdu guma první kategorie. A přitom to mohlo být i vtipné (celkem zajímavý námět), kdyby to nebylo tak ubohé.

18.11.2017 odpad!

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Chvílu mi trvalo se začíst a myslel jsem, že to odložím, ale postupně si mě to celkem získalo. Zajímavé a originální myšlenky a systémy (ta magie atd.)

18.11.2017 4 z 5

Bivoj běsobijce Bivoj běsobijce Juraj Červenák

Dlouho jsem se na Červenáka chystal, protože se mi strašně líbilo období a témata ztvárněná v jeho knihách.
Bohužel, dostalo se mi vcelku šestákové rubačky. Asi jsem to i čekal a vím, že to byl i záměr a je to prostě takový žánr - ale pro mě to asi není.

16.11.2017 3 z 5

Tělo jako posilovna Tělo jako posilovna Mark Lauren

Docela pěkná kniha, která sice nepřináší více méně žádné nové nebo exkluzivní poznatky, ani nejde nějak do hlouby - ale představuje naopak takové lehké shrnutí spousty důležitých vědomostí - což může být velice praktické.

15.11.2017 4 z 5

Logické hádanky a jak je řešit Logické hádanky a jak je řešit Muriel Mandell

Podle mě skvělá knížka, která velmi "lidově" přibližuje základy logiky a umožní pochopit taje mnoha hádanek, skvělé nejen pro děti, ale i dospělé, kteří by kolikrát potřebovali v hlavě trochu rozsvítit a začít ji používat.

15.11.2017 5 z 5