MorriconeTheGod MorriconeTheGod komentáře u knih

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

První díl dokázal zaujmout svou přímočarostí, byl velice chytlavý a i docela drsný. Ale druhý díl už rozvíjí telenovelovitost a v podstatě louhuje už tak dost jednoduchou myšlenku první knihy. Nastává ta situace, kdy se kvůli prachům rozhodnou producenti z dobrého filmu udělat nekonečný seriál nebo aspoň remake, aby osvěžili zisky a ještě o něco dýl se povozili na vlně úspěchu. Končívá to špatně...v tomto případě to sice naštěstí není vyložená tragédie. Tempo zůstalo a kniha dokáže zaujmout, ale je to prostě podruhé zalitý logr.

12.10.2018 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Mám pocit, že Sapkowski by byl lepší dramatik než spisovatel, jeho knihy i povídky jsou statické, dějově řídké a zcela postavené na dialozích, které často přecházejí v nekonečné monology nesoucí takřka veškerou naraci... jeho romány bych se daly shrnout tak, že...někdo někam přišel, tam se dlouho žvanilo, šel o kus dál, zase se dlouho žvanilo, někoho rozsekl, další žvanění...nějak tomu nepřicházím na chuť a radši si dám zaklínače herního.

09.09.2018 3 z 5

Kuřátko a obilí Kuřátko a obilí František Hrubín

Dnes se neubráním slzám, kdykoli si vzpomenu jen na první dvouverší...

09.09.2018 5 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Takový pohádkový fundament, který by asi v české domácnosti neměl chybět.

09.09.2018 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Peter May umí zabodovat atmosférou a to zvládl i tady, ale co se týče prostředí i děje, knihy ze série ostrov Lewis byly ještě podstatně lepší.

09.09.2018 4 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Zpočátku (první třetina) mě příběh chytil jak sviňa a měl jsem skoro pocit, že by mohlo jít o geniální bibli pro inteligentní rasu. Pak se ale rázem román zvrhává v stále trapnější románek klasického střihu "young adult". Škoda. Autor měl navíc, ale zahodil to kvůli vidině líbivosti a výdělku - nic nového. Příběh zůstává napínavý a kvalitní, ale za promarněný potenciál ubírám bod.

08.09.2018 4 z 5

Zen a umění lukostřelby Zen a umění lukostřelby Eugen Herrigel

knihu nemohu doporučit ani lukostřelcům, ani zájemcům o zenovou filozofii. Autor se v textu plácá jak fyzioterapeut v účetnictví, a pokud někdo knihu bere do ruky nepolíben vlastním povědomím o daných tématech, může být nenávratně a závažně poznamenán.

07.09.2018 1 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Tak tohle by byl naprostý průser, i kdybych neznal film.

09.08.2018 odpad!

Prométheus Prométheus Franz Fühmann

Překrásný, lahodně napsaný román, ve kterém je tolik inspirace, že pohled na jedinou stranu by zabil celé stádo Georgů Martinů a jim podobných od znaku placených kopíků bez talentu a špetky fantazie. Mytologie s Fuhmannem naprosto ožívá. Je to arcipraškoda, že je takových děl tak málo.

31.07.2018 5 z 5

Stíny jeviště Stíny jeviště Robert Poch

Poch je dokonalý sebepropagátor, ale nepříliš dobrý autor. Stíny jeviště připomínají něco mezi kostrbatým slohovým cvičením úporně se snažícím o květnatost a osobním deníčkem pubescenta.

28.07.2018 1 z 5

Kroniky Jakuba Vandrovce Kroniky Jakuba Vandrovce Andrzej Pilipiuk

Celkem bída. Vynucený rádobyhumor... spíš trapné.

18.07.2018 1 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Kniha námětem takřka totožná se Soumrakem bohů od Kadlečkové, kteroužto ale považuji za čtivější i fundovanější variantu. Gaiman nepřinesl nic moc navíc.

17.07.2018 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Velmi skličující vyprávěnka, která dokáže zaujmout obrazy a atmosférou. Deprese je budována umně. Přesto si myslím, že by to spíš obstálo jako povídka nebo malá novelka. Na nějakých 200 stran je to přece jen docela řídké a psané trochu podivně, takže jsem se i v tom minimu děje někdy ztrácel.

10.07.2018 3 z 5

Exorcista – Souboj s ďáblem Exorcista – Souboj s ďáblem William P. Blatty

fíha...kdyby to byla soutěž o nejstupidnější postavy, nejtopornější dialogy a nejnudnější příběh tak je to za 100 %

17.06.2018 1 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Taková příšerná hovadina! Dialogy jsou naprosto otřesné a celé je to obsahem i formou neskutečně dětinské -a to i na svou dobu... moje první a poslední setkání s mistrem čapkem, tímto mu mávám čapkou a zdarec...

10.05.2018 1 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Jako přečetl jsem to, ale jen opravdu z nudy. Pro mě dost o ničem, někdy až vysloveně otravné. Jediná opravdová výhoda je, že je to fakt krátké.

09.05.2018 1 z 5

Staré pověsti české a moravské Staré pověsti české a moravské Alena Ježková

Moc pěkné ilustrace, které mi stylem trochu připomněly obrázky od Alana Lee v mojí oblíbené knize z dětství Černé lodě před Trójou. Napsané je to taky trochu podobným, mytologickým stylem - takže v tomto opravdu super. Zamrzí, že jsou přítomny jenom takové ty banální pověsti, všudypřítomné a základní pověsti - ale je to kniha pro děti, ne mytologická nebo etnografická studie, tak nemůžu nic říct.

17.04.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Bohové, jak je možné, že takovou srač.u někomu skutečně vydali a ještě ji přeložili do jiného jazyka? Lepší poezii jsem viděl i na pivních táccích a záchodech v nádražní knajpě. Absolutní dno.

15.04.2018 odpad!

Patrik, syn Irska Patrik, syn Irska Stephen R. Lawhead

Četl jsem to už pradávno, ale strašně se mi to líbilo a vzpomínám na tu atmosféru. Hlavně první část o jeho mládí a otroctví... pak se mi trochu mlží, co se tam dělo, ale až na tuto knížku někdy někde narazím, tak si to rozhodně osvěžím.

30.03.2018 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

V podstatě je to jako by mi to někdo napsal na míru. Prostředí irska, temná hororová detektivka a pak hlavně zapojení mystiky a keltských mýtů. Říkal jsem si, že tohle bude můj dokonalý vánoční dárek. Nevystřelilo mě to nakonec sice tak do nebes, jak jsem doufal, ale rozhodně mě to potěšilo.

08.03.2018 5 z 5