MorriconeTheGod MorriconeTheGod komentáře u knih

Moudrost věků - lexikon latinských výroků, přísloví a rčení Moudrost věků - lexikon latinských výroků, přísloví a rčení Eva Kuťáková

Je výborné, že jsou tam jednotlivé citáty i okomentovány, vysvětleny atd. Pěkná kniha.

02.06.2017 5 z 5

Řeč těla Řeč těla Allan Pease

Kdysi byly tyto knihy o řeči těla velmi oblíbené, než se přišlo na to, že to je v zásadě blbost. Ale různých pseudovědních oborů se lidi nikdy nenabaží.

18.05.2017 2 z 5

Mladý zálesák Mladý zálesák Claude Lux

Moje první zálesácká kniha o přežití. Dostal jsem ji od taty, tak z nostalgie... ale myslím, že byla i vážně dobrá, minimálně pro děti a mladší určitě.

18.05.2017 5 z 5

Domácí kuchařka - 1112 receptů Domácí kuchařka - 1112 receptů Magdalena Dobromila Rettigová

Překvapilo mě jak exotické ingredience kolikrát používala. Ostatně spousta, neřku-li většina, i samotných receptů působí dnes už velmi exoticky.

11.05.2017 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Jeden z nejpřeceňovanějších klasiků ve svém majstrštyku, nudném až běda. Řekl bych, že se odpráskl poté, co si to po sobě s odstupem času přečetl. Námět je možná pěkný, ale zpracování hrozné.

11.05.2017 2 z 5

Hrajeme na kytaru Hrajeme na kytaru kolektiv autorů

Možná je to tím, že je to určené hlavně pro rockovou a folkovou kytaru a hraní trsátkem, ale nikdy jsem z toho nic moc nepoužil. Výhodou je však rozhodně, že je to s tabulaturami.

11.05.2017 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Kdyby to napsal Wilda dneska jako scénář, tak by v tom mohla hrát třeba Majlí Sajrus nebo Hilery Daf... hodně těžká slaďárna - ale za famózní scénu s Merkuciovou smrtí (spojler tady snad nehrozí) a za to, že díky tomu Nino Rota složil nádhernou hudbu, tam těch pět napálím.

09.05.2017 5 z 5

Život je jen náhoda Život je jen náhoda Leonard Mlodinow

Asi tak první jedna nebo dvě kapitoly fajn, pak to začíná být dost nudné a natahované. Na dané téma byly napsány daleko lepší knihy s vyšší hustotou informací a menším podílem vaty.

09.05.2017 3 z 5

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Dost těžké zklamání. Je to spíš jak nějaký románek pro týnejdžry v rádoby starořímském balení. Žádná zásadnější myšlenka, celkem mizerně napsané...aspoň můžu autora zařadit k nežádoucím a zabývat se něčím dalším (děkuju Sájmí, žes mi to zjednodušil :D ).

09.05.2017 2 z 5

Oldřich z Chlumu Oldřich z Chlumu Vlastimil Vondruška

Autor rozebírá pozadí svých knih, vysvětluje důležité reálie doby, odpovídá na otázky čtenářů. Pro mě velice milé překvapení, ze kterého jsem se dověděl paradoxně víc zajímavého, než ze všech samotných Oldřichovek, co jsem četl dohromady.

09.05.2017 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Ten nápad mi přišel strašně zajímavý, ale zpracování mě dost nudilo a zdálo se mi, že autor nedokázal vůbec využít potenciál vlastního námětu. Možná je to i tím, že jsem od toho čekal něco jiného, než to nakonec bylo.

09.05.2017 3 z 5

Život ve staletích - 13. století Život ve staletích - 13. století Vlastimil Vondruška

Výborná sonda do 13. století - některé pasáže se logicky trochu opakují nebo prolínají s předchozím a následujícím dílem - ostatně tehdy se toho za sto let zas tolik nestalo a nezměnilo - nelze tedy srovnávat s případem 19. a 20. století. Vondruška se zabývá téměř vším podstatným ze života tehdejších lidí - kniha nejde příliš do hloubky, ale za to má široký záběr. Pro získání přehledu o době podle mě velmi dobré.

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Vondruška je zkušený rutinér, který seká líbívé detektivky i rozmáchlé eposy jako Baťa cvičky. Má na to svůj mustr - a jede. A je to dobré, neřku-li velmi dobré - ale není to výjimečné, jedinečné, strhující nebo tak něco - je to prostě perfektně zvládnuté řemeslo.

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Pro mě opravdu výjimečný případ, kdy se mi víc líbí film než kniha. Ze začátku to ještě celkem šlo, ale pak už mi to přišlo natahované a furt v podstatě dokola. Taky sloh je dost otřesný, školácký, nevím, jestli je to mizerným překladem nebo čím, ale to mě nebaví - když už se výjimečně pustím do čtení beletrie, tak si chci užít krásu jazyka.

05.05.2017 3 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Dost mě to nadchlo, je to nesmírně obrazotvorné se silnou atmosférou a i napínavým, archetypálním příběhem o boji s vlastními démony. Dost se to vymyká současnému fantasy, které v podstatě s různými obměnami omílá světy Tolkienovitého typu. Pokud potřebujete k životu elfy, trpaslíky a obrovské kupy zbytečných žvástů a omáčky nebo další podobné srandy, tak budete zklamaní - pokud chcete silný příběh, který si jasně jde za svým cílem a popisuje jen to nezbytné - potom zklamaní nebudete.

P.S. Jako soundtrack doporučuji Ararat od Mychaela Danna ...po delším hledání mi to k tomu neskutečně sedlo.

05.05.2017 5 z 5

Normy teplých jídel Normy teplých jídel kolektiv autorů

Skutečně vyčerpávající soubor mnohdy ne příliš kulinářsky vytříbených receptů (pecky jako buřtguláš bez špekáčku, nastavovaná kaše, chlebová polévka apod.), ideální pro typické "jídelnové" vaření a jako inspirace, když vám chybí nápady. Měli jsme to jako školní pomůcku, ale z tohohle hlediska už mi to přijde poněkud poplatné době a účelu. Rozhodně nic pro fanoušky moderní gastronomie.

05.05.2017 4 z 5

Kouzlo kuchyně Čech a Moravy aneb dědictví našich babiček Kouzlo kuchyně Čech a Moravy aneb dědictví našich babiček Roman Vaněk

Pro běžné vaření ne tak dobré jako poklady. Jde to často víc do minulosti a k jídlům už zapomenutým apod. Pokud si ale chcete udělat zabijačku nebo péct vlastní pečivo - určitě po knize sáhněte. Je spíš skutečně pro nadšence.

05.05.2017 5 z 5

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

Nejlepší Vaňkova kuchařka, která nádherně shrnuje ty skutečně "nejfundamentálnější" pokrmy současné a tradiční české kuchyně. Recepty jsou popsané velmi pěkně a vše je dělané sakumprásk od podlahy, ne ve stylu ...kupte si těsto a vložte do mikrovlnky nebo guláš v prášku od vitany a pět minut povařte. Pro mě jako vyučeného kuchaře vůbec nejlepší kuchařka co znám!

Snadno & rychle Snadno & rychle Roman Vaněk

Na jinak precizního Vaňka velmi odfláklá práce. Název knihy vskutku vystihuje i to, jak vznikla a její kvalitu. Hodnotím tvrdě kvůli srovnání s jinými jeho kuchařkami, být to od někoho jiného tak na ty tři to klidně vyjde.

05.05.2017 2 z 5

50 největších mýtů populární psychologie: Opravník obecně oblíbených omylů o lidském chování 50 největších mýtů populární psychologie: Opravník obecně oblíbených omylů o lidském chování Scott O. Lilienfeld

Velmi dobrá a čtivě napsaná kniha - rozhodně mohu doporučit.

01.05.2017 5 z 5