morava morava komentáře u knih

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Jsem moc rada,ze mne tato kniha neminula a ja si mohla precist pribeh, kde jsou krasnym jazykem vykresleny osudy ctyr zen z jedne rodiny, ktere si zazily kazda kousek historie nasi republiky.Je to jedna z knih, kde bych klidne uvitala vice stranek. Skoda, ze neovladam francoustinu natolik, abych si tuto knihu mohla precist i v originale, protoze autorka ji napsala ve francoustine ,a az pote prelozila do cestiny.Jsem rada, ze jsem objevila ceskou autorku, o ktere jsem doposud nemela ani tuseni, a ktera mne svou knihou nalakala k tomu, abych se poohledla i po dalsi jeji tvorbe.Za mne velke doporuceni:-)

06.03.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha, kterou ctete jeste ve dve hodiny rano, i kdyz vite, ze v 6 uz zase vstavate, kniha, kterou si berete i presto, ze je trochu baculata s sebou do prace, proste kniha, ktera se mne vubec nechtela odkladat, takova kniha rozhodne nemuze byt spatna. Naopak, ja jsem si dalsi pribeh Dana Browna uzila naplno, co se tyce jak tematu, ci napeti,tak
i atmosfery. Jednim slovem velka spokojenost,a uz se nemohu dockat, co noveho si pro nas spisovatel vymysli priste :-)

28.02.2018 5 z 5

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Me prvni setkani s autorkou a me prvni sci-fi. Trochu jsem se toho bala, protoze tento zanr nevyhledavam, ale chtela jsem to zkusit , protoze mne nalakala doba morove epidemie . A za mne spokojenost . Pribeh jsem si uzila a dokonce mne to nalakalo se poohlednout i po nejake dalsi sci-fi, ale take po nejake dalsi knize s tematem cerne smrti.

21.02.2018 4 z 5

Pražské židovské pověsti a legendy Pražské židovské pověsti a legendy Vratislav Václav Tomek

Je to ma druha kniha s povestmi a legendami od tohoto autora a opet se mi velice libila. Urcite si prectu znovu predtim, nez zase nekdy navstivim nasi krasnou Prahu, a na nektera mista vzpominana v knize se rada zajedu podivat.

11.02.2018 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

I tato kniha mne utvrdila v tom, ze jsem po precteni Vypravecky , zaradila Jodi Picoult mezi sve oblibene autory pravem. I presto, ze se mi opet libil styl psani teto autorky, knihu jsem musela casto odkladat. Nebyla jsem ji schopna precist, jak se rika, na jeden zatah. A to z jednoho prosteho duvodu, a tim bylo tema knihy, ktere na mne pusobilo velice emotivne, coz je vlastne dukazem toho, ze je kniha skvele napsana. No a konec ?
Ten uz jsem vubec nezvladla.

28.01.2018 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tak, a je to tady.Zase jeden takovy pribeh, ktery si zapisuji do sveho notysku prectenych knih a ke kteremu pridavam vykricniky. Neni to kvuli tomu, abych na tuto knihu nezapomela, protoze si myslim, ze to ani nejde, po vsech tech emocich, ktere mne pri cteni zaplavily . Je to proto, ze to delam u knih, ktere se radi k mym kniznim srdcovym zalezitostem. Takze za mne velke doporuceni.

13.01.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Pekne zamotany pripad a ne zrovna lehky orisek k rozlousknuti pro detektivku Eriku Fosterovou. A takovy konec jsem opravdu necekala.

07.01.2018 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Super cteni od ktereho jsem se nemohla odtrhnout a vyhledavala jsem kazdou volnou chvili ke cteni . Uzila jsem si jak styl psani, tak prostredi, ve kterem se pribeh odehrava a samozrejme i napeti, ktere vas provazi od zacatku az do konce.

29.12.2017 5 z 5

Půlnoční modř Půlnoční modř Simone van der Vlugt

Knihu jsem cetla v nizozemstine a pokud se mi podari se k ni dostat i v ceskem prekladu, tak si ji s chuti prectu znovu.Krasne napsany historicky roman a ja mam po precteni chut se vydat jak do Delftu, kde studuje muj syn, tak i do male vesnicky de Rijp, kde bydli ma znama, a kde zila hlavni postava romanu Catrijn pred tim, nez se natrvalo odstehovala do Delftu :-)

14.12.2017 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Jsem rada, ze jsem po teto knize sahla prave v tomto predvanocnim obdobi. Po nekolika thrillerech, ktere jsem posledni dobu cetla je tato kniha pohlazenim po dusicce :-) Krasny pribeh :-)

07.12.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kdyz rozectete tuto knihu a nahlednete za zavrene dvere, tak se tezko od pribehu, pri kterem mi behal mraz po zadech odtrhnete. A me po precteni knihy mrazi i z toho, kolik takovych dveri, za ktere clovek nevidi muze existovat.

29.11.2017 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Tak za me takovy ten lepsi prumer.Spatne to rozhodne nebylo a jsem zvedava na pokracovani.

27.11.2017 3 z 5

Jsem rada, ze se mi tato kniha dostala do ruky.Tajemna atmosfera pribehu, ktery jsem znala jen z vypraveni, me pohltila hned na prvnich strankach .

23.11.2017 5 z 5

Achillova smrt Achillova smrt Boris Akunin (p)

Cteni teto historicke detektivky jsem si pekne uzila. Pro mne to byla prvni kniha od tohoto autora, ale rozhodne se v budoucnu s chuti pustim i do dalsiho dobrodruzstvi Erasta Fandorina .

17.11.2017 4 z 5

Jákobovy barvy Jákobovy barvy Lindsay Hawdon

Vcera vecer docteno a jeste dnes po probuzeni vstrebavam emoce. Konec mne dosti zasahl .

09.11.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Ctive, zajimava zapletka, ale ze bych na konci rekla wow, tak to se mi nestalo.

05.11.2017 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Tak tohle ja muzu:-) Je to prvni kniha, kterou jsem od autorky precetla, ale asi se brzy poohlednu i po dalsi, jelikoz mne bavil styl psani a o napeti nebylo nouze :-)

02.11.2017 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tak jo, zase jedna noc bez spanku, ale stalo to za to ! Brutalni, ale hodne ctive a konec mne dosti prekvapil a dostal.

20.10.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha, kterou jsem cetla v elektronicke podobe, ale kterou si nutne potrebuji koupit jako knihu takovou a mit ji na miste vedle knihy Hana, ktera mne naprosto dostala. Pani Mornstajnova ma velky talent a schopnost ctenare vtahnout do deje a ja jsem pri cteni pribehu tri zen, tri generaci, vzpominala na svou babicku, maminku a na sve vlastni detstvi, kdy jsem sama jako dite chodila do pionyru, vazala si cerveny satek okolo krku a v peveckem sboru jsme zpivali ruske pisne.

02.10.2017 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Od leta, kdy jsem tuto knihu koupila, jsem se tesila na to, az se do ni pustim, a mela jsem se na co tesit. Normale knihy s tematem duchariny nectu, ale nalakala mne anotace na spanelskou chripku a popravde i tajemna obalka, graficke zpracovani a fotografie uvnitr knihy . Musim rict, ze mne kniha svym dejem vtahla dovnitr a nechtela mne pustit do te doby, nez jsem se ocitla na konci pribehu. Takze ano, i presto, ze to neni zadne vesele cteni, tak libilo a mohu doporucit :-)

28.09.2017 4 z 5