Achillova smrt

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtvrtý díl historického detektivního románu s podtitulem Dobrodružství Erasta Fandorina zavádí čtenáře do Moskvy v roce 1882. Po šestileté službě na ruském vyslanectví v Japonsku se titulární rada Fandorin vrací zpátky do vlasti. Vzápětí je konfrontován se smrtí svého starého přítele generála Soboleva. První stopy vedou k dámě německého původu. Chtěli snad Němci odstranit slavného generála, vítěze nad Turky, a tak oslabit Rusko? Nebo i v Rusku existovaly síly, které se ho obávaly? Brilantní detektivní příběh z pera jednoho z nejuznávanějších ruských autorů současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/4024/achillova-smrt-bjJ-4024.jpg 4.325
Série

Dobrodružství Erasta Fandorina 4.

Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Смерть Ахиллеса, 1998

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Achillova smrt

Přidat komentář
Fuckenbrau
31. ledna

Musím souhlasit, že tohle je asi nejlepší díl!! A opět nesmírně orinální zůsob, kdy nám Akunin vlastně v druhé půlce všechno ukáže z druhé strany, ze strany pachatele a zacvaknou do sebe i věci z Fandorinovi neveselé minulosti.
Excelentní!

Tyet
23. ledna

Asi nejlepší z Fandorinské série, četla jsem s mimořádným potěšením. Příběh pěkně odsejpá, je napínavý a chytrý, doporučuji.


Labambola
04.08.2019

Akuninova série s mladým sympatickým hrdinou Erastem Petrovičem Fandorinem má své osobité kouzlo. Přestože hlavní postava disponuje šarmem, uměním boje a inteligencí srovnatelnými s Jamesem Bondem, udržují si jednotlivé příběhy eleganci carského Ruska 19. století bez zbytečných technologických vymožeností v podobě podvodních supervozidel a atomových zbraní v kuličkovém peru.
Achillova smrt je posledním dílem a pro mě, řekla bych, dílem nejzábavnějším. Příběh plyne svižně, občasný situační humor pobaví a zajímavé je i sledování událostí z pohledu zloducha.
Celkově nehledejte v Akuninových knihách hloubku, poučení ani jakýkoliv duševní přesah k zamyšlení. Jedná se o pohodové prázdninové čtení.

Awapuhi
31.01.2019

Půvabná detektivka s elegancí 19. století. Inteligentní, čtivé, hravé.

morava
17.11.2017

Cteni teto historicke detektivky jsem si pekne uzila. Pro mne to byla prvni kniha od tohoto autora, ale rozhodne se v budoucnu s chuti pustim i do dalsiho dobrodruzstvi Erasta Fandorina .

soukroma
30.01.2017

Velmi svižné a příjemné čtení, ale ten střih v druhé půli knihy do zcela jiného prostředí a času popisující poměrně obšírně celou historii osoby zabijáka mi připadal přiliš ostrý. Snesla bych spíš prokládání současnosti a pasáží ze života postavy, která se postupně ukáže být tím zloduchem, a linie vyprávění v minulosti a současnosti by se spojily jaksi přirozeně.

Keddie
09.03.2016

Výborný román. Jen ten konec byl takový zvláštní. Nevím, co si o tom mám myslet. Ale líbil se mi i trochu netradiční postup, kdy polovina knihy je z pohledu zločince a polovina z pohledu detektiva.

Autor a jeho další knihy

Boris Akunin (p)
gruzínská, 1956

všech 6 knih autora

Kniha Achillova smrt je v

Právě čtených1x
Přečtených41x
Doporučených1x
Knihotéce32x
Chystám se číst7x
Chci si koupit1x