Achillova smrt

Achillova smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/4024/mid_achillova-smrt-bjJ-4024.jpg 4 31 7

Čtvrtý díl historického detektivního románu s podtitulem Dobrodružství Erasta Fandorina zavádí čtenáře do Moskvy v roce 1882. Po šestileté službě na ruském vyslanectví v Japonsku se titulární rada Fandorin vrací zpátky do vlasti. Vzápětí je konfrontován se smrtí svého starého přítele generála Soboleva. První stopy vedou k dámě německého původu. Chtěli snad Němci odstranit slavného generála, vítěze nad Turky, a tak oslabit Rusko? Nebo i v Rusku existovaly síly, které se ho obávaly? Brilantní detektivní příběh z pera jednoho z nejuznávanějších ruských autorů současnosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Смерть Ахиллеса , 1998

Fuckenbrau
31.01.2021 5 z 5

Musím souhlasit, že tohle je asi nejlepší díl!! A opět nesmírně orinální zůsob, kdy nám Akunin vlastně v druhé půlce všechno ukáže z druhé strany, ze strany pachatele a zacvaknou do sebe i věci z Fandorinovi neveselé minulosti.
Excelentní!

Tyet
23.01.2021 5 z 5

Asi nejlepší z Fandorinské série, četla jsem s mimořádným potěšením. Příběh pěkně odsejpá, je napínavý a chytrý, doporučuji.

Labambola
04.08.2019 4 z 5

Akuninova série s mladým sympatickým hrdinou Erastem Petrovičem Fandorinem má své osobité kouzlo. Přestože hlavní postava disponuje šarmem, uměním boje a inteligencí srovnatelnými s Jamesem Bondem, udržují si jednotlivé příběhy eleganci carského Ruska 19. století bez zbytečných technologických vymožeností v podobě podvodních supervozidel a atomových zbraní v kuličkovém peru.
Achillova smrt je posledním dílem a pro mě, řekla bych, dílem nejzábavnějším. Příběh plyne svižně, občasný situační humor pobaví a zajímavé je i sledování událostí z pohledu zloducha.
Celkově nehledejte v Akuninových knihách hloubku, poučení ani jakýkoliv duševní přesah k zamyšlení. Jedná se o pohodové prázdninové čtení.

Awapuhi
31.01.2019 5 z 5

Půvabná detektivka s elegancí 19. století. Inteligentní, čtivé, hravé.

morava
17.11.2017 4 z 5

Cteni teto historicke detektivky jsem si pekne uzila. Pro mne to byla prvni kniha od tohoto autora, ale rozhodne se v budoucnu s chuti pustim i do dalsiho dobrodruzstvi Erasta Fandorina .

soukroma
30.01.2017 4 z 5

Velmi svižné a příjemné čtení, ale ten střih v druhé půli knihy do zcela jiného prostředí a času popisující poměrně obšírně celou historii osoby zabijáka mi připadal přiliš ostrý. Snesla bych spíš prokládání současnosti a pasáží ze života postavy, která se postupně ukáže být tím zloduchem, a linie vyprávění v minulosti a současnosti by se spojily jaksi přirozeně.

Keddie
09.03.2016 5 z 5

Výborný román. Jen ten konec byl takový zvláštní. Nevím, co si o tom mám myslet. Ale líbil se mi i trochu netradiční postup, kdy polovina knihy je z pohledu zločince a polovina z pohledu detektiva.

Boris Akunin (p)
gruzínská, 1956