morava morava komentáře u knih

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

U vsech predeslych dilu jsem dala 5 hvezdicek. U tohoto to nebude jinak. Nevim, jestli mam potrebu vice dodat, ale prece jen dodam. I kdyz se mi zdal tento dil jiny nez ostatni, a to tim, ze je zde min brutalniho popisovani vrazdeni, coz za me nebylo vubec na skodu, prave naopak. Ja velica rada uvitala vice vysetrovani, a zdalo se mi, ze i te psychologie tu bylo vice, a te ja si ve stylu psani Chrise Cartera uzivam nejvice. Co ale na tomto dilu nejvic obdivuji je to, ze ho vubec dopsal, a budu pevne doufat, ze bude psat i dale.

28.02.2021 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

I tentokrat jsem si vypraveni Snezne lvice uzila. Krasne, mile, poklidne cteni, takove kocici pohlazeni po dusi.A samozrejme, ze ani treti dil me nemine :-)

06.02.2021 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Me prvni setkani s detektivem Kim Stoneovou bylo velmi prijemne, a pokud jsou i dalsi dily napsany ctive, jako byl tento, tak se mam na co tesit :-)

12.01.2021 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Me pocity shrnu asi takto : emoce, emoce, emoce.
Jestli me kniha " Medvedin " zasahla, tak pokracovani "My proti vam " me dorazilo. Radim k tomu nejlepsimu, co jsem letos precetla.

15.12.2020 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Jak zacit ? Hmm, asi priznanim, ze do knihy jsem se nejak nutila , a to kvuli tematu hokeje. Rikala jsem si, jestli me to vubec bude bavit. Ale pamatuji si, ze po docteni knihy " A každé ráno je cesta domů delší a delší " , prvni co bylo, tak jsem si rikala, ze si od tohoto autora rozhodne potrebuji precist neco dalsiho. No a tak jsem si rikala, ze to zkusim, ze odlozit to mohu vzdycky. A malem k tomu po par strankach i doslo, a ja si rikala, ze to asi opravdu nebude nic pro me. Ale rekla jsem si vydrz, treba to " neco " teprve prijde. A taky ze jo. Ona ta kniha neni jen o hokeji, najdete v ni mnohem, mnohem, mnohem vice. A ti co cetli urcite chapou, ze se potrebuji pustit do druheho dilu. A tem co necetli, mohu jen doporucit.

" Jediny, co nam sport dava, jsou okamziky. Ale co je asi tak zivot jinyho, je snad vic nez jen okamziky ?

" Lide se trapi. A duse jako by se scvrkavaly."

28.11.2020 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Kdyz spletete tri prameny vlasu, vznikne Vam " francouzsky cop". Tento "Cop" sice napsala francouzska spisovatelka, ale kazdy pribeh, pribeh tri zen, prameni v jine zemi nasi planety, konkretne v Indii, Italii a Kanade. Kazda z techto zen ma jine postaveni ve spolecnosti, kazda ma sve trapeni, ale take svou hrdost, odvahu, nadeji a silu. Vsechny tri maji stejny cil, nevzdavat se, jit si za svym, bojovat az do konce. O tom, ze se jejich osudy nakonec vzajemne propletou, ony samy vsak netusi, a ani se nikdy nedovi, jak moc jsou jejich rozdilne zivoty propojeny. Krasny pribeh, ktery mohu jedine doporucit.

08.11.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Zase jedna kniha, kterou budu po docteni jeste dlouho vstrebavat. Pribeh, ktery vas zasahne, i kdyz si myslite, stejne jako ja, ze uz mate s tematikou koncentracnich taboru nacteno dosti natolik, ze vas uz asi nic neprekvapi. Ja opet mela husi kuzi, slzy v ocich, a tizivy pocit na hrudi pri cteni stranek , ktere popisuji tyto hruzy odehravajici se v koncentracnich taborech, jako by jsem o vsech tech hruzach cetla poprve.Take velmi drsne a surove popisy, co se tyce mafianskeho zivota v Americe jsem musela rozdychavat. Musela jsem si cteni davkovat, ne jen z duvodu poctu stran, ale predevsim z duvodu emocniho.
Na zaver napisu jen to, ze na pribeh par kamaradu ze slovenskeho mestecka Ruzomberok, po docteni teto knihy jen tak nezapomenete.

01.11.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Komentare i hodnoceni vypovydaji za vse. Takze je asi zbytecne, aby jsem zde pela chvalu a nadseni nad touto knihou. Ale ja to presto udelam, protoze tento historicky roman byl pro mne opravdovy literarni zazitek, a ja si cteni uzila na plne care. O nejakem cesko - polskem sporu jsem nemela ani potuchy, a to sama pochazim ze severni Moravy, v detstvi jsem mela i par polskych kamaradek a polsky rozumim perfektne. Takze diky teto knize jsem zase o neco chytrejsi. Knihu jsem cetla v elektronicke podobe, ale urcite si ji poridim i v te papirove, protoze knihy, jako je tato, si zaslouzi mit cestne misto v me knihovnicce. A nemusim se divat na seznam knih, ktere jsem zatim za tento rok precetla, aby jsem nasla tu top, protoze se tak prave stalo.

15.10.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Precteno na jeden zasah. Duvodem nebylo to, ze jsem se od knihy nedokazala odtrhnout. Prave naopak, chtela jsem knihu zaklapnout, a nemit na hrudi z pribehu takovy tizivy pocit. Pocit bolesti z toho, ze takoveto pribehy, mohou byt skutecne, ale nemely by se dit. I kdyz si myslim, ze se prece jen deji. Takze jsem knihu proste precetla za jeden vecer, aby jsem ten pocit smutku nemusela prozivat 2 dny. Urcite doporucuji k precteni.Musim pochvalit i ilustrace v knize.

24.08.2020 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Hned prvni veta z anotace me primela si precist tuto knihu. Veta, ktera presne vystihuje cely pribeh. Psychologie me zajima , a bavi, a kdyz se vyskytne v nejakem dobrem thrilleru, nebo detektivce, tak se dlouho nerozmyslim, jestli se do knihy pustit. Ja si zkusila tipnout pachatele da se rici hned na zacatku pribehu, ale muj tip spravny nebyl, coz je asi fajn, protoze tim vice jsem na konci byla prekvapena. Mozna by jsem uvitala trochu vice vykresleni a nahledu do zivota pachatele, ale to nic nemeni na tom, ze me cteni bavilo, a dalsi dily teto serie mne urcite neminou.

18.08.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Nejlepe je nemit od knih velka ocekavani, hlavne u tech s nalepkou :-) Nekdy totiz prijdou zklamani. U teto knihy jsem zadna vysoka ocekavani nemela, a zklamani take neprislo. Naopak, pribeh odehravajici se za druhe svetove, v Nemecku, v horach v zime, jsem si uzivala. Nechybelo napeti, a co me bavilo, tak to bylo psychologicke mysleni Franky. Sice se v knize najdou pasaze, u kterych jsem si rikala, ze tak by to asi neslo, ale vysledny pocit ze cteni mi to vubec nezkazilo. Urcite mohu doporucit k precteni.

17.07.2020 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Ja to tusila, ze budu mit potrebu poridit si i "Seste dite", protoze zase ten konec, ze jo. Nebudu Vam zde spoilerovat dej, aby jsem vam omylem nevyzradila nektere udalosti i z predesleho dilu. Co Vam vsak vyzradit muzu je to, ze tento dil se mi libil vice nez ten prvni. A to z toho duvodu, ze tam nebyly nektere nechutne sceny, ktere mi v prvnim dile dosti vadily. I kdyz to neni zrovna kratka zalezitost, cte se to dobre. Ted si dam vsak od teto serie kratkou pauzu, a az zase bude chut, tak se urcite pustim do posledniho dilu, a uz ted jsem zvedava, jaka rozuzleni na mne budou vyskakovat :-)

07.07.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Tento pribeh jsem si poslechla jako audioknihu vcera pred spanim, a musim rict, ze si ji urcite jeste parkrat za zivot bud poslechnu, nebo prectu, protoze se ji chystam poridit i v papirove podobe. Pribeh, ktery Vas chytne za srdicko, a to vubec nemusite byt pejskar. Pribeh pejska, ktery neni zrovna vesely, ale v knize se najdou i mistecka, u kterych se zasmejete. Ja musim zminit i to, ze pan Ivan Trojan tuto knihu krasne namluvil.Takze za me velke doporuceni, at uz si ji poridite papirove, ci do ouska, urcite se bude libit. Je smutne, ze takovych pribehu , jako je ten, co nam vypravi Gump, psi fesak s satkem kolem krku,je v realnem zivote urcite vice.

01.07.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Urcite to pozna spousta z Vas. Male predmesti, sousede, kteri presne vedi kdy odjizdite do prace, a v kolik se vracite domu, vsichni maji o vsech prehled. A presto ma kazdy sva tajemstvi, a ze ho neni malo. A vy se zactete, hned ze zacatku zjistite, ze nekdo ze sousedu dostal anonymni dopis, ve kterem se prijemce dozvi, ze se mu do jeho domu vloupal neci potomek, a ze se za nej odesilatel omlouva. Ale to neni vse, hned na zacatku se take dozvite, ze se stala vrazda, a pak uz to jen zacina nabirat obratky.Vysetrovatelska dvojka chodi po sousedech, ktere vyslicha, vy si lamete hlavu nad tim, kdo ze by mohl byt ten vrah, a ctete, a ctete, a ctete, protoze uz konecne chcete vedet, kdo z nich to je. Je to jeden z nich?. Kdo? To uz si musite precist sami. Ja si cteni uzila.

22.06.2020 4 z 5

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

Oooo, ten kosaty jazyk autora, nadhera. Styl psani asi nemusi sedet kazdemu, ale ja se kochala barvitymi popisy lesni prirody. Ale i samotny kratoucky pribeh, kde sledujeme dva pytlaky na uteku, kteri nezustali jen pri zabyti lesni zvere, me bavil. Bavilo me sledovat to dusevno tech dvou prchajicich, Rudy a Vaska. Prchajicich pred cim ? Pred trestem ? Pred spravedlnosti? Pred sebou samym ?

19.06.2020 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Je tezke se vypsat z neceho, co jste docetli dnes rano v 6 hodin. Z neceho, co vas totalne zasahlo. A co to bylo ? Zasahla me nadherna a kruta aljasska priroda. Zasahnul me ten silny pribeh , tak krasny, dojemny, ale i smutny.Pribeh plny dobrodruzstvi, sily a odvahy, ale take pribeh plny bolesti a v neposledni rade plny lasky. Lasky, ktera dovede byt tak sladka, ale take bolestiva. Nekdy nestaci poslouchat jen sve srdce, nekdy je dobre ridit se i rozumem.V tomto pribehu mame ruzne podoby lasky, materskou, rodicovskou, lasku mezi dvema mladymi lidmi, je tu laska pochroumana pobytem a navratem z valky ve Vietnamu, laska k prirode a k mistu, kde zijete. Knihu velmi doporucuji, a radim k tem nejlepsim, co jsem letos zatim cetla.

"Priroda nas neklame,
to my klameme sami sebe."

Jean-Jacques Rousseau

16.06.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Ze zacatku jsem se nemohla zacist, nekde v druhe tretine prisel zlom, a ja se od cteni nemohla odtrhnout.Posledni tretinu jsem musela docist, at se delo, co se delo.V knize bylo par opravdu nechutnych chvil, kdy me behal mraz po zadech, a to jakoze poradne. Nekdy na me az moc brutalni . No a ten konec ? Je to jasne, musim se pustit do druheho dilu.

12.06.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Nemam rada takove to " Jedna pani povidala ". To byl i duvod, proz jsem dlouho zvazovala, jestli se do knihy vubec poustet. Nakonec jsem rada, ze jsem si ji precetla. I kdyz se ze zacatku muze zdat, ze je to takove o nicem, ze je to jen same " dnes jsem zaslechla, ze...", a "Ta me rikala ,ze ...", tak ve vysledku je to dobre promyslene a autorka si umi se ctenarem pohrat. A ten konec ? Palec nahoru. Jako prvotinu velmi chvalim, a muzu doporucit.

02.06.2020 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Opet kniha, kterou urcite mohu doporucit. Sledujeme pribeh tri " zlomenych andelu ", tri zlomenych dusi, a jejich osudy, ktere se propoji. Sledujeme jejich snahu zit dal, nevzdavat se, i kdyz jim zivot a predevsim zla doba podkopava nohy. Oni se presto snazi vstat, a jit dal, i kdyz jim valka zanechava jizvy, jak na tele, tak na dusi. Silna a dojemna kniha.

22.05.2020 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak u teto serie, a to zanr fantasy neni zrovna mou cilovou skupinou, se rozhodne nemusim rozhodovat, jestli se pustim do dalsiho dilu. A uz ted se nemohu dockat, az se znova ocitnu ve svete sklenaru.

03.05.2020 5 z 5