Monni Monni komentáře u knih

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Duo velmi oblíbených autorek. Kniha mě bavila a byla čtivá. Rushe jsem si oblíbila hned od začátku a Gia byla taky super. Sice mi bylo jasné čí to dítě je (což se na koci samozřejmě potvrdilo), ale i tak jsem si čtení užila a rozhodně si přečtu další díl, protože mě zajímá jak se k tomu dotyčný i Rush postaví, i když je už dopředu jasné jak to dopadne.

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Musím se přiznat, že jsem od knihy čekala podle hodnocení něco víc. Ze začátku mě to opravdu bavilo, ale s postupem času mi kniha přišla moc zdlouhavá. Na chvilku sem ji dokonce i odložila, protože mě to přestávalo bavit. Nakonec jsem se ke knize vrátila a dočetla ji. Myslím, že kdyby měla tako okolo 300 stran, tak by to bylo lepší. Bojovala jsem i s formátem knihy. Necelých 500 stran ve velkém formátu. Docela blbě se s ní manipulovalo, příště bych si asi vybrala raději e knihu.

12.06.2023 3 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Moje první kniha od této autorky a musím říct, že to byla opravdu pecka. Kniha je opravdu plná emocí a je skvělé, že takhle smutné téma je protkané i humorem Faye. Těšila jsem se až se tam zase ukáže a co zase bude vymýšlet. Je pravda, že Liz jsem občas nechápala nebo spíš ty její impulzy a reakce. Co se týče nehody, tak tam mi bylo jasné jak to bylo a to se také potvrdilo, ale konec nebo spíše celkové objasnění nehody jsem tedy vážně nečekala. To mě hodně překvapilo. Určitě si od autorky přečtu i její další knihy.

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Na to, kolik jsem na autora a jeho knihy slyšela chvály, tak bohužel musím přiznat, že jsem byla docela zklamaná. Od knihy jsem teda čekala něco víc. Myslela jsem, že bude popisovat delší časový úsek a ne jen jeden jediný den, kdy ,,superdvojče" hledá pravdu o smrti své sestry a vše odhalí a vyřeší. Naštěstí se kniha četla rychle. Mám doma od autora ještě knihu na dostřel, tak jí dám ještě šanci a uvidíme, jestli si přečtu všechny nebo autora nechám plavat.

12.06.2023 3 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Autorku mám ráda a její knihy mě baví. Jsou to takové romantické pohádky pro dospělé se šťastným koncem. Kniha mě bavila a byla to super oddechovka. Pár věcí mě tam štvalo, ale byly to jen takové drobnosti, které k těmhle knížkám prostě patří.

12.06.2023 4 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Musím říct, že kniha se mi vlastně líbila. Přesně na něco takového jsem měla náladu a dostala, co jsem chtěla. Nejlepší byl ovšem doslov autora, který spoustu věcí v knize vysvětluje a i to vlastně zvedá hodnocení, protože vlastně vidíte co vše předcházelo vydání knihy a jak je to vlastně těžké (nebo to alespoň v době prvního vydání těžké bylo). Určitě musím ocenit i to, že jsem čekala jak hlavní ,,hrdinka" ...MOŽNÝ SPOILER ---přežije a většinu zachrání a ona nakonec umře jako první, což bylo určitě super. Celkově se mi líbilo, že to byla prostě vyvražďovačka na jakou jsem měla zrovna náladu ... KONEC SPOILERU... Určitě se chystám i na dívku od vedle, která by měla být ještě lepší.

24.05.2023 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

Hned na začátek musím napsat, že kniha ukaž mi se mi líbila více. Kniha je vyprávěna z pohledů více postav a teda vždy se tam něco stalo a já si vždy řekla, bože proč, si normální? :D A magorů tam bylo více než jsem tušila. Zvratů tam bylo taky hodně a některé jsem vážně nečekala. Tohle bude určitě autorova přednost a jeho nečekané zvraty jsou super. Rozhodně se těším na jeho další tvorbu.

28.04.2023 4 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Kniha je velice čtivá, což je velké plus, ale bohužel je škoda, že se autorka nezamyslela a více nepropracovala detaily. Některé souvislosti nedávají moc smysl a některé náhody jsou až moc úsměvné. Nicméně Adam je takový pitomec až se člověk musí smát :D. Co se týče pachatele, tak ten se s průběhem knihy měnil, ale jedno podezření jsem měla (nepotvrdilo se) a rozuzlení je až na konci knihy a já osobně na to koukala, jakoby kniha právě přiletěla z vesmíru. Rozhodně by mě to nenapadlo a nechápu, jak to mohlo napadnout autorku a ještě nechápu žádné odůvodnění a prostě celkově mi to nějak nedávalo smysl, ale WOW tam teda bylo i když ne takové jaké bych si přála.

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Opravdu moc krásná a dojemná kniha. Taková jednohubka, která zůstane v srdci i dlouho po přečtení a nese krásné poselství. Každé srdce obměkčí a to knihomolské ještě víc. Doporučuji všem a víc není potřeba psát.

28.04.2023 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Tento díl mi moc nesedl. Zezačátku jsem byla ze série nadšená, ale s tímhle dílem mé nadšení značně opadlo. Jako téma, které se týká dětí, je velmi nepříjemné. Konec mi přišel takový, že ani moc nevím jak to popsat. Dopadení pachatele se mi moc nelíbilo a celkově jsem z knihy byla docela zklamaná a vlastně jsem ji ani moc nechtěla číst, ale chtěla jsem sérii dočíst. Ještě nevím, jestli v autorově tvorbě budu pokračovat.

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Tohle byla kniha, kterou jsem původně neměla v plánu číst. Nejvíce mě odradila obálka. Ovšem jsem ráda, že jsem se do ní pustila. Kniha řeší silné téma, ale je i vtipná a hrozně čtivá. Téma, které se v knize řeší je hrozně nepříjemné a bolestivé a nikomu bych ho nepřála. Bohužel musím jednu hvězdičku odebrat, protože mi s postupem knihy přišlo chování hlavní hrdinky už moc a začínalo mě otravovat její vykrucování (i když jsem ho částečně chápala), ale její tajnůstkářství už bylo zdlouhavé a měla mu to říct. Ale ve finále jsem byla opravdu ráda, že jsem si knihu přečetla a možná si ji ještě někdy přečtu, vtipy jsou tam opravdu skvělé. A ještě musím zmínit, že WOW tam bylo pravdu veliké a já si bohužel vyspojlerovala, když některé z dětí přehodilo záložku a já si to přečetla, velmi smutná chvíle. Kdo nechce spoiler, tak ať si nezjišťuje a nečte anotaci druhého dílu, to je taky velký spoiler. Knihu jinak úplně s klidným srdcem doporučuji a pořád se to ve mě bije jestli nemám přidat i tu pátou hvězdu.

28.04.2023 4 z 5

Exorcismus mé nejlepší kamarádky Exorcismus mé nejlepší kamarádky Grady Hendrix

Jaká škoda, takový potenciál kniha měla a ve finále to bylo takové zklamání. Hodně jsem se na ni těšila a nakonec jsem byla zklamaná. Ze začátku dobré, člověk se těší jak to bude pokračovat a potom jen natahování knihy a v podstatě o ničem podstatném. Konec byl velmi hezký a dojemný, ale to je asi tak vše. Viděla jsem trailer na film a to bude dobrá blbost a komedie a těším se, až se na něj podívám. Myslím, že tohle bude jeden z případů, kdy bude film lepší než kniha.

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

Velmi příjemná oddechovka. Haka se mi určitě líbila více. Asi bych spíše doporučila mladším čtenářům, ale nebyla jsem nijak zklamaná. V knize byly až moc velké náhody, ale bylo to úsměvné. Jak říkám, jako oddechovka určitě super a mám v plánu přečíst celou tvorbu autorky.

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Tohle je opravdu Autorka s velkým A. Tohle byla moje třetí kniha od autorky a to, že jsem jí dala jen tři hvězdičky neznamená, že je to špatná kniha. Kniha je super, ale já první četla knihu Musím tě zradit a jako druhou jsem četla V šedých tónech a ty byly prostě lepší než tahle. Nic jiného za hodnocením není, možná snad jen ještě to, že prostředí mafie moc nemusím, ale kniha je to vážně super a určitě si přečtu všechny její knihy a moc se na ně těším. Rozhodně vím, že když na mě přijde čtecí krize, tak tyto knihy mě z ní určitě vytáhnou. Rozhodně má autorka neskutečný talent.

25.04.2023 3 z 5

Démonologové: Ďábel v Connecticutu Démonologové: Ďábel v Connecticutu Gerald Brittle

Warrenovi úplně zbožňuji a další kniha o jejich případu je skvělá. Já už sice viděla film, který je podle tohoto případu natočený a když vidím první film, tak už potom knihu nepřečtu, ale tohle byla teda výjimka. Kniha byla naprosto skvělá a čtivá. Za mě byla o něco lepší než první kniha. Možná právě proto, že se zaměřuje a rozebírá jen jeden případ. Na rozdíl od první, kde jsou všechny případy jen naťuknuté. Doufám, že budou i další knihy od autora, kde budou rozebrané postupně i jiné případy více do detailů.

25.04.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Shari Lapena se začíná stávat mojí docela oblíbenou autorkou. Její knihy jsou velice čtivé a nijak náročné. Pro mě byla tahle kniha celkem dost předvídavá. Bylo tam sice pár odboček, ale stejně to dopadlo tak, jak sem si myslela. Ovšem to neubírá knize na čtivosti. Určitě mám v plánu postupně přečíst celou autorčinu tvorbu a jsem zvědavá jaké budou její další knihy, které jsem ještě nečetla.

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Kniha je velmi čtivá a střídají se v ní kapitoly z pohledu hlavních hrdinů a prolínaní současnosti a minulosti. Pořád jsem nadávala a nechápala, proč nešli na policii nebo to nějak více neřešili. Na jednu stranu se je člověk snaží pochopit a na druhou stranu to vůbec nejde. Kniha je plná zvratů a musím říct, že jsou to opravdu nečekané zvraty a wow efekt se dostavil několikrát. Knihu určitě doporučuji.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Další super kniha od autorky, čtivá, ale chvilkama mi přišla trochu moc překombinovaná. Spousta rodinných problémů, osobních problémů a komplexů, občas byla kniha i úsměvná. Nejlepší jméno pro štěně (kdo četl ví, kdo nečetl se dozví :D). Určitě doporučuji spíše mladším čtenářům a určitě má Colleen i lepší knihy. V autorčiné tvorbě si určitě najde to svoje každá věková skupina, ale všechny její knihy jsou čtivé se silným tématem.

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Moje oblíbená autorka na oddechové horory. Autorka píše (alespoň pro mě) velice čtivě. Nutilo mě to číst stále dál, protože jsem byla zvědavá jak to bude a co se tam vlastně přihodilo a kapitoly z minulosti to krásně doplňovaly. Jako samozřejmě bych tam sama nezůstala ani tu první noc, jako většina lidí a ještě ke všemu sama. A po prvním incidentu bych vzala čáru a ukázala se tam maximálně ve dne a ještě by muselo jít minimálně deset lidí semnou :D. Byla to fajn hororová oddechovka, ovšem některé situace mi přišly hodně úsměvné. Například horolezecký počin na střechu (to jako vážně :D) a finální souboj a likvidace ducha, to mi přišlo taky dost úsměvné. Každopádně jak už jsem psala, jako hororovou oddechovku to můžu doporučit.

08.03.2023 4 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Super kniha, která mě dokonale vytáhla ze čtecí krize. Rugby je super a haku rugbistů miluju a po přečtení jsem si hned musela pustit na youtube, protože už jsem dlouho žádnou neviděla. A je super, jak jsou tam hráči dobře popsaní jako normální lidi a vysvětlují jak si je lidé často představují. I já si je představovala jako velké hory bez mozku (velice zjednodušeně řečeno) a oni jsou to vlastně normální lidi s rodinami a kamarády, kteří milují sport. Ať žijí předsudky. Postavy jsou dobře napsané. Postava Bena je taky super napsaná, tak krásně na přesdržku :D. Hrozně se mi líbily popisy českých přirovnání a jejich zmatení :D nejlepší s opřeným kolem :D. A postava Jacka byla top. Toho jsem si úplně oblíbila a těším se na další díl, který je o něm. Ovšem musím vytknout, že To vlastně nebylo moc ukončeno s Benem. Hrozně mě zajímalo co se stalo, že se jeho chování tak změnilo. Myslela jsem, že má jednoduše milenku, ale nebylo tam vysvětleno vůbec nic a to mě mrzelo. Potom ještě hodně urychlený a useknutý konec. Autorka mi poslala odkaz na přečtení úvodu druhé knihy, kde je to vysvětleno, ale nemít ho, tak se dozvím vysvětlení až v druhé knize a celou dobu by mě to mrzelo. Jinak knihu můžu vřele doporučit a děkuji jí za záchranu ze čtecí krize. Pohádky pro dospělé jsou prostě potřeba :)

08.03.2023 4 z 5