Monni Monni komentáře u knih

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

Tahle kniha byla teda jízda od začátku až do konce. Stránky utíkají pod rukama, je to čtivě napsané a mě to dost bavilo. Ke konci mi to přišlo trochu přitažené za vlasy a trochu nechutné, ale vlastně se to tam tak nějak celkově hodilo. Rozhodně mám v plánu si přečíst i další knihy od autora a vlastně se na ně i těším.

22.09.2022 5 z 5

Mindhunter - Lovci myšlenek Mindhunter - Lovci myšlenek John Edward Douglas

Od knihy jsem určitě čekala něco jiného. Hodně jsem se na ni těšila a ve finále to pro mě bylo zklamání. Truecrime miluju, ale kniha mi přišla až moc chvástavá. Rozhodně bylo super sledovat vývoj profilování vrahů a behaviorálních věd a Joh Douglas je asi určitě člověk, který ví co dělá, ale opravdu mi to občas přišlo až moc. Určitě bych ocenila případy rozpracované více do hloubky. Každopádně určitě bylo velké mínus obrovské množství postav a jejich jmen, které se v knize jen mihnou a jsou tam úplně ,,zbytečné". Hrozně jsem se v tech jménech ztrácela a vždy když se ukázalo nějaké nové, tak jsem už začínala být otrávená a nevěděl, jestli si to jméno mám zapamatovat a bude se v knize vyskytovat dál nebo jestli ho můžu vypustit a je to jen další postava, která se v knize jen mihne. Navíc mi přišlo, že je kniha taková neuspořádaná a hodně se přeskakuje od jednoho k druhému.

Teď mám rozkoukaný seriál na netflixu a musím říct, že mě taky nějak moc nechytl stejně jako kniha. Bohužel mě to mrzí, ale asi budu výjimka, která půjde proti proudu :D

22.09.2022 2 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Super detektivka, chystám se na další díly a jsem zvědavá jestli série dokáže něčím překvapit a bude něčím výjimečná než ostatní detektivní série od jiných autorů. Po prvním díle mě to zatím baví a styl psaní mi sedl. Občas jsem sice musela zavracet oči nad Kim, ale to je asi jen čistě můj osobní problém :D uvidíme v dalších dílech jestli mi sedne víc nebo ne.

22.09.2022 4 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Tak tato kniha byla opravdu něco. Měla jsem trochu obavu abych nebyla zklamaná, když má takové ohlasy a já od ní měla dost velká očekávání. No musím říct, že jsem zhltla jako malinu, protože to bylo vážně super. Kniha mě prostě dostala, je to dojemný příběh a hrozně jsem hlavní hrdince fandila a moc se těším na další díl a jsem zvědavá na příběh Malvíny :)

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Další díl, další super kniha a už se chystám na třetí díl. Jenomže...doufám, že třetí díl bude o něco lepší. Tento díl byl taky super, ale hlavní hrdinové mi začínají připadat trochu jako superhrdinové. Všechno jim vyjde atd... tedy hlavně v případě Clare. Samozřejmě jsou tam super momenty, které jsou překvapivé a konec je teda taky zajímavý, tak doufám, že třetí díl bude minimálně stejně tak dobrý jako první dva.

21.09.2022 4 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Já vůbec nevím, co si o jeho knihách myslet. Na jednu stranu si říkám super, další knižka od autora a jakmile ji vezmu do ruly a začnu číst, tak mě pokaždé na*ere hlavní hrdina, který mi nikdy nesedne a příběhy mi někdy přijdou až zbytečně moc zdlouhavé. Tato kniha je jasný případ. Prostě mi to přišlo na kniho až moc násilně natažené. Za mě by to bylo fajn jen jako povídka. Každopádně rodiče jezdí hrozně rádi na Slovensko a pravidelně když jedou mám jim říkám na co si mají dávat pozor a s tátou se jen smějeme, protože má taky načtené knížky od autora :D

21.09.2022 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Nenáročná oddechovka na vypnutí mozku :D Byla jsem hrozně zvědavá jak dopadne to rande a jak to bude dál a jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo a jsem za to ráda :D Určitě půjdu do dalších knih, ale asi ne hned. Vidím to na super vytahovačku ze čtecí krize nebo když člověk potřebuje opravdu vypnout a nepřemýšlet :)

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Na knihu jsem se těšila a dlouho si ji chtěla přečíst. Ve finále jsem byla ovšem docela zklamaná, což mě velice mrzí.. Hlavní hrdinka mi byla hrozně nesympatická a občas úplně na facku. Chápu, že se chtěla dozvědět pravdu, ale prostě tohle už bylo moc, kdyby ji autorka trošku ,,zklidnila", tak by to asi bylo lepší. Houbařka se mi líbila víc, tak zkusím třeba ještě nějakou knihu a uvidíme.

Zátah na ďábla Zátah na ďábla Richard Lourie

Miluju true crime, takže mě tahle kniha nemohla minout. Četla jsem nové vydání knihy a na obou obálkách je nechutný a jeho ,,příběh" a dopadení je prostě na grc. Každopádně mě kniha ,,bavila", až na některé pasáže z vyšetřovatelova života, které byly v některých pasážích až moc zdlouhavé, ale jsem ráda, že jsem se dozvěděla i něco o Kostojevovi.

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Tahle kniha byla teda jízda,slyšela jsem na ni víc doporučení a přečetla jsem ji jedním dechem. Neskutečně čtivé a napínavé. Hlavní hrdina byl teda idi*ot, ale tak nějak to tam patřilo :D Každopádně zápletka super a mé typy na královnu se měnily, v merku jsem měla i jednu postavu, u které jsem si říkala, že by to mohla být ona, potom sem si řekla, že to nemůže být pravda.... no prostě je to zamotané, ale super :)

Pekelná princezna Pekelná princezna Harold Schechter

Miluju knihy o skutečných krimi případech, takže jsem sáhla i po knize o Belle. O případu jsem už něco věděla, ale z knihy určitě zklamaná nejsem. Jediné co bych vytkla je trochu zdlouhavý konec. kniha není moc dlouhá a opravdu jsem se do ní začetla tak, že sem si ji ani nestihla zařadit na DK do právě čtených :D. Později mám v planu se vrhnout i na knihu V zahradě zášti, která má zatím opravdu vysoké hodnocení, ale nebudu ji číst hned abych si od případu trošku odpočinula (i když možná to nejspíš nevydržím :D).

01.04.2022 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Knížky od autorky mě prostě baví. Poslední kniha z dosud vydaných, která mi zatím chyběla přečíst a za mě byla zatím nejlepší. Autorčiny knihy jsou oddechové duchařinky. Ale dívala jsem se podle mého hodnocení, že kdybych knihy četla podle toho jak u nás vyšly, tak mé hodnocení jde s každou knihou níž, což je škoda. Doufám, že další kniha, která má vyjít nebude patřit do klesající osy, ale opět bude stoupat.
Nicméně zpět ke knize. Kniha se skvěle četla a byla napínavá. Myslela jsem si, že vím jak to celé je a jak to vlastně dopadne, tak tím jsem si byla vlastně jistá. Jenomže přichází veliké ALE, protože jsem se trefila asi cca jen z poloviny. Ale na konci jsem byla překvapená jak to vlastně ,,bylo" a kdo to měl na svědomí. Což bylo opravdu velmi příjemné. Já můžu knihu určitě doporučit a hodnotím to 4,5*. Tu půlečku si nechám na další knihu a budu doufat, že kniha bude minimálně stejně dobrá jako tato a nebude to klesající hodnocení.

01.04.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Dlouho jsem se odhodlávala, jestli si ji mám nebo nemám přečíst, protože knihy, které jsou psané z pohledu zvířete mi prostě přijdou divné. Jak může nějaký člověk vědět co se honí zvířeti v hlavě?
Nakonec jsem tomu dala šanci, protože to má jen něco málo přes 100 stran. Musím říct, že to byla moc pěkná kniha. Po chvilce jsem si zvykla na styl psaní a čtení jsem si užila. Na konci mě kniha i dojala, což jsem opravdu nečekala.
Ze začátku se mi zdálo až neuvěřitelné co vše dokáže jedno malé zvíře zažít a hlavně přežít. Nakonec naštěstí vše dobře dopadlo a chystám se i na film. Už mám i audioknihu, kterou budu v autě pouštět dětem. Zvířátka mají rádi, ale vždy je to baví jen chvilku, takže si snad uvědomí, že to není hračka na chvilku. kousek jsem poslechla a s Ivan Trojan to čte super, úplně se mi na to hodí.
Přemýšlela jsem jestli dát 4 nebo 5 hvězd, ale nakonec vyhrálo 5 hvězd :)

23.03.2022 5 z 5

Vzácný druh Vzácný druh Erik Hofstatter

U této knihy se mi hrozně líbil formát. Je to takový ten ,,kapesní" paperbook. Taková jednohubka k odpolední kávě nebo večernímu čaji. K tomuto dílu toho nejde ani moc napsat, protože to nemá ani 100 stran. Je to spíše taková povídka. Ovšem mohla být lépe promyšlená. Například která matka, by se chovala tak, jak se chovala Zora? Já bych teda zalarmovala policii a nevydala bych se hledat svojí tchýni, kterou jsem v životě neviděla. Taky to s ní dopadlo tak, jak to dopadlo. V podstatě od začátku jsem předpokládala jak to bude a taky byl můj odhad správný. Úplně špatné to nebylo, ale ani nic extra. Takový průměr.

23.03.2022 3 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Na knihu jsem byla hodně zvědavá a na konci jsem byla docela zklamaná. Rozhodně musím říct, že se kniha dobře čte a je to taková jednohubka. Krátké kapitoly také přidávají na rychlosti čtení. Jenomže v podstatě stačí přečíst anotaci a víte skoro všechno. Čekala jsem, že se tam budou více řešit vraždy a vše kolem nich a přitom se tam spíše řešila Korede. Určitě se s tématem dalo lépe pracovat a rozhodně má dané téma větší potenciál a v knize to bohužel vůbec nebylo využito což je obrovská škoda.

Dávám tak 2,5*

15.03.2022 3 z 5

Super jednohubka. Holčička nesmírně odvážná a já v její situaci bych už byla po... strachy. Hodně jsem u knihy myslela na to, že dnešní děti, které vyrůstají na mobilech a internetu by určitě nic takového nedokázaly. Částečně to vidím i na svých dětech a to je třeba prarodiče berou do lesa na procházky a učí je stejně jako mě i sourozence, ale je prostě jiná doba a je to hodně smutné.

15.03.2022 4 z 5

Deník uštvané matky Deník uštvané matky Suzy K. Quinn

Od knihy jsem čekala asi něco trochu jiného. Četla se dobře a byla to docela, ale čekala jsem, že se u ní zasměju a to se bohužel moc nestalo. Není to humoristický román, ale prostě jen román psaný formou deníku.
Určitě bych nedoporučovala číst těm, co si zrovna prochází nějakou krizí ve vztahu. Já zrovna jednu takovou měla a chtěla jsem se u knihy zasmát, ale kniha mě jen deptala, protože jsem prožívala zrovna něco podobného. Takže o knize jsem měla jiné představy a jiná očekávaní.

15.03.2022 3 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Tohle byla tedy síla. To co společnost dovolovala, dokonce i podporovala a nebo odvracela tvář a dělala, že nic nevidí, nic neslyší, tak z toho mi bylo opravdu zle. A co je ještě horší, že rodiče (v tomhle případě matka) s tím taky nic neudělali. Je to vážně hrůza. Asi nejvíc jsem koukala s otevřenou pusou na to, že i po tolika letech jí matka říka můžeš si za to sama. Mít v tu chvilku matku vedle sebe, tak ji proplesknu a řeknu jí aby se vzpamatovala a nežárlila. Vždyť v tu dobu byla jen dítě, její dítě.

Občas jsem se tam malinko ztrácela a byla trošku zmatená. Ale chápu to, přece jen jsou to její vzpomínky a myšlenky. Před krátkou dobou jsem taky zjistila, že když mě něco trápí, tak mi pomáhá se z toho vypsat. A když to později po sobě čtu, tak by to někomu jinému mohlo občas taky připadat zmatené.

02.03.2022 4 z 5

Čekám, až mě vyslechnete Čekám, až mě vyslechnete Amanda Knox

Určitě knihu nebudu hodnotit hvězdičkami. Ani vlatně nevím, jak bych to těmi hvězdami ohodnotila a podle jakých kritérií. Takže bych řekla jen svůj názor na knihu, na dívku a na případ.

Podle mě je ta holka vyčuraná a manipulativní. To je jedna věc a pokud není, tak bych řekla, že je asi mentálně trochu někde jinde. Každopádně je vypočítava. Řekla bych, že knihu využila aby ze sebe udělala velikou chudinku, stejně jako spousta jiných vězňů. Možná i trochu byla. Myslím si, že to asi přímo neudělala, ale řekla bych, že věděla víc než říkala. Zarazilo mě, že například v koupelně nepoznala, že je na koberečku krvavá šlapota a popsala to jako flek i když šlo jasně poznat, že je to otisk nohy. A s drogama si taky myslím, že to nebylo jen tak a nebyla tam jen marihuana. Jako některé věci jí nesedí ani v knize.

Mohlo to dopadnout jinak, kdyby policie dělala svou práci tak, jak má. Při jejich postupech jsem si hodně klepala na čelo.

Řekla bych, že se holka snaží na svojí můle/štěstí (říkejte tomu jak chcete) vydělat peníze.

Nejvíc mě pobavilo, jak chudinka vybírala peníze od ,,fanoušků" aby mohla mít svatbu a přitom už nějakou dobu vdaná byla :D :D. Prostě Foxy Knoxy hadra :D

Závěrem bych řekla, že si na knihu musí udělat každý svůj názor a že něco jiného je přečíst jen knihu a něco jiného zase je si ke knize dohledat ještě i jiné zdroje.

02.03.2022

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Četla jsem jako e-knihu. Kniha byla čtivá a díky krátkým kapitolám i svižná. Líbilo se mi střídání postav i minulosti s přítomností. Bála jsem se, že to bude nepřehledné, ale opak byl pravdou. Celou dobu nepostrádala dávku napětí a ačkoliv jsem dej celkem odhadla, tak byla kniha opravdu čtivá. Jenomže mám jedno velké ALE. A to sice hromada chyb, hlavně ve jménech. Už si přesně nepamatuju dialogy, ale například Margot se usmála na Margot... Hlavně tedy ke konci, což mi opravdu pilo krev. Jinak můžu knihu doporučit a nelituji toho, že jsem si ji přečetla.

14.02.2022 3 z 5