Noshelfcontrol Noshelfcontrol komentáře u knih

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

Já nevím, jak pro ostatní, ale tenhle díl pro mě rozhodně nejslabší nebyl. Vlastně žádný z nich. Všechny tři mají pro mě stejnou váhu. Každý je něčím speciální a hlavně napínavý. Tolik napětí, tak jako u téhle série, jsem při čtení knižky ještě necítila. Občas bylo hrozně těžké se odtrhnout. Malá rada: Nikdy nečtěte tu nejnapínavější část ve vlaku, to se pak může stát, že přejedete zastávku :D Ale nicméně musím říct, že série je krásně zakončená, bylo mi sice líto, že tam nakonec nežijí všechny děti z Monumentu, ale aspoň, že jsou naživu. V části Astridina porodu jsem měla hrozný strach, ale to asi každý, že? :D A musím říct, že ta věc s příjmením doktora Cutlasse mi vůbec nedošla, fakt :D Nejlepší pro mne asi bylo to shledání v nemocnici. A na konci tolik radost, až to na mě prosakovalo skrz stránky :) Naprosto úžasně napínavá série :))

23.06.2016 5 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

To bylo něco, to vám řeknu. :D Knížka byla napínavá už od samého začátku, dělalo mi velký problém, aspoň na chvíli se od ní odtrhnout. Protože, co si budeme povídat, člověk se musí občas i najíst, že? :D Druhý díl už měl o něco větší spád než první a bylo v něm více zvratů. Musím říci, že když se skupinka dostala na letiště, pořád jsem měla takový divný pocit, bála jsem se, že je tam za chvíli někdo zastřelí. Zdálo se mi to až příliš dokonalé. No a pak přišla na řadu Operace Fénix, a mně došlo, že jsem se až tolik nespletla. Líbilo se mi střídání pohledů Deana a Alexe. Ale jak se blížil konec, vše začalo nabírat na intenzitě a už se to jen střídalo: Dean, Alex, Dean, Alex ... v téhle části knížky se člověk pěkně zapotí :D No a pak přišel Epilog. Vše se zdá být perfektní. Všichni jsou v bezpečí. No dobře, bohužel né úplně všichni :/. Říkáte si, že to není tak strašné, sice tam jsou ještě nějaké nezodpovězné otázky, ale vy si řeknete, že by to klidně mohl být konec celé série, no ... jenže pak přiběhne Niko a hezky ten konec otevře :D
Musím okamžitě sehnat třetí díl :)

10.05.2016 5 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Konečně jsem se k téhle knížce dopracovala! :D Už tak dlouho jsem plánovala, že si ji přečtu, už tak dlouho se mi na ní v knihovně jen prášilo a teď, když mám konečně i druhý díl, jsem se rozhodla, že si ji přečtu. :) A musím říct, že naprosto splnila má očekávání. Napínavý a promyšlený příběh, který jen tak neomrzí, stejně tak jako charaktery postav. Každá jiná, každá něčím zvláštní a každá má něco, díky čemu si ji/ho hned (nebo až po pár kapitolách :D) zamilujete (u měl byl teda výjimkou leda Brayden :D). Postapokalyptický příběh 14 dětí uvězněných uvnitř supermarketu, to si prostě žádá o přečtení :) Není snad nic, co bych mohla knize vytknout, ubíhalo to hrozně rychle, a než jsem se nadála, přišla na řadu poslední kapitola. Co nevidět začnu s Nebem v plamenech :)

07.05.2016 5 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Z Asyla jsem byla hrozně nadšená, takže když jsem se dozvěděla, že bude 2. díl, měla jsem hroznou radost. Asylum bylo takové mrazivé, hlavně díky tomu prostředí, kde se příběh odehrával. Ale jak se říká: ,, Brookline. Tam to vše začalo a tam to taky skončí" :)
Sanctum bylo místy hodně napínavé, a hlavně mi při čtení běhal mráz po zádech. Líbilo se mi jak Dan, Abby a Jordan postupně dávaly dohromady dílky skládačky a odhalovaly všechna ředitelova tajemství. Samozřejmě tu nechyběl ani Jordanův sarkasmus :D A pokud jde o hlavní zápletku, tak ta mě hodně překvapila. Ještě teď si pamatuji, jak jsem zrovna ve vlaku četla tu část s Micahem. Nechci ani pomyslet na to, jak vykuleně asi musel vypadat můj výraz :D
Jsou tu samozřejmě ještě nějaké nezodpovězené otázky, takže budu doufat v pokračovaní. :)

17.04.2016 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Abych řekla pravdu, tak Petra a Lucii jsem si chtěla přečíst ještě předtím, než jsem se dozvěděla, že patří mezi povinnou literaturu. Všichni my říkali, že příběh je moc hezký, ale smutný. Připadalo mi to očividné, jelikož se příběh mladých milenců odehrává za války. Jenže když jsem knížku četla, tak co stránka, to štěstí a rozkvétající láska. Pořád jsem čekala kdy přijde ta smutná část. Už jsem byla skoro na konci!
A pak přišla na řadu poslední stránka ...
No, a potom ...
Potom jsem pochopila, že někdy stačí na konci jediná věta, která vás hluboce zasáhne.

Dojemný, romantický a oddechový příběh z Francie roku 1918. Souhlasím s tím, co tady někdo psal, a to s tím, že tahle kniha rozhodně patří do oddělení "Tohle by si měl každý přečíst před tím než umře".

03.03.2016 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Opravdu krásná knížka, dostala jsem ji k Vánocům a hned jsem ji začala číst, potom jsem měla strašně málo času na čtení, takže jsem ji četla docela dlouho. Ale i když už bylo dávno po Vánocích, pořád jsem cítila tu vánoční atmosféru, která z knížky doslova srší :) jako by Vánoce neměly nikdy skončit:) Líbily se mi všechny tři příběhy, ale Zasněžený expres asi nejvíc, potom ten úžasně propojený konec. No. Nemůžu se dočkat, až si knížku za rok znovu přečtu. :)

21.02.2016 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Během čtení Vlků z Mercy Falls mě doprovázel zvláštní pocit a myslím si, že teď svět vnímám docela jinak - jako bych konečně otevřela oči. Opravdu nádherný příběh o lásce a přátelství. První díl mě úplně očaroval a získal si mě hned od samého začátku. Druhý díl už nebyl tak nevinný jako první, už šlo takzvaně "do tuhého" a k Samovi s Grace se přidali i Cole a Isabel. Celou dobu jsem Samovi a Grace strašně fandila ať najdou způsob, jak spolu zůstat i přes věčné proměny, neznalosti vlastního těla, anebo bezcitné lovce. Ve třetím díle se toho hodně vysvětlí a hlavně posledních pár stránek prostě čtete, někdy skoro až bez dechu :-D. Snad žádný konec se neobejde bez nějaké té ztráty, které mi bylo upřímně opravdu líto :-( Ale i tak se mi konec líbil - malé překvapení jako vždy. :-) I když se mi přece jen zdál trochu neuzavřený. Ale no co, aspoň si jej každý domyslí podle svého. Tahle série ve mě něco zanechala a já jen doufám, že si ji někdy znovu přečtu :-)

27.12.2015 5 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Nenapadají mě správná slova, jakými knihu popsat. Jednoduše mohu říct, že druhý díl je opravdu úžasný. Cole mi ze začátku hodně vadil, ale tušila jsem, že pod tou jeho maskou přece jen něco je. Posledních cca 20 kapitol jsem si užila úplně nejvíce, zdálo se mi, že z nich vycházely přesně ty emoce, které jsem během čtení cítila. A konec byl nabitý emocemi úplně nejvíce, překvapilo mě jak se to celé otočilo a jak smutně to skončilo, samozřejmě vím, že to ještě zdaleka není konec.Také mě překvapilo, jak se během těch posledních kapitol Cole změnil, až jsem ho začala mít ráda. Čekám, jak to bude mezi ním a Isabel. A jak to dopadne se Samem a Grace, snad se jim konečně podaří najít způsob, jak zůstat spolu a tentokrát déle. :) Hned musím začít se čtením Splynutí :)
PS: A hodně se mi líbila ta Coleova teorie o přeměnách.

14.11.2015 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Už dlouho jsem nečetla tak velmi romantickou a poutavou a knížku jako je Mrazení. Dostala jsem ji loni k Vánocům, ale pořád jsem měla spoustu jiných knih ke čtení. Ale teď jsem si řekla, že si ji konečně přečtu. Navíc mi na ni dobře vyšlo i roční období - ten přechod mezi podzimem a zimou venku, mi krásně doplňoval čtení, takže jsem se do příběhu dokázala lépe vžít.
Ale teď ke knize, mám ráda tenhle styl psaní - příběh vyprávěný skrze různé postavy, s tím jsem se setkala snad jen jednou. Ze začátku jsem měla trochu problém představit si Samovy oči, ale stačila trocha fantazie a bylo to :) Děj pro mě nebyl až tak předvídatelný, jako pro některé, samozřejmě jsem věděla, že přijdou na způsob, jak spolu zůstat, ale ten konec mě docela dostal. Měl od každého něco - byl trochu smutný, více romantický, ale hlavně dojemný :)

Dřív jsem vlkodlaky vůbec nemusela, ale postupem času se můj názor měnil a tahle knížka mi to jen potvrdila. Vlky, jako takové, jsem měla ráda vždycky. Ovšem ne každý může mít svého speciálního žlutookého vlka, že? :)

Kromě pár ne moc kladných komentářů (chápu, že každému se líbí něco jiného), mě zarazilo hlavně srovnávání s Twilight. Jako vážně? Nečetla jsem sice knížky, ale i přesto se mi zdá, že mezi Twilight sagou a Vlky z Mercy Falls jsou docela rozdíly. Ale jak jsem řekla, každý má svůj názor. Já se teď každopádně vrhám na druhý díl :D

08.10.2015 5 z 5

První První Kiera Cass

(Upozorňuji na spoilery!)
Já nemám slov, naprosto úžasná série a První je určitě nejlepší díl.
Když jste nemocní jako já, tak stačí když si vezmete knížku jako je Selekce, Elita nebo První a dokonale vás na celý den zabaví :)
Čím více jsem se blížila ke konci, tím více mi to bylo líto, protože celá tahle série se mi neskutečně dobře čte. Byla jsem ráda, že se America rozhodla koho miluje, i když to nebylo vždycky úplně růžové. A jak už tu někdo psal, posledních pár kapitol jsem doslova hltala, přiznám se ale, že jsem je spíše probrečela (a kdo by se mi divil, že?). Tenhle konec jsem samozřejmě čekala, ale to co se odehrálo těsně před ním, to jsem teda nečekala. Bylo mi hrozně líto těch co to nepřežili, hlavně to se Celestou mě dostalo, zrovna když jsem si ji tak oblíbila. :( Samozřejmě mi bylo líto i Anne, otce Americy a královny Amberly. :(
Ale jsem ráda, že pro ostatní to dopadlo dobře, a že i Aspen našel někoho jiného, s kým bude šťastný.
Skvělé ukončení série, nemůžu se dočkat další knihy :)

26.09.2015 5 z 5

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Musím říct, že jsem čekala o trochu víc, ale zas tak špatná knížka nebyla. Nejvíc mi asi vadily dvě věci: za 1. odbytý konec a za 2. to časté naivní chování hlavní hrdinky.
Na knize se mi hodně líbila ta záhada okolo Lauřiny smrti, to jak Elena postupně objevovala všechny dílky skládanky, a tak. A určitě bych knihu neřadila mezi nejhorší.

21.09.2015 4 z 5

Dotek chladu Dotek chladu Tamina Berger

Dotek chladu je první kniha z téhle edice, kterou jsem zatím četla a určitě si přečtu ještě nějakou, protože tahle se mi fakt líbila. Jak už se tady někdo zmínil, až do poslední kapitoly jsem nemohla přijít na to, kdo by mohl být Juliin vrah (ne, že by tam bylo tolik možností) :D. Sice to nebylo až tak napínavé, jak by správný thriller měl být, ale spolehlivě mi to vynahradila ta romantika :D

12.09.2015 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Na knížku jsem narazila náhodou, líbila se mi její obálka, ale ještě více se mi líbil příběh. Mám z ní velmi smíšené pocity a hlavně mě donutila se trochu zamyslet nad tím, jak vlastně většina lidí žije a jak si polovina z nich neváží toho co má. Konec mě opravdu dojal. To, co A udělal pro Rhiannon mě moc nepřekvapilo, protože jsem něco takového čekala, ale smutné to bylo i tak. Na knížce se mi taky líbilo to, jak autor dokázal vymyslet ty postavy, ve kterých A byl, tak aby byla každá jiná. A ze všech těch lidí se mi nejvíc líbili Alexander a Zara. A i když se knížka občas vleče, stojí za to číst dál, osobně si myslím, že je opravdu skvělá a je v ní i něco hlubšího.

25.08.2015 4 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

I přesto, že má knížka 400 stránek, zdálo se mi to málo :-) Takhle reálný a pohodový příběh jsem neviděla už hodně dlouho. Záviděla jsem Amy a Rogerovi to jejich dobrodružství, to jak poznávali nové lidi a viděli nová místa. Ale ze všeho nejvíc jsem si oblíbila Kansaské státní motto: Ad astra per aspera. Knížka je úžasně zpracovaná, doplněná fotografiemi, účty a Amyinými poznámkami :-) A samozřejmě nesmím zapomenout na Rogerovu hudbu, několik písniček jsem si okamžitě zamilovala.
Jednou bych určitě chtěla takový menší roadtrip taky podniknout.

08.08.2015 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Nemůžu říct, že by se mi jeden díl líbil víc než druhý, protože oba jsou naprosto skvělé. Druhý díl byl už o něco drsnější než první, takže bych normálně řekla, že je lepší, ale nelíbila se mi ta Americy nerozhodnost mezi Maxonem a Aspenem. Bože to to trvalo než se konečně rozhodla (a to ještě nevíme, jestli ve 3.díle svůj názor nezmění) :D Ale jinak to bylo super. Ale už se u toho nedalo tolik relaxovat jako u 1.dílu, protože jsem párkrát byla docela nervózní nebo jsem měla na krajíčku :) Nicméně se už nemůžu dočkat třetího dílu.

02.08.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nesnáším milostné trojúhelníky:), vždy když mám svého favorita (tady je to Maxon), tak si hlavní hrdinka vybere toho druhého! Ale tady to vypadá, že se to přece jen naklání k Maxonovi. Doufám, že si America vybere jeho. Neříkám, že Aspen je špatný, ale já bych si rozhodně vybrala nesmělého a romantického prince Maxona.:) Ale teď ke knize - je opravdu návyková, vůbec jsem ji nedokázala odložit. Autorka to má opravdu promyšlené, například tu historii Illey. Hlavní hrdinka mi je opravdu sympatická, mám ráda ten její smysl pro humor.:D Při čtení Selekce se mi úžasně relaxovalo a vždy když tam byl nějaký rozhovor mezi Americou a Maxonem, tak jsem se buď nahlas smála nebo roztávala dojetím :D Opravdu opravdu nádherná knížka. Co nejdřív se vrhnu na Elitu.

28.07.2015 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Opravdu nádherná knížka. Vhodná hlavně na parné letní dny. Dojemný letní příběh mě vůbec nechtěl pustit, nemohla jsem se odtrhnout. Společně se Sam jsem záviděla Gerretům, že mají tak velkou rodinu a samozřejmě je tu Jase Garret - no, kdo by nechtěl takového souseda, že jo.
Trochu jsem se bála, jestli to dobře dopadne, ale konec byl opravdu hezký. Musím říct, že jsem se u knížky i hodně nasmála. Těším se na další knížky od této autorky. Rozhodně doporučuji, protože na léto je jako dělaná.

22.07.2015 5 z 5

Tajemný anděl Tajemný anděl Lisa Jane Smith

Předešlé díly se mi líbily o trochu víc, ale ani tento nebyl špatný. Ta celá zápletka kolem "anděla" byla zajímavá a to co se z toho vyklubalo by asi čekal jen málokdo. Konec mě docela překvapil, ale samozřejmě jsem věděla, že to neskončí špatně :-)

10.07.2015 4 z 5

Černá magie Černá magie Lisa Jane Smith

Další úžasný díl Říše temnot, tentokrát o čarodějnicích. Neskutečně romantický a napínavý příběh, jak je u Smith zvykem :-) Hlavní dvojice Thea a Erik se mi hrozně líbila a chtěla jsem vědět jak to s nimi dopadne. Konec byl samozřejmě šťastný, ale i tak se těším na další díl:-)

28.06.2015 5 z 5

Prokleté sestry Prokleté sestry Lisa Jane Smith

Jedním slovem - skvělé! Tenhle díl se mi líbil ještě víc než ten první. Napínavé, dojemné a občas i zábavné. Doporučuji :-)

22.06.2015 5 z 5