Moniska2410 Moniska2410 komentáře u knih

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Tohle byla strašně moc silná knížka. Vůbec si nedokážu představit čím si musela Kate procházet a doufám, že to nikdy nezažiju.
Jak moc matka dokáže milovat svoje děti,co vše je schopná pro ně udělat, i to co jí způsobí ještě větší bolest, než samotná nemoc.
Doufala jsem, že se z toho Jess dostane.Většinu knihy jsem pročetla s knedlíkem v krku a slzami v očích. A přece je tak nadějeplná, má v sobě tolik vroucnosti a lásky napříč bezedným utrpením, kterým si rodina Kate musela projít. Mimořádný příběh, na který nezapomenu.

Poslední slova Jess....."Děkuji ti. Díky, že si mě zachránila před další bolestí. Díky, že mě necháš, abych umřela po svém. Jsem šťastná mami. Jsem připravená odejít. Chci to tak. Miluju tě,,.

Tajemství Querburů Tajemství Querburů Michal Vlk

Taková pěkná pohádka s prvky tajemna.
Nebyla sem vysloveně cílová skupina, ale že by mě příběh vysloveně nebavil, to určitě ne.
Trochu mi to připomnělo animák Mravenčí polepšovna a párkrát sem v tom viděla Avatara.
Plno napětí, dobrodružství a životních mouder, kterými by se každý člověk měl řídit a nejen to, čtenáře nabádá i k tomu, jak se chovat k přírodě okolo nás a žít v souladu s ní, protože všude žijí a mají svůj vlastní svět různá drobná stvoření.
Myslím, že děti od deseti let budou nadšené.

Dívka na neděli Dívka na neděli Pip Drysdale

Kniha se mi moc líbila, měla spád, bylo v ní napětí i romantika. Přečetla jsem jí na jeden zátah.
Příběh Taylor, která po rozchodu s násilným a manipulativním Angusem spřádá plány na pomstu. Potkává příjemného Davida, jenže pak se k Angusovi vrátí a pochopí, jak nebezpečný tenhle návrat je.
Líbilo se mi propojení jednotlivých kapitol s Mistrem Sunem-Umění války.
Válka je především důmyslná lest.

Vítězství větší než smrt Vítězství větší než smrt Charlie Jane Anders

Co napsat, začátek dobrý, ale pak se to dostalo někam,o čem radši pomlčím.
Jako námět dobrý, ale to zpracování hrůza.
Dialogy chaotický, vlastně všechno mi přišlo chaotický a zbytečně moc výrazů. Na konci knihy je teda slovníček,ale ten jsem po chvíli vzdala. Nevím jestli byl překlad doslovný,ale to pojmenování lodí, popisy mimozemšťanů až po rozmnožování, bylo pro mě strašný.
Nechápu tu hysterii, že všude se cpe LGBT. Nic proti ničemu, ale už je toho všude plno.

24.09.2022 1 z 5

Brambory na vloupačku Brambory na vloupačku Catharina Ingelman-Sundberg

Nenáročná humorná knížka, nad kterou nemusí člověk přemýšlet.
Rozhodně stojí za přečtení, už jen představa 5 důchodců s chodítky v muzeu ,na kterých mají odrazky a kradou obrazy ,vzbuzuje dobrou náladu.
I když se jim to vždycky trochu zvrtne, dokáží z toho vybruslit.
Prostě oddechovka.

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Autorce se daří hned v úvodu strhnout čtenářovu pozornost a nehodlá ji pustit.
Příběh obsahuje poutavý začátek, střed plný zvratů, emocí a napětí a pořádně vytuněný závěr.
Příběh se odvíjí ve dvou časových linkách, které se skvěle doplňují.
Příběh Kateřiny a Alberta. Na první pohled spokojený manželský pár, který má vše, co by si kdekdo přál. Na druhý pohled už to není tak idylické. Albert se chová hezky pouze na veřejnosti a na doma si nechává svou horší stránku.
Čeká Vás smutné čtení plné emocí, s Kateřinou jsem vše prožívala, bylo mi ze všeho úzko.
Nejhorší na tom celém je, že typy alá Albert můžou být kolem nás, ale vůbec si jich nemusíme všimnout, neboť se před okolím dokáží skvěle maskovat.

Hledám Colina Firtha Hledám Colina Firtha Mia March

Pěkný a pohodový příběh ve kterém se zkříží cesty třem ženám.
Děj byl příjemně poklidný a hlavní postavy mi byly sympatické.
Kniha je psaná z pohledu všech tří hrdinek: Bei, Veroniky a Gemmy. Takže to jsou tři příběhy, který se vzájemně prolínají. Řešení vztahů nejen mezi mužem a ženou, ale i matkou a dcerou a všeobecně v rodině.
Propletenec mezilidských vztahů, prostředí letního městečka, trocha lásky, trochu napětí při pátrání a velká spousta kouzelných koláčů.

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Dost povedené, děj mě pohltil a ubíhal dost rychle, jen ten konec byl docela uspěchaný.
Tajemné prostředí, výzkumy a obecně celé to zpracování tématu "klony" bylo pěkně promyšlené.
Nechápu proč sem měla knihu tak dlouho na kupičce
Hodnotím plným počtem a už se těším na další díl :-)

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Moje první kniha od tohoto autora a určitě né poslední. Krátké kapitoly, které končí tak, že musíte rychle otočit a číst dál. Napínavá tak akorát, vyšetřovatel Jeff Winter veliký sympaťak a jeho mozek bych chtěla mít. Vraha známe hned od začátku a sledujeme, jak se k němu vyšetřovatelé přibližují. Psychopat v této knize je pravdu hodně zajímavý a ta lobotomie, to musím uznat že byl naprosto skvělý nápad autora. No a ten detailní popis toho, jak se to provádí, bylo mi pěkně ouzko.

Malvína Malvína Anna Szafrańska

První díl Liliana byl o chlup lepší. Pomalejší začátek,ale pak dostaneme velmi silný životní příběh Malvíny a Areka. Konec mi přišel uspěchaný.
Plusem bylo sledování dalšího vývoje vztahu Mata a Lilky z prvního dílu.V průběhu čtení začínají být náznaky ohledně třetího dílu Jasmína, na který se už dost těším.

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Kniha mě velmi nadchla, nečekala jsem tak parádní jízdu časem.
Dojemný příběh lásky mezi otcem a dcerou, které dělí více než sto let.
Příběh byl hezky napsaný, nicméně se nekonalo žádné překvapení, všechno bylo v řečeno v anotaci, přesto to knize na čtivosti vůbec neubralo.

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Řekla bych, že nejlepší na knížce byla anotace. Jako upřímně takový chaos sem už dlouho nečetla. Jediné plus, že se to četlo dobře, jen pozorně ať se v tom neztratíte. Hlavní hrdinka mi lezla docela na nervy a doufám, že nikdy nebudu mít tak vlezlou kamarádku.

31.08.2022 2 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Kniha mě bavila, vtáhla a nešlo jí odložit. Bavily mě podcasty, kde se seznamujeme s detailama o vyšetřování. Od půlky sem měla určité tušení, které se ke konci potvrdilo. Přesto mě kniha bavila a ráda doporučím dál.

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Opět nádherná knížka,kde padl balík kapesníčků. Krásné a smutné zároveň. Kapitoly rozděleny na Tehdy a Teď.
Tehdy- nádherné kapitoly plné rodící se lásky.
Teď - nejhorší pocit je, když žena nemůže mít děti a to se bohužel Quinn stalo a tím začlo trápení této dvojice,kor když kolem nich bylo plno dětí. Pomalu se odcizovali a přesto se strašně milovali. Poslední možnost jak zachránit vztah je otevřít krabičku, krabičku do které si dali dopisy psané pro toho druhého a měli jí otevřít až o dost později. To co bylo ukryté v krabičce,bylo něco krásného,vzpomínka z minulosti, která mohla zachránit přítomnost.
Quinn i Graham se mi líbili od začátku. A epilog sem celý probrečela.

31.08.2022 5 z 5

Rychlé, pohodové čtení. Krátké kapitoly. Začátek byl pro mě lepší,kde se seznamujeme s hlavní hrdinkou, která začala pracovat jako au pair v Londýně. Jak mění rodiny,jak to v rodinách funguje. V jedné musí dělat úplně všechno ,od hlídání přes úklid po vaření a v další jenom hlídá děti. Jak funguje zdravotnictví a že máme být vděčný jak to máme u nás v Čechách. Popisuje jejich zvyky humornou formou.
A najednou je snoubenka, manželka a matka. Žádné jak se s manželem seznámila, málo informací o něm. Celkově mi tyto kapitoly jejího života přišly takové rychlé, uspěchané.
Knížka se čte poměrně dobře, díky krátkým kapitolám.

31.08.2022 3 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Skvěle napsaný thriller plný napětí. Thriller co vás nutí číst dál a dál. Děj mě vtáhl od začátku a nepustil. Jako matka bych takovou situaci jako Natasha nechtěla zažít.
V knize je krásně vidět jakou moc mají peníze,co vše s nima může člověk podniknout, včetně lidských životů. Na druhé straně ten kdo je nemá, nemá možnost bojovat soudní cestou.

DOPIS AUTORKY
Poděkování za přečtení. Ve Spojeném království se poskytuje bezplatná právní pomoc pouze v případě, že existují důkazy o zneužívání nebo je dítě ohrožené. Připadá mi nesprávné, že se spravedlnosti mohou domáhat jen bohatí, doufám, že tento román by mohl vyprovokovat debatu na toto téma.

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Čtivá knížka,skoro od začátku víme,kdo je vrah. Krátké kapitoly,které začínají zpovědí samotného Jezevce.
Pokaždé si vybírá tutéž noc.Noc,jež symbolizuje konečnou zradu. Noc,kdy si vyměnili své sliby. Konec mi přišel uspěchaný.

31.08.2022 2 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Pro mě to byla taková jednohubka, krátké kapitoly. Celou dobu vás to nutí číst dál a dál. Drsná reality show v ještě drsnějším světě, kde hlavnímu hrdinovy fandí a pomáhá převážná část. Konec mě dostal, ale boží mlýny melou pomalu, ale jistě.

Moje první zkušenost s Kingem v knižní podobě a určitě né poslední.

31.08.2022 3 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

Tahle kniha je skvělá. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál. Občas mi bylo při čtení hodně ouzko. Občas to ve mně vřelo. A konec to rozsekal, proto jen 4 hvězdičky, nesnáším takové konce.
Co se týče postav:
Blythe -měla si jít víc za svým ,když začala podezírat dceru, aby jí manžel věřil. Možná by se pak nic nestalo
Fox - proč ani na chvilku nevěřil své ženě, proč by si něco takového matka vymýšlela
Violet - rozmazlená tátova holčička, která by potřebovala občas proplesknout
Sam - klouček, kterého by všichni milovali

Tak nějak otevřený konec, uvidíme jestli bude někdy pokračování. Bohužel je to takový nešvar poslední dobou, jak v knížkách, tak ve filmech či seriálech.

31.08.2022 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Po knížce sem sáhla díky výzvě na databázi knih a upřímně sem tomu ráda. To byl takový bizar, až to bylo super. A ty kresby, ty byly nádherný.
Příběh je velmi zvláštní. Tajuplný až děsivý, ale jsem ráda, že měl jen tak málo stran, protože se obavám, že kdyby příběh byl delší, ztratil by na temné a ponuré atmosféře, kterou chtěl autor ve čtenáři zanechat.
Určitě sáhnu po jeho dalších knížkách.