Moniska2410 Moniska2410 komentáře u knih

Chlap na roztrhnutí Chlap na roztrhnutí Liane Mars

Pěkná, pohodová knížka přečtená za jeden den.
Vtipná zápletka, kterou ale nikdo zažít určitě nechce.
Bylo to vtipné a ke konci i slzička ukápla.

Pán mého srdce Pán mého srdce Jo Beverley

Jako nemusela by to být špatná kniha, jen kdyby měla o půl stránek míň.
Občas mi to přišlo chaotické a ani hlavní hrdinové mi nějak nesedli.
Po dalším díle opravdu nesáhnu.

18.11.2022 2 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Takový jednoduchý, lehce erotický románek ve kterém nechyběly i prvky humoru.
Nic složitého,nic závratného, ale pěkné čtení na odreagování a odpočinutí.
Krásný a krátký příběh na jedno odpoledne.

Arabella z Marsu Arabella z Marsu David D. Levine

Měla jsem úplně jinou představu, ale ve finále to byla krásná pohádka, která se dobře četla.
Ta představa plout vesmírem mořským korábem a neřešit dýchání, byla skvělá.
Popis marťanů mohl být víc obsáhlejší.
Konec mi přišel trochu uspěchaný.
Trochu jiný Jules Verne.

18.11.2022 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

VŠEM KDO VĚDÍ, ŽE NESTVŮRY JSOU SKUTEČNÉ.

Skvělý rozjezd proplítaný různými legendami a pověrami.
Velká nálož rozmanitých emocí a sympatičtí hrdinové.
Konec mi přišel slabší,nebo už nedokázal udržet mojí pozornost.

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Moje první knížka od autora a určitě né poslední.
Nádherný historický, neskutečně čtivý román, který je teda ale pekelně drsný.
Líbí se mi, jak autor detailně popisuje některé scény, až je mi z toho zle. Jak popisuje špínu a chudobu či popravy.
Knize nelze nic vytknout, možná jen jistotu dávku předvídatelnosti jak děj dopadne. Ale i tak jsem si knížku užila a přečetla jí jedním dechem.

18.11.2022 5 z 5

Děti noci Děti noci Dan Simmons

Na Děti noci jsem se těšila, ale bohužel to bylo velké zklamání! Knihu jsem dočetla jen silou vůle.
Začátek knihy začíná dobře,ale pak je to jedna velká nuda.
Nezáživné lékařské popisy ve kterých sem se ztrácela a co ta spousta maďarských slov.
Ani hlavní hrdinové mě příliš nezaujali, milostná zápletka byla velmi zvláštní, až vynucená.
Závěr,kdy hlavní hrdinka prakticky porazí celé rumunsko, přitom leze po skalách a jezdí na koni po draculovských lesích jako Lara Croft.

18.11.2022 1 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Autorka píše vážně čtivě a poutavě. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Cecílie je trochu naivka a v místě, kam přišla kvůli svému studeném otci, hledá přátele.
Sean a Dominik byli jako voda a oheň a ani se nedivím, že se do nich zamilovala.
Každopádně je kniha celou dobu neuvěřitelně tajemná, svým způsobem napínavá, zajímavá a sexy.
A já nutně potřebuju další díl .

18.11.2022 5 z 5

Nesnáze českých sexbytostí Nesnáze českých sexbytostí Michal Ježek

(SPOILER) Jak už napovídá první slovo v názvu "Nesnáze,,
tak v tom duchu se nese celá knížka.
Třicetiletá Hanako je sama a tak na popud kamarádky jde na rychlorande a tím začínají malé i velké nesnáze.
Deset mužů, deset příběhů, které snad nevymyslí ani sám život. Přes sex s mořskou pannou, nevěrou manželky s Ohařem, věštbou v písmenkové polévce, taxikářem který třikrát zatroubil a měl nejhezčí sex, zakončené exorcistou panem Vagínem. U každé povídky sem se upřímně smála. Tady si člověk řekl.... existují vůbec takový exoti...... bohužel ano
Až poslední stál za další schůzku. A následně se seznámí s dalšími dvěma muži. Ale tím její nesnáze nekončí,naopak oni gradují dál.
První pozvání na schůzku, která je vlastně pietní tryzna , na kterou dorazí v bílých šatech.
Člověk si říká, že horší to snad už být ani nemůže. Ale ono je.
Líbili se mi slovní spojení, přirovnávání k filmům či knížkám.
Zazněla i hláška z mého nejoblíbenějšího filmu "Vražda,smrt, zabití,,
Moje shrnutí..... knížka se mi četla dobře,po dlouhé době humorný příběh, který jen tak nevymyslíš a vůbec bych nebyla proti zfilmování.

18.10.2022 5 z 5

Jako Bonnie a Clyde Jako Bonnie a Clyde Terry Shaft (p)

Tak tohle bylo jedno veliký ne. Větší slátaninu sem snad ještě nečetla.
To si nezaslouží ani jednu hvězdičku.
Škoda stromu, který na tuto knihu padl.

07.10.2022 odpad!

Nejenom u nás,ale všude ve světě jsou zapomenuté tragédie,které by se měli připomenout. U čtení mi bylo ouzko,je strašné čeho jsou nekteří lidé schopni.

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Ze začátku mě to moc nebavilo, bylo to dost sprostý. Pak se začal vyvíjet děj a Jess i Liam se do sebe pomalu zamilovávali.
Sem zvědavá na další díl,kam se jejich prvotní láska bude ubírat.

Krása mezi námi Krása mezi námi Cory Anderson

Krásný,ale zároveň smutný příběh.
Hlavní postavy Jacka, Mattyho a Avu si zamilujete a ukážou vám, jak v jednu chvíli může být život krásný a v druhý se otočí o 360 stupňů a vše je špatně.

Já bych to nedala do sekce YA, možná díky věku hrdinů to tam spadlo.

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Autorka se inspirovala artušovskými legendami a já sem za to vděčná,neb legendy o králi Artušovi a rytířích kulatého stolu mám hrozně ráda. Young Adult knih, které by z nich vycházely, moc není.
Hlavní hrdinka Bree nastupuje do přípravného kurzu na vysoké a nemá tušení co všechno ji čeká :-)
Láska, magie, démoni, spolky, přátelství, zrada, ale i velké zvraty a odhalení.
Já jsem se fakt bavila, knížka je super a ten konec, už aby byl další díl.

Ze zrodu stínů se světlem povstanem, prolitá krev novou krev povolá, pro králův řád, ať navždy odolá, dle našich přísah rod je nám zákonem.

Jediný mínus, knížka je moc tlustá a špatně se drží

Běsnění Kojota Běsnění Kojota Owl Goingback

Taková větší hororová pohádka. Musím říct, že na pár hluchých míst,mě to docela bavilo. Má to takový otevřený konec, nebo si ho máme domyslet???

Heisenbergovy oči Heisenbergovy oči Frank Herbert

Přišlo mi to strašně rychlý, natolik chaotický, že nemám moc jasno v tom, co se tam přesně v závěru stalo. Mám pocit, že postavy nemají dostatečný prostor, aby se s nimi čtenář nějak více sžil a bum a najednou je konec.
V době kdy byla kniha napsaná,to musel být trhák, bohužel, mě moc neoslnila.
Čteno v rámci bingovyzva na IG, jinak bych po knize určitě nesáhla.

Dokud světlo nepohasne Dokud světlo nepohasne Agatha Christie

Devět povídek a každá jiná. Jedna mě bavila míň, jiná víc ale všechny byly originální.
Líbily se mi dovětky na konci každé povídky.
Nejvíc se mi líbala Herečka a Zlato z ostrova Man.

24.09.2022 4 z 5

Černý telefon a další příběhy Černý telefon a další příběhy Joe Hill (p)

Od této knihy jsem čekala mnohem víc. Některé povídky byly zbytečně dlouhé a nudné. Po knížce sem sáhla po shlédnutí filmu Černý telefon a to byla vlastně jediná pořádná povídka, ten zbytek, to bylo takové všelijaké.A pak tu bylo pár takových, co jsem vyloženě protrpěla a místy i přeskakovala text , přiznávám se bez mučení, ale byla to neskutečná nuda.

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Jsem naprosto uchvácena! Za mě skvělá knížka se skvělým příběhem. Líbilo se mi spojení indiánské legendy s přítomností. Hlavní hrdinka byla moc sympatická. Nadpřirozeno, sto let starý příběh, pronikající do současnosti, který mě bavil od první stránky.
Konec byl pro mě velkým překvapením a byla jsem ráda, že nakonec bylo zlo potrestáno.

Manžel na dohodu Manžel na dohodu Leigh Michaels

Přečteno v rámci bingovyzva na IG
Tak co od toho má člověk čekat. Jako nebylo to vysloveně špatné, jen už to bylo použito tolikrát, jak v knihách, tak ve filmech. Mladá ředitelka se dohodne s novým vratným aby hrál jejího manžela. Vezmou se, zamilují se do sebe a zůstanou spolu. Zazvonil zvonec a pohádky je konec, jak jinak takové příběhy asi končí .