Pán mého srdce

Aby uchránila své baronství před zkázou, musí se Madeleine de la Haute Vironge provdat za jednoho z trojice pánů, které jí nabídne král Vilém. Nenadálý zvrat osudu vžene krásku, vychovanou v klášteře, do náruče nejnebezpečnějšího z těch tří – nádherného, vzrušujícího cizince, po němž Madeleine touží… ale také se ho bojí. Na vážkách mezi oddaností rodině a oddaností králi bloumá hezký Aimery de Gaillard po lesích jako Zlatý jelen, odhodlaný pomáhat prostému anglickému lidu. Krásná mladá dědička, s níž mu čest velí uzavřít manželství, však tuší jeho tajemství, čímž ohrožuje jeho cíl i život. Přesto v jeho ušlechtilém srdci, zatvrzelém nedůvěrou, roste vášnivá touha po Madeleinině smyslné nevinnosti – a nutí smělého psance podlehnout kráse, vášni… a zkáze láskou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395533/big_pan-meho-srdce-U6n-395533.PNG 3.957

Dark Champion 1.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Baronet

Lord of My Heart, 1992

Kniha Pán mého srdce

kacenka6144
15.06.2020

Miluju příběhy ze středověku plné čestných, udatných rytířů a odhodlaných, zamilovaných žen, které je chrání před nimi samotnými. :-)

mariva
04.01.2020

Zajímavý historický román z anglického středověku, ale trochu moc rozvláčný a zdlouhavý. Jinak ale zajímavé nahlédnutí do méně známého období historie.

Ála1968
04.08.2019

Nějak nemohu přijít knihám J.Beverley na chut.Stále to zkouším číst je znovu a znovu,ale bohužel.Chápu,že do této doby patří brutalita a krutost a to je zřejmě důvod,proč nejsou nic pro mě.A stejně mi kniha přišla příliš zdlouhavá a rozvláčná

biki
22.04.2019

Jak je vidět, na počátku 90-tých let i Jo Beverly psala knihy s drsnějším obsahem, který odpovídal krutým dobám, v níž se její příběhy odehrávaly. A ona krutost a brutalita období počátku druhého tisíciletí je asi příčinou, proč většina autorek svá díla raději situuje do dob přívětivějších, což autorka přiznává i v doslovu. Na druhou stranu tak ale člověk získá čtivou formou a bezbolestně řadu poznatků o těchto dobách, které byly sice těžké pro všechny, ale zvlášť pro ženy, a to i ty urozené a bohaté. Upevňování vlády a moci Viléma, jeho konflikty s původními obyvateli, přelévání spojeneckých frakcí, různorodé zájmové skupiny ... no, člověk se od těch dob vlastně vůbec nezměnil.
Proto se nelze divit Aimeryho dilematu, jak optimálně manévrovat mezi starousedlíky a dobyvateli, aby co nejlépe plnil záměry svého panovníka a co nejméně poškodil původní obyvatele a zároveň se vyhnul obvinění ze zrady z jedné či druhé strany. A vůbec se nelze divit, že se svou činnost snažil utajit, a to i před Madeleine, která většinu dosavadního života strávila v klášteře a do příchodu do Anglie neměla o běžném životě moc ponětí. Asi proto mi její nejistota ohledně Aimeryho loajality v závěrečné části knihy připadá poměrně pochopitelná - vždyť eventuální Aimeryho zrada by byla zničující i pro ni.
V hodnocení trochá váhám - za příběh bych dala i 5*, ale souhlasím, že je to poněkud rozvleklejší, takže nakonec za 4*.

havrmoni
19.04.2019

Líbilo se mi to a dala bych i 5*, ale v té poslední třetině jsem trochu tápala v chování Madelein. Ta sympatická osůbka se najednou chovala jak bláznivka přísahající na krucifix a urputně dodržujíc přísahu se pak změní v tygřici bráníc manžela. Jinak ta doba asi žádná sranda, dost drsné. V poznámkách autora je i zmínka o dalších třech dílech. Kromě posledního, který je přeložen už celkem dlouho, nás čekají ještě dva.

LilianaFalcon
17.04.2019

Vysoké hodnocení dávám, protože mě autorka tentokrát mile překvapila.
I když to říkám nerada, knížka byla místy zbytečně zdlouhavá. Pokud by si dal někdo tu práci a seškrtal to, mohlo by to být ještě lepší.

Kiwicatko
04.04.2019

Nejak se me ta “romaticka” linka tentokrat nedotkla. Spis me tam neco porad podvedome vytacelo.

munka
11.03.2019

Pekná oddychovka zasadená do obdobia vlády Viliama Dobyvateľa.