Monisek.B Monisek.B komentáře u knih

Dcera Dcera Kiera Cass

Sice to na kvalitu předchůdců nemá, ale i tak to bylo celkem dobré :) I když v AJ, četlo se mi to vyloženě skvěle a skoro jedním dechem. Přelouskala jsem rovnou i následující díl - The Crown a jako závěr fakt supr.

19.05.2016 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Ten konec jsem nečekala, ale vlastně si říkám "Ještě že to takle dopadlo", jinak bych musela minimálně jednu hvězdu odebrat.. Takhle dlouho jsem snad ještě žádnou knížku nečetla... Jsem zvědavá, jak se s tím poperou filmaři :)

15.03.2016 2 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Omg, to jako fakt? :-) Sice jsme se spoustu věcí dozvěděli, ale přijde mi, že z druhého dílu vyvstalo snad ještě víc otázek!! No nic, jdu se tedy rovnou pustit do finále...

03.11.2015 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Některé věci mi přišly dost ujeté, některé těžko uvěřitelné a některé úplně na hlavu postavené. Ale jinak fakt zajímavý nápad. Jen to zpracování mohlo být poněkud lepší. I když vlastně... no.. ale jo, líbilo se mi to.
Ještě dnes jsme koukli i na film a musím uznat, že ač tam spoustu věcí překopali, pár detailů se mi dokonce i líbilo víc než v samotné knize. Hlavní hrdiny jsem si ale představovala jinak!
Rovnou se pustím i do pokračování, jsem na to zvědavá :)

04.10.2015 4 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Prvních pár "dní" jsem Sam nesnášela a říkala si, že přeci nemůže být až taková pipina... Naštěstí se její charakter vyvíjel a já se od knihy čím dál tím víc nemohla odtrhnout. Musím říct, že mě to fakt překvapilo a musím autorce pogratulovat, kniha je fakt supr! :)

15.09.2015 4 z 5

Tygrova plavba Tygrova plavba Colleen Houck

Uff, konečně jsem to dočetla. Už už jsem si myslela, že to nezvládnu. Ne, že by to bylo tak hrozné, ale prostě mi to přišlo tak strááááášně zdlouhavé a tak hrozně otravné, že si budu muset dát nějakou dobu pauzu, než si přečtu další díl. Kelseyiny myšlenkové pochody mi občas vadily a celkově se to furt točilo jen ohledně jejich milostného trojúhelníku, že mě to prostě moc nebavilo. Ale jinak je to prostě průměr, už jsem četla i mnohem horší :)

16.08.2015 3 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Tento díl se mi líbil víc, než jeho předchůdce. Kniha měla šmrnc, spád a četla se velice pěkně. Uvidíme, co si na nás vymyslí Patricia příště :)

15.07.2015 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Knihu jsem četla v angličtině ještě před jejím vydáním u nás.. Musím říct, že se mi to nečetlo zrovna moc dobře, hodněkrát jsem se musela vracet, abych pochopila vůbec smysl věty nebo celého odstavce. S jinými knížkami v originále jsem takový problém neměla. Je to ale jen o tom, jak to autorka napsala a v češtině je to snad lepší. Díky tomu se mi to prostě nečetlo moc dobře a stránky neubíhaly tak rychle, jak jsem zvyklá. Ale jinak je příběh samozřejmě zajímavý a celou sérii skvěle doplňuje, stejně jako další mini povídky. Rozhodně doporučuji.

19.06.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Musím se přiznat, že asi k táboru obdivovatelů nepatřím. Jako jo, kniha se mi líbila, je hezky a úžasně čtivě napsaná, ale mám k tomu spoooustu výhrad. Celé je to takové k neuvěření, amerikanizmus z toho stříká po litrech a zvrat samotný mě také nijak nenadchl.. Natož ten konec... Chtěla jsem dát jen dvě hvězdičky, ale nakonec přidávám ještě jednu za to, že se mi to vlastně četlo tak dobře, že jsem druhou půlku knihy zfoukla během jediného dne.

30.05.2015 3 z 5

Mezigalaktická výprava Mezigalaktická výprava Timothy Zahn

Ufff, konečně jsem to dočetla. Trvalo mi to až podezřele dlouho, to u mě není zvykem.
Možná je to tím, že jsem knihu četla v angličtině, ale i když se mi to vlastně celkem líbilo, do samotného čtení jsem se musela skoro nutit..

20.05.2015 3 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Nápad super. Napsáno je to také hezky, příběh je čtivý, stránky ubíhají téměř samy a postavy vesměs sympatické.. Ale nevím, něco mi na tom nesedlo. Asi především konec.

I když je fajn, že to skončilo otevřeně a tím nám autorky slibují druhý díl, čekala jsem aspoň nějaké lepší vysvětlení. Např. jak je to tedy s Patrikem nebo zda-li je to fakt skutečné... No uvidíme, co nám prozradí díl s pořadovým číslem dva :) 60%

05.04.2015 3 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

I když je příběh celkem dobrý a závěrečný vysvětlující zvrat jsem fakt nečekala, všechny ostatní zvraty v knize mi přišly hrozně strojené, možná až neuvěřitelné. Hrozně mě štvalo, že už pachatele několikrát málem chytli a on jim zas na poslední chvíli vyklouzl. A takto furt dokolečka. Asi už Deaver vykrádá sám sebe nebo mu prostě jen došly nápady. Nevím.. Další díl si nejspíš i tak přečtu, ale vím jistě, že ho nebudu netrpělivě očekávat.

29.03.2015 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Nějak nevím, co si o tom myslet :) Vlastně se mi kniha moc líbila, ale zároveň ani moc ne, mám z toho prostě dost rozporuplné pocity. Celkově je příběh opravdu fajn, ale zároveň dost ukecaný, rozvláčný a určitě by se to dalo o pár desítek stránek zkrátit. Na Greena ale tímto nezanevřu a nějaké jeho další knížky si přečtu...

08.03.2015 3 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Buď stárnu, zraju a nebo se mi prostě jen mění vkus.... ale tahle kniha mě prostě moc nebavila. Do čtení jsem se pomalu musela nutit. Ve výsledku to ale zas až tak zlé nebylo, takže hodnotím prostě průměrně. Další díl už také mám, ale zatím ho asi odložím a vrátím se k němu někdy později. Až zamrzne peklo nebo tak :)

03.03.2015 3 z 5

Plamen Plamen Amy Kathleen Ryan

Konec třetího dílu byl takový rozpačitý, ale celkově mě to hodně nadchlo. Příběh je opravdu zajímavý a krásně čtivý, takže než jsem si stačila uvědomit, že jsem skoro v půlce, už jsem měla knihu dočtenou!
Hrozně mě bavila zašmodrchanost celé knihy. Vlastně celé série. Po pomalém rozjezdu v první knize se mi to celé líbilo víc a víc a mohu jen vzdychat nad tím, že už to mám vlastně komplet přečtené a nemůžu se těšit na nějaké další pokračování.

31.01.2015 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Takové nemastné neslané.. Neříkám, že je to uplně špatné, celkem se mi to i líbilo a jsem ráda, že jsem se o Tobiasovi dozvěděla trochu víc... Po obrovském zklamání v podobě Aliance jsem od toho ani moc nečekala, takže jsem vlastně ve výsledku i příjemně překvapená.

29.01.2015 3 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

POZOR, OBSAHUJE SPOILERY

Tak a mám to za sebou. Mé hodnocení tomu možná úplně neodpovídá, ale fakt se mi to líbilo. Příběh má spád, šmrnc a hezky se to čte. Četla jsem snad každou volnou chvilku! A když došlo na samotné zúčtování, dokonce jsem si i trochu poplakala. No fakt! :) A ta svatba? No to mi bylo jasný hned na začátku, že to tak dopadnou musí :-D

Bohužel má ale kniha i pár neduhů... Nevím, jak to popsat, ale prostě některé věci mi přišly až moc k neuvěření. A tím nemyslím samotnou víru v Boha, ale spíš tu lásku mezi Annou a Kaidanem, Ginger a Blakem a tak.. Prostě až moc idylické.

A taky ten konec? No, nebudu nic prozrazovat, ale prostě poslední kapitola, odehrávající se 6 let poté, tu už vůbec být nemusela. Místo toho nám autorka mohla spíš vysvětlit, co se stalo např. se všemi Whisperers - čteno v Aj a fakt nevím, jak je to do čestiny překládáno :)

Ve výsledku to ale na mě zanechalo dost pozitivní dojem a celou trilogii hodnotím nadprůměrně. Rozhodně to stojí za přečtení!

16.01.2015 3 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Musím říct, že druhý díl se mi asi líbil trochu víc. I když první půlka stála za starou belu. Nic se tam ze začátku skoro nedělo a přišlo mi to celé natahované jak na skřipec. Od Annina příjezdu do L.A. se to ale změnilo a věci se daly do pohybu. Příběh dostal spád a výsledek je více než slušný. Hned jdu číst i třetí díl, tak uvidíme.
P.S: Čteno v originále.

11.01.2015 3 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Upřímně? Vůbec nevím, jak se k tomu postavit.
Při čtení této knihy jsem se cítila jak na houpačce. Chvíli jsem jásala, jak je to supr a chvíli si říkala, že to snad odložím, protože mi to přišlo jako hroznej brak. Anniny myšlenkové pochody jsem prostě nepochopila a Kaidana už vůbec ne!
Nejhorší však je, že jsem nemohla se čtením přestat a prostě jen jela řádku po řádce a vlastně se i těšila na další a další kapitoly. A to jsem to četla v originále... Další díl si určitě přečtu také, zvědavost mi nedá, ale nic od toho již nečekám.

06.01.2015 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Přečteno v originále.
I druhý díl mě úplně pohltil. Četla jsem pořád a všude.
Útoky se stupňují, charaktery postav se prohlubují a celkově se dozvídáme čím dál víc o samotném království. I když se mi kniha moc líbila a nemohla jsem jí odložit dřív, než jsem jí dočetla, musím říct, že jednička byla asi trochu lepší. Už mi totiž Američina nerozhodnost začala lízt pěkně na nervy! :) Zasloužila by pár facek. Hned jsem začala číst další díl, tak jsem napnutá jak kšandy, jak to celé dopadne :)

29.12.2014 4 z 5