Monique66 Monique66 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, přečetla jsem ji za pár dní. Příběh byl skvělý a ihned se chci pustit do dalšího dílu, jelikož jsem ten první skončila asi s více otázkami než na začátku. Také jsem žasla nad tím, jak někdo může vymyslet tolik nových věcí a vytvořit z toho příběh. Doporučuju! Jen mě mrzí, že je tady uvedeno, že je kniha pro děti a mládež... Jsem dospělá a vůbec bych takto knihu neoznačila, i když hlavní postava je nezletilá.

04.04.2021 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Příjemná povídka, ideální na propršené odpoledne. I jedinec může ovlivnit svět k lepšímu.

20.10.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Skvělé pokračování Naslouchače. Už se nemůžu dočkat na třetí díl!

02.05.2021 5 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Čtivé, napínavé.. Nejdříve jsem viděla film, takže jsem děj znala a aspoň mi víc věcí začalo dávat smysl v porovnání s filmem. Už mám připravené pokračování, tak jsem zvědavá, ale podle hodnocení (hlavně třetí díl) se celkem bojím zklamání.. Škoda, že autorka udělala z Laury alkoholičku a z žen dělá hloupé postavy, co se umí bavit jen o botách a šatech, ale to k takovému prostředí asi patří..

27.02.2022 4 z 5

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

(SPOILER) SPOILERY!!
Rozhodně nejlepší díl z celé série! Škoda, že má tak nízké hodnocení. Po druhém díle se mi už moc nechtělo pokračovat, byla jsem z dvojky zklamaná, ale ještě, že zvědavost zvítězila a já se pustila do dalšího dílu. Napínavý díl už od začátku. I když se tam v porovnání s ostatními díly stalo tolik hnusu- tady musím pochválit autorku, s tímto si poradila velice dobře. A konečně Nacho... tak jako Laura na něho čekala, tak nakonec i já. Konečně nějaká ta něha, a ne pořád tvrdý sex. I když mi opět na knize nesedí detaily, jako třeba tolik sedativ, co podstoupila Laura, tak by stále byla v pořádku v jejím stavu? Nebo.. dobře Nacho ji miloval, ale tak snadno uvěřila Massimově lži a on ji hned odpustil? No nevím.. ano, prožila veliké trauma, tak ji to nechtěl nejspíš připomínat, ale zmínit to mohl. V tomhle od ní pochytil asi trochu té naivity :D slepá zamilovanost?
Naštěstí vše dobře dopadlo, dávám vysoké hodnocení. Skoro se mi bude po sérii až stýskat, ale to jen díky tomuto poslednímu dílu (Nacho, dámy).
Jinak jsem už viděla druhý film a jsem naštvaná, že tam změnili události. On nakonec ten konec prvního filmu taky moc nedával smysl, ale jako upoutávka na druhý film dobrý, když se odprostím od knih.

05.05.2022 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Kniha, ke které se ráda vrátím.

30.09.2021 5 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Super oddychovka. Ideální na dovolenou. Je to taková klasická "filmová láska", v reálu by to bylo jinak. Příběh je ale skvěle vymyšlený a na konci vše začne do sebe zapadat.

15.09.2021

Mlhy Serengeti Mlhy Serengeti Leylah Attar

Autorka do třetice nezklamala (více takových autorek prosím) a ten epilog? Nádhera. Všichni jsme propojeni. A je to pravda.

08.08.2019 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Páni. Naprosto skvělé. Přečetla se raz dva, chtělo by to víc takových knih. Dočetla jsem včera a ještě do teď na knihu myslím a přemýšlím nad dějem. Pocity tam jsou popsány tak, jako byste hlavní postavou byli vy. A ještě že to dopadlo tak, jak jsem si představovala, jiný konec bych asi neunesla...

26.06.2019 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Kniha byla skvělá! Vrátila jsem se naplno do světa Hunger games a užívala každou minutu. Bylo tam tolik zvratů a překvapení... Jediné co mi vadilo, je že z knihy jsem měla dojem, že je psaná pro mládež, což dokazuje i štítek. Nevím, zda to může být překladem či kniha takhle psaná je. Každopádně jsem zvědavá na filmové zpracování.

11.10.2023 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Fajn oddychovka, ale Kavárna v Kodani mě bavila více. Měla lepší zápletku. Sophie je za mě až moc velký snílek, co se chlapů týče :D ALE! Těším se na další knížky od autorky. Je to skvělý nápad série.

15.06.2023 3 z 5

Ten den Ten den Blanka Lipińska

(SPOILER) Obsahuje spoilery!
Za mě je rozhodně lepší první díl... Byla jsem u něho ráda, že se až tak moc nelišil od filmu. Moc jsem nechápala toto nízké hodnocení knihy, ale už jsem pochopila. Je tam hned několik věcí, co jsem nechápala. Tak za prvé: bizár, když Laura zjistí, že odchod od M. byl zbytečný a bezdůvodný. Pak nechápu, jak může říct, že se jí bude stýskat po M.N., když ho zná sotva pár dnů a až tak hluboké rozhovory nevedli, šlo tam je o fyzickou přitažlivost. K tomu se Laura opět chová jako malé děcko a sex je co kapitolu, až už to člověka spíš otravuje. Erotické romány znám lepší. Tak bohužel. Navíc... v první části knihy byl bratr Massima stále někde poblíž a pak už vůbec... ani z konce knihy, kdy jsem čekala, že se objeví a bude v tom "únosu" figurovat taky... Celkem se bojím číst další díl, ale pořád mě zajímá, jak to skončí, tak ještě poslední šance. I když po přečtení hodnocení si tím optimismem nejsem až tak jistá.
Ještě dodatek: nevím, jestli to je překladem, ale přijde mi, že při erotických scénách je slovní zásoba pořád stejná. Prostě pořád dokola.

25.04.2022 2 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Zibura se čte snadno, jeho knihy jsou čtivé a stále vás zajímá, co dalšího se mu na cestě přihodilo, zároveň má skvělý humor... Doporučuju i jeho přednášky, na jedné jsem asi před 2 lety byla a za mě super- smálo se celé kino.

01.04.2021 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Když jsem si poprvé přečetla název knihy, tak jsem čekala po pravdě něco jiného, ale kniha příjemně překvapila. Jde vidět, že autor ví, o čem píše a byla mi opravdu velkým přínosem. Každá stránka. A jak autor píše na začátku, tak tam bylo taky dost "aha" momentů ze života. Člověk si hodně věcí uvědomí. Určitě se ráda ke knížce vrátím.

20.10.2020 5 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Nečekala jsem nic moc velkého, ale příběh mě dostal... Pro někoho to mohlo být klišé, občas se tam možná něco takového objeví, ale ještě jsem nečetla knihu s podobným příběhem. Knížku jsem přečetla skoro hned, byla čtivá a člověk prostě musí vědět, jak to dopadne :D vysoké hodnocení dávám právě kvůli tomu. Doporučuju!

27.07.2019 5 z 5

53 dopisů pro mou lásku 53 dopisů pro mou lásku Leylah Attar

Tato kniha byla už má druhá od autorky. Stejně jako u první knihy jsem z ní byla nadšená a mám ji ještě teď plnou hlavu. Až mě překvapilo, jak je vše popsáno, že pochopíte všechny činy, které bych jinak odsoudila. Děj vás pohltí a vy prostě musíte číst dál.

27.06.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha je hodně čtivá. Jsem hodně ráda, že jsem ji četla v době, kdy jsem měla na čtení čas, protože jinak bych se ve světě tolika postav snadno ztratila. Popravdě jsem se místy tomu nevyhnula, abych si nepolozila otázku, kdo je to?
Bohužel si nemyslím, ze bych se k této knize vrátila. Přišla mi na můj vkus až příliš pesimistická. Celkově jsem tam snad ani nepřišla na nějaký "happy end". Všechny příběhy mi přišly nedokončené a chybělo mi tam nějaké shrnutí na konci. Zkrátka jsem od knihy čekala hodně a to mě pak zklamalo ze všeho nejvíc. Hodnocení nejspíš psaly spíše dospělé ženy nad 30 let, které kniha osloví více než mě.

24.01.2017 1 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

(SPOILER) Knížku jsem četla v angličtině a rozhodně bych si ji více užila v češtině, i když tohle mělo taky něco do sebe.
Byla romantika, při které se ženy rozněžní, jak krásné to je a pak moment, kdy se vám chce hlavní hrdinku nakopat do zadku, ale nakonec se vše skrze štěstí dá do pořádku. Taková ta knížka, kterou si vezmete na dovču, jako oddychovku. Navíc je úžasné vidět propojení znalostí z oblasti vědy, což bylo pro mě osvěžující, víc takových knih. Věda jede!

14.09.2023 4 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Knížku jsem dostala jako dárek a byla z ní nadšená. Seriál Přátelé zbožňuji a koukám na něj už několik let. Dozvěděla jsem se tam mnoho nového a mohla tak nakouknout za oponu seriálu a průběžně si i věci vyhledávala na internetu (videa, rozhovory..). Knížka tedy začala dobře a potom v nejlepším se začne rozebírat kauza Lyleové... Určitě chápu, že se tam mohlo něco takového dít a že to i sedělo autorce to tam přidat, ale netýkalo se to vůbec hlavních postav, což jsem si myslela, že je pro tuto knihu klíčové.

03.02.2020 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kniha mi hodně připomněla Bábovky, u kterých jsem stejně jako tady přemýšlela, že knihu odložím. Víkend řeší podobné problematiky- vztahy, rodina, nevěra, lži. Tady mi to přišlo o něco více čtivé. Mám stejný názor jak u Bábovek- kniha není určena moji generaci, ale oceňuji za znalosti o tolika místech.

08.08.2019 2 z 5