Mlhy Serengeti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když v nákupním centru ve východní Africe vybuchne bomba, její důsledky svedou nečekaně dohromady dva naprosté cizince. Jacka Wardena, rozvedeného pěstitele kávy z Tanzanie, který při výbuchu ztratil svou jedinou dceru, a Rodel Emersonovou, žijící o tisíce kilometrů dál v Anglii, která během stejného tragického odpoledne přišla o sestru. Okolnosti před ně postaví obtížný úkol – zachránit napříč serengetskými pláněmi tři děti, které mají větší cenu mrtvé než živé. Zatímco se snaží poprat s nástrahami, které jim osud klade do cesty, pomalu si uvědomují, že před nimi stojí ještě těžší výzva......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380564/big_mlhy-serengeti-FVU-380564.jpg 4.1106
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Mists of the Serengeti, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (44)

Kniha Mlhy Serengeti

bábuška
12. listopadu

Dost dlouho jsem tuto knihu odkládala, ale zaujala mně prakticky od začátku. Nejen že se do podobných končin nikdy nepodíváme, ale přiblížení Tanzánie ve východní Africe je psáno srdcem, je přímo cítit vůní země po dešti, z mlh vystupující pohádkové Kilimandžáro se svým zasněženým vrškem. A pod ním kávové a banánovníkové plantáže, to vše musí býti krajina milovaná. Smutným osudem obyvatel však je stále zakořeněná pověra, že požívání dětských albínů dodává tělu nebývalou sílu, a proto je na tyto bezbranné děti pořádán hon, nebo jsou přímo kupovány v chudých rodinách. Najdou se ovšem jedinci, kteří proti této zlovůli bojují a toto je jedna z linií této knihy. Knihou se prolíná narůstající láska mezi majitelem plantáže a anglickou učitelkou, které svede náhoda týkající se boje proti této pověře a tím pádem se děj knihy stává jemně erotickým, kde pravá láska konečně dojde naplnění. Velice se mi tento příběh líbil.

orinka3
22.10.2020

Omlouvám se všem fanynkám autorky, ale tohle není vůbec to, co jsem čekala. Je to jenom červená knihovna zasazená do romantického prostředí. Žádného dobrodružství jsem se nedočkala, naopak milostných vibrací mezi Ro a Jackem tam bylo nastláno až až, tolik sladkého skutečně nestrávím. Můj omyl. Vědět, že je to autorka Papírové labutě, obloukem knihu obejdu.


janik6969
30.09.2020

nádherný milostný příběh

Martina023
08.05.2020

Nechápu, proč jsem tuto knihu odkládala.Byla úžasná, krásná, smutná, romantická, prostě všechno dohromady.Taky si z ní člověk může něco vzít... alespoň já určitě.

LaCoccinelle
08.03.2020

Knížka se skvěle čte. Vtáhne čtenáře přímo do děje příběhu v nádherné Africe. Na tuhle knížku budu ještě dlouho myslet.

zandu
08.02.2020

Krásný příběh. Kniha se četla sama.

Š.Ala
06.02.2020

Bohužel pro mě veliké zklamání. Jediného čeho nelituji je, že jsem dočetla až do konce, protože epilog byl nejlepší.
Nevím, zda to mohlo být překladem, ale spousta věcí mi tam prostě neseděla. Škoda...

katerina2660
03.02.2020

100% a víc dávám! Tak tahle knížka ve mně probouzela neuvěřitelně rychle se střídající emoce - chtělo se mi smát, brečet (často), snít... Knížka je nádherná... nevím co říct, jsem jí pořád tak plná... tak nádherný příběh, který mně vtáhl hned do děje, nemohla jsem knihu odložit... prostě kdyby šlo dát víc hvězdiček, tak dám. NÁDHERNÝ PŘÍBĚH

1