Mlhy Serengeti

Když v nákupním centru ve východní Africe vybuchne bomba, její důsledky svedou nečekaně dohromady dva naprosté cizince. Jacka Wardena, rozvedeného pěstitele kávy z Tanzanie, který při výbuchu ztratil svou jedinou dceru, a Rodel Emersonovou, žijící o tisíce kilometrů dál v Anglii, která během stejného tragického odpoledne přišla o sestru. Okolnosti před ně postaví obtížný úkol – zachránit napříč serengetskými pláněmi tři děti, které mají větší cenu mrtvé než živé. Zatímco se snaží poprat s nástrahami, které jim osud klade do cesty, pomalu si uvědomují, že před nimi stojí ještě těžší výzva......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380564/mlhy-serengeti-FVU-380564.jpg 4.322

Mists of the Serengeti (2017)

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

milunka21

Skvělý a procítěný příběh. Je to smutná kniha s notnou dávkou romantiky. Rozhodně si přečtu i labutě.

ToInfinity.cz

Co bych ráda vyzdvihla je obrovský talent autorky vyjádřit slovy pocity a zamyšlení se hlavních hrdinů. Kniha je plná pasáží, kde jak Rodel, tak Jack polemizují o svých rozhodnutích a o pocitech, které zažívají. O následcích, které jejich rozhodnutí budou mít, ale i o touze najít zase opěrný bod. Mnohdy mě některé odstavce dohnaly i k slzám a párkrát jsem musela knihu odložit a prostě jen tak přemýšlet. Do toho nádherné prostředí africké přírody, při jejímž popisu se cítíte jako byste na té terase kávové farmy seděli. Mimo Rodel a Jacka si zamilujete i další postavy, jako třeba Jackovu babičku nebo přátelského masajského „válečníka“.Po přečtení knihy si budete moc přát, aby příběh pokračoval. To jsou Mlhy Serengeti. Kruté, ale i plné naděje, že i ty nejhorší věci jednou pominou.

attila1

Čekala jsem více dobrodružství, místy mi knížka přišla šíleně přeslazená,ale zase některé části to vyrovnávali v průměrný zážitek. Dávám tři hvězdy z pěti.

jeduna

Cítím povinnost tuto knihu náležitě znehodnotit, aby nebohý čtenář, který má třebas rád východní Afriku, nesedl na lep, jako já. Tohle není červená knihovna, tohle je knihovna rudá jak Zemanovy trenýrky! Taky chodíte zvracet vždycky poté, co se dozvíte, jaké se na světě děje bezpráví? Hlavní hrdinka ano a možná to i vysvětluje to, že se jí začínají ježit chloupky (na krku!) pokaždé, když její vyvolený mrkne modrým okem, jeho kadeř zavlaje ve větru nebo se jeho svaly zalesknou v zapadajícím africkém slunci. To (zapadající slunce) musí být jistě krásné, ona to však nevnímá, neboť je příliš oslněna jeho moudrými citáty pronesenými hlasem tak sexy, že by i Sahara zvlhla, být to o trochu víc na severu. Ten zbytek je jen background k tomu, aby superkráska mohla příjít se superborcem ve svých 24 letech o panenství, což ale celou knihu pod různými pseudozáminkami oddalují. Tady se stalo bezpráví na mé peněžence, jdu zvracet.

axi81

Taková rychlá oddychovka, žádný dramatický závěr se teda nekonal, nebo jsem si alespoň nevšimla... Číst se to rozhodně dalo, více než o dobrodružství jde samozřejmě o lásku. Ale proč ne, jednou za čas ????

Ivuska.09

Nemám vůbec nic, co bych tomuto dílu vytkla. Autorka dokázala vše dokonale vystihnout. Napsala dílo, které vás chytí za srdce a při jehož čtení prožijete řadu různých emocí. Třešničkou na dortu je epilog - když už jsem si myslela, že mě autorka ničím nepřekvapí, tato část mě položila na lopatky. Pokud hledáte příběh, který se odehrává v netypickém prostředím a ve kterém touha a naděje zvítězí nad bolestí a ztrátou, rozhodně byste neměli Mlhy Serengeti minout.

a.k

Po výbuchu v nákupním centru přijde tanzanský plantážník Jack o jedinou dcerku a anglická učitelka Rodel o svou sestru. Osud oba truchlící svede na společnou cestu na záchranu životů ohrožených afrických dětí.
Po akčním začátku přijde příslib velkého dobrodružství, napjatý vývoj vztahu hlavních postav, až po sladkou romanci bez budoucnosti. A když už to vypadá na konec v tónech červené knihovny, odhalí se překvapení na závěr.
Krásný milostný román s dramatickými prvky a nádherně vykreslenými africkými scenériemi.

evonra

Čekala jsem dobrodružný román s nádechem romantiky, ale ono to bylo přesně naopak... což mne mrzí, protože více dobrodružných pasáží by knize slušelo...
Na druhou stranu, proč si jednou nedopřát něco sladkého (v tomto případě s dvojitou porcí šlehačky), nějak to zase "vyčteme".

Jalisca

Uzasna kniha. Uz od prvnich stranek jsem se od ni nemohla odtrhnout. Pribeh je krasne napsany, moc se mi libil. Jedna z nejlepsich knih letosniho roku. Urcite doporucuji precist.

mysanda20

Kdysi dávno v Africe jsem políbila krále... Velmi dojemná,krásná a emotivní kniha.Nemohla jsem ji přestat číst,dokud jsem ji nedočetla.Dávám 5*

Leylah Attar

Leylah Attar