111moni 111moni komentáře u knih

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Velmi zajímavě napsaná kniha, neotřele,bez toho,aby jen bylo naznačeno, co se dělo. Dějové linky,které řeší život hrdinky,minulost,zločin i následky zločinu.
Kniha se mi líbila, změna od jednotvárnosti - stalo se to, vedlo k tomu to a dopadli toho, protože.Důvody vraha, který vrah má pro obyčejné lidi pochopitelné důvody,je třeba je znát?Je to kniha o uvěřitelných náhodách, o přátelství v nevraživosti, o důvěře v nedůvěře,o životě se smrtí.

10.10.2017

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Tak tento příběh mi přišel nedokončený, na konci zůstaly otázky a hlavně pocit,že je něco špatně. Možná proto,že tak to skončit nemělo. Jinak zvláštní zápletka a opravdu nečekané rozuzlení. Ale opět výborné čtivé,

29.09.2017 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Druhá z řady, tentokrát se vraždí v zimě a opět se setkáme se známými i novými tvářemi,budeme se snažit pochopit jejich myšlení, odhalit, kdo měl důvod, kdo zašel až za hranici. Mne opět nezklamala.

29.09.2017 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Asi je to protimluv,ale je to milá detektivka, lidé, které poznáváte, jejich myšlení, to, jací jsou,jaké mají důvody.A umístění do malé vesničky, kde se všichni znají. Příjemné čtení, které vtáhne do děje,octnete se uprostřed a pátráte spolu s vrchním inspektorem Armandem Gamachem.Za mě příjemné čtení a radostné očekávání dalších příběhů.

29.09.2017 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Překvapivě čtivá kniha, trochu moc postav,které se prolínají,ale jinak dobrý oddech na neděli . Tak jak se píše, slečna Marplová po česku .

06.08.2017 3 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Knížka, která se velmi dobře četla,i přes různé dějové linie.Zajímavě propletené příběhy lidí.

15.07.2017 5 z 5

Kult Kult Camilla Läckberg

Chvílemi jsme si říkala, jestli to vůbec někdy někdo vyřeší, i když se postupně dalo tušit, kdo je řešením. Obě knihy jsou více rozvláčné, popisné, pro čtenáře možná až úporné, než se dopracuje k závěru, navíc v této knize jsem měla ještě pocit " to si děláte prdel" . Závěr prosfištěl. Nebude to na wau.

13.02.2024 3 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Dovolīm si citovat "nápad jistě dobrý,výsledky byly nedobré ".Zápletka byla velmi kvalitnī , promyšlená, ale děj chvílemi připomínal 007 ,tedy nedotknutelne,byt jsou pronásledování nejlepšími za použitī nejlepší techniky..což je dost nuda,když to čtete na 200 stranách. Takže pokud se povzneseme, zůstává otázka....jsou tam?

29.01.2022

Čisté zlato Čisté zlato Lee Child

Vcelku lze napsat - rychlá bokovka.Žádný velký tománek z toho nebude,jen zpestření nedělního odpoledne. Budu doufat, že v tom zaletnictvi nebudou pokračovat; )

01.10.2021

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Když jsem četla prvni knihu od autora, bylo to tak nějak no o,dost dobrý, a knihy jsou čím dále lepší, příběhy mají děj,spád,postavy jsou uvěřitelné a některé budí sympatie,jiné naopak,až se člověk diví,že tihle se nestáli oběťmi.Minulost, přītomnost,tajemství každého a jejich dozrávání.Jsem zvědavá, jaká série bude nåsledovat.

11.05.2021

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Z recenzí jsem měla pocit,že jde o napětí, psychologii,ale byla jsem na 150 stránce a další popis sexu už nedám, není to to,co jsem čekala,a určitě bych si tuhle knihu cíleně nevybrala, mīt to anoraci sex,nebo erotické, nečtu.Nejsem puritán,ale nemám potřebu o tom čīst,navīc tak často.Ač jsem nedočetla,příjde mi přīběh jako porno,a aby to nebyla úplně zařazeno do tohoto šuplíku, je přidáno psycho.

06.04.2021

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

Tak tato kniha mě opravdu nebavila, nedočteno, útěk pro útěk , trochu jako hra na babu. Plác teď ty, plác, teď ty.

25.10.2020

Karanténa Karanténa Peter May

Začátek až vyrazil dech, a váhala jsem zda pokračovat, podobnost se skutečností? Bude hůř? No, a pak už tedy výdech a taková asi nakonec očekávatelná detektivní zápletka, i když tedy hlavní padouch , to už bylo opravdu trochu moc, tady se autor opravdu nechal unést :-) Co dalšího mě dost otravovalo byly popisy ulic kudy kam , odkud kam, přes kterou ulici, zatáčku, odbočku. Četlo se to dobře, ale tak nějak přitažené za pačesy až moc.

19.08.2020 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Dalšī z přīpadů Etiky Fosterové,schéma příběhu je předvídatelné, nalezené tělo,místo činu,Erika,odvolání Eriky, a její návrat na scēnu.Nicméně obsah je tentokrát tvrdší a podrobněji popisovany zločiny,stejně, jako se podrobněji pouští do soukromého života Eriky.Řekla bych,že tato kniha je jinà svou přīmočarostí,kdy čtenáři znají pachatelé,jeho kroky a odhadují postupně, kdy a za jakých okolností budou dopadeni.

09.10.2019 3 z 5

Já nevím Já nevím Barbara Abel

První strany a kniha málem letěla, nemám ráda popisy milostných hnutí aktérů rozepsaných na několik stran,nevyhledávám takové knihy a u této jsme to nečekala, navíc hned na začátku. Příběh je tak silně překonspirován, jako by se autorka snažila tak urputně zaujmout, až čtenáře otráví, mě tedy ano. Přemýšlela jsem, kdo je vlastně hlavní hrdinka/ka, a nějak jsem na to nepřišla, vlastně je to kniha o obětech, ale ne těch opravdových,ale vztahových. Knihu jsem dočetla jen proto,abych se dozvěděla, co je závěr, a i ten mne zklamal. Označení thriller mi nepříjde úplně správné.

08.09.2019 odpad!

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Po prvních stránkách jsem si říkala, noc, co to jako je? Takto to bude jako pořád, bude tady vyjmenovávat zločince? Ne, že by se i tak dobře kniha nečetla, ale na rozdíl od ostatních , neměla tu kontinuitu . Trošku, jako by to byla kniha napsaná , jen aby něco bylo napsáno, jako rozcvička :-) Takže jde se dále .

02.08.2019

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Autor mne nezklamal,spíše velmi příjemně překvapil,jeho knihy jsou čím dále lepší, příběh je napínavý, prolínají se dvě linky,které přirozeně přistupují jedna druhou.Nechybí napětí,příběh se vyvījī ,må spád,kniha je čtivá,postavy vykresleny velmi dobře.

29.07.2019 5 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Předchozí kniha se mi lībila,tak jsem se samozřejmostí sáhla po další.Příběh má svůj děj,který se pomalu rozplétá,nicmēně jako by zåpletky zůståvaly nedořešeny a autorka čtenáře posununula dále k další .Chybělo mi více påtrání a informací. V podstatě fajn příběh, který neurazí,ale ani vyloženě nenadchne,i když jakousi linku i spád må.

27.07.2019 4 z 5

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

Začnu jedním slovem - mazec. Jiný styl psaní, jinak podaný příběh, několikrát jsem měla chuť knihu odložit,ale otázka, tak sakra, jak to je, byla silnější. Praštěný nápad , připravovat se celý život na výlet s vrahem...a následně plán uskutečnit. A přesto, hra kočky s myší, kdy se role chvílemi mění a nevíme, kdo je kočka, kdo myš.
Kdo chce změnu, jiný druh psaní, kniha pro něj.

09.12.2018

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Kniha,která vybočuje z obvyklých kolejí, zajīmavá zápletka ,kde se propojuje minulost a současnost,tajemství, kterà mêla zůstat skrytá,vztahy,které neměly být odhaleny.Pátrání po vzpomínkách, událostech z minulosti a spojování udålosrí dovede jednu z postav k vyřešení, nicméně konec knihy je velmi překvapivý, z mého pohledu jakoby nedokončený.

11.11.2018