MonaLisa42 MonaLisa42 komentáře u knih

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Tato romantická kniha je velice čtivá a má krásný příběh.
Líbila se mi od prologu až k epilogu. Daphne je prostě skvělá a její sourozenci mi přijdou ještě lepší :-D Jedná se o odpočinkovou knihu, která umí vtáhnout do děje i pobavit. Při nehodě u vody jsem se skutečně nasmála. :-D
Jediné, co bych změnila, je trochu více rozvinout dobu jejich manželství, neumím si ho úplně představit... Kniha měla velice rychlý spád a rychle skončila.
Myslím, že se ke knize opět v budoucnu ráda vrátím a přečtu si ji znovu. Děkuji!!!

30.12.2019 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Od knihy jsem čekala daleko víc. Můžu říct, že se jedná o obyčejnou komedii.
Začátek knihy byl skutečně skvělý, tolik jsem se už velice dlouho nezasmála. První setkání Caroline a Simona a následující večírek, bych mohla číst stále dokola. :-D
Bohužel poté už to šlo z kopce... Čekala jsem, že se příběh bude nějak rozvíjet, ale ono ne. O Mimi a Sophii jsem se toho moc nedozvěděla, ani o hlavních postavách toho příliš nevím. Přijde mi trochu přehnané, že se tři nejlepší kamarádi a tři nejlepší kamarádky všichni vzájemně spárují... Konec mě skutečně nebavil, dokonce jsem se přistihla, jak některé řádky přeskakuji.
Clive byl skutečně skvělý. Děkuji!!!

05.12.2019 2 z 5

S tebou až navěky S tebou až navěky Judith McNaught

Pěkná a velice čtivá kniha.
Tento díl byl lepší než ten předchozí, ale prvnímu dílu se stále nemůže vyrovnat. Příběhy, ve kterých velikou roli hraje ztráta paměti, nemám příliš v lásce. Ale musím uznat, že zde mi tento námět ani nevadil, protože to bylo podáno velice napínavou a zábavnou formou. Moc se mi líbil okamžik, kdy se ze služebnictva stal pěvecký sbor :-D a epilog byl taky dojemný :-D
Jediné, co musím knize vytknout je, že jsem se v ději občas ztrácela. Vždy mi chvíli trvalo, se zorientovat, když postavy přemýšleli nebo vzpomínali na minulost.
Čtením této knihy jsem strávila příjemný čas. Děkuji!!!

04.12.2019 4 z 5

Whitney, moje láska Whitney, moje láska Judith McNaught

Nevím, co si o této knize mám myslet...
Od čtení jsem nemohla odtrhnout oči, ale občas jsem si říkala jestli to není už trochu přehnané. Začátek byl skutečně úžasný, ale později těch hádek a omylů už bylo trochu moc (jakmile se usmířili, už se opět něco přihodilo). Nechápu jak se zamilovaný člověk může tak špatně chovat ke své ženě... Skutečně jsem se při čtení nasmála, ale někdy se mi chtělo doopravdy brečet. Autorka prostě dokáže čtenáře plně vtáhnout do děje...
První díl série byl daleko lepší. Ale ani tato kniha nebyla špatná. Děkuji!!!

02.12.2019 3 z 5

Království snů Království snů Judith McNaught

Tuto knihu bych mohla číst stále znovu a znovu.
Moc se mi líbil příběh a povaha Jennifer - především její odvaha. Častokrát jsem se smála nad jejími psími kousky a občas jsem jí skutečně litovala. Jsem nadšená, jak autorka dokázala splnit Jennifer její největší přání... najít království snů. Dokonce jsem blíže poznala Royce a jeho družinu, což jsou skvělí a odvážní muži - líbilo se mi, že se děj odehrával v době skutečných rytířů.
Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější. Moc děkuji!!!

01.12.2019 5 z 5

Náruč bezpečí Náruč bezpečí Catherine Anderson

O této knize můžu říci, že byla zajímavá a romantická, bohužel to nestačilo.
Postavu Rafa jsem měla docela ráda, byl to skutečný kovboj, který je ale příliš bohatý a sobecký. Meggie mi bylo líto, ale oblíbit jsem si ji prostě nedokázala. To jak ji oba bratři chválili za účetní práci bylo přehnané, do nynějška nechápu, kde se to naučila? Občas jsem měla problém ve čtení dále pokračovat, ale přinutila jsem se a chvílemi jsem se i pořádně začetla. Druhá polovina knihy byla trošičku lepší. Rafe si na konci zahrál na hrdinu, což už bylo trochu moc. Do děje mohly být více zapojeni koně, práce na ranči a poznávání dalších postav.
Ke knize se už asi nikdy nevrátím, ale další díl série bych si chtěla přečíst. Děkuji!!!

27.08.2019 2 z 5

Palomino Palomino Danielle Steel

Naprosto skvělá, čtivá a dojemná kniha.
Nejdříve jsem viděla film, ale kniha je opět daleko lepší. Děj se odehrává ve 20. století. Líbí se mi, že autorka nevytvořila život a historii jen hlavnímu páru, ale mnoha jedincům (např. Sam, Tatovi, Karo, Billovi, Timimu,...). Osud pro Sam nebyl příliš ohleduplný, ale ona se s ním dokázala vypořádat a vytvořit něco úžasného. Konec je skutečně pěkný, ale myslím si, že s krátkým epilogem by byl ještě lepší. Mrzí mě, že zde zemřelo tolik postav... Do hlavní hrdinky jsem se doopravdy vžila a jsem nadšená, že má tolik dobrých přátel.
Ke knize se v budoucnu určitě znovu ráda vrátím. Moc děkuji!!!

23.08.2019 5 z 5

Krásná vězeňkyně Krásná vězeňkyně Hannah Howell

Toto je první kniha, kterou jsem od této autorky četla, po čase jsem se k ní moc ráda vrátila.
Kniha je velice zajímavá a především napínavá. Ainslee je odvážná a trochu bláhová dívka, kterou si musí každý čtenář oblíbit. Ronald je skvělý rytíř, kterého si Ainslee doopravdy zaslouží. Líbí se mi, že se v knize nejedná pouze o romanci, ale i o boj, intriky a dobrodružství. Život v MacNairnově klanu byl skutečně strašný, stále nechápu, proč se proti vůdci lidé (převážně synové) už dříve nepostavili... Pouze knize musím vytknout, že mi příběh přišel občas nedokončený a něco mi v něm chybělo. Každopádně jsem se při čtení nenudila a skutečně jsem se o osudy hlavních postav dost bála. Děkuji!!!

25.07.2019 4 z 5

Popelka v bílém Popelka v bílém Lynne Graham

Toto je běžná a čtivě psaná harlequinka.
Hezký příběh i když velice krátký, přečtený během několika hodin. Postavy mi přišli velmi jednoduché a nesympatické. Láska na první pohled, svatba po pár dnech,... nechápu jak otec může být nadšený, že se jeho syn žení s někým, koho zná pouze několik dní. O dítě jsem v jednu chvíli měla skutečně strach, ale to je jediný moment, kdy byl děj napínavý. Četla jsem už daleko lepší romány, ale obálka a název mě skutečně zaujaly. Děkuji!!!

24.07.2019 2 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Velice hezká a zábavná kniha, přečtená během dvou večerů.
V první třetině knihy jsem se častokrát dusila smíchy. Reese měla takovou smůlu (štěstí): pokazit pracovní pohovor, nešťastné rande a ze všeho nejvíce ta náhoda s plochou obrazovky a ve fitku. :-D Chasova minulost mi přišla dokonce i napínavá. Musím přiznat, že na jména: Reese a Chase, jsem si prostě nemohla zvyknout. Charaktery hlavních postav mi nepřipadaly příliš sympatické a častokrát jsem měla problém se do nich vžít. Ale obdivuji, že si dokázali z patra vymýšlet takové zábavné historky ze svého smyšleného života. Epilog byl naprosto úžasný. Díky!!!

24.07.2019 4 z 5

Čas na lásku Čas na lásku Kinley MacGregor (p)

Toto je skutečně skvělá kniha. Naprosto nic bych neměnila.
Sina mi bylo velice líto, to co si prožil v dětství i v dospělosti, no hrůza... Aisleen bych nikdy nedokázala odpustit. Překvapuje mě, že z něho může být chlap, který se umí hezky usmívat, milovat svou ženu a všechny děti. Moc se mi líbila polštářová scéna - skutečně jsem se nasmála :-D Callie je naprosto úžasná a líbí se mi, že do příběhu byl od začátku zapletený i její malý bráška. V každé knize této série se dá už na začátku lehce uhádnout, jak příběh skončí a kdo způsobuje problémy. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Konečně jsem se dozvěděla, jak jsou knihy v této sérii propojeny. Už se těším na další díl. Moc děkuji!!!

22.07.2019 5 z 5

Rytíř mnoha srdcí Rytíř mnoha srdcí Kinley MacGregor (p)

Toto byla taková pěkná pohádka z Vysočiny. Kniha se četla velice hezky a rychle - možná až příliš rychle - utekla.
Příběh o rozhádaných klanech byl velice hezký. Maggie je skvělá a odvážná dívka, která dokáže přesvědčit všechny ženy z obou klanů, aby se vzepřely svým mužům. Brandon je prostě krasavec, na kterého se lepí úplně každá žena (To mi přišlo skutečně přitažené za vlasy!). V knize byla trocha akce i humoru. Líbilo se mi, když hlavní pár vzpomínal na společnou minulost a lumpárny. Connor byl velikým zpestřením :-D
Kniha se mi líbila a určitě se chystám na čtení dalšího dílu ze série. Musím podotknout, že jsem nenalezla žádné spojení s minulou knihou série, která byla o trochu lepší než tato. Děkuji!!!

21.07.2019 4 z 5

Pán touhy Pán touhy Kinley MacGregor (p)

Toto je doopravdy skvělý román, při kterém jsem se dost nasmála a vydržela jsem ho číst až pozdě do noci.
Emily jsem celou dobu velice fandila, líbila se mi její povaha, vytrvalost a radost ze života. Její vtipy zpestřují vyprávění, i když nejsou vždy vtipné. Dravena mi bylo skutečně líto, jeho otec byl prostě netvor. Moc se mi líbí námět, kde se zamilovaná dívka snaží rozesmát a udělat šťastným smutného a zlomeného člověka. Na Joanne jsem v duchu křičela: Neber si ho! Tušila jsem, že za všechno může zrovna on.
Na můj vkus bylo na konci až mnoho dětí. Ale jinak nemůžu knize naprosto nic vytknout. Dávám plný počet hvězdiček. Moc děkuji!!!

20.07.2019 5 z 5

Řekni, že mě miluješ Řekni, že mě miluješ Johanna Lindsey

Tento díl je skvělý, mnohokrát jsem se zasmála, kniha je čtivá a zajímavá.
Je jiná než předchozí díly série. Postavy se do sebe postupně zamilovávají a skutečně se blíže poznávají. Ve sklepení jsem se o Kelsey velice bála a nemohla jsem od knihy odtrhnou zrak. Její strýc mi přišel jako skutečný idiot a nekňuba. Scénku na konci knihy, jak teta Elizabeth vpadla na rodinou sešlost, bych mohla číst stále dokola... Kelsey doopravdy obdivuji, je odvážná a tvrdohlavá, především na mě udělala dojem, když si sama dokázala poradit v opuštěném domku...
Už se těším na další díl... Moc děkuji!!!

17.07.2019 5 z 5

Okouzlení Okouzlení Johanna Lindsey

Hezká a velice čtivá kniha.
Amy je velice krásná a tvrdohlavá dívka, Warren je silný a smutný muž. Myslím, že je skvělé chtít někoho udělat šťastným. Byl by to krásný příběh, ale věkový rozdíl mezi postavami už je skutečně obrovský... Za celou knihu jsem se ani jednou nenudila a opět jsem se mnohokrát zasmála, ale děj mohl být daleko rozsáhlejší. Většinu knihy se Amy snažila Warrena přesvědčit, že ji má rád. Teprve ke konci na lodi se to trochu změnilo...
Musím přiznat, že se mi v této sérii stává, že na začátku kapitoly nikdy nevím, kam se děj přesune (např. o 3 měsíce dál). Nemělo by to tam být napsáno?
Prostě nemůžu dát plný počet hvězd, i když se mi kniha dosti líbila, ale v sérii jsou i lepší díly. Děkuji!!!

17.07.2019 4 z 5

Bouřlivé objetí Bouřlivé objetí Johanna Lindsey

Naprosto skvělá romantická kniha, která velice rychle utekla. Moc bych si přála, aby tak rychle neskončila.
Kniha je plná humorných rozhovorů a situací. James je prostě úžasný a Georginu s její jedinečnou povahou jsem si moc oblíbila. Ze začátku se opakovaly scény z minulého dílu, a tak jsem se obávala, aby mě kniha nepřestala bavit. Ale děj se potom rozeběhl a začal být prostě skvělý. Větší část knihy se odehrávala na moři, což se mi moc líbí. Setkání v Americe a rychlá svatba a odjezd - skutečně jsem se řehtala. Jamesovi tento osud velice přeji.
Vypadá to, že s Andersony bude ještě pořádná legrace... Moc děkuji!!!

16.07.2019 5 z 5

Něžná rebelka Něžná rebelka Johanna Lindsey

Dobrá kniha s jednoduchým dějem, proti skvělému minulému dílu pro mě byla trochu zklamáním.
Z předchozího dílu vím, že autorka umí psát velice čtivě a skvěle dokáže charakterizovat postavy a vytvářet komické situace. Bohužel v této knize jsem se zasmála jen minimálně. Tonyho jsem si moc oblíbila už v předešlé knize a ani zde nezklamal. Nevěřila bych, že se z něho může vyklubat dobrý manžel. Naopak Roslynn mě k srdci příliš nepřirostla, ani po dočtení knihy ji nedokážu popsat. V knize bylo málo zvratů a občas jsem se při čtení nudila. Ale všechny Malory prostě zbožňuji a miluji jejich zapojení. Moc se těším na příběh o Jamesovi, vypadá to, že bude velice zajímavý. Děkuji!!!
Jen vsuvka: Na příjmení Cameron jsem narazila už v mnoha romantických knihách o Skotsku - nevím, co na něm všichni mají...

14.07.2019 3 z 5

Miluj pouze jednou Miluj pouze jednou Johanna Lindsey

Je to skvělá a krásně napsaná kniha.
Jedna z knih, kterou jsem vydržela číst až pozdě do noci. Při čtení jsem se velice bavila - rozhovory mezi postavami byly prostě úžasné. V celém příbuzenstvu jsem se docela rychle zorientovala a moc jsem si je oblíbila. Těším se na jejich příběhy... Reginu jsem celou dobu velice obdivovala a Nicholase bych od začátku nejraději přizabila. Jsem nadšená z toho, jak se příběh vyvíjel, jen mohl být trochu delší... Jediné, co bych knize mohla vytknout je její obálka, která mě málem odradila. Ale ani to mě nepřinutí nedat plný počet hvězdiček :-D
Myslím, že se ke knize ještě v budoucnu ráda vrátím. Moc děkuji!!!

14.07.2019 5 z 5

Ďáblova milenka Ďáblova milenka Shannon Drake (p)

Velice dojemná a smutná kniha.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a ukáplo mi i pár slziček. Tolik smrti a hádek jsem ještě v žádné knize neviděla. Tato kniha připomíná spíše historický román než milostný. Děj především popisoval danou dobu v Salemu a lov na čarodějnice. Mnoha postav je mi velice líto, ale hlavní hrdinka pro mě byla stále hysterická a neschopná, prostě jsem si ji nedokázala oblíbit.
Autorka mě stále překvapuje. Kniha opět nemá nic společného s předchozími díly série (kovbojové, piráti a teď i čarodějnice…). Kniha byla popisována jako příběh o jednom hrobu - nevím jestli se mi to tak líbilo. To, jak byla kniha napsaná, mě každopádně donutilo nad ní hodně přemýšlet. Děkuji!!!

11.07.2019 3 z 5

Pirátova milenka Pirátova milenka Shannon Drake (p)

Naprosto úžasná kniha, od které jsem nemohla odtrhnout oči.
Kniha je čtivá, dobrodružná, napínavá a krásně romantická. Mnohokrát jsem se zasmála a skutečně jsem se bála o hlavní hrdiny. Příběh neměl jedinou chybu. Která dívka by si nepřála, aby se do ní zamiloval krásný, odvážný a bohatý pirát :-D
Od této autorky jsem už několik knih přečetla, a tato je zatím skutečně nejhezčí a rozhodně jiná než ty předchozí. Jediné, co musím podotknout je, že nemá vůbec nic podobného s předchozí knihou v sérii.
Tuto knihu si určitě ještě někdy přečtu. Moc děkuji!!!

10.07.2019 5 z 5