Mona7741 Mona7741 komentáře u knih

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Příběh velmi čtivý. Nechápu jak žena mohla v takových podmínkách žít, probouzet v sobě sílu na každý nový den plný utrpení a následovat svojí lásku.
Konec moc ukvapený, chyběl moment k dojetí.

12.04.2023 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Musím říct, že se mi do této knihy nechtělo. Jelikokož se vyhýbám strašidelným knihám s duchařskou tématikou. Ne, že by mě tato témata nelákala, ale večer se mi pak rozhodně špatně usíná.
Nakonec to až tak děsivé nebylo jak jsem se obávala. Byla jsem připravena až se začnu bát, knihu hned odložit. Což se nestalo a četla jsem dál a dál. Rozhodně se kniha čte dobře, krátké kapitoly, napínavý děj hezky plyne. Hlavní zápletku jsem už tušila od půlky, tak ten závěr nebyl až tak překvapivý. Akorát mi přijde, že vše nebylo úplně zcela vyjasněno.

30.09.2022 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Kniha mě chytla hned na samém začátku, četla se sama. Moc se mi děj líbil, celou dobu jsem byla napnutá. Akorát mi nebyla sympatická hlavní hrdinka Jo.

02.01.2022 4 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Musím říct, že pro mě nezapomenutelné čtení a za poslední roky kniha, která mě nejvíce pohltila. Dlouho jí asi nedostanu z hlavy. Kolikrát jsem z popsaných hrůz cítila mráz po těle. Četla jsem už spoustu knih s tématikou Osvětimi a koncentračních táborů, spostu odborných, ale tato byla zase úplně jiná, z prostředí osvětimského nevěstince. Velice čtivé, poutavé, četlo se samo. Eliza mi rozhodně protivná nebyla, v takovém pekle, ve kterém byla, se určitě měnily lidské charaktery. A ona se zocelila, aby přežila...

20.11.2021 5 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Co napsat?? Stručně...hezké, přeslazené. Musím říct, že se mi kniha četla fajn a rychle. Ale několikrát v průběhu jsem pomyslela na to, že takto si představuji ,,růžovou knihovnu" pro dospívající. Čekala jsem něco neočekávaného, dějově výraznějšího, což nepřišlo. Téměř celý děj je popsán v obsahu knihy, skoro nic víc jsem se nedočetla, samozřejmě krom růřové ,,omáčky" kolem.
Obávám se, že ve skutečném životě to takové idelické není a spoustu žen to jen rozesmutní.

30.10.2021 4 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Kniha se mi ze začátku četla těžce, přišla mi hodně odborná - jak když čtu stránky dějepisné učebnice. Ale postupně musím říct, že se mi kniha dost dostávala pod kůži. Tak opravdové a silné popsání té strašné doby, kterou si dnes lidé ani nedovedou představit.

12.04.2021 4 z 5

Tajemství z Osvětimi – Skutečný příběh Tajemství z Osvětimi – Skutečný příběh Nina Majewska-Brown

Maximálně poutavá kniha, chytla mě od samého začátku. Přečetla jsem ji jedním dechem, ikdyž jsem chvílemi byla celá ,,sevřená" z dramatického děje. Nejvíce se mě dotýkala situace, kdy matka nemohla být se svými dcerami.

17.02.2021 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha mě nijak nenadchla, pro mě takové průměrné čtení. Dalo se to, ale rozhodně nepohltilo. A ten závěr.... Čekala jsem mnohem, mnohem více. Žádné zajímavé překvápko se nekonalo.

23.05.2024 3 z 5

Ta druhá Ta druhá C. D. Major

Takové vleklé, ponuré. První polovina mě vůbec nebavila, druhá už se číst dala. Ale stejně nemohu o knize říct, že mi nějak utkví v mysli.

02.04.2024 3 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Kniha mě sedla, zajímala, upoutala. Chválím! Zásadní nečekané zvraty. Dávám 4 a půl hvězdy.

20.02.2024 4 z 5

Kam se poděla Kam se poděla Amber Garza

Musím říct, že jsem se v první polovině poměrně nudila, vše mi přišlo takové překombinované. Ale druhá část už byla zajímavá a vše se objasnilo a zapadlo do sebe.

18.01.2024 3 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy C. D. Major

Já jsem byla z knihy nadšená. Velké plus, že toto strašidelné místo opravdu existuje. Dohledané fotografie dodaly knize autentičnost.
Jednu hvězdu nakonec ubírám za vcelku předvídatelný závěr a také za to, že jsem čekala více tajemna a překvapení.

15.01.2024 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Bohužel pro mě nuda! Tentokrát jsem výběr knihy nějak netrefila. Příběh z ,,červené knihovny".

30.10.2023 2 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

To byla tedy špatná volba a zklamání. Pro mě jedna z nejhůře čitelných knih, myslela jsem, že to nemohu nikdy ani dočíst. Trápila jsem se. Dala jsem to, ale s rozporuplnými pocity. Stále jsem doufala, že se kniha ke konci nějak rozjede. Kapet jo, ale stejně mě to příliš nezaujalo.

18.08.2023 1 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Vcelku čtivé, napínavé a stále vzbuzující úvahy co za tím vším stojí.... Vadilo mi obrovské množství jmen vyšetřovatelů, detektivů, sousedů a všech zúčastněných, až jsem se v tom ztrácela.

10.05.2023 3 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Špatné to nebylo, ale scházel obsáhlejší děj. Sexuální scény fajn. Ale tento žánr už úplně není asi pro mě.

30.03.2023 3 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Bohužel i já musím souhlasit, že tento díl mi přišel malinko slabší oproti jedničce. Nebavila mě část zaměřená na úvahy, představy, halucinace...
Ale stejně musím říct, že jsem stále z této trilogie nadšená a je to mé první čtení z kategorie Fantasy.

15.03.2023 4 z 5

Bez zábran Bez zábran Tereza Komorousová

Zklamání! Nenadchlo, nepobavilo, nazaujalo. Deníkové zápisky dospívající holky, která neví co chce...

10.01.2022 1 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Krutý příběh, hlavní hrdinka měla opravdu kopec smůly ve všech směrech, o to smutnější, že se jednalo o skutečná muka. Kniha se četla sama. Oceňuji, že je i příběh zfilmovaný a mohu porovnat představy při čtení s filmovým zpracováním.

22.03.2021 4 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Kniha, která mě moc bavila, přiřazuji jí k těm zajímavějším co jsem kdy četla. Ale mám také nějaké drobnější námitky.... Ze začátku jsem se hned ponořila do děje z Osvětimi, ale byla jsem nečekaně zaražená tím, že min. na dalších 100 stran se děj vrátil do minulosti. Ta část mě zkraje úplně nebavila, ale pro uvedení do děje, byla nezbytná. Dále mi přišlo, že ta láska Christophera a Rebeccy byla málo procítěně popsaná, taková vlahá. Souhlasím s předchozími názory, že jsem mnohem více cítila lásku ze strany Christophera. Rebecca mi přišla poněkud chladná.
Hlavní část z Osvětimi mně brala dech a četlo se to samo. Christopher užasný a nejhrdina.
Přes veškerá dramata a drsný děj jsem čekala konec mnohem více procítěný a závěrem mi opravdu chyběl ten wau efekt. Bylo to zbytečně rychle utnuté. A čekala bych více....
Nyní se chystám na Růže bílá, černý les :) Jsem moc zvědavá.

11.03.2021 4 z 5