moho moho komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásně smutná, setkání obou je jasné, přesto překvapuje, jak to dopadne. Skvěle popisované prostředí, nálady, pocity, úplně jsem to cítila. Mrazivé, jak strašný rozpor prožívá vyvolenec německé elity s dobrým srdcem...

23.09.2017 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Zase knížka k zamyšlení. Jak na jednu věc nahlíží různí lidé. Líbila se. Půjdu hledat další.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Moje první čtená knížka od této autorky, jednoznačně dobré čtení. Líbily se mi poznámky na konci knihy. Co by kdyby?

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Hájíček překvapením, vybrán kvůli Čtenářské výzvě jako kniha českého autora. Splnil moje očekávání, že si Výzvou rozšířím obzory. Příjemně psaná kniha, překvapivě z mého rodného města. Čtení o místech, která znám, až do konce napínavá ohledně vztahu k Bohuně, plynule tekoucí děj, pohoda, spokojenost. Za mne dost dobrý.

08.02.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Jemná, lehká, andělská. Chci být lepší.

06.01.2017 5 z 5

Výborná fantazie na nepravděpodobné příhody. Zdá se to nemožné, ale pořád baví.

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Zase knížka o otázkách morálky, nutnosti volby. Snadno se odsoudí, když nemáme stejný život. Víc se mi líbila část z historie, americká část mne tolik nepohltila. Ale rozuzlení fajn.

05.12.2017 4 z 5

Čertovské pohádky Čertovské pohádky Jan Teufel

Pěkná čertovská knížka, svěží jazyk, hodně citově zabarvených slov, každý si vše hravě představí. Jak peklo vzniklo, jak chodí čerti do školy.... Čtu dětem v první třídě a jsou nadšené jako já.

05.12.2017

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Hezký příběh vedoucí k zamyšlení o tom, kde se vzala myšlenka na méněcennost židů a postojů k nim.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Začátek nuda. Ale doporučila mi jí kamarádka, které věřím, tak jsem četla dál. A vyplatilo se. Sledovat příběh muže, který tak miluje, i když to nerad přiznává, je krásné. Doporučuju dál a pořád mě vzpomínka na čtení dojímá.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pobavilo, některé situace pro mě snad až nereálné.

17.07.2017 5 z 5

Já jsem Malála: Skutečný příběh dívky, která bojovala za vzdělání a změnila svět Já jsem Malála: Skutečný příběh dívky, která bojovala za vzdělání a změnila svět Patricia McCormick

Přesná ukázka toho, jak se v podstatě dobrá věc - víra, dá v rukou jednoho nedobrého člověka využít ke zlu a vlastnímu prospěchu. Pořád se pozastavuji nad tím, že toho jednoho nikdo nepozná, neodhalí, nezastaví včas?
Když vyprávím na ZŠ páťákům, že jsou pořád na světě děti, které se učit chtějí a nemůžou, naprosto nechápou a dokonce jim závidí. Vyprávím, vysvětluju, názor se pootáčí, třída tichne a najednou je nám ve třídě nádherně. Příjemný pocit.

Kniha psaná pro dětského čtenáře, takže pro dospěláka možná trochu pomalejší, ale na škodu k přemýšlení to není.

19.02.2017 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Pohodová záležitost, žádné masakry a krev. Inspektor moudrý člověk, dobře se čte. Tip na vraha mi nevyšel, to mám ráda.

22.01.2017 5 z 5

Sice dost mrtvých, ale pořád legrace. Souhlasím s podobou s Forrestem, přesto pobavila.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížku jsem četla na doporučení, přesto s nedůvěrou. Snad proto jsem se dobře pobavila. Některé scény cítím dost nadnesené, ale ne nepříjemně. K pobavení a oddechu výborné.

06.01.2017 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Dobře, že nemusím něco podobného řešit. Hrozná představa muset zvolit.

05.12.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Přečteno za den při chřipkovém lenošení, překvapivý konec. Není nejúžasnější, ale baví.

23.09.2017 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Každý má tajemství a někdy není vše tak, jak to vypadá. Vysvětlení mě napadlo sto stran před koncem, radost, že jsem se trefila. Občas zdlouhavé, proto krátím o jednu hvězdičku.

17.07.2017 4 z 5

Mateřská je dřina, zde popsaná dost tvrdě, pro mě až moc. Asi špatné načasování nebo nálada, uvítala bych trochu měkčí pohled. Přesto některé situace pobavily.

11.05.2017 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Povídání o slonech zajímavé, mnoho nových informací, jsou mi ještě milejší než dřív. Kolegyně varovala, ať počkám na závěr, prý co na to povím. Takže - překvapení, chvíli trvalo, než mi to došlo, ale nakonec fajn.

11.05.2017 5 z 5