MMacicekk Online MMacicekk komentáře u knih

Něco víc Něco víc Patrick Ness

Na tuto knihu jsem byla upřímně zvědavá, protože jsem na ní četla jen samé oslavné ódy. Hlavním hrdinou je Seth, sedmnáctiletý kluk, který právě prohrává svůj zápas s rozbouřeným mořem a umírá. I když si Seth svou smrt uvědomuje, po tmě, která jej zahalila, přichází světlo a ocitá se v Anglii, před domem, v němž kdysi bydlel s rodiči a malým bráškou Owenem. Tomu se však stalo něco zlého, něco, co si Seth vyčítá a kvůli tomu si pokládá otázku, zda tento zpustlý svět je jeho osobní peklo. Bude v něm žít už navždy a sám? Nebo je tu něco víc? Ač se kniha po pár kapitolách začne ubírat směrem, který jsem neočekávala, četla se velmi svižně i z toho důvodu, že jsem byla napnutá, jaké bude závěrečné rozuzlení. Bohužel to "něco víc", co kniha slibovala, se mi nedostalo, ale přičítám to hlavně tomu, že kniha spadá do kategorie young adult, do níž už dávno nespadám.

11.08.2017 4 z 5

Muž na dně Muž na dně Iva Procházková

Česká detektivka, která je zároveň románovou předehrou televizního seriálu s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Děj začíná tak, že na dně lomu je nalezeno auto s mužem uvnitř a vše nejprve nasvědčuje tomu, že auto sjelo do vody náhodou. Po proběhnuvší pitvě je zřejmé, že se jedná o vraždu. Tu má vyšetřit Marián Holina, kriminální vyšetřovatel a zároveň hlavní hrdina tohoto příběhu. Ač se může zdát začátek knihy rozvláčný až téměř nudný, je to tím, že si autorka potřebovala připravit půdu pro nadcházející události. Podezřelých je hned několik a Holinovi nezbývá, než vraha svým svérázným způsobem vyšetřování odhalit. Čtivá česká detektivka s dobře vykreslenými postavami a povedeným závěrem.

11.08.2017 5 z 5

Hlídači Hlídači Neil Spring

Tak tohle byla pecka! Opravdu jsem nečekala, že mě téma o pozorování UFO tak nadchne. Bylo to i tím, že kniha je inspirována skutečným případem, kdy skupina školáků Pembrokeshireské základní školy viděla přistát v poli v blízkosti školního hřiště stříbrné plavidlo doutníkového tvaru. Když byli žáci vyzváni, aby tento objekt nakreslili, s pár odchylkami se jejich kresby až neuvěřitelně podobaly. Vše se odehrálo v Broad Havenu (Anglie) v roce 1977 a od té doby tam bylo pozorováno UFO ještě několikrát. Čtivá, napínavá kniha, od které se nešlo ani na okamžik odtrhnout.

11.08.2017 5 z 5

Smrt na druhém břehu Smrt na druhém břehu Dominik Dán

Dominika Dána jsem si díky této knize zamilovala a už začínám pomalu dávat dohromady jeho knihy. Richard Krauz spolu se svým parťákem Chosém řeší nový případ. Na břehu řeky Moravy je nalezena polozahrabaná mrtvola ve značném stádiu rozkladu. Při zběžném ohledávání mrtvoly objeví patolog vzadu na lebce díru o průměru 9 mm. Na první pohled je jasné, že tady šlo o popravu. Pátrání dovede Krauze až do hlubin podsvětí. Autorův styl je hodně čtivý, hází jeden vtip za druhým a spolu se zajímavou zápletkou a napínavým příběhem budete od knihy jen neradi odcházet. Vřele doporučuji.

26.07.2017 5 z 5

Pokračování romantické série se zakázanou láskou mezi studentkou a učitelem v hlavní roli. Příběh navazuje přesně tam, kde byl v prvním díle ukončen a opět sledujeme, jak naší hrdinové překonávají překážky, které jim brání být spolu. Do konce semestru zbývá už jen 46 dní a pak v jejich lásce už nebude nic bránit. Přesto jim osud nachystá ještě několik překážek a vypluje jedno další tajemství z minulosti. Tohle bylo opravdu pohodové oddechové čtení, u kterého jsem vypnula a odreagovala se. I přes vyšší počet stran stránky rychle ubíhaly a ani jsem se nenadála a už byl konec. Už teď se těším na závěrečný díl, do kterého se pustím co nevidět.

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Jelikož mne uchvátila obálka a anotaci jsem nevěnovala až takovou pozornost, očekávala jsem úplně jiný příběh, a sice, že půjde o pátrání dívek, které zmizely z trajektu ne v minulosti, jak je tomu v tomto případě, ale v současnosti a detektivka bude ve stylu "záhady zamčeného pokoje". S knihou jsem spokojená i přes pár menších výtek, když bych měla být konkrétní, vadilo mi pomalejší tempo a velké množství postav. Na to, že se jedná o autorčin debut, je však kniha zdařilá a určitě budu vyhlížet pokračování s touto sympatickou hrdinkou v hlavní roli.

26.07.2017 4 z 5

Hlavně to nikomu neříkej Hlavně to nikomu neříkej Miroslava Varáčková

Příběh o šikaně a o tom, kam až to může celé dospět. Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá Eva, se kterou se život nemazlí už od dětství. Je hluboce poznamenána smrtí otce, matka se po jeho smrti na Evu vykašlala. Jediný, kdo jí zůstal, je až nezdravě ochranitelský bratr Ivo, který Evu střeží jako oko v hlavě. Ve škole to má snad ještě horší, protože si na ni spolužáci zasedli a šikanují ji. Když do jejího života vstoupí láska, šikana ze strany spolužáků se vyhrocuje... Moje první kniha od této mladé slovenské spisovatelky, která má na kontě už několik vydaných knih. Autorce se povedlo velice přesvědčivě zprostředkovat čtenářům myšlenky probíhající v hlavě oběti šikany. Kniha se řadí do žánru young adult a možná i díky tomu mi připomněla pubertální léta strávená nad četbou románků od Lenky Lanczové. Ač už dávno nespadám do oné věkové kategorie, knihu jsem si maximálně užila.

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Moje první kniha od této autorky a velmi mile jsem byla překvapena. Jedna z hlavních hrdinek Laurel je jako malá holčička svědkyní toho, jak její matka zabije podivného tuláka. Dívka dospěje, zestárne, ale stále nemůže na osudný den zapomenout. Po letech se vrátí zpět do rodné vísky a začne pátrat po tom, co se tehdy stalo, kdo byl onen zavražděný tulák a proč jej matka zabila. Děj se odehrává střídavě v současnosti a za druhé světové války, neboť kořeny události sahají až do hluboké minulosti. Přes nudný začátek se příběh hezky rozvinul, ale nejlepší na celé knize je závěr, který je dechberoucí a originální a za který stojí za to vytrvat a přečíst knihu až do konce.

Tuhej tulipán Tuhej tulipán Jaromír Konečný

Knižní jednohubka, kterou jsem si přečetla s chutí. Hlavní hrdina Leon je sympatický šestnáctiletý puberťák, který se k jeho smůle přichomýtne k vraždě a jelikož je právě propuštěn z pasťáku a mohl by být z vraždy obviněn, společně s Laurou, dcerou majitele květinářství, v němž k vraždě došlo, se snaží objasnit tento záhadný případ. Jak hlásá kniha, jedná se o detektivku pro mladý, takže nečekejte nějakou oduševnělou detektivku, ale spíše zábavné čtení. Hodnotím velmi kladně a vřele doporučuji.

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Tuto knihu jsem měla v hledáčku již delší dobu, hlavně z toho důvodu, že mě zaujala anotace. Těhotná šestnáctiletá dívka se mstí únoscům? Koho by to nelákalo. Bohužel hrdinka je v knize vykreslená jako supermanka, která i ve vysokém stupni těhotenství zvládne tolik, co by jiný normálně stavený muž nezvládl. Až na tuto výtku mě kniha bavila, četla se dobře a byla dostatečně napínavá, kdy jsem měla kolikrát problém knihu odložit. Škoda samotného aktu pomsty, který byl rychlý, ale hlavně se odehrál už v polovině knihy. Bohužel nám autorka do konce knihy žádné další překvapivé zvraty nenachystala. Přesto jsem s knihou spokojená.

20.07.2017 4 z 5

Kdo ví, co se tenkrát stalo. Nad celým případem stále visí mnoho otazníků, na které zřejmě nikdy nestaneme spolehlivou odpověď. Já se klonila k "obyčejnému" útoku medvěda, ale i tato hypotéza je v knize vyvrácena. Autor shromáždil hodně informací, které nám prostřednictvím knihy předkládá, navíc je vše popsáno čtivým stylem. S knihou jsem spokojená, i když se v ní nedozvíme odpověď na tu nejzásadnější otázku, a sice kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?

06.06.2017 5 z 5

Vraždy v norimberských ulicích Vraždy v norimberských ulicích J. Sydney Jones

Po pravdě mě moc kniha nezaujala a nebavila. Napsána je zvláštním stylem, který mi moc nesedl. V knize je hodně postav a často jsem se v nich ztrácela. Pár překvapivých momentů se v knize najde, ale to je tak vše. O norimberském procesu se toho moc nedozvíme, ten je tu jen okrajově. I když jsem od knihy mnoho neočekávala, přesto jsem doufala v lepší čtení. Za mě průměrná detektivka, která ničím nevyniká.

06.06.2017 3 z 5

Tajemství hřbitova Crossbones Tajemství hřbitova Crossbones Kate Rhodes

Kniha mě překvapila tím, jak se dobře četla až skoro lehce. Kapitoly na sebe navazují, takže čtení je takové plynulé. Rychle se do děje ponoříte a nevíte kdy přestat. Vraha jsem odhalila celkem brzy, pozornějšímu čtenáři drobné detaily neuniknou. Co opravdu nechápu, je název knihy. Žádné tajemství o hřbitově Crossbones jsme se nedozvěděli, hřbitov posloužil jen jako kulisa pro umístění mrtvoly. Celkově jsem však s knihou spokojená a hodnotím ji jako lepší průměr.

25.05.2017 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Sucho v sobě skrývá nevšední čtenářský zážitek, zajímavou zápletku a nečekané rozuzlení. Dalším plusem je, že se odehrává v neokoukaném australském prostředí, které sužuje dlouhodobé sucho, jež se autorce povedlo vylíčit dokonale. Dávám proto plné hodnocení a nemohu než vřele doporučit.

22.05.2017 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Tuto knihu jsem četla od ledna, to vypovídá asi o všem. Děj se šíleně táhne, něco se začne dít těsně před koncem, aby to pak skončilo velice "nečekaně". Nuda na entou a to jsem si koupila ještě další dva díly. Doufám, že budou lepší, ale každopádně si od této série musím dát delší pauzu.

29.04.2017 2 z 5

Moudré z nebe Moudré z nebe Richard Skolek

Milé oddechové čtení vyprávěné očima malého klučiny, který velmi svérázným způsobem vypravuje historky ze svého života. U této útlé knížky si s nostalgií zavzpomínáte na své vlastní dětství.

22.03.2017 5 z 5

Zlo Zlo Ben Sanders

Vynikající thriller plný napětí, zvratů, akce, krve a mrtvol. Doporučuji

08.01.2017 4 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Po dlouhé době knížka, která mě úplně pohltila. V knize opravdu není nic takové, jaké se na první pohled zdá, jak varuje nápis na obálce. Do knížky se začtete raz dva, nebudete ji chtít odložit a najednou zjistíte, že je konec. Skvělé počtení. Doporučuji.

10.11.2016 5 z 5

Shannarův meč Shannarův meč Terry Brooks

Bohužel zklamání. Ač nejsem zrovna fanoušek fantasy a Tolkiena jsem nečetla, takže nemohu srovnávat, knihu jsem si moc neužila. Kniha obsahuje zbytečné sáhodlouhé popisné scény, které děj nikam neposouvaly, navíc hlavním hrdinům vše lehce procházelo a z každé nebezpečné situace se až moc jednoduše vyvlíkli. Doporučuji spíše mladším čtenářům.

28.10.2016

Modrá Modrá Lucy Clarke

Tuto knížku jsem si chtěla přečíst už strašně dlouho. Zaujala mě jak svou anotací, tak i krásnou obálkou. A nakonec mě nezklamala. Zprvu se to zdá jako poklidná plavba, ale poté, co zmizí jeden z přátel, se vše začne bortit. Každý má své tajemství a nikdo není takový, jaký se zdá. Když se vše ke konci začne rozplétat, můžete být mírně zklamaní, korunu tomu ale nasadí poslední kapitola, která, když se nad ní zpětně zamyslíte, opravdu v určitých detailech překvapí. Já teda nevěřícně koukala a nemohla to rozdýchat.

28.10.2016 5 z 5