Hlídači

V době vrcholící studené války provedli úředníci na ministerstvu obrany vysoce tajné vyšetřování neobvyklých událostí, které se udály na členitém pobřeží Pembrokeshirského národního parku, kterému se říká přezdíval "The Broad Haven Triangle“. Všechny noviny hlásaly: světla a předměty se vznášely na obloze, přízračné po... celý text

V době vrcholící studené války provedli úředníci na ministerstvu obrany vysoce tajné vyšetřování neobvyklých událostí, které se udály na členitém pobřeží Pembrokeshirského národního parku, kterému se říká přezdíval "The Broad Haven Triangle“. Všechny noviny hlásaly: světla a předměty se vznášely na obloze, přízračné postavy nahlížely do oken statků, lidé i zvířata mají strach. Po třiceti letech byl úředník, který měl na starosti spisy týkající se těchto událostí, z Národního archivu propuštěn. Byl vyzván, aby podal nové svědectví o tom, co ví, co stálo ve spisech. Jeho svědectví otřáslo samotnými základy britské vlády. Toto je jeho příběh. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/284512/hlidaci-KDF-284512.jpg 4.57
Originální název:

The Watchers (2015)

Žánr:
Literatura světová, Záhady
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
MMacicekk
11. srpna

Tak tohle byla pecka! Opravdu jsem nečekala, že mě téma o pozorování UFO tak nadchne. Bylo to i tím, že kniha je inspirována skutečným případem, kdy skupina školáků Pembrokeshireské základní školy viděla přistát v poli v blízkosti školního hřiště stříbrné plavidlo doutníkového tvaru. Když byli žáci vyzváni, aby tento objekt nakreslili, s pár odchylkami se jejich kresby až neuvěřitelně podobaly. Vše se odehrálo v Broad Havenu (Anglie) v roce 1977 a od té doby tam bylo pozorováno UFO ještě několikrát. Čtivá, napínavá kniha, od které se nešlo ani na okamžik odtrhnout.

Veve721
29. června

Knížka je o to mrazivější, že se určité události skutečně odehrály. Nápad zkombinovat tyto záhadné incidenty do komplexního příběhu je výborný. Autor navíc dodal dílku jiný rozměr využitím paranormálních jevů. Výsledkem je zajímavá kombinace sci-fi i hororu, špionážního románu i mysteriózního thrilleru. Pan Spring zaslouží pochvalu za odvahu, protože spojením uvěřitelného s neuvěřitelným hodně riskoval. Ale dle mého názoru se mu to podařilo skvěle. Velkým plusem je také styl psaní - Neil Spring rozhodně umí čtenáře pořádně napínat. Musím říct, že samotný text je místy trochu moc složitý, je třeba se na čtení více soustředit (zejména kvůli použití velkého množství názvů měst, ulic a staveb), přesto za to samotný příběh stojí a když se pořádně začtete, určitě bude těžké se od Hlídačů odtrhnout. Minimálně já do ní byla pořádně zažraná!
Recenze: http://supermixer.blog.cz/1706/k-hlidaci-neil-spring

Ivuska.09
27. června

Neil Spring vychází z událostí, jež se opravdu staly: inspiroval se sérií pozorování UFO v Havenu v zimě roku 1977. A tak napsal příběh o víře a o tom, jak lidé na tyto jevy reagují a jak vnímají realitu okolo sebe. Použil však jiná vysvětlení, originální. Své dílo dokázal napsat způsobem, jenž ve čtenáři vyvolává mrazení v zádech a pocity úzkosti. Možná i vy budete pochybovat o tom, co možné je a co nikoli – hranice mezi tím je občas opravdu velmi tenká.

bookcase
18. června

Napínavý román na pomezí hororu a sci-fi, s linií klasické detektivky. Čtivý a tak trochu znepokojivý. Co kdyby náhodou.... ;-)


Autor a jeho další knihy

Neil Spring

Neil Spring
welšská, 1981

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených5x
v Přečtených8x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst25x
v Chci si koupit10x