Hlídači

V době vrcholící studené války provedli úředníci na ministerstvu obrany vysoce tajné vyšetřování neobvyklých událostí, které se udály na členitém pobřeží Pembrokeshirského národního parku, kterému se říká přezdíval "The Broad Haven Triangle“. Všechny noviny hlásaly: světla a předměty se vznášely na obloze, přízračné postavy nahlížely do oken statků, lidé i zvířata mají strach. Po třiceti letech byl úředník, který měl na starosti spisy týkající se těchto událostí, z Národního archivu propuštěn. Byl vyzván, aby podal nové svědectví o tom, co ví, co stálo ve spisech. Jeho svědectví otřáslo samotnými základy britské vlády. Toto je jeho příběh....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/284512/hlidaci-KDF-284512.jpg 3.625
Literatura světová, Záhady
Vydáno:, Omega

The Watchers (2015)

Kniha Hlídači

Šimpy
18.11.2018

Na mňa to už bol trocha moc guľáš, zbytočne sa tam autor snažil natlačiť všetko možné i nemožné. Ale prečítať sa to dalo, taký slabší Lovecraft.

Marekh
24.08.2018

Kniha je inspirována sérií pozorování UFO, která se udála v Havenu v zimě roku 1977. Většina případů pozorování UFO, uvedených v této knize, se zakládá na skutečných událostech. Zbytek příběhu je fikce.

V některých okamžicích jsem pociťoval strach, napětí, mrazivost, ale jindy se mi četba docela táhla. Nebyla to kniha, kterou bych nedokázal odložit. Tato kniha svým zpracováním spíše zaujme především mladší čtenáře a čtenáře, kteří mají rádi UFO a různé záhady s tím související. Závěr knihy byl překvapivý. Knihu bych hodnotil průměrně.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Myslím si, že nehorší vzpomínky jsou ty, které se snažíme v sobě potlačit. Pokud budeme mít štěstí, zůstanou v nás navždy pohřbeny. Někdy se však chtějí dostat na povrch, jako oživlá mrtvola drápající se ze svého hrobu.

Čím více podlehnete svému strachu, tím více vás ovládne. Nemůžete ovlivnit to, co se stane, Roberte. Můžete na to ale správně zareagovat. Když vás začnou přepadávat chmury, pojmenujte je. Pak je vyžeňte ze své hlavy.

jiri77
14.11.2017

Knihu jsem si v knihovně půjčil jen tak naslepo,tak to pro mě bylo překvapení ,jaký se z toho vyklubal skvělý a napínavý příběh, Záhady a pozorování UFO mě baví a líbila se mi autorova fikce a úprava příběhu. Skvělé a napínavé čtení.

MMacicekk
11.08.2017

Tak tohle byla pecka! Opravdu jsem nečekala, že mě téma o pozorování UFO tak nadchne. Bylo to i tím, že kniha je inspirována skutečným případem, kdy skupina školáků Pembrokeshireské základní školy viděla přistát v poli v blízkosti školního hřiště stříbrné plavidlo doutníkového tvaru. Když byli žáci vyzváni, aby tento objekt nakreslili, s pár odchylkami se jejich kresby až neuvěřitelně podobaly. Vše se odehrálo v Broad Havenu (Anglie) v roce 1977 a od té doby tam bylo pozorováno UFO ještě několikrát. Čtivá, napínavá kniha, od které se nešlo ani na okamžik odtrhnout.

Veve721
29.06.2017

Knížka je o to mrazivější, že se určité události skutečně odehrály. Nápad zkombinovat tyto záhadné incidenty do komplexního příběhu je výborný. Autor navíc dodal dílku jiný rozměr využitím paranormálních jevů. Výsledkem je zajímavá kombinace sci-fi i hororu, špionážního románu i mysteriózního thrilleru. Pan Spring zaslouží pochvalu za odvahu, protože spojením uvěřitelného s neuvěřitelným hodně riskoval. Ale dle mého názoru se mu to podařilo skvěle. Velkým plusem je také styl psaní - Neil Spring rozhodně umí čtenáře pořádně napínat. Musím říct, že samotný text je místy trochu moc složitý, je třeba se na čtení více soustředit (zejména kvůli použití velkého množství názvů měst, ulic a staveb), přesto za to samotný příběh stojí a když se pořádně začtete, určitě bude těžké se od Hlídačů odtrhnout. Minimálně já do ní byla pořádně zažraná!

Ivuska.09
27.06.2017

Neil Spring vychází z událostí, jež se opravdu staly: inspiroval se sérií pozorování UFO v Havenu v zimě roku 1977. A tak napsal příběh o víře a o tom, jak lidé na tyto jevy reagují a jak vnímají realitu okolo sebe. Použil však jiná vysvětlení, originální. Své dílo dokázal napsat způsobem, jenž ve čtenáři vyvolává mrazení v zádech a pocity úzkosti. Možná i vy budete pochybovat o tom, co možné je a co nikoli – hranice mezi tím je občas opravdu velmi tenká.

bookcase
18.06.2017

Napínavý román na pomezí hororu a sci-fi, s linií klasické detektivky. Čtivý a tak trochu znepokojivý. Co kdyby náhodou.... ;-)

Neil Spring

Neil Spring