Local_Bunny Local_Bunny komentáře u knih

Reset Reset Amy Tintera

Myšlenka mě naprosto uchvátila a ihned jsem po ni sáhla. Postavu Wren jsem si instantně zamilovala, stejně, jako neokoukaný nápad s resety. Ovšem potom....
Přišel Callum. Z chladného zabijáka Wren se stává mokrá třináctka, která z nepochopitelnému důvodu tíhne ke dvaadvacítce. Fakt se tohle muselo stát? Mohli se třeba skamarádit, ale ta milostná zápletka.. Prostě ta romantika, která se poslední dobou cpe opravdu všude, mi začíná kapičku vadit.
Vůbec by mi nevadilo, kdyby se v knize více rozvedl resetí virus.

30.07.2018 3 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Kniha snad ještě daleko lepší, než první díl, čekání se vyplatilo. Soro byla naprosto úžasná postava, můj nový favorit, zároveň jsem ráda, že se Kate s Augustem opět vrátili k sobě, je prostě úžasné, jak se navzájem doplňují.
Co mě naprosto dostalo, byl konec knížky, který mě možná tak trošku i emocionálně zničil. Holt existují autoři, kteří se toho nebojí a Schwab dokázala, že k nim 100% patří.

30.07.2018 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Chystala jsem se na ní dlouho a jsem ráda, že jsem se k tomu dokopala. Bohužel hvězdičku ubírám za to, jak hlavní hrdinka dostala všechno tak snadno a skoro až zadarmo.. Jasně, bez toho všeho by kniha neměla žádnou myšlenku, ale naservírovat takhle všechno na stříbrném podnose.. Myslím, že se s tím dalo více vyhrát, ale určitě budu v sérii pokračovat. Téma celé knihy mě naprosto pohltilo.

03.07.2018 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Trošku škoda, že jsem první četla Muffin a čaj (který byl ovšem úžasný!), jelikož tohle je skvost. Opět strašně milé a příjemné, ale, co je hlavní, určitě velmi nápomocné.
Doufám, že se knížka dostane do podvědomí více lidí a já už se pomalu připravuji na film, který sklízí samé kladné recenze.

03.07.2018 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Chaol a Nesryn jsou postavy, které v mém žebříčku oblíbenosti zaujímají hodně nízká mísa a z toho důvodu jsem z knížky původně moc nadšená nebyla. Číst si 600 stránek o těch dvou? Tenhle názor mi vydržel bohužel až někam do poloviny knihy, kdy jsem se konečně dokázala začíst a od té doby už jsem knihu nepustila. Bála jsem se zklamání, které naštěstí nepřišlo a vlastně.. Ti dva u mě i postoupili na oblíbenosti.
Velké plus za Yrene!

Ale stejně se těším na pokračování s Aelin, Manon a ostatními!

03.07.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Původně jsem chtěla sáhnout po Probuzení, ale jsem moc ráda, že mi kamarádka 'vnutila' tuhle. Byla strašně krásná a milá. To, jak postavy na začátku poznávaly nejen sebe, ale i toho druhého a postupně se rozvíjely i fakt, jak kniha skončila.
Trošku mi trvalo zvyknout si, že autor má kapitolu na čtyři stránky a každá nová kapitola začíná malinkým shrnutím té předchozí, ale nic, na co by se za jeden večer nedalo zvyknout :)
Na to, že je to autorova první knížka, je naprosto úžasná a doufám, že nebyla jeho poslední.

11.06.2018 5 z 5

Panský klub Panský klub Daniel Kapča

Jedna věc se musí uznat.. I chlapi ví, jak napsat erotický román.

Na románky si moc nepotrpím, ale když jsem o knize viděla zmínku na internetu, řekla jsem si, že ji dám šanci.. Nezklamala. Pravda, že občas děj trochu vázl a hlavní hrdinka byla na facku, ale vše krásně vyrovnávalo prostředí klubu a prioritní zápletka v něm, která ne všem mohla být po chuti.

06.06.2018 5 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Něco, jako Malý princ.. Knihu budete číst v různé věkové kategorii a pokaždé zjistíte, co jste přehlédli a vložíte do toho nový význam :)

06.06.2018 5 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Taková oddechová četba, po které jsem sáhla ve chvíli, kdy jsem neměla co číst a zaujala mě hlavně ilustracemi. Je to sice knížka na nějakou cestu autobusem, ale potěší :)

06.06.2018 4 z 5

Hra o trůny: Vznešené rody Západozemí, 1.–5. sezona Hra o trůny: Vznešené rody Západozemí, 1.–5. sezona kolektiv autorů

Pro fanoušky v podstatě nic, co by již nevěděli. Je to takové shrnutí všeho o rodech a jejich členech, i když ne úplně přesné.

Zpracováním ovšem krása a jestli někdo chce mít většinu informací po kupě, proč ne :)

06.06.2018 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Člověk si říká, že po první knize už ho nic nepřekvapí, ale.. Ta autorka to opět dokázala. Opravdu dlouho se mi nestalo, že bych nevěděla, co mě bude čekat na další stránce, ale u téhle série mám ten pocit pořád. Čekáte, že něco bude přesně tak, jak by se vlastně zachoval každý, ale... Potom vás překvapí, jak vlastně mozek Kaze funguje naprosto odlišným způsobem.

A víte co? V tomhle díle odpouštím i tu romantiku a fakt, jak dopadla jednička, protože druhý díl všechno spolehlivě vynahradil. Upřímně doufám, že bude něco dalšího, ale myslím, že se nedočkáme :(

05.06.2018 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Kniha, kterou jsem taky četla až po shlédnutí seriálu. Upřímně, kdyby nebyl seriál, jako spousta dalších o ni ani nevím. Později jsem ji v knihkupectví našla ještě se starou obálkou a opravdu bych po ni nesáhla. Alespoň, že díky seriálu vznikl nový přebal =)

Zápletka je takový typický pubertální problém.. Pomluvy, závist, hádky, ubližování druhým. Pravda, že občas to skončí přesně, jako zde.

Knižní Clay je možná až moc chlapeček, v seriálu se alespoň občas zachoval trošku mužně a podnikl nějaké kroky. Kniha je nicméně super jako chvilkové čtení, bavila mě a jsem ráda, že se dostává více mezi lidi.

20.05.2018 5 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Možná byla chyba, že jsem jako první viděla seriál a až poté sáhla po knize, ale za mě opravdu ne. Dle mého by si člověk měl vybrat pouze jedno a u toho také zůstat. Je pravda, že obojí pěkně natáhli, ale aby v první knize zabili hlavní postavu v seriálu? No nevím.

Pokud někdo neviděl seriál, určitě se mu bude líbit zápletka čtyř slečen, které skrývají tajemství a pátou kamarádku. Oddechová četba pro mládež, která překvapí zápletkami, akcí i romantickými scénami.

20.05.2018 1 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Strašně příjemné překvapení. Našla jsem ji u nás v knihkupectví zahrabanou mezi fantasy a obálka s anotací mě ihned zaujaly. Po přečtení jsem ani nelitovala. Neokoukané téma, i když se jedná o příšery. S čím jsem měla problém, bylo občas rozhodování postav, ale je třeba přihlédnou také s ohledem na jejich věk. Celou jsem ji přečetla během čekání na letišti, nenáročná četba, která zaujme.

Jsem ráda, že autorka nachystala i pokračování =)

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Na to, jak moc byla kniha vychvalována, tak opravdu NE. Nutila jsem se ji dočíst. Zápletka byla opravdu zajímavá a dalo se s ní krásně pohrát, čehož autorka bohužel absolutně nevyužila. Protivné postavy, předvídatelný děj, otevřený konec. Tohle tak úplně nevyšlo.

Dvě hvězdičky dávám pouze za výše zmíněný námět.

20.05.2018 2 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Po dlouhé době hodně kvalitní sci-fi, u kterého jsem do poslední chvíle pořádně nevěděla, co se stane a uvnitř jsem věděla, že mě ten zvrat překvapí. Četla se úplně sama, až mě mrzelo, že jsem se za jeden večer pročetla až na konec.

Zaráží mě jen žánr pro mládež a dívčí romány, jelikož, co si budeme, akčních scén málo nebylo :D

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Líbila se mi neskutečně moc. Bylo to temné, akční, něco jiného. Oficiálně můžu říct, že Kaz a jeho parta se zařadili mezi mé oblíbené série. Trošku mi vadila ta romantika, kdy byl 'každý s každým' a fakt, jak kniha skončila, resp. jak snadno byl Kaz převezen, ale těším se na Prohnilé město =)