Hra o trůny - Vznešené rody Západozemí (1.-5. sezona)

V Sedmi královstvích Západozemí hrají velké šlechtické rody komplikovanou a nebezpečnou hru. Uzavírají se spojenectví, vedou války, vraždí králové a korunují noví panovníci. Kniha Hra o trůny - vznešené rody Západozemí (1 - 5 sezona) bude vaším průvodcem neustávajícími zápasy o moc, které svádějí nejvýznamnější rody v dobách, kdy se zcela mění hierarchické uspořádání království. Obsahuje informace o jejich znacích, dějinách, sídlech a rodokmenech, jakož i profily jednotlivých postav. Publikaci doplňují ilustrace rodových znaků, map a fotografie z nejsledovanějšího seriálu v historii HBO....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289950/hra-o-truny-vznesene-rody-zapadozem-WR0-289950.jpg 3.825

Game of Thrones - The Noble Houses of Westeros (Seasons 1-5) (2015)

Sci-fi, Umění
Vydáno:, Slovart (ČR)

Miyunka

Pro fanoušky v podstatě nic, co by již nevěděli. Je to takové shrnutí všeho o rodech a jejich členech, i když ne úplně přesné.

Zpracováním ovšem krása a jestli někdo chce mít většinu informací po kupě, proč ne :)

Morgaine07

Kniha má opravdu nádherný obal a krásně voní :D jako fanoušek hry o trůny jsem byla knihou uchvácena.

Nazli
05.09.2017

Jako stručný průvodce je to dobré. Pro větší fanoušky ságy bych doporučila něco podrobnějšího.

fvalek
04.09.2017

Kniha mě vážně zklamala... dostala se mi do ruky a říkám si "hmmm pěkná obálka, moc pěkná", ale potom otevřu a nestačím se divit. Počítal jsem s tím, co je na obale, že to jsou tedy seriálové rody od 1. do 5. sezóny... ale i tak. Minimální až primitivní a hlavně povrchní informace, nekvalitní fotky, chyby... Jak píše slečna pode mnou - nechápu proč taková kniha vznikla, proč vznikla před skončením seriálu, proč je založena jen na seriálu atd. Kdyby se inspirovali knižní předlohou a využili vlastní ilustrace, tak mohli vytvořit úžasnou kroniku, kam by uvedli hlavní rody, vazaly, erby, počty vojsk, pevnosti, rodové relikvie... Tahle kniha mi přijde zbytečná, žádné nové informace tam nejsou, naopak, i kdybych nečetl knihy, ale viděl jen seriál, tak i přesto mi kniha přijde ubohá...
Nejhorší byly ty kategorie, které otevřeli, proč otevírají kategorii "Sídlo", když nemají fotky sídel a pak dochází k chybám, jako když ke Casterlyově skále dají obrázek Rudé bašty, nebo když ke Slunečnímu oštěpu dají fotku Vodních zahrad... No prostě se mi doopravdy nelíbila. Jedna hvězda za hezkou obálku a fotky kostýmů (ačkoliv to, že jich tam pak dají tak málo je spíš k naštvání). Takže příště prosím podrobněji a kvalitně. Klidně odděleně kniha o rodech, kniha o GoT módě, kniha o čemkoliv dalším, ale raději ať se do toho nepouštějí bez Martina. Navíc, což je naprosto paradoxní, se na tom podílí "kolektiv autorů", na téhle s prominutím hrůze, kterou bych splácal přes noc a ještě více informativně... Hvězdička za obálku, víc si kniha nezaslouží a upřímně doufám, že už podobná ani nevyjde. Je to přivydělávání na značce, nic víc.

Alex.Barunka
15.08.2017

Zajímalo by mě, proč vlastně taková kniha vůbec vyšla, když série ještě není u konce, tudíž tam nejsou všechny informace a v některých případech je neaktuální. Navíc by tuto knihu zvládl sepsat kde, kdo, nic nového nepřináší, informace se tam docela často opakují. Nevhodně je zvoleno i červené písmo na tmavém podkladě.

Nicméně graficky je zpracovaná moc hezky.

Ronnie68
27.06.2017

Mně osobně se kniha líbila - bylo tam shrnutí toho, co pravý fanoušek už sice zná .. ale mile to potěší a čte se to dobře .. :)

Stellia
08.05.2017

Nič čo by som už nevedela, ale potešilo :)

Suou
21.01.2017

Pekný bonus k sérii. Veľa som sa ale v tom nedozvedel. Hodnotenie: 4z5

Ditules
02.09.2016

Dobré shrnutí, ale pravý fanda se nic nového nedoví.

LPG
27.07.2016

Pěkně porovnané rody na dlani, ale asi bych se bez toho obešel.

Clara del Valle
01.07.2016

MIzerná kvalita tisku, neostré zrnité fotografie velmi devalvují tuto knihu.