Mistylady Mistylady komentáře u knih

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Jak bezcitný lump své srdce našel aneb kolik sprostý slov použiješ, tím víc jsi mafián.

Kdybych předtím nečetla Mount sérii od Meghan March, tak bych si možná mohla myslet, že je to trochu dobrá knížka.
Takhle je to jen slabý odvar dobré knihy. Přijde mi, že autorka si asi přečetla Mounta, vzala z toho výcuc, přidala do každé druhé věty dvě tři sprostá slova a rozhodla se to vydat.
Drsnost člověka lze vyjádřit i jinak než sprostými slovy, křikem a věčnou nasraností.
Liam ráno vstane a už je nasraný. Vyleze ven před pokoj, uvidí někoho ze svých lidí a je ještě víc nasraný. Mluví s někým a to ho sere. Přijde zpět do pokoje, kde má zavřenou Jessicu a pohled na ni ho sere.
Doporučovala bych týpkovi nějaký ozdravný pobyt v přírodě bez lidí :D
A Jessica? Dívka přijde splatit dluh po otci, týpek si z ní udělá sexuální otrokyni, takzvaně jí vyšukává duši z těla, škrtí ji, dusí ji, 24 hodin denně je zavřená v pokoji bez televize, knížek, kde jen sedí a čumí z okna a jí se to tak zalíbí, že se do něho zamiluje. :D
A protože je třeba z toho příběhu vytřískat prachy, končí to tak, že je jasné, že budou další díly.
Jediné pozitivní na celé knize bylo to, že byla napsaná tak jednoduše, že se snadno četla. Žádné složitosti, jednoduché věty, lze to přečíst za den.

27.01.2022 2 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Jako každá kniha od L.J.Shen i tahle byla úžasná. Romantická linka byla perfektní, ani slow burn, ale ani rychlé zamilování během dvou stránek. Prostě perfektně vyvážené. Nemám připomínku vůbec k ničemu, líbily se mi jak hlavní postavy, tak i vedlejší byly moc povedené. Knížka mě dokázala udržet v napětí po celou dobu, vždycky se objevilo něco, co jí posunulo zase na lepší úroveň.
West je miláček. Pohřbívá hluboko v sobě všechny city, myslí si, že si nezaslouží dobro a lásku, a podle toho se i destruktivně chová. Jezdí jako blázen, bojuje v aréně a absolutně mu na ničem nezáleží. Nikoho si nepustí k tělu. Až jeho ledovým krunýřem pronikne dívka, která se skrývá před světem. Ta, která se snaží být pro svět neviditelná, se stane jeho jediným viditelným bodem ve světě, který pro něj nic neznamená. A Grace, stejně jako fénix, povstane z popela.

15.01.2022 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Jako všechny knihy od Keeland i tahle byla velmi čtivá, obracela jsem jednu stránku za druhou a brzo jsem byla na konci. Líbilo se mi prolínání minulosti se současnosti, na můj vkus ta minulost mohla být kratší, ono bylo celkem jasné, co se stalo. Hlavní hrdinka je drzá, sebevědomá, jde si za svým snem. Trochu mi tam chybělo víc chemie mezi hlavními hrdiny, ale tak zase každá kniha nemusí být úplně prošpikovaná sexem :D Báječný byl dědeček.

05.01.2022 4 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Důvěra.
Je snadné někomu uvěřit?
Dá se ztracená důvěra znovu získat?
Kolikrát člověk dokáže odpustit a znovu věřit?
Jack měl těžké dětství a teď je z něj fotbalová hvězda. Po velkém zklamání, kdy se k němu veřejnost obrátila zády, do jeho života vstupuje Ellena. Dívka s vlasy do půli zad, vzhledem upjaté knihovnice a ďáblem v těle. Při rande naslepo na svatého Valentýna si Ellena omylem sedne k Jackovu stolu a po pár koktejlech skončí u něj v podkrovním bytě.
Bude tou, která si získá jeho důvěru nebo bude jednou z mnoha, co tento byt navštívily?
A kdo je sakra Romeo?

05.01.2022 4 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Ačkoliv asi půjdu proti proudu, neboť z této knihy jsou všichni nadšení, mě se teda líbila ze všech knih autorské dvojce nejmíň. Něco tomu prostě chybělo. Jasný, byly tam chvíle, kdy to trochu brnkalo na citlivou strunu, dojemné dopisy malé holčičky Santovi a bláznivý pes, ale víceméně celá knížka byla bez napětí, bez vzrušení, prostě něco jako když líná řeka pomalu teče. Nějak jsem necítila ani vášeň mezi Sadie a Sebastianem.

05.01.2022 3 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Daria mě štvala. Rozmazlená, bohatá dcerunka, která si všechny problémy vytvářela ve své hlavě, šlapala po druhých lidech, aby se nikdo nemohl dotknout ji. Útočila dřív, než by mohla přijít rána.
O jejím vztahu k matce vůbec nebudu mluvit, za to bych ji propleskla.
Polovinu knihy jsem si říkala, proč to čtu, že něco tak špatného přece musím zavřít a vykašlat se na to. Až poslední čtvrtina tu knihu celkem zachránila. Ale ani tak to není něco, co bych dobrovolně četla znovu.
Všichni v té knížce byli úplně jak z jiného světa. Pošahaný ředitel, pošahaná Daria, pošahaný Penn, jeho sestra, všichni kolem nich.
Celkově mi to vůbec nesedělo, neměla jsem tam jedinou postavu, co by se mi líbila, snad kromě Jamieho, ten ještě ušel.
Všechny předchozí knihy Hříšníků jsme milovala, ale tohle mě teda vůbec nechytlo.

05.01.2022 2 z 5

Sliby chyby Sliby chyby Winter Renshaw

Nečetlo se to špatně. Ale něco tomu chybělo. Kromě jedné věci, více méně hlavní zápletky, v knížce chybělo napětí, necítila jsem ani žádnou chemii, po pár dnech tam bylo Miluji tě, všechno bylo takové urychlené. Co oceňuji je, že si vždycky všechno dokázali říct, žádné velké nedorozumění tam nebylo. Knížka byla takový průměr.

05.01.2022 3 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Druhá knížka od Kristen Callihan a zase naprosto parádní.
Od začátku to mezi hlavními hrdiny jiskří, už v letadle je cítit ta chemie. Scottie sluníčko je naprosto úžasný, jak se snaží držet zpátky, nedat najevo jak moc by jí chtěl a jak moc mu právě takový živel jako je Sofie chybí v životě. Ona mu do života vnáší jiskru, teplo a něhu a on je ten, který ji trochu drží při zemi a v bezpečí. Celé se to čte lehce, děj plyne a najednou je konec knížky. Miluji tuhle autorku a už se nemůžu dočkat knih o dalších členech kapely. Jediné, co mi trochu vadilo, je to, že úplně nevyzní příjmení Sofie jako v anglickém originále. Darling je v překladu miláček, čili když jí Gabriel oslovuje Darling, dá se to brát dvojznačně.

05.01.2022 5 z 5

Nelituju Nelituju Lenka Sadílková

A konec mě naprosto rozsekal.

05.01.2022 5 z 5

Nelituju Nelituju Lenka Sadílková

Co k této knize napsat a moc z ní neprozradit? Jde o pozvolnou romanci dvou lidí, která začne naprosto nevinně, spíš vznikne z nesnášenlivosti. Hlavni hrdinka Mia nemůže Sebastiánovi odpustit, že nechce přiznat svou chybu na svahu. A přitom u ní pomaličku začne klíčit náklonost. Neustále nečekané setkání je svedou dohromady a jak už to tak bývá, nenávist přeroste v lásku. Akorát si ji Mia nechce přiznat.
A konec mě naprosto rozsekal. Po dlouhé době kniha, u které jsem zase bulela, srdíčko mě bolelo, ale tak nějak krásně. Vidím veliký potenciál této české autorky, opravdu umí psát svižně a lehce a celkem i překvapit. Tak do půlky knížky jsem si říkala, že je to takový normální románek, nic nového nebo nějak překvapujícího, ale pak se to rozjelo a byl to fičák.

16.12.2021 5 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Lydia Strong

Vždycky, když vezmu do ruky knížku Lydie Strong tak vím, že budu číst, dokud to nedočtu. Takže žádné vyrušování, vždycky si nachystám čaj nebo kávu a vrhnu se na to. Kniha Zrcadlo je o bojácném a ustrašeném Bastianovi, kterého jako gaye drží nad vodou internetový kamarád Slon. Slon je pro něj někdo, kdo mu psychicky pomůže, když Bastiena ve škole šikanují. Kvůli šikaně jsou nuceni se celá rodina přestěhovat do jiného města a není náhoda, že tím městem je místo, kde žije Slon. Bastien se přihlásí i do jeho školy a rozhodne se Slona vypátrat a překvapit ho.
A jak to překvapení dopadne?
Od začátku jsem jim fandila, tak trochu jsem tipovala, kdo je Slon, ale v jednu chvili jsem si říkala, že by to nebyl on, že by to byl tenhle a jen hraje, že není?
Miluji knížky této autorky, ještě ani jedna nebyla zklamáním. Mám ráda, že v knize nejsou zdlouhavé popisy prostředí, postav, že vás knížka vtáhne hned od začátku do děje a než se nadějete, je konec.
Pro mě je Lydia Strong královnou gay románů u nás.

15.12.2021 5 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Mínus jedna hvězdička za obálku...fakt nechápu trend dát na obálku úplně jiného chlapa než je pak v knize popsán. To mi trochu kazí ten zážitek ze čtení.

15.09.2021 4 z 5

V pasti V pasti Lydia Strong

A mě zase přijde, že to, jak se k sobě chovali, se tam perfektně hodilo. Myslím, že Jered tím chováním chtěl dosáhnout toho, aby si Simon uvědomil, co cítí a co chce. Nemohl na něho od začátku jít v rukavičkách a dělat ťuťu ňuňu. Knížka je super, jako všechny ostatní, přečtená za odpoledne :) Konec mi byl líto, ale hodil se tam. Taky doufám, že to ještě bude mít nějaké pokračování a i kdyby ne, tak to bylo super.

09.05.2021 5 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

Tak dočteno a musím říct, že mě to bavilo. Sice mi to celé přišlo moc rychlé,
že se uvidí a hned vzplane láska, ale četlo se to moc hezky, žádné šílenosti.
Jonáš se mi moc líbil, že se svou upřímnou náturou neměl problém tykat, kde tykal druhý nebo oslovit šéfa jménem, pokud ho tak oslovil on. Taky v tom, že se za to, že je gay nestyděl. Nedával to nějak okázale najevo, ale taky se neschovával. A pokud měl někdo nějaké poznámky na jeho adresu, vyřešil to velmi vtipně a s grácií. Adam, i když starší, byl víc výbušný.
Už se těším na další knížky.

23.04.2021 4 z 5

Trochu moc Trochu moc Lydia Strong

Miluji Lydii Strong. Už u první knížky, kterou jsem od ní četla, jsem se zamilovala do jejího stylu psaní. Děj má spád, dialogy jsou vtipné, autorka se nebojí používat i drsnější jazyk, který se k daným situacím skvěle hodí, postavy jsou naprosto dokonale vykreslené a vy nemůžete přestat číst. Při příležitosti vydání posledního dílů Trilogie Trochu jsem si znovu přečetla předchozí díly a vrhla se i na poslední. Přečteno za dva dny a to jen proto, že jsem nechtěla, aby to skončilo a tak jsem si zakazovala pokračovat.
Miluji i její postavy. Všechny. Ať už nemluvného hromotluka Dana, tak jeho partnera Evana, který se svou orientaci bojuje, jejich kamarády Davea (strašný ufňukánek) a Alexe, Evanova mladšího brášku Tristana, který během trilogie dospívá a na svůj věk je neuvěřitelně dospělý a inteligentní, až po neurvalce Mikea, u kterého jsem si na konci druhého dílu říkala, že takhle to určitě skončit nemůže a musí dostat nějakou šanci v dalším díle.
A taky že dostal. A z hulváta a sobce se stal můj oblíbenec.
Miluji scénu s kyticí, miluji jak Mike najednou neví, co dělat s pocity, které v něm Tristan probouzí, miluji ochranitelského Evana i Evanovy přestřelky s Mikem.
Za mě je Lydia Strong nejlepší autorka LGBT románů co znám a všude propagovaný román Červená, bílá a královsky modrá od Casey McQuiston jí nesahá ani po paty.

30.10.2020 5 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

Americká královna kraluje tak maximálně pornoprůmyslu.
Tuto knihu jsem měla už delší dobu, zlákala mě obálka i anotace. Pořád jsem se k ní nějak nemohla dostat a teď lituji, že jsem si ten čas nakonec našla. Většinou knížku dočtu, i když se mi moc nelíbí, ale tady jsem váhala už po pár stránkách. Ale říkala jsem si, že když vydržím, třeba se to ještě zlepší.
Nezlepšilo. Podle anotace jsem čekala romantickou zápletku, dva muže milující jednu ženu nebo ženu, co miluje dva muže. Že půjde o tvrdé porno, kde souloží všichni se všemi a ještě to bude proloženo bolestí, sado-maso hrátkami jsem nečekala. Skousnu hodně, knížky o BDSM jsem už četla, ale tady se mi z toho zvedal žaludek. Možná ani ne tak ze sexuálních praktik jako z hlavní hrdinky. Zpočátku představena jako vzdělaná žena, vyučující na univerzitě, později totálně hloupá, poslušná loutka, která si nechá líbit vše, co Ashe napadne.
Říkala jsem si, že tohle už přece nemůže skousnout, že tohle je moc už i na ni, ale holka má teda výdrž. Něco jako důstojnost a hrdost jí je naprosto cizí.
Nedokážu si představit, že muž, který ženu miluje, s ní nakládá jak se psem. Že ji řekne, jak moc ji miluje a pak ji neuvěřitelně mučí.
A kdo by v knize hledat třeba i nějaký příběh, tak bude hodně zklamán.
Prostě za mě totální zklamání a aspirace na nejhorší knihu tohoto roku.

14.08.2020 1 z 5

Trochu dál Trochu dál Lydia Strong

Bylo to super, ale taky jsem čekala trošku jiný konec, holt romantická duše se ve mě nezapře. Já chci ještě pokračování, víc Mikea :)) Víc všech :)) Ale jinak je to nenáročné a čtivé, člověk se nemůže odtrhnout a za chvíli je kniha přečtená.

10.07.2020 5 z 5

Bunny Bunny Lydia Strong

Naprosto super. Knížka měla spád, děj, nikde žádné dlouhé nudné popisy, přečetla jsem jí za jedno odpoledne a hned šla koupit další od této autorky.

18.06.2020 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Moc jsem se těšila, ve čtvrtce knihy jsem si říkala, že skončím, ale dala jsem tomu ještě šanci a po půlce jsem to vzdala. Možná se k ní časem vrátím, ale přišlo mi to utahané, nudné, bez akce.

19.12.2018 2 z 5

Láska cez telefón Láska cez telefón Magdaléna Lunáková

Četlo se to moc hezky, mělo to tempo, jen ten konec byl strašně rychlý. Přišlo mi to jako by si autorka uvědomila, že už by měla končit, tak rychle tam nahustit zbytek. Jinak mě to moc bavilo, nenáročná oddechovka na dva večery.

13.12.2018 4 z 5