Mistylady

Přečtené 343Hra s ohněm
? - leden 2022
Hra s ohněm 2021, L. J. Shen

Jako každá kniha od L.J.Shen i tahle byla úžasná. Romantická linka byla perfektní, ani slow burn, ale ani rychlé zamilování během dvou stránek. Prostě perfektně vyvážené. Nemám připomínku vůbec k ničemu, líbily se mi jak hlavní postavy, tak i vedlejší byly moc povedené. Knížka mě dokázala udržet v napětí po celou dobu, vždycky se objevilo něco, co jí posunulo zase na lepší úroveň. West je miláček. Pohřbívá hluboko v sobě všechny city, myslí si, že si nezaslouží dobro a lásku, a podle toho se i destruktivně chová. Jezdí jako blázen, bojuje v aréně a absolutně mu na ničem nezáleží. Nikoho si nepustí k tělu. Až jeho ledovým krunýřem pronikne dívka, která se skrývá před světem. Ta, která se snaží být pro svět neviditelná, se stane jeho jediným viditelným bodem ve světě, který pro něj nic neznamená. A Grace, stejně jako fénix, povstane z popela.


Osudový dopis
? - leden 2022
Osudový dopis 2021, Vi Keeland

Ačkoliv asi půjdu proti proudu, neboť z této knihy jsou všichni nadšení, mě se teda líbila ze všech knih autorské dvojce nejmíň. Něco tomu prostě chybělo. Jasný, byly tam chvíle, kdy to trochu brnkalo na citlivou strunu, dojemné dopisy malé holčičky Santovi a bláznivý pes, ale víceméně celá knížka byla bez napětí, bez vzrušení, prostě něco jako když líná řeka pomalu teče. Nějak jsem necítila ani vášeň mezi Sadie a Sebastianem.


Rozmazlená princezna
? - leden 2022
Rozmazlená princezna 2021, L. J. Shen

Daria mě štvala. Rozmazlená, bohatá dcerunka, která si všechny problémy vytvářela ve své hlavě, šlapala po druhých lidech, aby se nikdo nemohl dotknout ji. Útočila dřív, než by mohla přijít rána. O jejím vztahu k matce vůbec nebudu mluvit, za to bych ji propleskla. Polovinu knihy jsem si říkala, proč to čtu, že něco tak špatného přece musím zavřít a vykašlat se na to. Až poslední čtvrtina tu knihu celkem zachránila. Ale ani tak to není něco, co bych dobrovolně četla znovu. Všichni v té knížce byli úplně jak z jiného světa. Pošahaný ředitel, pošahaná Daria, pošahaný Penn, jeho sestra, všichni kolem nich. Celkově mi to vůbec nesedělo, neměla jsem tam jedinou postavu, co by se mi líbila, snad kromě Jamieho, ten ještě ušel. Všechny předchozí knihy Hříšníků jsme milovala, ale tohle mě teda vůbec nechytlo.


Manažer
? - leden 2022
Manažer 2021, Kristen Callihan

Druhá knížka od Kristen Callihan a zase naprosto parádní. Od začátku to mezi hlavními hrdiny jiskří, už v letadle je cítit ta chemie. Scottie sluníčko je naprosto úžasný, jak se snaží držet zpátky, nedat najevo jak moc by jí chtěl a jak moc mu právě takový živel jako je Sofie chybí v životě. Ona mu do života vnáší jiskru, teplo a něhu a on je ten, který ji trochu drží při zemi a v bezpečí. Celé se to čte lehce, děj plyne a najednou je konec knížky. Miluji tuhle autorku a už se nemůžu dočkat knih o dalších členech kapely. Jediné, co mi trochu vadilo, je to, že úplně nevyzní příjmení Sofie jako v anglickém originále. Darling je v překladu miláček, čili když jí Gabriel oslovuje Darling, dá se to brát dvojznačně.


Nelituju
? - prosinec 2021
Nelituju 2021, Lenka Sadílková

Co k této knize napsat a moc z ní neprozradit? Jde o pozvolnou romanci dvou lidí, která začne naprosto nevinně, spíš vznikne z nesnášenlivosti. Hlavni hrdinka Mia nemůže Sebastiánovi odpustit, že nechce přiznat svou chybu na svahu. A přitom u ní pomaličku začne klíčit náklonost. Neustále nečekané setkání je svedou dohromady a jak už to tak bývá, nenávist přeroste v lásku. Akorát si ji Mia nechce přiznat. A konec mě naprosto rozsekal. Po dlouhé době kniha, u které jsem zase bulela, srdíčko mě bolelo, ale tak nějak krásně. Vidím veliký potenciál této české autorky, opravdu umí psát svižně a lehce a celkem i překvapit. Tak do půlky knížky jsem si říkala, že je to takový normální románek, nic nového nebo nějak překvapujícího, ale pak se to rozjelo a byl to fičák.


Na krev
? - prosinec 2021
Na krev 2016, Lydia Strong


Zrcadlo
? - prosinec 2021
Zrcadlo 2021, Lydia Strong

Vždycky, když vezmu do ruky knížku Lydie Strong tak vím, že budu číst, dokud to nedočtu. Takže žádné vyrušování, vždycky si nachystám čaj nebo kávu a vrhnu se na to. Kniha Zrcadlo je o bojácném a ustrašeném Bastianovi, kterého jako gaye drží nad vodou internetový kamarád Slon. Slon je pro něj někdo, kdo mu psychicky pomůže, když Bastiena ve škole šikanují. Kvůli šikaně jsou nuceni se celá rodina přestěhovat do jiného města a není náhoda, že tím městem je místo, kde žije Slon. Bastien se přihlásí i do jeho školy a rozhodne se Slona vypátrat a překvapit ho. A jak to překvapení dopadne? Od začátku jsem jim fandila, tak trochu jsem tipovala, kdo je Slon, ale v jednu chvili jsem si říkala, že by to nebyl on, že by to byl tenhle a jen hraje, že není? Miluji knížky této autorky, ještě ani jedna nebyla zklamáním. Mám ráda, že v knize nejsou zdlouhavé popisy prostředí, postav, že vás knížka vtáhne hned od začátku do děje a než se nadějete, je konec. Pro mě je Lydia Strong královnou gay románů u nás.


Odsuď mě
? - prosinec 2021
Odsuď mě 2021, J. L. Beck


Za hranou
? - prosinec 2021
Za hranou 2021, Meredith Wild


Okamžik pravdy
? - prosinec 2021
Okamžik pravdy 2021, Kasie West


Tak trochu môj
? - prosinec 2021
Tak trochu môj 2021, Barbora Astor


Sliby chyby
? - listopad 2021
Sliby chyby 2021, Winter Renshaw

Nečetlo se to špatně. Ale něco tomu chybělo. Kromě jedné věci, více méně hlavní zápletky, v knížce chybělo napětí, necítila jsem ani žádnou chemii, po pár dnech tam bylo Miluji tě, všechno bylo takové urychlené. Co oceňuji je, že si vždycky všechno dokázali říct, žádné velké nedorozumění tam nebylo. Knížka byla takový průměr.


Blake
? - listopad 2021
Blake 2021, Radka Bryšová


Dar z nebe
? - listopad 2021
Dar z nebe 2021, Lenka Křížová


Hříšné dopisy
? - listopad 2021
Hříšné dopisy 2020, Vi Keeland


Bane: Prokletá láska
? - listopad 2021
Bane: Prokletá láska 2020, L. J. Shen


Milovaný nevlastní bratr
? - listopad 2021
Milovaný nevlastní bratr 2021, Penelope Ward


Stůj při mně
? - listopad 2021
Stůj při mně 2021, Marcy Jell


Limea
? - říjen 2021
Limea 2021, Lin Rina


Snít znovu
? - říjen 2021
Snít znovu 2021, Mona Kasten


Milovaný soused
? - říjen 2021
Milovaný soused 2021, Penelope Ward


Láska cez správy
? - říjen 2021
Láska cez správy 2021, Teagan Hunter


Jedna jediná noc
? - říjen 2021
Jedna jediná noc 2015, Kyra Davis


Nevhodné!
? - říjen 2021
Nevhodné! 2021, Vi Keeland

Jako všechny knihy od Keeland i tahle byla velmi čtivá, obracela jsem jednu stránku za druhou a brzo jsem byla na konci. Líbilo se mi prolínání minulosti se současnosti, na můj vkus ta minulost mohla být kratší, ono bylo celkem jasné, co se stalo. Hlavní hrdinka je drzá, sebevědomá, jde si za svým snem. Trochu mi tam chybělo víc chemie mezi hlavními hrdiny, ale tak zase každá kniha nemusí být úplně prošpikovaná sexem :D Báječný byl dědeček.


Důvodné pochybnosti
? - říjen 2021
Důvodné pochybnosti 2021, W. G. (pseudonym)


Ty nejsi můj Romeo
? - říjen 2021
Ty nejsi můj Romeo 2021, Ilsa Madden-Mills

Důvěra. Je snadné někomu uvěřit? Dá se ztracená důvěra znovu získat? Kolikrát člověk dokáže odpustit a znovu věřit? Jack měl těžké dětství a teď je z něj fotbalová hvězda. Po velkém zklamání, kdy se k němu veřejnost obrátila zády, do jeho života vstupuje Ellena. Dívka s vlasy do půli zad, vzhledem upjaté knihovnice a ďáblem v těle. Při rande naslepo na svatého Valentýna si Ellena omylem sedne k Jackovu stolu a po pár koktejlech skončí u něj v podkrovním bytě. Bude tou, která si získá jeho důvěru nebo bude jednou z mnoha, co tento byt navštívily? A kdo je sakra Romeo?


Příští rok v tento den
? - září 2021
Příští rok v tento den 2021, Sophie Cousens


Na co slova nestačí
? - září 2021
Na co slova nestačí 2020, Brigid Kemmerer


Jen jeden rok
? - září 2021
Jen jeden rok 2021, Penelope Ward


Zlomená
? - září 2021
Zlomená 2021, Rachel Van Dyken


Když jsme se skrývali
? - září 2021
Když jsme se skrývali 2021, Sarina Bowen


Výměna rolí
? - září 2021
Výměna rolí 2021, Melanie Moreland


Válka s láskou
? - září 2021
Válka s láskou 2021, Winter Renshaw

Mínus jedna hvězdička za obálku...fakt nechápu trend dát na obálku úplně jiného chlapa než je pak v knize popsán. To mi trochu kazí ten zážitek ze čtení.


Tři (s)prostá pravidla
? - září 2021
Tři (s)prostá pravidla 2021, Nikki Sloane


Na druhý pokus
? - srpen 2021
Na druhý pokus 2021, T. L. Swan


Doufat znovu
? - srpen 2021
Doufat znovu 2020, Mona Kasten


Chlap snů
? - srpen 2021
Chlap snů 2021, Kim Jones


Hacker
? - srpen 2021
Hacker 2021, M. K. Hardy


Boháč z Park Avenue
? - červenec 2021
Boháč z Park Avenue 2020, Vi Keeland


Kontroverzní princezna
? - červenec 2021
Kontroverzní princezna 2020, Jodi Ellen Malpas


1 ...