Missynka Missynka komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nemám slov. Ta úzkost a bezmoc, chuť Báru obejmout... Na tuhle knihu nezapomenu.

30.01.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Je mi vždycky strašně líto, když čtu podobné knihy. Je mi líto těch lidí, kteří zemřeli naprosto zbytečně a za otřesných podmínek. Je mi líto těch, kteří tato léta přežili, přesto nemohou být šťastní, jelikož přišli o všechno. O svoje zdraví, duši, příbuzné, střechu nad hlavou a společenské postavení. Nikdy těchto knih nebude dostatečné množství. Takže děkuji autorce za tuto knihu, která mi opět otevřela oči a ukázala i noční můry z jiných oblastí. Pobaltské státy v podobných knihách bývají dosti opomíjené. Co jiného ještě říct ke knize? Jedná se o velmi čtivou, emocemi nabytou záležitost, která se může zdát jednodušeji napsaná, ale také si musíme uvědomit, že hlavní hrdinkou je zde (na začátku) 14 roků staré děvče a její malý bráška...

02.02.2018 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Velmi napínavá kniha, popisující naprostou bezmoc matky při ztrátě dětí. Neumím si ani představit jak se musela Audra cítit, když ji celý svět obviňoval z něčeho, co přece nemohla jako matka spáchat. Nebo ano?
Co všechno je člověk, který má chránit lidi kolem sebe schopen udělat pro peníze? Velmi čtivé a originální čtení. Doporučuji.

15.05.2018 5 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Opět skvělé a poutavé čtení. Velmi originální, do detailů popsaný námět. Od autora si nenechám ujít jedinou knížku. Dosud jsem nebyla ani trochu zklamaná. Miko mě baví a jeho parťák Tony taktéž. Líbí se mi jak lidsky se v celém příběhu postupuje, že vidíme kolik administrativy a nejrůznějších úkonů je vůbec potřeba k tomu, aby mohl policista vůbec něco udělat. Tleskám. Takových detektivek (navíc z Českých luk a hájů) moc není. Jestli vůbec nějaká.

20.04.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Slepá mapa je již druhou knihou od Aleny Mornštajnové, se kterou jsem měla tu čest. Příběh popisuje osud tří generací, tří žen. Anny, Alžběty a Anežky. Prostřednictvím tohoto čtivého románu se dozvídáme o žití a přežívání za dob války a následného nastolení komunismu, který ochromil Československo. Nechybí perfektně vykreslené charaktery postav a výborně zvládnuté emoce. Za mě je autorka opravdu výborná a nenechám si ujít žádnou knihu.

12.03.2018 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Jedním slovem vyčerpávající. Při detailním popisu zážitků třech statečných žen a jejich rodin jsem opravdu měla slzy na krajíčku. Husí kůži. Plnou hlavu. Nikdy, za žádných okolností bych si nepřála, aby se něco takového znovu opakovalo. Kniha byla napsaná opravdu čtivou formou, doplněná fotografiemi a já nemám co dodat. Hodnotím pěti hvězdičkami. Jedná se o jednu z nejlepších knih na toto téma.

01.02.2018 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Už moc nevím co psát ke Goffovým knihám. Líbí se mi prostě všechny. Je mi sice smutno po Mikovi, ale Terence je taktéž super týpek . Ráda nahlédnu do této problematiky zase z nové perspektivy.

04.08.2020 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Nádherný a citlivý příběh. Pro chovatele pejsků povinnost přečíst stejně jako první díl. Celý život jsem obklopená těmi roztomilými chlupatými kuličkami, které jsou šťastné za vlídné slovo a vaši lásku. Psí cesta mi přišla ještě o něco citlivější a emotivnější než předchozí díl. Opět jsem si poplakala a přála si, aby tento příběh skončil krásně. A taky skončil.

02.02.2018 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Tak toto byla panečku pecka! Miko Syrový je opět v akci a nenudí se ani na vytoužené dovolené s dcerou v dědině ze které pochází. Tentokrát se zaplete do něčeho, co měl možná nechat být nebo ne?
Opravdu zajímavý děj, typický humor hlavního hrdiny a logické postupování. Po lehkém zklamání z předchozího dílu - Štvanice - jsem teď opravdu spokojená. Hodně čtivé, napínavé, originální.
Martin Goffa je jediným autorem z české scény od kterého vlastním všechny knihy a vím, že si je přečtu víckrát.

15.05.2018 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Za mě bohužel nejslabší kniha série. Nějak jsem se nemohla srovnat s tím, jak odlišně je kniha psaná. Vše, co Miko do té doby odsuzoval v této knize sám dělá. Co se týče samotné Štvanice, tak byla hodně podobná jako praktiky jeho bývalého parťáka Berta z předchozího dílu. Já doufám, že další díl se Miko vrátí zase do svého kanclu a bude více spolupracovat s Tonym.
Začátek této knihy se mi líbil, nicméně od půlky knihy mi to všechno přišlo hrozně přehnané, spousta náhod atd. Myslím, že v reálu je něco takového neuskutečnitelné, kór v jednom člověku. Terezky je mi samozřejmě líto, čekala jsem, že se dočkáme třeba i té adopce a Miko bude zase tátou a bude řešit spoustu dalších věcí s tímto spojenými.
Doufám, že tímto dílem Mikova smůla končí a bude řešit případy, které se ho zase tak moc netýkají. Každopádně velmi se těším na Vykoupení!
P.S. Štvanici bych si uměla spíše představit jako nezávislou knihu na sérii, s jinými postavami atd. Něco jako byla Vánoční zpověď.

24.04.2018 3 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Dechberoucí. Neskutečně skutečný příběh chlápka, který se topil v začarovaném kruhu půjčování a dluhů. Ačkoliv si za to vlastně mohl sám, tak jsem s hlavním hrdinou soucítila a uměla se naprosto vžít do jeho situace. Líbilo se mi, že příběh proplouval dvěma dějovými linkami - před zpovědí a po ní. Opravdu povedené dílo, ke kterému se budu určitě ještě vracet.

12.04.2018 5 z 5

Ve výsledku nic převratného. Pořád dokola vychvalování životního stylu Dánů a ostatních obyvatel severských zemí.. Většina toho 'hygge' je u nás praktikována pořád. Je to prostě určitý druh pohodlí, které si umí navodit každý. Teď ho však díky knize umíme pojmenovat. Abych ale nebyla jen hanlivá, líbilo se mi grafické zpracování knížky.

11.03.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nemám slov. Paní Mornštajnová dokázala napsat knihu, která mě a nejenom mě opravdu zasáhla. Ovlivnila emoce a donutila opět zapřemýšlet nad tím, jaké hrůzy se děly a jak to tu vypadalo. Celý příběh byl tak silný, vše bylo tak živě podané, že jsem opravdu měla před očima celý příběh a se 'slečnou Haničkou' prožívala rok za rokem. Určitě si ráda přečtu další knihy této Paní spisovatelky.

28.01.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

U této knihy opět nemám slov. Jsem vážně nadšená a zároveň fascinovaná tím, že někoho napadne stvořit něco tak poutavého a napínavého. Celý průběh knihy jsem si lámala hlavu tím, kdo to tentokrát bude, kdo je tentokrát ten padouch a jak to celé dopadne. Zase jsem se spletla, zase jsem neodhadla, ale za to ve mně Stalker zanechal opravdu velkou stopu. Pocity stísněnosti, strachu, napětí a velké nervozity. Celou knihu jsem přelouskala téměř jedním dechem a těch necelých 600 stran rozhodně nebylo překážkou. Vřele doporučuji a je mi smutno z toho, že jsem se musela s Joonou rozloučit. :)

23.05.2015 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

První půlka knížky je úžasná, svižná a čtenář pluje na jedné lodi s hlavní hrdinkou Eliškou. Potom přijde zvrat a druhá poloviny knížky je nezáživná, musím se nutit do čtení, Eliška mi leze na nervy a vlastně i všechny ostatní postavy. Poslední kapitoly mě ani moc nepřekvapily, spíš jsem doufala v něco, u čeho zůstanu s otevřenou pusou. Bylo to jakési bez emocí, přitom z tohoto tématu šlo 'vytřískat' opravdu hodně.

02.02.2020 3 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

''Step inside
See the Devil in I
You’ll realize I’m not your Devil, anymore''

Miko mě nepřestává bavit a Goffa udivovat.
MG prostě umí chytnout a nepustit. Doufám, že se Tonda zase dostane na scénu, chybí mi.

14.08.2019 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Výtečná krimi. Miko Syrový je čím dál větší sympaťák, poslouchá stejnou hudbu co já, sleduje stejné seriály, má svůj specifický humor a hlavně používá hlavu. Dítě v mlze bylo opravdu mistrovsky napsané, plné napětí, strachu, bezmoci. Naprosto jsem se vžila do pocitů Mikova bývalého kolegy, jak asi musel trpět a co všechno se v něm vlastně odehrávalo. Trošku mě mrzí, že konec je pokaždé hodně otevřený, i když na druhou stranu co více ještě psát.
Tématika únosu a celkově ohrožení dětí se v knihách M. Goffy ještě neobjevila, jsem ráda, že i do těchto vod autor zabrousil. Já už mám načatou Štvanici a netrpělivě vyhlížím novinku. Co budu dělat po dočtení, to opravdu nevím. :)

21.04.2018 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Za mě velmi příjemná jednohubka, která solidně rozdmýchala mé emoce. Chvilku jsem fakt měla na krajíčku, chvilku zase pokyvovala hlavou v souhlasu se čtenými řádky. Prostě a jednoduše si myslím, že každý (spíše asi každá) si v příběhu najde to své. A souhlasím s ostatními s pasážemi o Nebi. Opravdu hezká představa. ;)

01.12.2017 4 z 5

Klub vrahů Klub vrahů Pavel Renčín

WOW. Druhá knížka od Pavla Renčína, která se mi dostala do rukou a zdá se mi snad ještě lepší. Byla to jízda, příběh od kterého se nedalo odtrhnout. Hlavní hrdina Adam se zdá jako ňouma, který po sobě nechá šlapat, ale je to opravdu tak? Nemůžu moc napsat, abych nevyzradila to nejdůležitější, proto to tu ukončím slovy : Tleskám! Příběh mě rozsekal, Richard rozesmál a konec překvapil. Děkuji.
Velký plus za náááádhernou češtinu a tipy na knížky, které jsou součástí knihy.

11.01.2019 5 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Skvělá kniha. Už nevím co ke Goffovi a jeho knihám více dodávat. Opět čtivé, svižné, napínavé, zajímavé. Děkuju!

30.04.2018 5 z 5