Misoso Misoso komentáře u knih

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Musím povedať, že kniha je trošičku slabšia, než iné knihy. No, stále si drží svoju kvalitu. Odporúčam začať s mierne inou knihou ako: Balík, Pasažier 23 a iné. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

03.12.2022 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Knihy zo série Harry Hole majú kolísavý spád. Tento diel bol priemerom v Nesbovej škále. Avšak, pre pokračovanie života Harryho Holea odporúčam čítať po jednotlivých dieloch. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

14.09.2022 3 z 5

Cesta domov Cesta domov Sebastian Fitzek

Nová Fitzeková kniha a znova nesklamal. Po jeho knihe Noe, ktorá bola trošku "úlet" zo strany autora, táto kniha to nahradila. Páchateľa som síce uhádol ale námet na vraždy som nemal možnosť uchopiť. Znova, táto kniha ODPORÚČAM. Odporúčam všetky knihy s výnimkou Noe, tá bola trošičku slabšia. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

13.09.2022 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha je neuveriteľným mementom na časy, ktoré nechce zažiť nikto zo súčasného sveta. Kniha je reálna a nielen svojím príbehom ale aj opismi. Opisy Mengeleho pokusov ma nesmierne zasiahli. Po prečítaní tejto knihy nemôžem prestať obdivovať VŠETKÝCH ľudí, ktorí žili, zomreli a prežili koncentračné tábory. Povinná literatúra pre gymnazistov a všetkých, ktorý obľubujú históriu a to nielen s jej svetlej stránky. Prajem, v rámci možnosti, príjemný zvyšok dňa. :)

11.09.2022 5 z 5

Krvavé územie: Európa medzi Hitlerom a Stalinom Krvavé územie: Európa medzi Hitlerom a Stalinom Timothy Snyder

Knihu som čítal ako audioknihu. Jej význam ako audio knihy však nie je ideálny. Viac by som prijal fyzickú knihu čo do čítania. Obsahom je však kniha nadpriemerna, unikátna od popredného politológia, Timothyho Snydera. Odporúčam, aj keď to nie je ľahké čítanie. Prajem príjemný zvyšok dňa.

02.09.2022 5 z 5

Neistota Neistota Alexej Slapovskij

Kniha ma neuveriteľne obohatila. Poukazuje na 100 rokov v Rusku od vojny, hladomoru po výdobytky dnešnej doby. Veľmi oceňujem rodokmeň, ktorý sa nachádza k záveru knihy. Odporúčam. Prajem príjemný zvyšok dňa. :D

22.08.2022 5 z 5

Kniha, ktorá putuje cez celú minulosť až k budúcnosti. Teším sa na pokračovanie, Homo Deus. Prajem pekný zvyšok dňa :-).

15.08.2022 5 z 5

Včelár z Aleppa Včelár z Aleppa Christy Lefteri

Veľmi citlivo napísaný príbeh, a to aj v kontexte súčasnej situácie. Odporúčam prečítať každému. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

29.07.2022 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Nová Carterovka, Carter znovu nesklamal, ba naopak opäť prekvapil nevýdaními prekvapivími obrátkami a geniálnym koncom. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

30.06.2022 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Knihu hodnotím miernym sklamaním. Očakával som temný príbeh z chaty, ktorá je ukrytá v lese. Avšak už od počiatku príbehu sa dostávame z chaty "von", do nemocnice. Rozuzlenie ma prekvapilo, avšak nie nejako výrazne. Odporúčam ako mierne nadpriemerný thriller (určite lepši ako knihy Shari Lappena ale na Sebastiana Fitzka to nemá). Prajem príjemný zvyšok dňa :).

21.06.2022 4 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Kniha bola veľmi zaujímavá svojím námetom, nič podobné som totiž doteraz nečítal. V tejto knihe sa stretneme s alternatívnou históriou (Čo keby), takéto historické otočky neobľúbujem, no aj tak som sa rozhodol knihu počúvať. Avšak, nezaujala ma tak, čo ma mrzí, ale trochu som to očakával. Avšak ako sa hovorí: "Za skúšku nič nedáš". Knihe dávam 3*. Prajem príjemný zvyšok dňa :)

15.06.2022 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Už v poradí tretí diel zo série Harryho Holea, hádam najlepšia kniha zo všetkých troch spomínaných kníh. Tentokrát tu máme dve dejové linky, prekvapivo, to celej knihe dodalo "šmrnc" a akciu, ktorá predchádzajúcim knihám chýbala. Okrem vyriešenia tohoto prípadu budete prežívať ďalšie životné etapy hlavne postavy, vyšetrovateľa Harryho Holea. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

11.06.2022 5 z 5

Reťaz Reťaz Adrian McKinty

Zaujímavá kniha, plná prekvapivých scén. Avšak, okrem týchto dejov, je vidieť značný vplyv filozofie, ktorú samotný autor študoval. Aj samotný aspekt reťazovej správy je v niečom možné chápať filozoficky. Záverečný verdikt, kniha je super thrillerom ak obľubujete filozofiu a filozofické spisby, odporúčam o to viac. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

09.06.2022 5 z 5

Orgia Orgia Gábor Zoltán

Táto kniha je mementom, ale i poznaním ľudskej hnusoby. Čo dokáže človek v takýchto časoch? Nechcem zatracovať históriu a II. svetovú vojnu, no v kontexte dneška, akoby som čítal o tom, čo sa v súčastnosti deje na Ukrajine (bučanský masaker).

08.06.2022 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha je zaujimavým a ideálnym thrillerom pre "začiatočníkov" v tomto žánri. Avšak príjemný "oddychový" thriller, s tajomstvom, ktoré sa, samozrejme, na konci vyjasní. Za obsah a spracovanie knihe dávam 4*, jednu hviezdičku pridávam za príjemne spracovanú audioknihu. Prajem prijemný zvyšok dňa. :)

24.05.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Vzhľadom na kontext (vydanie v roku 2017) musím hodnotiť 5*. Inak však priemerný vzťahový psychologický triller. Práve po fenoméne tejto knihy sa akoby pretrhlo vrece s takýmito knihami. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

20.05.2022 5 z 5

Noe Noe Sebastian Fitzek

Knihu by som prirovnal k D. Brownovi. Mne osobne sa kniha veľmi nepáčila. Ak čítam beletriu nepotrebujem politicko-filozofické výklady. Kniha sa dá charakterizovať ako thriller, avšak len politický, nie psycho. Fitzek to vie lepšie. Prajem príjemný zvyšok dňa :-)

30.03.2022 3 z 5

Svedkyňa ohňa Svedkyňa ohňa Lars Kepler

Neviem, kniha ma príliš nebavila. Bohužial vraha som odhalil už na začiatku knihy, opisy a sexuálne scény boli v mnohých momentov zbytočné. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

19.01.2022 1 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Táto kniha mi, svojím spôsobom, pripomínala Dostojevského Karamazovovcoch. Podobnosť s príbehom ruského klasika sa mi pozdávala najmä vďaka vnútornej kompozícií príbehu, dramatickosťou, ale aj celkovou stavbou príbehu. Štýl písania, opisy prírody a okolia boli zaujímavé, príbehu určite nezaškodili. Túto knihu hodnotím veľmi pozitívne a kladne, prečítajte si ju a posúďťe sami. Prajem príjemný zvyšok nedeľného dňa. :)

09.01.2022 5 z 5

Kosec Kosec Neal Shusterman

Zaujímava kniha o etike a bioetike smrti a o hodnote života. Kniha je plná morálnych a etických dilem. Odporúčam prečítať každému. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

07.01.2022 5 z 5