mishka1976 mishka1976 komentáře u knih

Rajská zahrada Rajská zahrada Ernest Hemingway

Nedočetla jsem. Vůbec jsem nepochopila, proč ta kniha byla napsána. Příběh mne nezaujal. Zbytečně rozvleklé a o ničem.

23.10.2018 2 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Tak toto dílo mne neoslovilo. Tři hvězdičky za luxusní transformaci jazykových chyb do češtiny. Pan překladatel se opravdu vyřádil.
Kniha samotná mi přijde stále o tom samém a od 3. kapitoly mne opravdu nudila.

03.09.2018 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Kniha mne po delší době vtáhla zpátky do "Selekce". Bylo to příjemné, skoro bych řekla, že lepší, než první tři díly. Možná proto, že Eadlyn je narozdíl od Ameriky rozhodná a myslí si, že ví co chce. Přečteno jedním dechem, jsem zvědavá na rozuzlení.

03.09.2018

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Také jsem ze začátku vůbec nechápala děj knihy. Nakonec jsem se začetla a nebylo to tak hrozné. Poté jsem zhlédla film a celá kniha získala úplně jiný rozměr.
Možná bych pro tentokráte doporučila napřed shlédnout výborný film s panem Hrušínským a poté až se pustit do vlastní knihy.

31.07.2018 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tento díl mne zaujal nejvíce (mám přečten 1.-3. díl Selekce). Krásně dokresluje pozadí i hloubku některých činů a rozhodnutí.

19.07.2018 5 z 5

Strom života Strom života Petr Sís

Nádherná kniha o panu Darvinovi. Jeho teorii zná kde kdo, ale jeho životní příběh? Nádherné zpracování, krásné ilustrace, spousta mne neznámých faktů. Poutavá forma knihy zaujme nejen dětské čtenáře.
Přečetla jsem do posledního písmenka!

26.06.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu jsem nedočetla. V tolika postavách jsem se po čase začala ztrácet - kdo s kým, bez koho a o čem. Přeskakování v čase na čitelnosti knihy také nepřidalo. Příběh mi přišel příliš zamotaný, tak nějak násilně vykonstruovaný. Naopak postavy byly vykresleny spíš jednoduše, tak nějak hloupě.
To, že každému autor nesedne je věc normální, co mne ale zaráží, že tato kniha je považována za bestseller.

26.06.2018 1 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

I když člověk ví, jak kniha dopadne, stejně je napjatý, jak se to všechno rozmotá :-) Příjemná oddechovka.

13.05.2018 4 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Zajímavě psaný příběh, kde se prolíná současnost s minulostí. Kniha mne vtáhla do děje a i když byl závěr předvídatelný, stejně mne dostal. Silný příběh (i když romantický :-D) a krásný závěr. Jdu si dát čokoládu a naplánovat výlet do Paříže ;-)

13.05.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Zajímavá kniha. Určitě stála za přečtení, jen stále váhám s tím, co si o knize myslím a jak se mi vlastně líbila.
Byla zajímavá, to bezpochyby - stylem, řečí i náplní. Občas úchvatná, občas nudná, občas trapná. Tak asi tak :-)

02.02.2018 3 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Zajímavý příběh, místy hodně průhledný, občas rozvleklý. Čtyři hvězdy hlavně za nečekané rozuzlení.

22.01.2018 4 z 5

Krásná kniha, která má docela těžký začátek. Pro mne to nebyla vůbec červená knihovna. Spíš vyrovnávání se s těžkostmi života, hledání směru a způsobu odražení se ode dna. Rozuzlení bylo nečekané, jsem zvědavá na pokračování.
Oceňuji svižné čtení, které plynulo přirozeně.

18.01.2018 5 z 5

Ze začátku jsem měla problém pochopit divadelní scénář. Musela jsem se soustředit kdo komu co vlastně říká. Po chvíli jsem si na to ale zvykla a díky formě scénáře mi kniha rychle ubíhala.
Ze začátku mne pohltilo kouzlo Harryho Pottera, být zpátky v tak známém a pro mne příjemném světě kouzel. Ve třetí části knihy už mi ale děj přišel zbytečně překombinovaný. Rozuzlení bylo zajímavé a s odstupem musím uznat, že kniha nebyla úplně špatná. Za mne 3,5*.

18.01.2018 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Kniha, která se četla lehko a nečekaně rychle. Má spád a úžasný humor. Miluji popichování hlavních protagonistů. Závěr je nečekaný, ale neskutečně uvěřitelný.

13.01.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha se ke mně dostala kvůli recenzím ze Čtenářské výzvy 2017.
Dost dlouho mi trvalo zorientovat se v použitých (smyšlených) výrazech. Až asi uprostřed rozečtené knihy jsem zjistila, že Slovníček je umístěný na konci knihy.
Autorka nádherně vykreslila postavy, tajemství, neznámo, strach, beznaděj i naději, vzdor i absolutní podvolení se. Na konci knihy jsem jen nechápavě koukala na ukončený příběh. To přeci nemůže být konec! Naštěstí jsem si zde přečetla, že existuje druhý díl :-).
Jsem zvědavá, zda autorka ve druhém díle udrží to tajemno a napětí.

11.12.2017 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Saturnina miluji a proto je pro mne tato kniha zklamáním. V polovině jsem přemýšlela, zda ji vůbec dočtu. Dočetla jsem a jsem za to ráda. Kniha není úplně špatná, ale na druhou stranu úplně nenadchne.
Vadilo mi, že v knize autor přepisuje pasáže z původního díla (klidně historku na 1/2 strany). Některé věty se v díle variují třeba 10x. Opakovaný vtip opravdu přestává být vtipem. Tolik "kopírování" mi přijde na škodu, protože u některých nových pasáží jsem se opravdu bavila.

03.12.2017 2 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

I když je vlastně od začátku knihy jasné, jak příběh skončí, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. To napětí, jak to tedy vlastně bylo - super. I když je příběh z tak kruté doby, je psán lehce a čtivě.

09.11.2017 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Velice čtivý příběh o životní lásce. Krásně svižně napsaný, nesouhlasím s tím, že by příběh nebyl propracovaný, naopak hloubka citů byla až skoro hmatatelná. Posledních 40 stran jsem pro slzy skoro neviděla. Síla člověka a síla jeho lásky takřka přes smrtí je popsána strhujícím způsobem.

29.10.2017 5 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Začátek knihy mne příjemně bavil a vtáhl do děje. Později mi kniha nepřišla ani moc záživná a hlavně ne vtipná. Stálé stížnosti na to, že se mám špatně a že mne manžel vůbec nechápe. Možná je to tím, že žiji spokojený manželský život, možná tím, že neberu svoji polovičku jako někoho s kým potřebuji bojovat. Nevím, dle mého by kniha mohla končit na straně 45 a byla by úžasná. Škoda těch dalších 59 stran.

29.10.2017 2 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knihu jsem četla po několika letech znova a znovu jsem se tak náramně bavila - pousmívala, smála i plakala smíchy. Naprosto brilantní kniha, která by se měla ordinovat proti splínu a blbé náladě. Děkuji Vám, pane Jirotko.

25.10.2017 5 z 5