mishka1976 mishka1976 komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

(SPOILER) Začátek knihy byl rozstřelený, nepochpitelný (výpovědi svědků nedávaly smysl), ve spoustě postav se čtenář snadno ztratí. V jednu chvíli jsem chtěla knihu odložit. Nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala. Od poloviny knihy nabral příběh spád a nešel odložit.

05.02.2023 3 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Kniha byla dost nuda, hodně předvídatelná. 3. hvězdička je za Jacka.

11.01.2023 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

(SPOILER) Číst knihu a mít doma puberťáka je fakt síla. Rodič si při čtení knihy uvědomí, že ne vždy vše je tak jak vypadá.
Ze začátku mi kniha nepřipadala nijak zajímavá, pouze dost zamotaná. Po mrtvici dědečka se příběh začal odvíjet ve strhujícím tématu, tak že jsem jej musela dočíst jedním dechem.
Příběh je komplikovaný, ale tím i zajímavý a ne jasně předvídatelný.
Za mě je úžasná myšlenka, že člověk, aby mohl být šťastný musí být upřímný nejen k sobě, ale i ke svému okolí. I přesto, že tím často riskuje opravdu hodně.

13.03.2022 5 z 5

Královský rozmar Královský rozmar Philippa Gregory

Takhle by se měl učit dějepis. Nemusí to být zrovna červená knihovna, ale zajímavě a napínavě. I jen díky této jediné knize mám větší přehled o Jindřichu VIII. a jeho době.

27.02.2022 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Tak 800 stran během tří dnů už jsem dlouho nepřečetla. Od knihy se nedalo odtrhnout snad ještě víc než od prvního dílu, na který kniha plynně navazuje.
I když kniha není jen o romantické zápletce, ale hlavně složitých vztazích v rodině, četla se mi velmi dobře.

26.01.2022 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Pokud nemáte po ruce druhý díl, čtěte jen na vlastní riziko... a neříkejte, že jsem Vás navarovala!
Mě nikdo nevaroval. Doufám, že druhý díl budou mít zítra v knihovně.

23.01.2022 5 z 5

Štěstí na dně silné kávy Štěstí na dně silné kávy Agnès Martin-Lugand

Ty jo. Tak to bylo silný. Pokud jste máma 17letého syna, je možné že vypotřebujete krabici kapesníků, abyste vůbec viděla na písmenka. Krásný.

13.01.2022 5 z 5

Doktoři a jejich ženy Doktoři a jejich ženy Francis Roe

Začátek knihy je velmi rychlý, pak se vše zadrhne a kniha přestane být čtivá. Postupem zase dostane spád a konec knihy se čte sám. V knize je opravdu hodně postav. Spousta osudů se v knize navzájem prolíná, překvapivě to nepůsobí násilně.
Bylo zajímavé měnit názory na lidi v průběhu čtení knihy, podle vývoje událostí.
Za mne zajímavá kniha na hodně citlivé téma.

10.01.2022 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

I když je od začátku jasné, jak kniha dopadne, vůbec mi to nevadilo. Jak se říká - I cesta může být cíl... a tady ta cesta byla skvělá. Nejvíce jsem se bavila u přestřelek Jasmine a Ivana. Ne nadarmo se říká: "Co se škádlívá, to se rádo mívá."

05.01.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Odpočinkové čtení, namáhající pouze bránici. U knihy jsem se opravdu bavila. Některé situace sice občas působily trapně, ale většina popisovaných událostí byla vtipná.

04.12.2021 4 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

I když bylo hned od začátku jasné s kým nakonec Billie skončí, byl to strhující příběh. Už od začátku tak nějak přirozeně a příjemně plynul. Bylo zajímavé sledovat vývoj vztahu hlavních hrdinů. :-)

16.05.2021 4 z 5

Úniky Úniky Julie Garwood

Zajímavý a napínavý příběh. I když ten konec byl hodně rychlý a tak nějak mi do knihy nepasoval. Schopná, krásná žena v IT. Super téma včetně klasického mužského podceňování.

22.02.2019 5 z 5

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Rozuzlení knihy bylo fajn, ne tak ale zbytek knihy. Kniha je napsána dost chaoticky. Vadilo mi skákání v knize z místa na místo bez jakéhokoli úvodu, sledu nebo návaznosti. Občas nebylo jasné kde zrovna se děj odehrává a kdo zde je za postavy.
Přirovnání ke knihám Jojo Moyesové není úplně šťastné.

18.02.2019 3 z 5

Žhavý led Žhavý led Nora Roberts

Taková nijaká nemastná, neslaná. Dvě hvězdičky za slovní přestřelky mezi hlavními protagonisty.

06.02.2019 2 z 5

Tajemství berberského amuletu Tajemství berberského amuletu Jane Johnson (p)

Plně souhlasím s trynitrix. I když člověk dopředu tuší, že se dvě dějové linie nakonec spojí, závěr mě opravdu dostal.

30.01.2019 5 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Moje první knížka od Murakamiho. Trochu mi vadilo, že v povídce nejsou konkrétní jména, ale jen popisy vztahů - majitel restaurace, vedoucí, číšník, dívka... na druhou stranu kniha člověka donutí přemýšlet jak to mám on sám.
Kresby jsou nádherné.
Perla nakonec: "Ať jdeš kam chceš, stejně vždycky budeš jen sám sebou."

21.01.2019 2 z 5

Byla jsem madam Mao Byla jsem madam Mao Anchee Min

Myslím si, že stojí za to knihu přečíst. Já jsem si rozšířila obzory nejen o čínské mentalitě ale hlavně o praktikách čínských funkcionářů u moci. Nedělám si iluzi, že se situace změnila. V každém případě je to dost síla.

16.11.2018 3 z 5

Šlechetný rytíř Šlechetný rytíř Julie Garwood

Šlechetný rytíř je klasická nenáročná oddechovka. V knize bylo napětí, momenty překvapení, romantika i humorné dialogy. Překvapily mne detailní popisy postelových scėn.
Poutavý a zajímavý příběh, který se četl jedním dechem. Líbily se mi zvraty v příběhu i samotné rozuzlení.

12.11.2018 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Tři navzájem propletené povídky. Zajímavé zpracování, líbil se mi odlišný úhel pohledu na jeden ucelený příběh. Ten sám o sobě byl dost jednoduchý. Oceňuji humor v knize i díky němu nebyla kniha až zase tak nudná i když, znovu knihu číst nepotřebuji a ani neplánuji.

12.11.2018 3 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Příběh vyprávěný z pohledu bratrů, kteří díky válce museli velmi rychle dospět. Je obdivuhodné, jak v takovém věku zvládali tak těžké situace.
Krásně dobrodružná a napínavá kniha. Nádherně zpracované těžké téma - likvidace židů za 2. světové války. Kniha se četla překvapivě lehce.

23.10.2018 5 z 5