Strom života

Strom života https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19616/bmid_strom-zivota-oes-19616.png 5 74 16

Darwin celý život litoval, že neumí malovat. Zato uměl psát a tak se Petr Sís nechal inspirovat zejména jeho sugestivními popisy. Z úžasně propracovaných obrázků, rozsáhlých úryvků z deníků, náčrtků a map dal dohromady brilantní úvod ke studiu Charlese Darwina a jeho evoluční teorie. Kniha pro děti chytrých rodičů. Kniha vyšla poprvé na podzim roku 2003 v New Yorku a v roce 2004 získala zlatou medaili (Ragazzi Award) na Mezinárodním veletrhu dětské knihy V Boloni. Po americkém a českém vydání vyšla v dalších 30 zemích po celém světě.... celý text

Biografie a memoáry , Pro děti a mládež

Vydáno: , Labyrint

The Tree of Life: Charles Darwin , 2003

PetraEliška
05.09.2022 5 z 5

Ach … překrásná kniha ️

Renatka11
23.04.2022 5 z 5

Opět krásné, poučné a originální. Knížky Petra Síse jsou skvělé jak grafickým zpracováním tak zajímavým obsahem a opravdu mají duši. A přestože jsou určeny primárně dětem, jsem důkazem, že si je mohou zamilovat i dospělí.

leleia
13.01.2022 3 z 5

Čekala jsem něco lehce jiného. Kniha mi místy přišla nepřehledná, písmo bylo v určitých částech nečitelné a někde dost malé. Pro starší a slabozraké opravdu není a myslím, že i spoustu dětí by ta maličká písmenka odradila.

Anička2011
21.08.2021 3 z 5

Nelíbilo se mi to

Jana_Z
14.04.2019 4 z 5

Miluju ten obrázek Galapág se zástupem želv. O Darwinovi jsem nedávno četla jinou knihu a můžu konstatovat, že obrázkový životopis vybral to podstatné, na nic nezapomněl.

mishka1976
26.06.2018 5 z 5

Nádherná kniha o panu Darvinovi. Jeho teorii zná kde kdo, ale jeho životní příběh? Nádherné zpracování, krásné ilustrace, spousta mne neznámých faktů. Poutavá forma knihy zaujme nejen dětské čtenáře.
Přečetla jsem do posledního písmenka!

ddkk
11.05.2018 5 z 5

O knize řeknu jen jediné - nááádherná!

meluzena
30.01.2018 5 z 5

Darwinovu teorii známe všichni, ale kolik toho víme o Darwinovi? Asi skoro nic. Petr Sís nás svým osobitým (a oku lahodícím) způsobem poňouká, že by možná stálo za to si o Darwinovi zjistit víc.
I kdyby se mu to nepodařilo, tak to vlastně nevadí, protože jsme se dozvěděli alespoň něco málo faktů a pokochali se velmi roztomilým výtvarným dílkem.
Jak vidno, staré poctivé řemeslo se neomrzí - barevné tuše a akvarelový papír - bez umělých barviv a dochucovadel - pořád více než stačí. A to je moc dobře.

M-arta
09.12.2017 5 z 5

Překrásně zpracovaný životopis Charlese Darwina určitě zaujme nejen mladé zapálené přírodovědce a objevitele ... Dobrodružství nečeká!

zuzi1162
25.09.2017 5 z 5

Hezky zpusob jak "prodat" Darwina i nizsim rocnikum. Nektere dvojstrany mi prisly uz moc nahustene, ale chytneli to nekoho, tak to precte do posledniho pismenka.

HanKasp
06.06.2017 5 z 5

Nevšední podání knihy o životě Charlese Roberta Darwina pro děti, ale i dospělé. Kniha plná informací podávaná čtivou formou. Spojuje v sobě mnoho vyučovacích předmětů - češtinu (Darwin a jeho knihy), přírodopis (evoluce, druhy), zeměpis (cestování) a historii (datace).

Jak píše sám autor v knize: "Charlesi Darwinovi bylo líto, že se nikdy nenaučil kreslit. Namísto toho si ke všemu, co viděl, dělal podrobné poznámky. Právě tyto hutné a sugestivní pasáže v jeho zápisnících, dopisech a denících mě podnítili k tomu, abych na základě moderních pramenů vyprávěl s pomocí vlastních obrázků příběh jeho života."

Kniha, po které rádi sáhnete, budete-li se se svými dětmi učit o evoluci a o tomto člověku.

iva23
09.05.2017 4 z 5

Jediným mínusem jsou malá písmena, která ztíží četbu starším nebo dalekozrakým.

Barbastelle
11.10.2014 5 z 5

Ani nevím, jak hodnotit knihu, v níž jde o text tak málo. Tahle kniha má podle mého názoru vyvolat zájem o téma, zvědavost a opojení krásou. To všechno se jí povedlo. A já bych si moc ráda pověsila doma na stěny Sísovy obrázky z knížek.

bibi.r
22.02.2014 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé... Jsem unešena. Úplně to ve mně vyvolalo touhu přečíst si o Darwinovi něco dalšího, což jistě bylo autorovým cílem :).
Po stránce ilustrací - dokonalé.

vojtěch p.
21.01.2014 5 z 5

Zajímavá biografie o Darwinovy , který nudným životopisem netrpěl.

verisek
30.11.-0001

Krásná knížka s úžasnými obrázky. Obsahuje velmi zajímavé skutečnosti zabudované do napínavého příběhu zejména z mládí a cest Charlese Darwina.