mishka1976 mishka1976 komentáře u knih

Napínavý příběh, který donutí člověka přemýšlet sám a sobě. O svém jednání, postojích, prioritách v životě. Za mě seberozvojová, a navíc velice čtivá :-)

22.10.2017 5 z 5

Osmé přikázání Osmé přikázání Lawrence Sanders

Nezvyklé prostředí, záhadné zmizení mince a trojúhelník vyšetřovatelů pátrajících po rozluštění případu. Kniha postupně rozplétá nejen záhadu ukradeného Demaretionu, ale i jednotlivé životní osudy všech zúčastněných.
Strhující příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Milostný poměr Dunka s Alem a s Jackem přidává knize další rozměr.

13.09.2017 4 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Do knihy jsem se ze začátku nemohla začíst i když popisy zvířat a fungování ZOO mne bavily. Příběh cesty mne ale dostal. Nemohla jsem od něj odejít. Konec knihy mne tak trochu rozsekal. Vůbec mne nenapadlo, že bych o příběhu mohla pochybovat. Opravdu o této knize budu ještě pár dní muset přemýšlet... a pravděpodobně ji přečíst znova :-)

02.08.2017 5 z 5

Vyrovnat si účty Vyrovnat si účty Martina Cole

Kniha se ke mně dostala náhodou. Neměla jsem tušení, jaký žánr budu číst. Kniha je plná brutality, násilí, nevěry, zrady a lží. Už nikdy více. Tři hvězdičky za napínavost a nečekané rozuzlení.

05.06.2017 3 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Poutavým příběhem autor ukazuje, jak začít žít vysněný šťastný život a ne jen o něm snít. Ukazuje, jak najít cestu z vlastních představ, které nám brání ve šťastném životě. Je zde spousta inspirativních myšlenek, které budu muset ještě zpracovat :-) Určitě si knihu přečtu ještě jednou.

05.02.2017 5 z 5

Potrhlí Troutmanovi Potrhlí Troutmanovi Miriam Toews

Kniha mne nenadchla. Spojení nesourodých postav - puberťáckého Logana, excentrické Terezy a všeurovnávající Hattie - občas působí komicky, většinou však smutně až tragicky. Alespoň konec knihy zůstává optimisticky otevřený.
Vadilo mi, že autorka nepoužívá uvozovky u přímé řeči.

31.01.2017 2 z 5

Ve spárech Aljašky Ve spárech Aljašky Jan Kopka

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Strhujícím způsobem jsou zde popsány vyhrocené situace v průběhu závodu, kdy se autor ocitá na pokraji psychického či fyzického vypětí. Popisuje zde nejen průběh závodu, ale i krásy přírody, laskavost a vstřícnost mísních ať už indiánů či eskymáků.
Kniha je nejen čtivá, ale nutí čtenáře rozmýšlet o svém způsobu života, o životních prioritách i o vztahu k přírodě. O tom, co je opravdu důležité...
Vřele doporučuji všem a to nejen cyklonadšencům.

31.01.2017 5 z 5