Mishaacka Mishaacka komentáře u knih

Mizení Mizení M. V. Jírová (p)

Nové rozšířene vydání, které vyšlo pod nakladatelstvím Solis

* Jak jsem mohl nevidět temnotu, která se v ní skrývá? Stejná jako moje vlastní temná strana, jež jsem díky svému novému já poznal. Teď se jí už nevzdám! *

* Takovou vášeň není možné přežít. Jednoho z nás zničí. Možná, že zahubí oba. *

fantasy erotická darkromance
fantasy svět, nadpřirozené bytosti
tajemství a záhady
střídání pohledu několika postav

První díl erotické fantasy trilogie Mizení

Hlavní postavy příběhu jsou Michelle, Ben a Samuel.
Příběh vás vtáhne hned od začátku, který se nese v tajemném duchu a nutí vás přemýšlet, kde jsme se ocitli, v jakém světě a mezi jakými bytostmi. I když je pomalejší začátek, tak je kniha čtivá a žhavá hned od prvních stránek a já jsem se nemohla odtrhnout.

Michelle má odjakživa zvláštní pouto k mystériím a záhadám. Při jedné z meditací se jí povede zmizet ze svého těla a přenést se někam jinam. Myslí si, že je to pouhý sen...
Michelle se přenese k Benovi, který k ní hned pocítí potřebu ji ochraňovat a tak ji vezme ke svému příteli Willovi, který se má pokusit Michelle pomoci a pochopit, co se s ní děje. U Willa potkává jeho nevlastního syna Samuela, který se k ní od začátku chová velmi odtažitě

První polovina knihy se odehrává v pomalejším tempu a je zaměřená převážně na vztahy Michelle s Benem a Samuelem. Jedná se o milostný trojúhelník, takže sledujeme vývoj 2 milostných vztahů.
Poznáváme také další důležité vedlejší postavy. Protože se jedná o 1.díl, tak má i pomalé tempo a rozvinutí příběhu smysl.

Míša vám představí 2 úžasné a zároveň rozdílné muže. S každým z nich si Michelle prožívá milostný vztah a vy tak máte potřebu je srovnávat a vybrat si jednoho z nich. A já si nevybírám = jsem pro oba stejnou měrou, protože každý z nich si ukořistil kousek mého srdce a chápu dilema Michelle

Od druhé poloviny nabírá příběh pořádné obrátky a ani chvíli se nenudíte, protože se pořád něco děje. Míša si připravila spoustu nečekaných zvratů a já se přiznám, že pro mě mnohdy překvapivých, protože jsem tohle opravdu nečekala
Příběh je plný tajemství, kdy se většina stejně neodhalí a když už si myslíte, že se něco vyjasní, tak přijde obrat a další záhada.
No a z toho konce si budete rvát vlasy a křičet touhou po pokračování...

Erotika na vás udeří už od prvních stránek, protože Míša se nedrží zpátky a tak je čtení pekelně žhavé od začátku do konce. A ty zvrácené scény z druhé části knihy jsem si vysloveně užívala.

06.05.2024 5 z 5

Mizení Mizení M. V. Jírová (p)

Nové rozšířene vydání, které vyšlo pod nakladatelstvím Solis

* Jak jsem mohl nevidět temnotu, která se v ní skrývá? Stejná jako moje vlastní temná strana, jež jsem díky svému novému já poznal. Teď se jí už nevzdám! *

* Takovou vášeň není možné přežít. Jednoho z nás zničí. Možná, že zahubí oba. *

fantasy erotická darkromance
fantasy svět, nadpřirozené bytosti
tajemství a záhady
střídání pohledu několika postav

První díl erotické fantasy trilogie Mizení

Hlavní postavy příběhu jsou Michelle, Ben a Samuel.

No a z toho konce si budete rvát vlasy a křičet touhou po pokračování...

06.05.2024

Perský květ Perský květ Mon Coucou

Instagram misha_cte_eroticke.romany

Našla jsem se jako žena. Nemusím se pro nikoho přetvařovat. Dělat se lepším. Mám své přednosti, ale i chyby ke mně patří.

„Hledej pravdu v myšlence a nikoli v knihách tlejících. Chceš-li vidět měsíc, dívej se na oblohu a nikoli do louže.“
Perské přísloví
Vendeta znamená více než zákon!

Zapomeňte na ctihodné, charismatické a přátelské mafiány. Idealizovaná představa mafiánů se nachází jen v hollywoodských studiích. Život není Hollywood…

mafiánská erotika
explicitní jazyk - vulgární výrazy, násilí, sex
nevyřešená minulost
vtipné scény
detektiv vs hlavní podezřelá

Úvodní díl mafiánské tetralogie vás seznámí s realným mafiánským světem. Květ je mojí srdeční záležitostí a to díky předlohy pro Lorenza Ricchi, kterým se stal Can Yaman. Takže mi Lolo ukradnul srdce hned od první stránky.

Připravte se na originální příběh a věřte mi, že neuhodnete vývoj a konec příběhu, protože Mon udržela linku tajemství a to co nechtěla, to nám neřekla a nechá nás tápat v nevědomosti, aby to pak na konci odpálila a vy zůstanete s otevřenou pusou.

Hlavní postavou je osiřelá Sophia, které život dost naložil. Proti ní stojí detektiv Lorenzo, který má svůj tajný úkol. Kartami pak zamíchá mafiánský capo Cortado, u kterého vyhledá Sophia útočiště a požádá o pomstu....

Příběh je zasazen do prostředí Sardinie a Sicílie a vy se tak můžete přenést do krásného prostředí. Kromě reálného světa mafie přidala Mon do příběhu i téma dětí v dětském domově. A s tím i souvisí vzdání se honoráře ve prospěch Nadace Terezy Maxové

Úvodní díl nazvala Mon "jako nejsladší" a nechá vás si to myslet zhruba do poloviny příběhu, kdy děj ubíhá pomalu. Užíváme si vztahu Lorenza a Sophie, krásného prostředí a celkově italské kultury. Pak ale přijde obrat o 1000% a vy spadnete rovnýma nohama přímo do světa mafie a to tak, že se vám z toho zamotá hlava!
Druhá polovina příběhu rozvíjí vztah Sophie a capa sicilské Cosa Nostry Cortada. Od příjezdu Sophie na Sicílii se tempo příběhu mění. Dostane se vám hromada akčních scén, erotiky, spoustu vtipných scén a odhalí se všechna tajemství

Scény Sophie a Cortada jsem si neskutečně užívala a patřily k tomu nejlepšímu. Budete se u nich ohromně bavit!

Mon pojala erotiku po svém a tak propašovala do příběhu svůj specifický humor, kdy každou žhavou scénu zakončí nějakým trapasem a tak dostaneme opravdu originální zpracování.

01.05.2024 5 z 5

Marco Marco Marcy Jell

zločinecké prostředí
rodina, intriky
tak trochu slow-burn
romance se špetkou erotiky
střídání pohledu Brooke a Marca
úvodní díl série

Líbí se mi prostředí, kde je příběh zasazen, protože zde máme zločinecké podsvětí a protože se nejedná o klasickou mafii, tak má Marcy spoustu prostoru pro vytvoření vlastní společnosti.
A musím říct, že jde opravdu poznat, že tahle série je už o něco vyzrálejší a Marcy už je zkušenou spisovatelkou.

Úžasná chemie mezi bratry. Jejich špičkování jsem si užívala a je pro mě tím nejlepším, na čem je základ Jezdců postaven. Pohromadě je drží babi Angie

Kniha je velmi čtivá, příběh mi pěkně ubíhal. Trochu mě mrzí, že jsme nestihli detailnější výlet do fungování a práce spolku Jezdců. Ale čekám, že více se dozvíme v dalších dílech. Základy jsou položeny

Vývoj vztahu mezi Brooke a Marcem byl takový zvláštní. Nebyli pořádně ani přátelé, moc času spolu netrávili, pak jen spolu sexovali a najednou jsou zamilovaní a milují se. Ten jejich vztah jsem úplně neprožívala a necítila, chyběla mi tam pořádná jiskra

Líbí se mi kromě bratrů vedlejší postava babi Angie. Určitě jsem zvědavá, kam se posune linka s Ramonou a jejich otcem

Brooke byla skvělá postava a ta mě tentokrát bavila mnohem víc, než Marco. Líbila se mi její upřímná povaha, prostořeká pusa, která neměla filtr a to, že si z Marca úplně nesedla na prdel. Postavila se svým démonům a zařídila si vlastní život

Marco, uzavřený, tak trochu bručoun, který po tom, co ho bývalá přítelkyně podvedla, ženám nedůvěřuje. Když se mu do cesty připlete Brook, tak neví, co si s ní počít. Ale protože ho přitahuje, rozhodne se, že si s ní aspoň nezávazně užije, než jí dá pas a pošle jí domů

Tuhle knihu bych zařadila jako lehce pikantní, určitě úplně né erotickou. I když někomu může přijít erotická dost. Sex tady úplně nehledejte, skoro tady není. I když musím přiznat, že ta jedna scéna v kanceláři byla dobře napsaná a hot. Plus epilog. Jinak je to spíše romance plná narážek.

Jdu se vrhnout na Lucase a zjistit, kam se s Jezdci posunu dál

25.03.2024 4 z 5

Lucas Lucas Marcy Jell

mafiánská romance se špetkou erotiky
od nenávisti k lásce/hate to love
únos
rozmazlená mafiánská dcera vs. pohodář
vtipná romance
slow-burn
vážná nemoc
střídání pohledu Valentiny a Lucase

Pokračování série se mi moc líbilo. Bylo to i o něco žhavější, ale pořád pro mě pikantní a ne tak úplně erotické.
Vztahy mezi bratry jsou prostě skvělé a já je všechny žeru.
Z příběhu jde cítit česká stopa a líbila se mi lehkost, s jakou jsou použité známé fráze a výrazy. Do děje dobře zapadly.

Lucas je čtivá kniha s mojí oblíbenou linkou. Mezi Valentinou a Lucasem to jiskřilo od první chvíle a byl dobře popsán vývoj jejich vztahu. Příběh byl plný akce, pořád se tam něco dělo a tak vše rychle plynulo

Lucas, nejmladší z bratrů, který je tak trochu pohodář, který si nehraje na vztahy a jen tak se poflakuje s holkama z Chrámu. Pak mu ale cestu zkříží rozmazlená mafiánská princezna, která mu pořádně hraje na nervy, ale zároveň ho velmi přitahuje. S Valentinou se mu život změní v chaos.

Valentina, jediná dcera mafiána, který vede silnou italskou rodinu. Je rozmazlená, sebestředná a aby zachovala zdání rodiny, skrývá nejedno tajemství. Během oslavy narozenin je unesená a stává se figurkou v mocenské hře dvou silných "mafiánských" rodin. Probudí se ve Španělsku ve společnosti Lucase a jeho 3 bratrů. A protože ona není jen tak někdo, dává jim pořádně zabrat

Opět jen lehce pikantní čtení, není to příběh plný sexu. Ale uměla bych si tam pár scén navíc představit.

25.03.2024 4 z 5

Úlet na dva týdny Úlet na dva týdny Samantha Towle

exotická dovolená
prázdninový úlet
erotický (opravdu) román
erotická komedie
střídání pohledu Dillon a Westa

S autorkou se potkávám poprvé a po téhle knize jsem sáhla díky recenzím a hlavně příslibem, že mě čeká velká nálož sexu. Hledala jsem nenáročný příběh a taky jsem chtěla klasický erotický román, kde je hlavní zápletkou sex , žádné velké drama.
Příběh je čtivý, docela jsem se u něj i smála = Dillon je opravdu číslo a střela

Od knihy jsem dostala vše, co jsem čekala, navíc se odehrával na tropických Maledivách, takže jsem se přenesla do ráje.
Nenáročná zápletka o tom, jak se úlet na dva týdny přesune do Ameriky a skončí svatbou... Žádné velké drama. I rádoby překvapení v tom, kdo je Westův otec, bylo spíše kulisou a výplní mezi popsaným sexem.

Dillon - poté, co přistihne svého snoubence v posteli s matkou, tak odletí na Maledivy, kde měla strávit své líbánky. Dillon byla skvěle praštěná mladá žena, která si jela léčit zlomené srdce.
Je praštěná, je to snílek a je upřímná. Hodně jsem se s ní nasmála. Jejím snem je napsat knihu a stát se spisovatelkou

West - potřebuje utéct ze svého života a tak se rozhodne pro dovolenou na Maledivách, kde očekává nudu, protože je to líbánková destinace. Hned první večer potkává opilou Dillon a hned se rozhodne, jak chce strávit svou dovolenou. S Dillon v posteli.
West mě bavil, mám slabost pro muže s dlouhými vlasy, navíc je to sportovec.

Pokud máte naladu na klasický erotický román, je tahle kniha správnou volbou. 70% sex, zbytek je spíše výplň stránek. A protože se vše odehrává jako prázdninový románek, tak proč ne. Takovou dovolenou se svalovcem s dlouhými vlasy, bych si taky nechala líbit.
Jediné, kde jsem kroutila očima, byla scéna s lahví ginu (ze které ten gin pili )= to si nějak neumím představit, jak to bylo pohodlné...

06.03.2024 4 z 5

Tři hříšná tajemství Tři hříšná tajemství Nikki Sloane

Instagram misha_cte_eroticke.romany

erotický román - ano, je tady hlavně sex
prostředí erotického klubu
umělec vs policistka
dominance
trauma z minulosti
tajemství

Další díl erotické série nás zavede zpět do klubu k Regan. Ta je jednou z prodejních asistentek.
V klubu ale nepracuje náhodou - pracuje v utajení jako agentka a klub využívá pro získávání informací

Potkáváme se s Josephem i Payton z předchozích dílů a ti jsou opět tím, co sérii propojuj

Regan si nese v sobě trauma z minulosti, které jí navíc připomíná jizva. Proto se rozhodne, že z něčeho ošklivého udělá něco pěkného prostřednictvím tetování. Její bývalý šéf Joseph jí doporučí svému kamarádovi, který je umělec a občas ve volném čase dělá jako laskavost tetování. A tak Regan potkává Silase a mezi nimi okamžitě přeskočí jiskra a jak to tak v erotickém románu bývá, hned se na sebe vrhnou
Regan si v sobě nese trauma z minulosti, navíc se právě rozešla s přítelem. Také v sobě potlačuje dominantní sklony. Až díky Silasovi se může poddat svým touhám a být sama sebou. I když není Silas v žádném případě submisivní.
Regan mě svou paličatostí a někdy až nesnesitelně nadřazeným a dominantním chováním trochu štvala.
Vadilo mi, že se občas k Silasovi chovala, jak ke své 'štětce'. To si ten chlap nezasloužil

Silas - ten se mi moc líbil. Byl to správný chlap, který se místo práce u policie (jako celá jeho rodina) rozhodnul jít za svým a stal se umělcem. Nesedělo mi, do jaké situace ho autorka postavila - je to velký, potetovaný a sebevědomý chlap, ke kterému se Regan místy chovala hrozně

Toto je opravdu erotický román - takže sexu je tady hodně a fakt, že hodně. Pozor spoiler - i v tomto díle se dočkáme sexu ve 3 Nikki si očividně v těchto scénách libuje.
Proto pokud chcete nálož žhavého sexu a vypnout hlavu, sáhněte po této knize. Hlavně to čtěte raději doma

04.03.2024 4 z 5

Kráľovstvo podsvetia Kráľovstvo podsvetia Leshiana Višňovská

instagram misha_cte_eroticke.romany

##
Táto hra na tajomného ma istým spôsobom baví a hrám ju dlhšie, než by si ktokoľvek myslel. Nie som si istý, či vôbec dokážem robiť niečo iné.
##
Môže mi ublížiť, viem to, a nepochybne to aj jedného dňa spraví. Ak ma napokon nepripraví o život, zlomí mi srdce na toľko spôsobov, že vrátiť ho do pôvodného stavu nikdy nebude možné.
##
Pravdou je, že to ja skončím ako porazená. On zo mňa vysaje dušu a napokon aj život.
##
Bolesť nám dáva na vedomie, že sme stále nažive. Vnímame ju všetkými zmyslami, každou časťou. Srdcom.
##
Každá temnota zrejme potrebuje kúsok svojho svetla. Vivian ma oslepila.
Každé svetlo asi potrebuje kúsok svojej temnoty. Ja som Vivian kompletne pohltil.

darkromance slovenské autorky
věkový rozdíl/age gap
z nepřátelů milenci/enemies to lovers
antihero / záporák v hlavní roli
kniha s varováním - násilí, drogy, sex, vraždy
domluvené/nucené manželství
mafie, zločinecké podsvětí
střídání pohledu Vivian a Kasiana
ve vedlejší roli nejlepší přítel člověka = pes

Tenhle příběh se mnou pořádně zamával. Emoční nálož ještě zvýšil skvělý playlist Leshiany (Spotify) a společné čtení. Na knihu jsem se těšila několik měsíců, kdy jsem narazila u holek (betačtenářek) na jejich recenze.

Musím se přiznat, že kdybych nevěděla, že je Leshiana slovenská autorka, tak jsem přesvědčená, že se jedná o zahraniční tvorbu.

V příběhu máme hromadu tajemství, hlavní roli hrají 3 rodiny, kde každý hraje svou hru a má své plány a tajemství. Za sebou také zanecháme několik mrtvol. Po dočtení budete mít hromadu otázek a teorií, protože většina tajemství zůstává skrytá a vy zůstanete s otevřenou pusou...
Je to temný příběh, který vás nenechá vydechnout, je plný tajemství, bolesti a manipulace.
Něco odhalíte hned, ale co nám Lesha říct nechtěla, to nám neřekla.

Rozhodně můžu říct, že jsem zamilovaná do Amudisa, 50 kilového mazlíka. Pošlu svého psa ke Kasianovi na převýchovu.

Vivian - mafiánská dcera, 24 let. Musím říct, že mě teda fakt štvala. Chování náctileté puberťačky, která si píše deníček (zase má v příběhu svou roli). Ale ok, její život nežiju a tak asi odpustím její emoční nestabilitu a hloupost, má prostor se někam posunout.
Nadruhou stranu žije ve světě mužů, kde má jediný úkol a to se provdat podle přání rodiny, tak moc prostoru v životě nemá. Jen mi přišla neskutečně naivní a jednoduchá.

Kasian, 34 let - náš tajemný hlavní hrdina, který se zničehonic objeví po 15 letech v rodném městě. Nikdo neví, kde byl a co dělal. Je to záporák se vším všudy a má svůj vlastní plán a cíl.
Vivian využívá a manipuluje s ní tak, jak potřebuje. Jeho srdce je tak černé, že pochybuji, jestli nějaké má. Budete ho nenávidět, budete ho milovat, budete ho chtít nakopnout...
Mezi Vivian a Kasianem je od začátku napětí a skvělá chemie. Není se pak čemu divit, že Vivian okamžitě Kasianovi propadne.
Není to prvoplánově erotická kniha, takže sexu tady není až tolik. Ale když už byl, tak jsem si scény užívala.

24.02.2024 5 z 5

posedlost jídlem
špatná snášenlivost léků
soused, kterého nenávidím
střídání pohledu Jodi a Dannyho

Další díl mé oblíbené série, ale tento byl pro mě obrovské zklamání. Zatím nejslabší díl. Začátek měl skvěle našlápnuto, ale pak jsem se od poloviny knihy začala nudit. Nic se tam nedělo a vše bylo pořád dokola.
A docela nepřehledná úprava - bylo by fajn nadepsat kapitolu jménem, jehož pohled to zrovna je. To skákání, i uprostřed kapitoly, bylo opravdu nepřehledné

* Tentokrát tam nebyla žádná pořádná dějová linka. Postavit příběh na tom, že Jodi špatně snáší léky a kvůli předchozímu vztahu nedůvěřuje mužům? To nemůže fungovat jako základ příběhu

* Jodi - tuhle hrdinku jsem nechápala. Její předchozí vztah byl o tom, že jí chlap nepřitahoval (a dle jejích vzpomínek ani ona jeho), dělalo se jí zle, když se ho měla dotýkat, on jí ponižoval a ona se stejně rozhodla, že si ho vezme?? Když pak Jodi vzpomíná na vše, co zažila, tak jsem tomu opravdu nerozumněla. Jako postava mi neseděla, byla prostě hloupá a jednoduchá

* Danny Bradford - bývalý mariňák, kterého ze služby vyřadilo zranění a ocitl se prakticky na pokraji smrti nebo zmrzačení. Ale uzdravil se a tak se stal středem péče celé rodiny. Škoda, že ten důvod přehnané péče se dozvíme na konci, protože mi to nedávalo smysl, proč kolem něj tak poskakují

* Já jsem mezi nimi postrádala chemii... prostě najednou se Danny rozhodne, že po Jodi touží a že jí chce k sobě připoutat.

* Oceňuji návrat postav Jasona a Trevora, kteří se postarali o část zápletky, která mě bavila vlastně nejvíc. Protože jakmile se stáhli ze scény, nastala nuda, která trvala, než se objevil další Bradford

* Kde je erotická linka, která se mi líbila v předchozích dílech? Tady chybělo vzrušení,u postav jsem vzájemnou přitažlivost necítila. A když už ke konci knihy k něčemu došlo, tak přišla na scénu "mušlička" a tím pro mě erotika skončila. Proč, proč, proč?! Erotické scény mě nebavily a měla jsem chuť ty mušličky přeskočit...

20.02.2024 3 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

instagram misha_cte_eroticke.romany

Hodnocení: 3,5

* retelling/převyprávění pohádky Kráska a Zvíře
* lehce pikantní pohádka pro velké holky
* pohádkový svět
* únos , jasné záporné postavy
* oddechové a nenáročné čtení na odpoledne
* pohádková komedie ve stylu Whitney G.
* střídání pohledu Belle a Gabriela

*Na tohle knihu jsem se těšila, anotace něco lehce naznačila a tak jste zvědaví. Kniha je velmi krátká, reálně tak max. 150 stránek čtení. Nápad to byl zajímavý, ale díky tomu, jak je to krátké, tak se příběh a postavy nestihnou nějak rozvinout. Všechno je to rychlovka - vykreslení postav, zápletky, vývoj postav. Je to škoda, kdyby byl příběh delší a propracovanější, tak si myslím, že by to bylo mnohem zajímavější.
Epilog rozhodně pobavil...

*Naivní pohádka pro velké holky - lehce pikantní, nekončí u polibku.

* Pokud se vám líbil seriál Once upon a time (Bylo nebylo) nebo film Zakletá Ella, bude se vám kniha líbit. Známé postavy, známá pohádka, ale vyprávěná jinak s velkou fantazií autorky

* Hlavní postavou je hubatá, chytrá kráska Belle. Ta žije se starší sestrou a otcem. A jak to tak bývá, nemají ji rádi.

* Gabriel Aston (G'Aston) je nebezpečný podnikatel, který ale skrývá velké tajemství. Je prokletý a zachránit ho (a celé království) může jen ta nejkrásnější a nejchytřejší žena, která se do něj zamiluje

* Bella je multifunkční "princezna", hodí se ke všem princům
* Gabriel má být obchodník nejen s penězi, ale i s laskavostmi
* Potkáte tady celý zástup disney postaviček- buď osobně nebo přinejmenším se o nich zmíní = Popelka, princ Krasoň, kouzelné zrcadlo, trpaslíci, zlá královna, draci, Rampelník.... Na tak krátkou knihu tam toho za mě bylo víc, než je potřeba
Hodně vedlejších postav - ty bych taky osekala anebo přidala více stránek, např. Sola - dost dlouho nevíme, kdo to vlastně je.

* No, tohle bylo tak čtení pro 14 leté slečny (asi ve stylu Bravíčka). Takže taková šolichačka/muchlovačka. A když už teda na to došlo, tak to bylo šup sem, šup tam a hotovo . Takže taková soft erotika

09.02.2024 3 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

mafiánská romance
věkový rozdíl/ age gap
domluvené manželství
od nenávisti k lásce/ hate to love
nepřátelství, pomsta
střídání pohledu Francescy a Wolfa

To byla skvělá mafiánská romance! K plnému hodnocení mi tam ještě 'něco' chybělo. Ze začátku to mělo pořádné koule, ale od prvního sexu to trochu zpomalilo a měla jsem pocit, že se děj nikam moc neposouvá a místy mě fakt štvalo chování obou hrdinů = vypadalo to, jak mezi 2 trucujícími puberťáky

Francesca - mafiánská princezna, kterou vychovávali k poslušnosti a k roli budoucí manželky, která bude jednou patřit významnému muži v mafiánské organizaci. A počítá s tím, že jejím budoucím manželem bude Angelo, její láska už několik let. Ale osud a Wolf zakročí a její příběh se vydá jiným směrem
Francesca měla 19 let a její chování odpovídalo jejímu věku. Místy trucovitá, místy statečná dívka, která nechtěla být součástí rodinného systému a toužila v životě něco dokázat, chtěla studovat
Wolfe - nebezpečný a vlivný senátor, který vede svojí osobní pomstu vůči Organizaci a hlavně jejich vůdci Arthurovi Rossim. Do klína mu pak spadne příležitost vzít Rossimu jeho poklad - mladou Francescu. A tak se rozhodne, že bude jeho manželka. Vedle senátora a budoucího prezidenta bude vypadat dokonale, uklidí jí ve svém domě a nebude ho obtěžovat, pokud mu nebude dělat společenský doprovod

Máme tady vášnivý příběh plný nenávisti, pomsty, hledáním sama sebe, vzájemné nedůvěry.

V druhé půlce knihy jsem chtěla Wolfa opravdu uškrtit za jeho chování... při prvním sexu Francescu téměř znásilní a pak se dál chová jako vůl. Je škoda, že Wolfovo prozření ohledně citů přišlo tak náhle, chyběl mi ten pomalejší vývoj. A jak to tak bývá, na konci se z vlka stalo vlčátko
Láska z dětství Angelo byl opravdu blbec a Arthur, otec Francescy, se teda taky pořádně vybarvil!

Erotiky jsem tady očekávala trochu více... I to vzájemné kroužení kolem sebe bylo pro mě takové bez jiskry. Korunu tomu nasadil první sex, kdy se nechala Francesca téměř znásilnit, jenom aby Wolfovi něco dokázala. Pak už to bylo jen šup sem, šup tam. Něco mi tam prostě chybělo. Nemusíte se bát knihy plné sexu

Knihu rozhodně doporučuji a nebojte se mafiánské tématiky, hlavní postava není mafián

29.01.2024 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

kancelářská romance
nadřízený/podřízená
věkový rozdíl/age gap
od nenávisti k lásce/ hate to love
české prostředí
střídání pohledu Míši a Adama

Erotická romance české autorky, kdy máme příběh z kanceláře v Praze. Já jsem byla nadšená, že máme českou autorku, která zasadí příběh do známého prostředí a s českými jmény. Na prvotinu je kniha na vysoké úrovni a čtivá.

Jsem fanynka kancelářských romancí a k tomu od nenávisti k lásce. Na začátku mi příběh hrozně moc připomínal Božského bastarda (Lucka také přiznala inspiraci touto knihou ), ale v polovině se příběh otočil dramatickým směrem a už jsme nesledovali jenom vývoj vztahu, ale zažívali jsme pořádné drama. Oceňuji, kam se zápletka posunula, něco se dalo čekat, ale celkové rozuzlení bylo zajímavé...

Adam, pan ředitel, aneb jak se z hulvátského šéfa stane zamilovaný chlap. Sledujeme Adamovu proměnu z uřvaného šéfa na snesitelného chlapa. Ale pak mi dost vadilo jeho chování, kdy se příběh zvrtnul a Míša odešla. Ten sebevědomý chlap stáhnul ocas mezi nohy a o Míšu dál nebojoval. To mi k němu moc nesedělo a měla jsem chuť ho praštit po hlavě

Míša, asistentka s prořízlou pusou, která srazí Adama na kolena (doslovně). Život jí pěkně naložil. Na začátku se nám představuje jako asistentka s prořízlou pusou, která se nebojí Adamovi postavit a mluvit s ním narovinu. A díky tomu je mezi nimi napětí, které se promění v sexuální touhu. V druhé půlce knihy, kdy nám příběh nabral dramatických otáček, se ale Míša chovala jako mrcha a uražená puberťačka... taky zasloužila jednu po tlamě

Pozor pozor, budete číst erotiku, tak si pak nestěžujte, že je v knize hodně sexu a dost brzy. I já koukala, že na to tak rychle hupsli Sexu tady máme dost a bavil mě Pro některé se to na začátku může zdát dost přes čáru, ale já byla spokojená - je to přece od nenávisti k lásce, takže se dá čekat drsnější začátek

22.01.2024 4 z 5

předstíraný vztah + nucená blízkost
filmové prostředí
new adult
střídání pohledu Olive a Jasona

Kniha je vtipná, romantická oddechovka, u které se pobavíte, protože myšlenkové pochody Olive mě opravdu rozesmály
U čtení jsem se bavila, jenom teda to čekání na pořádnou pikantní akci mě málem zabilo Já bych to slow trochu urychlila, aspoň o 60 stránek...
Určitě doporučuji, když si chcete odpočinout a přečíst si něco vtipného, romantického, kde nemáte sex v každé kapitole a nemáte náladu na žádné velké drama

Hlavní postavou je 22letá spisovatelka Olive, které se podařilo vydat první milostný román, ze kterého se stal okamžitě bestseller a který se stal obrovským hitem. A tak toho využije produkční společnost a chce koupit práva pro film. Na schůzce pak potkává herce, kterému nabídli hlavní roli. A svět se otočil vzhůru nohama - je to její láska z dětství a "tajná" předloha pro její hlavní mužskou postavu", Jason Thorn
Jason je mladý herec, který začal být nechvalně známý spíše svým osobním životem, než filmy, ve kterých hraje hlavní roli. Náhoda tomu chce, že nová role mu přistaví do cesty kamarádku z dětství- mladší sestřičku jeho nejlepšího kamaráda, u kterého trávil tolik času, že s ním prakticky vyrůstal.

Problémy, které Jasonovi způsobí špatná publicita, se rozhodnou vyřešit falešným manželstvím a jeho dávná kamarádka, autorka románu podle kterého natáčí film, je dokonalou volbou

Zamilovala jsem si oba hrdiny. Olive byla tak pěkně praštěná a její myšlenky mě pravidelně rozesmívaly. Jason byl naštěstí takový "obyčejný" hrdina, žádné úchylky, místy pohodář.
Taky se mi líbila Lucy, nejlepší kamarádka Olive, která byla úžasně praštěná a hubatá.

Ideální kniha pro milovníky slow-burn romancí (postupné poznávání). Většina knihy je spíše humorná romance, nějaké akce se nám dostane až v závěru knihy. Je pravda, že pak je to pořádně pikantní a erotické scény jsem si pak užívala

22.01.2024 4 z 5

násilné sexuální scény
týrání dětí
střídání minulosti a přítomnosti
pohled ze strany Elsy, občas i Aidena

Strhující závěr této trilogie. Celá série se mi moc líbila a Rina se dostává na seznam oblíbených darkromance autorek. Celý příběh Aidena a Elsy jsem si užila a moc se těším na další knihy o jezdcích

Tady jsem absolutně propadla Aidenovi. Tragické zážitky z dětství zformovaly jeho složitou osobnost. Absence rodiny a klasického dětství z něho vytvořilo sociopata a psychopata, který jedná chladně a bez empatie. Ale pro Elsu je ochotný udělat cokoliv. Protože Elsa je jeho a už by to měli pochopit i ostatní

Elsa - u tohoto dílu jsem se musela přemáhat, abych s ní netřásla, aby dostala rozum. Hodně se projevoval její mladý věk - nevěděla, co vlastně chce; odmítala Aidena vyslechnout; pořád řešila všechny okolo. Tady seděla Aidenova slova = in si ji vybral nad všemi, ale ona pořád řeší, aby neublížila někomu blízkému

Všechna tajemství se odkryla a opravdu mi bylo líto malého Aidena a Elsy. Bylo zajímavé sledovat jejich společnou minulost. Většinu toho, co se stalo jsem odhadla, ale i tak jsem si postupné odkrývání užívala, protože se vše propojilo s předchozími díly

Opět tady bylo horko a i v tomto díle nebyla nouze o bohaté erotické scény, i když jsme si museli počkat, než Elsa dostane rozum. Já jsem si opět ty zvrácené a lehce násilné scény užívala.

Jsem neskutečně zvědavá na Jonathana, protože to je teda majestátní parchant a snad větší psychopat, než Aiden

31.12.2023 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

young adult darkromance
trauma z dětství, týrání
ztráta paměti
psychická manipulace
násilné sexuální scény
Tento díl měl i pár kapitol z pohledu Aidena

Příběh pokračuje tam, kde jsme skončili v 1.díle. Musím se přiznat, že první třetina knihy byla tak trochu o ničem. Dost mě tady štvala Elsa, jak si zbytečně stavěla hlavu a chovala se trochu jako spratek
Od poloviny pak kniha drží pěkné tempo, že se nemůžu odtrhnout. Celkově obě knihy dohromady tvoří úžasný příběh, který mě nenechá vydechnout. Rina píše poutavě a umí dobře vykreslovat jednotlivé postavy a jejich povahy
Tento díl ukázal, jak složitou osobnost Aiden má a já ho žeru čím dál tím víc. Manipulativní bastard, který se rozhodnul, že je Elsa jeho a ta nemá šanci ho opustit. Postupně se odhaluje jeho minulost a objevují se náznaky společné minulosti Aidena a Elsy. I když tady spíše otázek přibývá. Já bych chtěla více kapitol z pohledu Aidena
Už od předchozího dílu přemýšlím, proč Aiden oslovuje svého otce (i mrtvou matku) křestním jménem?
Vedlejší postavy se tady opět objevují docela často a jsou tady náznaky různých vztahů a věřím, že nám nakladatelství Red vydá i další díly o ostatních jezdcích
Závěr knihy mi zase připravil menší infarkt, takže se jdu hned vrhnout na poslední díl

Ano, jsem divná a násilnější erotické scény si užívám Je jich tak akorát a za mě dobře zapadají do děje. Ale tak je to erotická darkromance, já bych toho sexu i snesla víc...
Jste milovnice Amo Jones? Tak tahle série vám nesmí chybět!! Není to tak zvrácené, ale pořád má příběh pořádnou dávku temna, erotiky, psychické manipulace a tajemna

24.12.2023 5 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

neplánované těhotenství
královská rodina
nadřízený/podřízená
střídání pohledu Chloe a Tylera

Tuhle knihu bych zařadila do kategorie komediální erotická romance. Je to taková typická kniha od Whitney. Kniha je kratší a zhltla jsem jí jako nic
Příběh rychle plyne, na začátku se vrátíme do minulosti, pak už sledujeme vztah Tylera a Chloe od chvíle, kdy se Tyler stane majitelem nakladatelství, ve kterém Chloe čistě náhodou pracuje. A od té chvíle otci svých dětí začne pořádně obracet život na ruby
Je to vtipná jednohubka, žádné velké drama. Moc se mi líbily kamarádky Chloe. Šéfová Hazel byla na přesdržku
Tyler opouští post následníka trůnu a stěhuje se do Ameriky, kde chce začít nový život. Ale osud mu přihraje těhotnou Chloe. Postava Tylera se mi líbila, byl to sympaťák s britským přístupem a od začátku přistupoval k situaci zodpovědně. Taky nám ukazuje pohled do královské rodiny
Chloe byla jedna z těch postav, která si v práci nechává srát na hlavu, ale jakmile dojde na Tylera, tak se mu tvrdohlavě postaví na odpor a vnucuje mu své představy. Je drzá a Tylera uměla poslat do patřičných míst, někdy ale byla za mě už přes čáru a Tylera jsem litovala
Hrozně moc jsem si užívala to jejich špičkování a rozhovory. Často jsem se u knihy usmívala
Erotiky je tady dostatečně, ale zase nejsou scény nějak extra zdlouhavé. Jsou psané i spíše humorně a do příběhu pěkně seděly, nebylo jich moc, ale ani málo. V krátkém příběhu tak akorát

Doporučuji tuto skvělou a vtipnou romanci. Řadí se k dalším skvělým knihám od této autorky a určitě se k ní někdy vrátím

18.12.2023 4 z 5

Diablo Diablo Michaela Brnková

darkromance
mafiánská variace na "Romea a Julii"
new adult
badboy v hlavní roli
motorkářský klub/gang
Střídání pohledu Matea a Vivian

A tohle co bylo za pecku??! Diablem jsem navázala na sérii Nekompromisní, ale bylo to úplně něco jiného! Nekompromisní muži na to šli celkem pomalu, všechny 3 knihy byly slow-burn mafiánská romance. Ale Diablo? Ten šlápnul na plyn od prvních stránek a místo spomalení, se řítil vpřed plnou rychlostí
S čistým svědomím můžu říct, že je to zatím pro mě od Mišky nejlepší kniha! Úžasně navazuje na předchozí sérii - pokud chcete číst Diabla, tak důrazně doporučuji přečíst sérii Nekompromisní, jinak by některé věci nedávaly smysl. Diablo se stává mým dalším knižním manželem (věkový rozdíl je teď v kurzu)

Mateo alias Diablo se narodil prezidentovi motorkářského klubu (tedy spíše gangu) a od dětství byl připravován na to, že prezidentsví jednou převezme, protože post byl dědičný. Ale Mateo o takový post nestál a tak dělal vše proto, aby z nalinkovaného života unikl. A taky chtěl žít lepší život, protože si pro sebe ukradnul "anděla". A co Diablo chce, to si vezme a nezajímá ho, zda s tím bude jeho anděl souhlasit
Vivian je hýčkanou "mafiánskou" princeznou. Narodila se královi amerického podsvětí Semionovi a ten se rozhodnul, že jeho milovaná holčička bude chráněna a odstavena od zločineckého života. A jeho princezna se vdá jen za nějakého slušného absolventa Harvardu . Ale Vivian chce žít skutečný život a tak nastoupí na univerzitu, kde se potká s obávaným Diablem, který jí oznámí, že bude jeho

Neskutečná chemie mezi Mateem a Vivian. Diablo vás uchvátí a smete hned od prvních stránek. Je to badboy se zlatým srdcem. Ukořistí si vaše srdce a rozhodně vám ho nedá zpátky, protože Diablo si žije podle vlastních pravidel a dělá jen to, co chce. Miluje výzvy!

Erotiky je tady plno od prvních do posledních stránek. Scény jsou pěkně napsané a dokonale sedí do příběhu. Ale nehledejte žádné něžné milování Diablo jde na to drsně a tvrdě

Rozhodně doporučuji, Diabla prostě musíte číst. A vůbec se nebojte slovenštiny.

15.12.2023 5 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Penelope Douglas

*věkový rozdíl
*pomalé poznávání
*new adult
*střídání pohledu Jordan a Pike

*PD se stává jednou z mých top autorek tohoto roku. Tohle byla zase skvělá jízda
*Pomalý začátek, občas máte pocit, že se to hrozně táhne, ale chápu, že tady to jen tak nejde. Takže nenechte se odradit pomalým začátkem, bude to stát za to! Tak nějak se mi zdá, že je to hlavní rys Penelope (Láska na hraně měla podobný pomalý vývoj).
*Protože jsem četla nedávno Lásku na hraně/Credence, tak jsem tady viděla dost podobností
*Hlavním tématem je tady vztah, kdy je muž o 19 let starší a mladá žena, které je 19 let a je přítelkyní jeho syna.

*Pike měl 38 let (jsme stejně 'mladí') a měl dospělého syna. Protože se musel vzdát mládí, tak je to takový ten typ starý-mladý. Někdy mi dost vadilo, že si Pike bral hrozně svůj věk = kolikrát přemýšlel ve stylu, že už má to nejlepší za sebou (38 let!!!) a tak nemůže mít vztah s tak mladou ženou, protože neví, zda se ve svém věku cítí na rodinu. Chápu, že autorka chtěla zdůraznit věkový rozdíl a prakticky na tomto postavila příběh, ale Pikeovi nebylo 50, aby měl takové myšlenky
*Jordan dostala od života naloženo, ale byla cílevědomá, samostatná, chtěla se starat sama o sebe = někdy byla až moc hrdá (viz. noc strávená v baru). Věděla, co od života chce. Mnohdy si od Colea nechala doslova srát na hlavu a dopadlo to přesně tak, jak jste čekali

* Pořádné horko začalo být až tak od půlky knihy a pak ti byla pořádně žhavá jízda. Žádné prasárničky Ale erotické scény jsem si užívala

*Samozřejmě se musel Pike stát mým knižním manželem, mnohdy to byl prostě kluk v dospělém těle. A haló, 38 není věk, kdy končí aktivní život, ano?

*Rozhodně doporučuji a pro ty, co nerady slovensky, vyjde kniha na začátku příštího roku a tohle vám nesmí chybět. Birthday girl prostě musíte (chcete) číst

09.12.2023 5 z 5

Pád Pád Maya Banks

Instagram misha_cte_eroticke.romany

*erotická série, každý díl je o někom jiném
*věkový rozdíl
*dominance
*nadřízený/podřízená
*nejlepší kamarád staršího bratra

*Měla jsem náladu na nějakou klasickou eroťárnu, kde nečekáte žadný extra originální příběh. Sérii jsem četla už před několika lety a tak jsem po ní sáhla znovu. Tentokrát už vnímám příběh trochu jinak, než když jsem četla poprvé

*Gabe - ufff. Ten mě párkrát svým chováním poslal do vývrtky. Už několik let zoufale touží po mladší sestře svého nejlepšího kamaráda a obchodního partnera. A je natolik rozhodnutý dostat ji, že se vykašle na dlouholeté přátelství a rozhodne se Miu vlákat do vztahu založeném jen a jen na sexu. Na základě smlouvy se mu Mia plně odevzdá a bude mu plnit všechny touhy a přání.
*Od začátku se Gabe dušuje, jak se o Miu postará, jak se s ním bude mít dobře a bude v bezpečí a jak jí postupně zasvětí do svého životního stylu. Ale protože je vyděšený z toho, co cítí a taky nejistý sám sebou, tak své sliby opakovaně porušuje a Mie tak ublíží
*Mia - je o 14 let mladší, než Gabe. Od svých 16 let je do něj zakoukaná a tak skočí po možnosti "vztahu" s Gabem. Tak určitě, tolik let je do něj zamilovaná, ale je přesvědčená, že zvládne pouze sexuální vztah. Na mladou ženu byla neskutečně naivní a to, že Gabeovi okamžitě odpustila jednu sviňárnu, které jí vystavil, protože si chtěl něco dokázat, to nepochopím

* Je to klasická eroťárna, takže hlavní zápletka je sex, dominance a zase sex. Zase jsou scény psané čtivě, ale není zde nic, co jste už někde nečetli

*Doporučuji pokud máte náladu na něco žhavého, co vás v těchto studených dnech zahřeje

04.12.2023 3 z 5

Dôvera Dôvera Michaela Brnková

*královské prostředí
*od nenávisti k lásce
*nadřízený/podřízená
*tajemství
*pomalé poznávání

*Další díl nás zavede k zámeckému pánovi Haltonovi, ke kterému nastoupí Lexi jako asistentka, která mu má pomáhat s dokumenty
*Ze začátku mi to připomínalo "Krásku a zvíře" = nerudný zámecký pán vs hubatá asistentka, která si nenechá nic líbit a nerespektuje nastavené pravidla a hranice. Díky tomu přivádí Haltona k šílenství a taky ho pomalu vytahuje z jeho bubliny, ve které žije
*V polovině knihy ale nabral děj úplně jiný směr, příjemně mě to překvapilo a odpovědělo na otázku, proč byla Lexi tak vytrvalá a v práci zůstala
*Halton = nerudný zámecký pán, který má spoustu tajemství. Celý život má nalinkovaný a plný pravidel. Také je oddaný své práci. Byl zajímavá postava, ale mým knižním manželem v této sérii zůstává nadále Nero (i když Sem mě velmi zajímá ).
*Lexi - hubatá, sebevědomá, cílevědomá. Vyrostla s adoptivní rodinou a pak si vybudovala svou vlastní kariéru

* Opět další kniha slow-burn, já nevím, proč mám teď toto období a sahám převážně (nevědomky) po těchto knihách. Lehce pikantní, žádná extra erotika, spíše taková pikantní milostná romance se zajímavou zápletkou

*Doporučuji pro milovníky romancí, nenáročná oddechovka, ale s překvapivou zápletkou

04.12.2023 4 z 5