Perský květ

Perský květ
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537538/bmid_persky-kvet-6631f3d65e8da.jpg 5 10 10

Přitažlivost mafie? série

1. díl >

Sophia je překrásná, vášnivá a záhadná žena. Naučila se rozumět květinám i bylinkám, ze kterých vyrábí exkluzivní vůně a léčivé přípravky. V mladém věku se stala vdovou, ale nachází druhou šanci u bohatého muže, který se do ní beznadějně zamiluje. Jenže i na něj číhá nebezpečí... Jaké je její tajemství? Byla smrt předchozího manžela opravdu jen nešťastná náhoda? Chapadla mafie jsou úplně všude. Do jejího života se připlete sexy tajný agent Lorenzo, který dostává za úkol vyřešit případ černé vdovy. Vše je mnohem propletenější, než se na první pohled zdá. Sophia si přeje odhalit minulost, jelikož ji nalezli jako malé dítě a umístili ji do dětského domova. Lorenzo jí pomáhá ve snaze najít klíč. Netuší, jak silnému soupeři čelí. Vendeta znamená víc než zákon. Karty zamíchá charismatický a velmi nebezpečný muž Cortado. Hra s mafiány zlomila vaz nejednomu naivnímu člověku. Kdo přežije nebezpečnou hru, která nejde zastavit? Autorka se vzdává honoráře ve prospěch dětských domovů a opuštěných zvířat.... celý text

Přidat komentář

TerryDee
07.05.2024 5 z 5

Mafiánskou tématiku mám hodně ráda a vůbec se tím netajím. Takže když se mi do rukou dostala tato kniha z plánované tetralogie z prostředí Mafie, ani jsem neváhala a vrhla se na čtení. Neboť příběhem se dostáváme do slunné Itálie.

Začátek je pomalejšího tempa, ale to není vůbec špatné, protože si to připravuje půdu pro to, co jistě nastane. A můžu říct, že od jisté části to nabralo na takové síle, že jsem na to koukala s otevřenou pusou a musela jsem číst a číst, protože to bylo šílené a nervy zdrásající.

Sophie mi byla smpaticka. Líbila se mi její záliba v květinách a bylinkách. To, co o nich všechno věděla a jak je dokázala zužitkovat, to bylo neskutečné. Dále mi vytřela zrak tím, že se kvůli kamarádce naučila odezírat ze rtů. Což se jí občas velmi hodilo. Ne že ne. A pak je tu Lorenzo, Lolo. Ten mi musel nejdříve ukázat své kvality, aby mě přesvědčil. A ano, je to opravdový charakter a získal si mě. Nejen svým charismem, ale i chováním. Moc se mi zamlouval jeho vztah k rodině. A ještě musím zmínit Cortada. Který nám od jisté chvíle zamíchal kartami celkem slušně.

Takže abych to shrnula - od knihy dostanete mafiánské prostředí, slunou Itálii, zajímavé charaktery, romantiku i erotiku (a že to bylo žhavé ), napětí i akci. Zkrátka příběh, který chcete číst.

Moniska2410
06.05.2024 5 z 5

Máte rádi příběhy z prostředí mafie?? Tak tahle série je právě pro vás.

Čekají nás čtyři příběhy, čtyři osudy a všechny mají společnou jednu věc MAFII. Každý díl je lepší a lepší a jako celek vytváří skvělou dark mafii s dost peprnými ero scénami.

Kniha se mi četla jedním dechem, je to okouzlující příběh. První díl je úvod do jiné mafie, než na kterou jsme poslední dobou v knížkách zvyklé. Takže se připravte na příběhy bez příkras a v některých dílech doslova.

Sophie mi od začátku přirostla k srdci, je to silná a sebevědomá žena. Líbila se mi ta její záliba v bylinkách a vytváření parfémů. Jen to neměla v manželství jednoduché, první i druhý manžel umřeli za podivných okolností a na scéně se objeví agent FBI Lorenco.

Lorenco je ten typ chlapa, za kterým se otočí nejedna žena. Ale on si už vybral, ale cesta k Sophii není vůbec jednoduchá a když se do toho připlete Mafie, všechna sranda jde stranou.

,, NEPŘESTAL JSEM TĚ MILOVAT, SOPHIÍ. BUDU O TEBE BOJOVAT NAVŽDY, MÁ PERSKÁ PRINCEZNO KVĚTIN. MILUJI Tě. TVŮJ LOLO,"

Sophie hledá ochranu u Cortada, člena mafie, výměnou za její ochranu a zneškodnění jejího nepřítele, se mu pak odevzdá.

Cortado typický mafián, s velkou pusou a chloubou. On si šel za svým a bylo hodně vtipné, jak se snažil aby mu Sophie podlehla. Ale ona se jen tak nedala a všechny jeho útoky hravě odpálkovávala.

A ten konec, věřte, že i vás dostane a vy si budete chtít okamžitě přečíst další díl.

PERSKÉ PŘÍSLOVÍ
,,Hledej pravdu v myšlence a nikoli v knihách tlejících. Chceš-li vidět měsíc, dívej se na oblohu a nikoli do louže."


Sysel
03.05.2024 5 z 5

Měla jsem tu čest číst knihu jako rukopis, první vydanou verzi a tuhle, která vyšla před pár dny. Musím však říct, že jsem neskutečně vděčná, že příběh dostal nový kabát a vydal se tak, jak byl napsán. Se všemi dějovými linkami. Klobouk dolů před autorkou za své rozhodnutí, výnos z knihy předat nadacím. Za toto gesto si ji nesmírně vážím a doufám tak, že kniha nepodlehne šíření a čtenáři tohoto žánru se zapojí k podpoře. Jinak co víc dodat ke knize? Recenze pode mnou jsou výstižné. Děj je nepředvídatelný, plný zvratů, dobra, zla a všeho, co správná mafiánská kniha potřebuje. Jo a erotiky je tam tak akorát pro někoho, kdo ji v knihách hledá. Navíc napsaná s grácií podobné právě Mon. Jako poslední bych ráda naznala, že se můžete těšit i na další díly, které vypráví samostatné příběhy.

Nicol667
02.05.2024 5 z 5

Instagram Nicol_Keithe_autor

Sophia je velmi krásná žena. Život jí ale prozatím příliš dobrého nedopřál. Jako malá byla nalezena v lese a vyrůstala v dětském domově. I přes svůj nízký věk dvakrát ovdověla a oba její manželé byli mocní muži. Když se k tomu přidá fakt, že skvěle rozumí bylinkám a květinám, není divu, že se vyrojí spekulace o tom, že smrt jejích mužů nemusela být jen nešťastnou souhrou náhod.

A tak se na scéně objeví tajný agent Lorenzo, aby celé věci přišel na kloub a odhalil, jak se věci mají. Začíná hon za nalezením identity Sophie, odhalení jejího života a věci se začínají proplétat zcela nečekaným směrem. Do čeho se to Lorenzo vlastně dostal?

Pojďme si říct, že styl, kterým autorka píše jsem doposud nečetla, ale ihned mi padl do noty. Vyzdvihuji, že pokaždé, když jsem si myslela, že vím, co se stane, zbořila mi každou představu i myšlenku. Do poslední chvíle jsem neměla tušení, kam se příběh vrtne a co všechno se ještě dočtu. Chapadla mafie mě skutečně vtáhla zcela nemilosrdně a já si vychutnávala každý moment.

Při čtení je nutné počítat s tím, že se tu objeví drsné mafiánské praktiky i explicitní erotické scény. To vše ale knize dodává zásadní punc jedinečnosti.

Ve chvíli, kdy se na scéně objevil Cortado jsem byla ztracená. Věřím, že pro spoustu čtenářek bude v první chvíli narušitelem děje a nevítanou postavou, pro mě je ale někým jedinečným, na koho se rozhodně nedá jen tak zapomenout.

Celé dílo hodnotím nejvyšším počtem, a to z toho důvodu, že od přečtení mě dělí už nějaký ten čas, ale i přesto mám v hlavě příběh vtištěný. Vzpomínám na něj ráda a často. Rozhodně jsem knihu nečetla naposledy.

Mishaacka
01.05.2024 5 z 5

Instagram misha_cte_eroticke.romany

Našla jsem se jako žena. Nemusím se pro nikoho přetvařovat. Dělat se lepším. Mám své přednosti, ale i chyby ke mně patří. 

„Hledej pravdu v myšlence a nikoli v knihách tlejících. Chceš-li vidět měsíc, dívej se na oblohu a nikoli do louže.“
Perské přísloví
Vendeta znamená více než zákon!

Zapomeňte na ctihodné, charismatické a přátelské mafiány. Idealizovaná představa mafiánů se nachází jen v hollywoodských studiích. Život není Hollywood…

mafiánská erotika
explicitní jazyk - vulgární výrazy, násilí, sex
tajemství
nevyřešená minulost
vtipné scény
milostný trojúhelník
detektiv vs hlavní podezřelá

Úvodní díl mafiánské tetralogie vás seznámí s realným mafiánským světem. Květ je mojí srdeční záležitostí a to díky předlohy pro Lorenza Ricchi, kterým se stal Can Yaman. Takže mi Lolo ukradnul srdce hned od první stránky.

Připravte se na originální příběh a věřte mi, že neuhodnete vývoj a konec příběhu, protože Mon udržela linku tajemství a to co nechtěla, to nám neřekla a nechá nás tápat v nevědomosti, aby to pak na konci odpálila a vy zůstanete s otevřenou pusou.

Hlavní postavou je osiřelá Sophia, které život dost naložil. Proti ní stojí detektiv Lorenzo, který má svůj tajný úkol. Kartami pak zamíchá mafiánský capo Cortado, u kterého vyhledá Sophia útočiště a požádá o pomstu....

Příběh je zasazen do prostředí Sardinie a Sicílie a vy se tak můžete přenést do krásného prostředí. Kromě reálného světa mafie přidala Mon do příběhu i téma dětí v dětském domově. A s tím i souvisí vzdání se honoráře ve prospěch Nadace Terezy Maxové

Úvodní díl nazvala Mon "jako nejsladší" a nechá vás si to myslet zhruba do poloviny příběhu, kdy děj ubíhá pomalu. Užíváme si vztahu Lorenza a Sophie, krásného prostředí a celkově italské kultury. Pak ale přijde obrat o 1000% a vy spadnete rovnýma nohama přímo do světa mafie a to tak, že se vám z toho zamotá hlava!
Druhá polovina příběhu rozvíjí vztah Sophie a capa sicilské Cosa Nostry Cortada. Od příjezdu Sophie na Sicílii se tempo příběhu mění. Dostane se vám hromada akčních scén, erotiky, spoustu vtipných scén a odhalí se všechna tajemství

Scény Sophie a Cortada jsem si neskutečně užívala a patřily k tomu nejlepšímu. Budete se u nich ohromně bavit!

Mon pojala erotiku po svém a tak propašovala do příběhu svůj specifický humor, kdy každou žhavou scénu zakončí nějakým trapasem a tak dostaneme opravdu originální zpracování.

Štítky knihy

mafie erotika

Autorovy další knížky

Mon Coucou
česká, 1979
2023  78%Perský květ
2022  77%Pod maskou smyslnosti
2023  83%Sicilský polibek
2022  71%Adventní kalendář
2024  90%Perský květ