miseb miseb komentáře u knih

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, kniha mi přišla zdlouhavá. Ale jak vše začalo do sebe zapadat, děj se trochu zrychlil, nemohla jsem se odtrhnout. Četla jsem a četla, jenom abych už věděla, jak to dopadne. Během tří dnů jsem stihla tři díly, ale tenhle první byl asi nejlepší. Určitě doporučuji. Vím, že je to knížka, kterou si nechám a určitě se k ní někdy vrátím.

29.12.2014 5 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Od Štorcha mám všechny knížky, ke všem se vracím. Jenom tahle mě moc nezaujala.

09.07.2013

Minehava Minehava Eduard Štorch

Krásná knížka, před čtyřiceti lety jedna z mých nejoblíbenějších.

09.07.2013 5 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Občas mám ráda odpočinkové knihy, knihy nad kterými nemusím moc přemýšlet a mohu vypnout. Nad touto knihou můžete opravdu vypnout. Tím ji nezatracuji, ani nepíšu, aby ji nikdo nečetl. Jenom mě prostě nesedla a asi se k ní nevrátím.

09.07.2013 odpad!

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Tato kniha je velmi dobře napsaná, pokud lze tohle říct o knize zachycující takové hrůzy. Ale myslím, že je dobré, že se takové knihy vydávají, právě proto, aby se na ty hrůzy nezapomnělo.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Z této knížky jsem poněkud rozpačitá. Měla jsem velká očekávání - po přečtení mnoha doporučujících komentářů, ale nevím. Dočetla jsem, ale nemyslím, že bych se ke knížce ještě někdy vrátila.

08.07.2013 1 z 5

Neviditelní Židé: Přežili jsme holokaust Neviditelní Židé: Přežili jsme holokaust Eddie Bielawski

Určitě zajímavé téma. Ale vadil mi zvláštní styl psaní. Měla jsem pocit, že čtu slohovou práci. Možná by neškodilo trochu více se rozepsat. Zdálo se mi, že to autor chtěl mít rychle za sebou a jako bonus přidal pár fotografií.

07.02.2021 3 z 5

Stínové válečnice Stínové válečnice Gordon Thomas

Okamžitě jsem se začetla, knížka velmi zajímavá, spousta informací o počátcích SOE, které jsem znala již z dřívějších knih, ale spousta věcí nových. Čekala jsem ale, že se autor začne věnovat více jednotlivým agentkám, a jejich působení v okupovaných zemích. Velká část je však věnována OSS a působení, hlavně ve Francii, je omezeno na konstatování"...seskočila, postaral se o ni odboj, případně byla zrazena, dopadena, dostala se zpět apod. ..." Jako by byla snaha obsáhnout co nejvíce, v co nejkratším čase. Ale ke konci knihy se o jednotlivých akcích dozvídáme víc, jsou i podrobněji popisovány. A jsou zaznamenány osudy agentek i v době osvobození a po válce. Nakonec šlo o knížku velmi zajímavou, kterou určitě doporučuji přečíst.

25.04.2020 5 z 5

Čingischán a utváření moderního světa Čingischán a utváření moderního světa Jack Weatherford

Skvělá kniha, určitě doporučuji

04.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha.

26.02.2018 5 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Krásná kniha, v dnešní době by měla být povinnou četbou.

28.01.2018 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Nemohu napsat, že by tenhle díl byl slabší, nebo horší než ostatní. On byl trochu jiný. Možná zdlouhavější, chvílemi se vlekoucí, ale zase ukázal, jak těžké bylo pro lidi, kteří zažili tu hrůzu, zapomenout (no zapomenout asi nemohli nikdy), spíš se zapojit do normálního života a začít normálně fungovat, překonávat noční můry, zase se začít radovat.
Všechny tři díly mě dostaly, nemohla jsem se od nich odtrhnout a určitě doporučuji k přečtení.

29.12.2014 5 z 5

Poslední harém Poslední harém Peter Prange

Tak tahle knížka mě překvapila. Žádné odpočinkové čtení plné romantiky (jak možná naznačuje obálka), ale tvrdá realita, těžký život a těžká doba.
Knížku jsem půjčila mamince, která nesnáší "červenou knihovnu" a byla nadšená.

05.12.2014 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Možná jsem čekala víc. Ne že by knížka byla špatná, to vůbec ne, ale vím, že se k ní nebudu vracet.

05.12.2014 3 z 5

Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Tony McMahon

Velmi dobře napsaná kniha. Čte se sama. Děj napínavý, ani jednou se mi nestalo, že bych se nudila, nebo měla chuť přeskakovat stránky. Opravdu skvělá knížka.

02.05.2014 5 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Velmi dobře napsaná kniha, která nás neseznamuje jenom s hrůzami v táboře, ale i s tím, jak je pro uprchlíky těžké zapojit se do normálního života. Jak následky věznění a vymývání mozků nesou po celý život. Jak dlouho jim třeba trvá, než si uvědomí, že udávat ostatní, i třeba vlastní rodiče, není normální.
Člověkem otřese, jak dokonale má tamní režim promyšlený systém tzv. "převýchovy", jak málo stačí, aby byl člověk i s celou rodinou odsouzen. Nepochopitelné je, že se toto děje v dnešní době, za přihlížení celého světa.

09.07.2013

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Krásné odpočinkové čtení. Jedna z mých nejoblíbenějších od Garwood. Velmi dobře se čte.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Pohled z druhé strany. Možná proto mě přišla tato kniha ještě hrůznější než jiné knihy z prostředí koncentračních táborů. Ale třeba alespoň trochu pomůže odpovědět na otázku, která mě napadá vždy při čtení těchto knih: "Jak k tomu mohlo dojít?, Jak to, že se z lidí staly takové zrůdy?"

08.07.2013 4 z 5

Pobřeží v plamenech Pobřeží v plamenech Wilbur Smith

Nejdřív jsem viděla film. Knihu jsem četla až potom, ale v žádném případě mě nezklamala. Krásně napsaná. Jedna z těch, ke kterým se ráda vracím.

08.07.2013 4 z 5

Krásná knížka. Čtenáře úplně pohltí. Přečetla jsem jí jedním dechem a nemohla jsem se odtrhnout. Těšila jsem se na další "Řeky", ale tyto knihy se mi už tolik nelíbily a měla jsem problém je i dočíst.