Soumrak templářů – Hledání svatého kříže

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román zavádí čtenáře do vzrušujícího období středověkých křížových výprav. O Vánocích roku 1144 bylo dobyto město Edessa, centrum prvního křižáckého státu. Přitom se do muslimských rukou dostal i vzácný relikviář s úlomkem dřeva z kříže, na němž zemřel Kristus. Anglický templář William z Mandevillu se po letech bojů ve Svaté zemi vrací do vlasti a dozvídá se, že jeho otec byl zabit při vzpouře proti králi Štěpánovi z Blois. Po mnoha peripetiích se William opět připojuje ke křížové výpravě a sehraje významnou úlohu při obléhání Lisabonu. Město nakonec padne, William získá zpět vzácnou relikvii a slavně přijíždí do Anglie. Podaří se mu uniknout z Toweru, kam ho dá uvrhnout zrádný bratr Geoffrey, a stává se novým hrabětem z Essexu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193461/soumrak-templaru-hledani-svateho-kr-193461.jpg 3.366
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Quest For The True Cross, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Soumrak templářů – Hledání svatého kříže

konicekbily
10.11.2021

Skok do historie vždy vítám a o o templářích toho moc nevím. O obléhání Lisabonu jsem nevěděl vůbec nic, dostal jsem nové informace formou zajímavého příběhu. Ale zajímavá místa se podle mne střídala s nudnějšími částmi. Kdyby vyšlo pokračování v češtině, pustil bych se do čtení.

kečup60
22.04.2018

Očekávala jsem více napětí a dobrodružství. Ale jako oddechová četba celkem dobrý.


Fenixik
03.01.2018

Kniha nebyla špatná, ale stále mi tam něco chybělo co by mě více vtáhlo do příběhu. Čekal jsem nějaký nečekaný zvrat, který bohužel nepřišel. Ale i tak si myslím, že si kniha najde své čtenáře, kteří budou spokojení.

Atak
02.01.2018

Dobře napsaná kniha plná historických a kulturních zajímavostí.

zidenius
14.01.2017

Kniha se mi četla dobře a jsem jen zvědavý, zda český vydavatel vydá další pokračování. Dobrá a zajímavá oddechovka...

ElfkaEleanor
15.11.2016

V úvodu musím podotknout, že mě zaráží, je je v Čechách kniha prezentována jako ucelené dílo, když v originále je zjevné, že to je pouze první díl série (viz originální název knihy)... Tomu odpovídá i děj, kdy se opravdu některé postavy z ničeho nic ztratí.

Jedná se o velmi realistický historický román. Nejsou tam žádné romantické chvilky, ani hlavní hrdinové nejsou bezchybní a dokonalí jak to leckdy bývá. Autor v knize přibližuje dobu 12. století se všemi jejími intrikami, vírou v pověry a krutostmi. Oceňuji též pohled na děj z vícero úhlů, což dává čtenáři ještě lepší vhled do dobového myšlení, jak z pozice templáře, tak církevních hodnostářů, vládců či hrabat aj. Obecně je kniha čtivá, ale autorova důslednost v některých pasážích působila únavně...

gad
05.10.2016

Kniha se mi četla dobře, jen některé postavy se náhle ztratily. Že by pokračování?

Alex.Barunka
23.01.2016

Příběh zasazený do doby křížových výprav, nebylo to špatné, ale mnohdy jsem se nudila, autor příběh zbytečně natahoval. Postavy byly ploché, těžko si čtenář některou oblíbil a navíc jich bylo moc a zbytečně.
Ale jako odpočinková jednohubka, to zas tak zlé nebylo,

1